חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התאמת עדשות מגע לקרטוקנוס מסוג פיגיב'ק ((piggyback – המלצות לפציינט מאת ד"ר ניר ארדינסט

קליניקה לעיניים מציגה

התאמת עדשות מגע לקרטוקנוס מסוג פיגיב'ק ((piggyback – המלצות לפציינט מאת  ד"ר ניר ארדינסט

ד"ר ניר ארדינסט מכהן כיו"ר החוג לעדשות מגע

רקע על ההתאמה

שיטת ההתאמה הינה ותיקה מאוד ובה מותאמת עדשה קשה מעל עדשה רכה. בהתאמה זאת, בחומרות מסוימות של מחלת הקרטוקנוס ישנם אחוזי הצלחה בינוניים עד גבוהים.

באופן כללי, בהתאמה זאת הפציינט נהנה מנוחות העדשות הרכות (יחד עם יתרונות כמו היעדר פליטת העדשות מהעין כפי שמתרחש רבות בהתאמה של עדשות קשות) יחד עם האיכות האופטית המעולה של העדשות הקשות.

למי מתאימה התאמה זאת
פציינט שאינו מצליח להסתגל לעדשות מגע קשות (נוחות, פלטת העדשות וכו').

פציינט שאינו הרכיב בהצלחה עדשת מגע היברידית (עדשה קשה שמסביבה עדשה רכה).

למי ההתאמה אינה מתאימה

פציינט הסובל מזיהומים ומנטייה של משקעים חלבונים.

שלבי ההתאמה

מדידת קימורי הקרנית והתאמה של עדשת מגע בעלת כוח חיובי (פלוס) והתאמה של עדשה קשה.

למה ? עדשת המגע בכוח חיובי הינה קמורה ובכך תתאים יותר לעדשה הקשה הקעורה (כיוון שכוח העדשה הקשה המותאמת בקרטוקנוס הינו כוח שלילי).

הדגשים להתאמה

בעבר נטו באופן גורף להשתמש בכוח שלילי נמוך בעדשת המגע הרכה (דקה יותר במרכז ומכאן מעבר חמצן יעיל יותר ובנוסף תוחמת את העדשה הקשה בגלל המבנה הגיאומטרי שלה). בעידן עדשות המגע הרכות מסוג סליקון הידרוג'ל, עובי העדשה הינו זניח ולא משמעותי כבעבר ולכן ישנה עדיפות להתאים עדשת מגע רכה בעלת חומר גלם מסוג סליקון הידרוגל עם כוח חיובי (שמתאימה מבחינה גיאומטרית בצורה מלאה ורציפה לעדשת המגע הקשה).

עדיפות לסוג עדשת מגע הרכה

כיוון שעדשת המגע הרכה משמשת כבסיס ישנה עדיפות לעדשות מגע חד פעמיות (עדשות ליום אחד – בסיום ההרכבה נזרקות) עם חומר גלם מסוג סליקון הידוג'ל (להעברת חמצן מכסימאלית לקרנית בהתאמה עם שתי עדשות בעין). גם עדשות מגע רכות דו שבעיות או חודשיות מומלצות אך עדשות מגע רכות קבועות (שנתיות) הינם בעדיפות הנמוכה ביותר בהתאמת זו.

עדיפות לעדשת המגע הקשה
כאמור, בהתאמה זו ישנם שתי עדשות מגע בעין ולכן יש עדיפות לעדשת מגע קשה מהדור החדש בעלת עבירות חמצן גבוהה (מעל 100DK)

ניקיון עדשות מגע קשות בהתאמת פיגיב'ק

מערכת של שתי עדשות נוטה להצמיד משקעים ואף זיהומים בשכיחות גבוהה יותר מהתאמה של עדשה מגע בודדת בעין ולכן האחזקה, החיטוי והניקיון של העדשות הן בחשיבות עליונה. יש לנקות את העדשות הקשות מידי יום בסבון (יחד עם שפשוף מכני של העדשה בכרית האצבע במשך חצי דקה עד דקה). יש להשתמש בכדורי מסירי חלבונים אחת לשבוע בעדשות המגע הקשות. מידי שנה יש לשלוח למעבדת עדשת מגע לניקוי וחיטוי עמוקים (ניקוי כימי).


ניקיון עדשות מגע רכות בהתאמת פיגיב'ק

במקרה והעדשות אינם חד פעמיות (למשל עדשות מגע רכות חודשיות) יש לנקות אותם בסבון בסיום כל יום הרכבה, רצוי להשתמש בניקוי של תמיסת מי חמצן ולא תמיסה ניקוי רב תכליתית. באם נמצא בבדיקה כי ישנם הפרשות חלבניות רבות יש להשתמש בכדורי מסירי חלבון אחת לשבוע.

סיכום

1.       עדיפות גבוהה לעדשות מגע רכות בכוח חיובי (פלוס)

2.       המלצה לעדשות מגע רכה (המשתמש כבסיס ההתאמה) מסוג סליקון הידרוג'ל.

3.       חשיבות לעדשות בעלת תדירות החלפה הגבוה ביותר (חד פעמיות או דו שבועיות לדוגמא)

4.       ניקיון ואחזקה קפדניים ביותר (כולל ניקוי מחסנית אחת לחודש)

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר ארדינסט, מרצה לאופטומטריה ומדעי הראייה ניר ארדינסט, אופטומטריסט. דוקטורנט בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה. בעל תואר ראשון באופטומטריה בהצטיינות יתרה (ציון סופי לתואר 98.5) ותואר שני, מוסמך מחקרי, במדעי המח בהצטיינות יתרה (ציון סופי לתואר 99.1 ) מהאוניברסיטה העברית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קליניקה לעיניים

מאת: קליניקה לעינייםבריאות העין12/12/102136 צפיות
13 עובדות אודות עדשות מולטיפוקל (רב מוקדיות) מאת ד"ר ניר ארדינסט ד"ר ניר ארדינסט הינו יו"ר החוג לעדשות מגע ומרצה מן החוץ בביץ הספר לרפואה - הדסה עין כרם 1) עדשות מולטי-פוקל כשמן כן הן (מולטי = רב, פוקל = מוקד/פוקס). מכאן, השם עדשות רב-מוקדיות מתאים גם לעדשות בי-פוקליות (2 פוקסים לקרוב ולרחוק) וטרי-פוקליות (3 מוקדים:רחוק,ביניים וקרוב). השם השני, אשר יותר נכון מדעית של עדשות מולטי-פוקל הם עדשות פרוגרסיביות (עדשות מדורגות).

מאת: קליניקה לעינייםצבא וביטחון12/12/101814 צפיות
קליניקה לעיניים מציגה קבלה לקורס טיס עם מרשם/משקפיים /מספר/ עדשות מגע ליקוי תשבורת מאת ד"ר ניר ארדינסט ד"ר ניר ארדינסט הינו מרצה מן החוץ בבית הספר לרפואה - הדסה עין כרם ד"ר ניר ארדינסט הינו יו"ר החוג לעדשות מגע בישראל וחבר ועד מנהל בעמותת לראות. קבלה לקורס טיס (למקצועות צוות אוויר שונים: טייס, נווט ומכונן אויר) בחיל האוויר הישראלי (זרוע האוויר והחלל) של צבא הגנה לישראל.

מאת: קליניקה לעינייםבריאות העין12/12/101452 צפיות
טיפות עיניים מאת ד"ר ניר ארדינסט ד"ר ניר ארדינסט, יו"ר החוג לעדשות מגע וחבר ועד מנהל בעמותה לחקר הראייה המקום העיקרי שהתרופות נספגות הוא הקרנית (החלק השקוף של העין) לאחר מכן הלחמית חלק מהתרופות עובר ניקוז אל חלל האף דרך הפונקטה (אותו טעם מר שמרגישים לאחר ההזלפה) ולכן רצוי לסגור את הדופן דואליות בעין החיצונית שכבת האפיתל היא שונאת מים ולכן התרופה צריכה להיות הידרופובית במבנה כדי לעבור

מאת: קליניקה לעינייםלימודים28/04/102608 צפיות
קליניקה לעיניים מציגה: מספרים באופטומטריה מאת ד"ר ניר ארדינסט (מרצה לאופטומטריה). ד"ר ניר ארדינסט הינו יו"ר החוג לעדשות מגע בישראל

מאת: קליניקה לעינייםבריאות העין28/04/101690 צפיות
עין עצלה או אמבליופיה בלועזית הוא מצב בו עין בריאה למראה (ללא פגם חיצוני, פגיעה במבנה העין או מחלה) אינה מצליחה להגיע לאיכות ראייה תקינה לאחר תיקון אופטי הכולל משקפיים, עדשות מגע וניתוח לייזר להורדת משקפיים. השכיחות באוכלוסיה הכללית עומדת על 4%. חשיבות בדיקות תקופתיות בגיל צעיר הינה קריטית

מאת: קליניקה לעינייםבריאות העין28/04/101800 צפיות
אפשר להתייחס לאור השמש כאל חרב פיפיות, מצד אחד תהליך הראייה תלוי כולו באור זה ומצד שני לאור מתלווה אורח לא רצוי בדמות קרינה אולטרה סגולה שאינה חשובה לתהליך הראייה אך גורמת לתחלואה רבה בעיניים.


מאמרים נוספים בנושא בריאות העין

מאת: רוני הכהןבריאות העין02/08/181148 צפיות
כאשר ישנה בעיה של ראייה צריכים לדעת לבחור אופטומטריסט בתל אביב שלא רק קרוב אל הבית אלא גם מוכשר אל העבודה.

מאת: רונןבריאות העין06/11/161383 צפיות
פעם היו משקפיים לכל מטרה. היו כאלה לקריאה, היו כאלה לנהיגה והיו ליום יום. מי שהיו לו כמה סוגים של בעיות ראיה נאלצו להחזיק כמה סוגים של משקפיים. כיום יש משקפי מולטיפוקל שניתן לייצר במיוחד לפי הצורך לכל אדם וכך לא צריך להחזיק כמה זוגות משקפיים.

מאת: רוני הכהןבריאות העין13/01/162261 צפיות
כל האלטרנטיבות אפשריות ובכל מקרה אפר נכון להיום לטפל ברוב בעיות הראייה במהירות וביעילות רבה על יד הרכבה של משקפי ראייה, הרכבה של עדשות מגע או ביצוע של תיקון ראייה בלייזר.

מאת: ניב אבןבריאות העין31/12/151437 צפיות
ישנן לא מעט חברות אשר מייצרות ומשווקות עדשות מגע מעולות לשימוש של אנשים שזקוקים לתיקון של בעיית ראייה כזו או אחרת. המבחר הרחב מאפשר לבחור את סוג העדשות אשר מותאם בצורה הכי טובה שניתן אל מצב הראייה והצורה של האישון על מנת לקבל את איכות הראייה הכי טובה שאפשר.

מאת: שרון צרפתיבריאות העין30/12/151389 צפיות
כאשר העיניים שלנו סובלות מיובש אנחנו סובלים מתחושות של טשטוש וראייה שאינה יציבה, דבר זה נכון פי כמה עבור אנשים אשר מרכיבים עדשות מגע אשר מוצאים את עצמם ללא כל יכולת להרכיב את העדשות מכיוון שהתחושה של חוסר הנוחות ממש מתחלפת עם תחושה של כאב ככל שהשעות עם העדשות על עיניים יבשות חולפות להן. מה הפיתרון?

מאת: הכותבבריאות העין08/11/152264 צפיות
מה זה קטרקט? קטרקט הוא תופעת דליחות ועכירות המופיעה בהדרגתיות על עדשת העין ופוגמת כך בתפקוד הראייה. קטרקט מביא לתחושה של חוסר נוחות בעין, כפל ראייה וטשטוש, עם עלייה חדשה במספר עדשות משקפיי הראייה.

מאת: ניב אבןבריאות העין30/07/151461 צפיות
ברבות השנים החלו ליצר עדשות מגע אותן מרכיבים על האישון עצמו אשר מייצרות את תיקון הראיה הנדרש בהרכבה פשוטה ומהירה שאף יכולה להוריד את המספר של העדשות בשל אותה קרבה ישירה עין האישונים. עדשות דיספו מציעות יתרונות רבים ואנחנו רואים כי אנשים רבים בוחרים בהן בתור הפתרון לבעיית הראיה, גם כאשר ישנם ניתוחים לתיקון בעזרת לייזר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica