חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו בונסאי, איך אפשר לגדל ולעצב בונסאי בקלות עם הרבה הנאה.

מאת: ישראל רף גינון03/02/2011842 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הביטוי בונסאי פירושו עץ בקערה

הרעיון הוא ליצור צמח עציץ ננסי שניראה כמו צמח גדול בוגר עם גזע וענפים עבים בני הרבה שנים מהטבע בצורה מוקטנת, להביא את העץ מהטבע בצורה ננסית אלינו לגינה הקטנה שלנו.

הרעיון החל בסין והתפתח ביפן שם פיתחו סגנונות שונים, עם השנים התפתחה מסורת עם כללים וחוקים, מגדלים שונים פיתחו מסורת עם חוקים שונים וגם כיום יש מגדלים שדבקים במסורת זו או אחרת.

לדעתי חופשי אדם לעשות לפי ראות עיניו לגדל ולעצב את צמח הבונסאי שלו כרצונו ולא חייב להיצמד למסורת כזאת או אחרת.

האדם מגדל לעצמו עציץ בונסאי בכדי ליהנות מחדוות היצירה, זה לא צמח רגיל שמגדלים ונהנים לראות את הצמח גדל מתפתח ופורח, בגידול בונסאי אדם מחליט ומעצב כראות עיניו איך יגדל הצמח ובזה יש הנאה כפולה מהגידול ועיצוב שזאת היצירה שלו.

אם החלטתם לגדל לעצמכם עציץ בונסאי יפה.

מהם הצמחים שניתן לעשות מהם עץ ננסי בונסאי, למעשה מכל עץ או שיח ניתן לעשות עץ ננסי בונסאי.
ישנם צמחים שבצורת הגידול הטבעי שלהם יותר מתאימים וקל יחסית לעצב מהם בונסאי, וישנם יותר קשים לגידול ולעיצוב, אני מכיר מגדלים שדווקא יתעקשו לגדל צמחים אלו בגלל האתגר שבהצלחה אשר גורמת הנאה וסיפוק רב יותר.

מרבית הצמחים שמתאימים לגידול בונסאי דורשים הרבה אור שמש ישירה במרפסת או בגינה, יש מעט סוגי צמחים שניתן לגדל בבית וחשוב ליד חלון במקום מואר היטב.

למגדל חדש אני ממליץ להתחיל עם צמח קל לגידול ולעיצוב ובהמשך לנסות צמחים נוספים לאחר שיצבור ידע וניסיון ובעיקר ביטחון.
לוקחים קערה שטוחה יחסית בכדי לתת הרגשה של מרחב כמו בטבע ושהצמח יראה גדול יחסית בקערה, רצוי מקרמיקה שתיתן תדמית יותר טובה לצמח ולא עציץ פשוט.

אחד הצמחים שקל להתחיל בו זה הפורטולקריה. צמח חזק ועמיד קל לגידול ולעיצוב כרצונכם. אפשר להתחיל בייחור של ענף קטן. הענף משתרש מהר וצריך הרבה סבלנות ושנים בכדי להגיע לבונסאי יפה, אם ניקח ענף יותר עבה ההשרשה לוקחת יותר זמן אבל נרוויח שנים של גידול.

מי שממהר יכול לרכוש בונסאי פורטולקריה, שניקרא בונסאי עץ הכסף מעוצב בכלי קרמיקה יפה ולהמשיך לגדל ולעצב כרצונו, חשוב לבחור צמח שמעוצב בבסיסו ודומה למה שראיתם בדמיונכם מתאים לעיצוב שרציתם.

לפורטולקריה יתרון גדול קל לגידול וקשה לקלקל, הצמח יכול לעמוד בתנאים קשים, גם לאדם שאינו מומחה לגידול צמחים וגם אם נעשו שגיאות בעיצוב הצמח, ניתן לתקן לכן זה צמח מצוין למתחילים בגידול ועיצוב בונסאי.

לגדל את בונסאי עץ הכסף במקום עם שמש לפחות שעתיים ביום הצמח ישמח להיות בחוץ בשמש מלאה. משקים אחת לשבועיים שלושה, אחת לכמה שבועות לקטום את הענפים הצעירים ובמידת הצורך לגזום לפי העיצוב שבחרתם.

אני בטוח שתצליחו לגדל לעצמכם בונסאי פורטולקריה יפה עם מעט עבודה וסבלנות והרבה הנאה.

לתת או לקבל מתנה בונסאי עץ הכסף תיתן הנאה רבה והוקרה,

בהמשך הכתוב מאמרים נוספים על צמחים אחרים.

לכל המעוניינים אשמח לייעץ ולהדריך בכדי שיוכלו לגדל בהנאה כמוני.

ישראל רף

מחקר פיתוח וגידול צמחי עציץ מיוחדים

בונסאי, עצים ננסיים, קקטוסים וסוקולנטים

קבוצת רף משתלות

ייצור ושיווק בסיטונאות של עציצים למתנות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ישראל רף עוסק במחקר פיתוח וגידול עציצים ממותגים למתנות ולאירועים.

מסרים ממותגים בעציצים זו ה-יצירה שלי
המבטאת את אהבתי לאנשים ולצמחים גם יחד
כמי שנמצא בתחום ב-60 השנים האחרונות

יש לי הכבוד והעונג לחבר בין אנשים בקשריהם העסקיים והאישיים
לעזור להם להביע את הערכתם ואהבתם לצד השני
בדרך מקסימה הזוכה ל-100% הצלחה!

מוזמנים  להעביר מסר חם לאנשים החשובים לכם
להיכנס לתודעה שלהם ביומיום, עם חוויה ירוקה וצומחת בעציץ.
להעביר מסרים ללקוחות ולאורחים באירוע עסקי או פרטי.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ישראל רף

מאת: ישראל רף פרסום20/12/19819 צפיות
העובדים הם ללא ספק המנוע של העסק ולקראת החגים השונים מומלץ להעניק להם מתנות לטו בשבט בכדי להוקיר להם תודה ולהעניק להם מוטיבציה ושייכות למקום העבודה. המתנה הרלוונטית והמיוחדת ביותר שניתן להעניק מתנות לטו בשבט לעובדים היא עציצים ממותגים עם מסר אישי שלכם ממותג בעציץ למשרד או לביתם

מאת: ישראל רף אירועים עסקיים03/10/191121 צפיות
מתנות ממותגות לכנסים הן הפתרון האולטימטיבי, לרוצים להעמיק את זהות המותג בתודעת הצרכנים הלקוחות והעובדים שלכם עם מתנה מקורית ובעלת ערך. ממבחר מסרים ממותגים בעציצים נסו לחשוב אילו הייתם מקבלים עציץ ממותג עם ברכה אישית או עסקית בטוח שהמתנה הממותגת תוצג אצלכם על השולחן במשרדכם זמן רב לאחר הכנס

מאת: ישראל רף שימור לקוחות09/07/19934 צפיות
מתנות לחגים, ובעיקר כאשר מדובר על מתנות ממותגות לראש השנה, הופכות את המותג שלכם לא רק לזכיר אלא גם לאהוד ולאהוב, ומחברות אותו לערכים של צמיחה, טיפוח, שגשוג, נאמנות ומסירות. אנו מציעים לכם עשרות עציצים ממותגים, אשר יוכלו להעביר את ערכי המותג שלכם הלאה, ולהעניק חוויה בלתי נשכחת ללקוחות, לספקים ולעובדים שלכם.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי05/06/191010 צפיות
מסרים ממותגים בעציצים הם הפתרון האולטימטיבי, לרוצים להעמיק את זהות המותג בתודעת הצרכנים, הלקוחות והעובדים שלכם עם מתנה מקורית ובעלת ערך. אילו קבלתם עציץ ממותג עם ברכה אישית או עסקית, המתנה שקיבלתם תוצג אצלכם על השולחן במשרדכם זמן רב לאחר הכנס.

מאת: ישראל רף יזמות עסקית11/02/191422 צפיות
פסח בא! האביב בפתח, ועמו מתחילה עונת הפריחה והלבלוב זה הזמן האידיאלי לחבר את לקוחותיכם וצוות העובדים שלכם אל הטבע, כיצד? באמצעות עציצים ממותגים מתנות לפסח. מתנות ממותגות לפסח לא רק מעמיקות את הקשר עם הלקוחות שלכם, תורמות לשיווק שלכם ולזכירת המותג שלכם. בעזרת מסרים ממותגים בעציצים

מאת: ישראל רף שימור לקוחות29/10/181141 צפיות
מוצרי פרסום, לחיזוק הקשר האישי והעסקי עם הלקוחות. החברה שלכם מחפשת אפיק שימור לקוחות, שמצליח להעמיק את הקשר הערכי אליכם, הנכון ביותר לעשות זאת באמצעות מסרים ממותגים בעציצים, שמהווים מוצרי פרסום, וישמשו אתכם עבור מתנות לאירועי חברה, מתנות לעובדים בחג, מתנות ללקוחות ועוד. למה דווקא עציצים ממותגים כמוצרי קידום מכירות?

מאת: ישראל רף עסקים - כללי28/10/181118 צפיות
מתנות לט"ו בשבט לעובדים וללקוחות ט"ו בשבט הוא חג האילנות, זו הזדמנות נהדרת להעניק מתנות לעובדים, מתנות ללקוחות ולהעמיק את הקשר האישי והעסקי. קיימת דרך מעולה לציין את החג הנפלא הזה, ולחזק את הקשר בין האדם לטבע, בין תהליכי טיפוח וצמיחה, באמצעות בחירת עציצים ממותגים, שיעמיקו את הקשר עם העובדים, הלקוחות והספקים שלכם.

מאמרים נוספים בנושא גינון

מאת: קרוסלה הריון ולידהגינון19/03/19990 צפיות
מחסן בגינה תמיד היה ותמיד יהיה שימושי מבחינתנו. העיצובים משתדרגים, החומרים מהם אפשר לבנות מחסנים משתדרגים והיעילות של החומרים הולכת ומשתפרת עם הזמן. מה שבטוח – אתם צריכים מחסן בגינה שלכם. משפחות רבות אף משתמשות ביותר ממחסן אחד. במאמר זה נציג לכם לעומק את מחסן העץ ומדוע כדאי לכם לרכוש אחד כזה לפחות לגינה שלכם.

מאת: דוד כהןגינון30/01/19744 צפיות
איך רוכשים ריהוט גן יד 2 בצורה נבונה והאם זה באמת משתלם כלכלית?

מאת: דניאל מלמדגינון17/09/18908 צפיות
לאורך עשורים שלמים שלטו כלי הגינון מונעי הבנזין בשוק הגינון, ומצב זה לא השתנה כמעט גם היום.

מאת: דודישגינון13/06/183021 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: רוני הכהןגינון02/05/18592 צפיות
אחד מן הכלים אשר מסייעים בצורה מאוד טובה הוא מקדח אדמה אשר מיועד גם לעבודה בתאי שטח לא קלים, והופך את העבודה על פיסת אדמה למשהו הרבה יותר יעיל ומהיר ככל האפשר.

מאת: דודישגינון14/03/181514 צפיות
אם אתם חקלאים הידרופוניים בוודאי כבר הבנתם את כל היתרונות שטמונים בשיטה ההידרופונית וכיצד היא עדיפה על שיטת הגידול המסורתית ב

מאת: דודישגינון16/08/172007 צפיות
אז התחלתם לגדל קנאביס במערכת הידרופונית ביתית. שתלתם, השקתם, הזנתם טיפחתם, חיכיתם וחיכיתם...וכאשר הגיע זמן הקציר – גיליתם שהקנאביס שגידלתם לא עונה על הציפיות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica