חפש מאמרים:
שלום אורח
16.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גידול הידרופוני? לא בלי דשנים!

מאת: דודישגינון14/03/20183869 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אם אתם חקלאים הידרופוניים בוודאי כבר הבנתם את כל היתרונות שטמונים בשיטה ההידרופונית וכיצד היא עדיפה על שיטת הגידול המסורתית בקרקע. אתם בוודאי כבר יודעים שעם מערכת הידרופונית ניתן ליהנות מיבול גדול יותר ובמקביל להזדקק לפחות קוטלי מזיקים.

אתם בטח כבר מבינים שבשיטת הידרו מקבלים יבול טעים יותר, בריא ומזין יותר, ואם אתם כבר מגדלים אוכל (ירקות, פירות, עשבי תיבול וכו') בוודאי שכבר שמתם לב לחסכון הגדול בהוצאות על אוכל. אך האם אתם מבינים שיש קשר הדוק בין איכות היבול לבין דיוק בנושא הדשנים?

למעשה הצלחת היבול של כל חקלאי הידרופוני תלויה במידה רבה באיכות הדשנים (איזה סוג?) בכמות הדשנים (כמה?) בתזמון העשרת הצמחים בדשנים (מתי?) ובאיזון רמות ה-PH. אם שוגים באחד מהממדים האלו, סיכוי גדול שניוותר ללא יבול או עם יבול נבול. אז איך דואגים שהצמחים בגינה ההידרופונית שלנו יקבלו את כל הדשנים הנחוצים להם? לומדים!

הרכבי דשנים בחקלאות הידרופונית

בין אם אתם עומדים להכין את הדשן בעצמכם ובין אם אתם מתכוונים לסור לכיוון הידרו שופ ושם לקנות דשנים מוכנים, אתם צריכים לדעת מה הוא הדשן, ממה הוא מורכב וכיצד כל רכיב בתערובת הדשן משפיע על הצמח.

הכירו את רכיבי המאקרו החיוניים בתערובות הדשנים. זרחן, אשלגן וחנקן. החנקן חשוב להתפתחות של עלי הצמח, הגזע שלו וכן תורם ליצירת תאים בצמח. הזרחן חיוני מאחר והוא מפתח את הניצנים ובשלב מאוחר יותר את הפרחים והפירות.

כמו כן, זרחן חשוב מאוד לבריאותם של השורשים. האשלגן הכרחי כי הוא משמש את תאי הצמח כקולטן לאנרגיה הנוצרת במהלך הפוטוסינתזה. עוד רכיבי מאקרו שחייבים להכיר הם סידן, מגנזיום וגופרית. אלמנטים דוגמת חמצן, מימן ופחמן חשובים אף הם אך הם ניתנים לצמח דך המים והאוויר.

הכירו את רכיבי המיקרו. על קבוצה זו נמנים אבץ, נחושת, מנגן, ברזל, בורון, כלור ומוליבדן – אלמנטים אלו נדרשים לצמח, אך בכמות קטנה יותר מרכיבי המאקרו. כל תערובת דשנים שנועדה לחקלאות הידרופונית חייבת להכיל את כל האלמנטים שמנינו כאן, מיקרו ומאקרו כאחד. וזה נכון בין אם אתם מתכננים להכין בעצמכם דשנים ובין אם אתם הולכים רכוש דשנים מוכנים בחנות הידרו.

עשה זאת בעצמך

אם ברצונכם להכין דשן ביתי בעצמכם תוכלו לעשות זאת בהחלט. לשם כך תצטרכו מלחי מגנזיום או מלחי מגנזיום גופרתי, אשלגן חנקתי, סידן גופרתי, אשלגן סולפט וסופר פוספט. כל הרכיבים הללו זמינים לרכישה בחנויות הידרו, באתרים ברשת ואפילו במשתלות רגילות.

קנה זאת בעצמך

אם אתם לא בעניין של הכנה עצמית של דשנים, אין בעיה. תמיד תוכלו לרכוש דשנים מוכנים בחנות ההידו הקרובה לאזור מגוריכם. מהר מאוד תגלו שמותגים איכותיים מוסיפים לדשנים קצת אקסטרה, כלומר מעבר לרכיבי המאקרו והמיקרו. על פי רוב חברות מקצועיות שמייצרות דשנים יעשירו את הדשנים שלהן גם ברכיבים אקזוטיים שיעזרו עוד יותר להתפתחות ולבריאות הצמחים.

ביניהם ניתן לציין חומצות הומיק, חומצות אמינו ומיקרואורגניזמים מועילים. בנוסף, החברות הללו מעבירות את הדשנים תהליכים שהופכים את הדשן לזמין יותר עבור הצמחים ברמה המולקולרית, מה שמבטיח ספיגה מרבית של הדשנים.

לבסוף, תמצאו בדשנים מוכנים טובים גם מעין מנגנון תיקון אוטומטי לאיזון רמות PH בכל פעם שהדשן מוזרם למים. דשנים אלו מבוססים על נוסחאות מדויקות והם יוצרים שחרור חכם של מולקולות חומציות ואלקליות שמתאימות את רמות ה-PH.

 תגיות המאמר: דשנים, גידול הידרופוני


 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודיש

מאת: דודישמתכונים ואוכל - כללי24/08/186698 צפיות
אמנם פורים כבר עבר אבל עבור טבעונים, תחפושת היא לא רק עניין של לבוש. הזמנתם חברים לא טבעוניים לארוחת ערב ואתם רוצים להמם אותם במנה שתגרום להם לחשוב פעמיים?

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/183688 צפיות
רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא

מאת: דודישגינון13/06/1811480 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: דודישעסקי מזון31/05/183380 צפיות
"רק מחילופי המשפטים הקצרים הללו, נשמע כאילו עמדנו להיות אסירות במקום כלשהו בהרצליה ושבקרוב מאוד תמנע מאתנו האפשרות לנהל באופן חופשי את מאורעות ארוחת הערב שלנו או לפחות לצאת אל הרחוב ולתור אחר אחת כזאת.

מאת: דודישיהדות27/05/181835 צפיות
כשאני חושבת על מצבים בהם אני רוצה לייחל לבריאותו ואושרו של אדם היקר לי, תמיד עולה בראשי איזושהי תפילה לבריאות שאני הוגה מתוך לבי.

מאת: דודישבריאות ורפואה כללי21/05/182865 צפיות
עם חלוף השנים מתגלות יותר ויותר מחלות שניתן לטפל בהן באמצעות קנאביס רפואי. האפקטיביות של הטיפול מתגלה כיעילה בהרבה מאשר זו של התרופות המיוצרות בתהליכים כימיים.

מאת: דודישדתות02/05/182493 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאמרים נוספים בנושא גינון

מאת: קרוסלה הריון ולידהגינון19/03/192002 צפיות
מחסן בגינה תמיד היה ותמיד יהיה שימושי מבחינתנו. העיצובים משתדרגים, החומרים מהם אפשר לבנות מחסנים משתדרגים והיעילות של החומרים הולכת ומשתפרת עם הזמן. מה שבטוח – אתם צריכים מחסן בגינה שלכם. משפחות רבות אף משתמשות ביותר ממחסן אחד. במאמר זה נציג לכם לעומק את מחסן העץ ומדוע כדאי לכם לרכוש אחד כזה לפחות לגינה שלכם.

מאת: דוד כהןגינון30/01/191802 צפיות
איך רוכשים ריהוט גן יד 2 בצורה נבונה והאם זה באמת משתלם כלכלית?

מאת: דניאל מלמדגינון17/09/182280 צפיות
לאורך עשורים שלמים שלטו כלי הגינון מונעי הבנזין בשוק הגינון, ומצב זה לא השתנה כמעט גם היום.

מאת: דודישגינון13/06/1811480 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: רוני הכהןגינון02/05/181705 צפיות
אחד מן הכלים אשר מסייעים בצורה מאוד טובה הוא מקדח אדמה אשר מיועד גם לעבודה בתאי שטח לא קלים, והופך את העבודה על פיסת אדמה למשהו הרבה יותר יעיל ומהיר ככל האפשר.

מאת: דודישגינון16/08/174228 צפיות
אז התחלתם לגדל קנאביס במערכת הידרופונית ביתית. שתלתם, השקתם, הזנתם טיפחתם, חיכיתם וחיכיתם...וכאשר הגיע זמן הקציר – גיליתם שהקנאביס שגידלתם לא עונה על הציפיות

מאת: דודישגינון23/05/1711930 צפיות
יש כמה הבדלים מהותיים בין גידול צמחייה ביתית בתוך אדמה בעציץ, בדרך המסורתית אותה כולנו מכירים משכבר הימים, לבין גידול המבוסס עם מים ותמיסות מזון בתוך סוג של מערכת אקולוגית מוקטנת ומדויקת יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica