חפש מאמרים:
שלום אורח
30.08.2014
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד להקל על כאבי מחזור חזקים

מאת: גיא סגלבריאות נשים21/02/20111565 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאבי מחזור חזקים

כמחצית מהנשים סובלות מכאבים קדם וסתיים ובמהלך הוסת עצמה, כשאחוז הסובלות מהכאבים ומתופעות הלוואי עולה כשמדובר בנערות בגילאי 13-18. נשים הסובלות מכאבי מחזור חזקים מדווחות על כאבי בטן, כאבי גב עזים, עייפות, תחושת כבדות, נפיחות, כאבים בעצמות הרגליים ועוד. ישנן סברות רבות לגבי מקור הכאב של מחזור חודשי, כאשר נהוג בעיקר לייחסם לשינויים ההורמונאליים ולמאמץ הגופני לייצר דם בכמויות שונות מבדרך כלל. יש הסובלות מכאבי המחזור טרם הוסת עצמה, ויש כאלה שהכאבים מלווים את כל ימי המחזור שעשויים להגיע אף לשמונה ימים.

הקלה על כאבי מחזור

מי שסובלת מכאבי מחזור ודאי יודעת כמה הכאבים יכולים להיות משתקים. הרגליים כבדות, הבטן נפוחה וכאבי הגב לא מאפשרים לנו להתנהל בצורה אנרגטית. הדרך המקובלת להקלה על כאבי מחזור היא נטילת משככי כאבים שנקנים ללא מרשם בבתי המרקחת. כדורים אלה עוזרים מבחינה נקודתית, אך אין בהם תרומה לחיזוק הגוף לקראת התמודדות עם הוסת הבאה. טיפול אלטרנטיבי בכאבי וסת כגון צמחי מרפא, פרחי באך, דיקור סיני, טווינא ועיסויים שונים הוכחו כמסייעים לטווח ארוך יותר מאשר משככי כאבים סטנדרטיים. טיפול נכון ברפואה משלימה יכול למנוע את הכאבים מבעוד מועד או לטפל בהם בצורה נקודתית בעת הוסת עצמה.

דיקור סיני לכאבי מחזור

אחת מהשיטות שמציעה הרפואה המשלימה להקלה על כאבי מחזור זהו הדיקור הסיני. הדיקור, שידוע יותר בשם אקופונקטורה, מחליש את הכאב, עוזר להתמודד עם תחושות הלוואי ומעניק לגוף זרימה טובה של אנרגיה ויכולת להתגבר על תחושת החולשה. בניגוד למה שרבים חושבים, מחטים סיניות הן מחטים עדינות שאינן גורמות לכל כאב במהלך הטיפול. המחט מוחדרת כעומק העור ואינה יוצרת תחושות דקירה מכאיבות. הדיקור הסיני מאפשר לנו להתמודד עם כאבי הוסת ללא נטילת משככי כאבים שיוצרים לעיתים תופעות לוואי כגון כאבי ראש, בחילות וסחרחורות.

דיקור סיני: איך זה עובד?

דיקור סיני החל לפני למעלה מאלפיים שנה בחצרות הקיסרים בסין ונחשב לאחד התחומים המפותחים ברפואה הסינית. אקופונקטורה נחשבת לרפואה סינית מסורתית שהועברה במשך מאות שנים מאב לבן, עד שהגיעה למערב והפכה לנחלתם של רבים. דיקור מתבסס על תיאוריית איתור הנקודות, שממפה את גוף האדם לפי נקודות ציון על גבי מסלולי זרימת האנרגיה (מרדיאנים). בנקודות בהן מאתר המטפל חסימה מוחדרות המחטים ומסייעות לחידוש זרימת האנרגיה הטבעית בגוף. דיקור יעיל להקלה על כאבים, לחיזוק הגוף, איזון מצבי הרוח ושיפור התחושה הכללית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גיא סגל

מטפל ברפואה סינית

רחוב שבט 25 תל אביב
רחוב שרת 8 (מול הדואר),עפולה

073-7368207

052-8064646

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא סגל

מאת: גיא סגלבריאות נשים17/02/11710 צפיות
נשים רבות בגילאי 45-50 מתמודדות עם תופעות גיל המעבר. תופעות הלוואי של השינויים ההורמונאליים שעובר הגוף כוללים חולשה, סחרחורות, הזעה, היחלשות הזיכרון, בעיות שינה ועוד. אחת התופעות המוכרות ביותר היא גל חום בתדירות משתנה שאורכים מספר שניות ואף כמה דקות. הרפואה המודרנית נוטה לייחס גלי חום אצל נשים לשינויים ההורמונאליים שנגרמים עקב ירידת האסטרוגן בגוף

מאת: גיא סגלבריאות נשים17/02/11931 צפיות
גיל המעבר בקרב נשים נקרא בלועזית מנופאוזה (מנו = חודש, פאוזה = הפסקה). גיל הבלות הוא כינוי לתקופה בחיי האישה בה נפסקת הוסת החודשית ומתבטא בעיקר בחוסר איזון הורמונאלי. מחקרים רפואיים מראים כי נשים נוטות לעבור את גיל המעבר בין גיל 45-50.

מאת: גיא סגלרפואה משלימה17/02/11287 צפיות
דיקור סיני לקוח מהמונח הלטיני אקופונקטורה. דיקור היא אחת משיטות טיפול אלטרנטיבי שנכללות תחת ענפי רפואה משלימה. השימוש במחטים סיניות החל בסין לפני למעלה מאלפיים שנה והגיע למערב כמה מאות שנים לאחר מכן. מטפלים ברפואה סינית נוהגים להיעזר בדיקור לטיפול במגוון בעיות, ביניהן כאבים נקודתיים, הצטברות לחצים, כאבי ראש, כאבי בטן, מצבי רוח, שיכוך כאבים ועוד.

מאת: גיא סגלבריאות ורפואה כללי17/02/11363 צפיות
מי מאיתנו לא מכירה את כאבי המחזור שפוקדים אותנו בכל פעם מחדש, בין אם המחזור החודשי קבוע ובין אם את סובלת מתסמונת וסת לא סדירה. הכאבים העזים ביותר מורגשים ביום שלפני קבלת וסת ונרגעים ככל שהמחזור נחלש. כאבי מחזור חודשי מופיעים אצל 85% מהנשים ומשתנים בעוצמתם מאישה לאישה ומגיל לגיל.

מאת: גיא סגלבריאות נשים17/02/11470 צפיות
מנופאוזה הוא שמה הלועזי של התקופה בה מסתיים המחזור החודשי. מחקרים שנעשו בישראל ובעולם מראים כי הגיל הממוצע בו חוות נשים את גיל המעבר הוא 48. גיל המעבר מתרחש כאשר השחלות מפסיקות לתפקד בתהליך המחזור החודשי ויורד בצורה ניכרת אחוז הורמון האסטרוגן.

מאת: גיא סגלרפואה סינית23/01/11275 צפיות
רפואה סינית: מהי? ומהן שיטות האבחון

מאת: גיא סגלרפואה סינית23/01/11288 צפיות
בעיות פוריות: אבחון לפי רפואה סינית

מאמרים נוספים בנושא בריאות נשים

מאת: מיקי בריאות נשים04/05/14198 צפיות
מה זה צלוליטיס? ואיך מעלימים צלוליטיס... מה גורם לצלוליטיס? מהן שיטת טיפול? על כל אלה ועוד במאמר כאן..

מאת: ויטלי מיכאלוביץ'בריאות נשים18/04/14107 צפיות
הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר מכל הפרוצדורות הניתוחיות. נשים רבות בוחרות בו והטכניקות רק משתכללות עם השנים.

מאת: yonigmanבריאות נשים01/04/14110 צפיות
כאב בטן יכול להיגרם כתוצאה משלל סיבות שונות. אחד יחווה כאבי בטן משום התרגשות לבחינה, שני יחווה כאב זה כתוצאה מווירוס שתקף את גופו ואילו אחר יחווה בעיה זו כתוצאה מפגיעה באחד האיברים הפנימיים ומחלה איתה הוא מתמודד. אלו הן רק חלק מהסיבות. נכון להיום מוצעים שלל פתרונות הן של הרפואה הקונבנציונאלית והן של הרפואה המשלימה.

מאת: אלכס ר.בריאות נשים16/03/14116 צפיות
האנטי אייג'ינג נחשב למאבקן הגדול של נשים מכל רחבי העולם. מזדקנות? לידיעתכן, מוצרי ים המלח יצילו את עורכן מפגעי הזקנה!

מאת: davidi aharonovichבריאות נשים10/03/1493 צפיות
הגדלת חזה היא אמנם אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר, אך מלווים אותה מספר סיכונים. יש לשקול כמה גורמים בבואכם לקליניקה, ותפקידו של הרופא הפלסטי המנתח הוא בן השאר להסביר לכם על המצב וההשפעה של הניתוח הזה.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים20/01/14127 צפיות
גיל המעבר הוא תופעה חדשה יחסית, שנולדה עקב כך שתוחלת החיים הוארכה. אם לפני כ-150 שנה, תוחלת החיים של נשים הייתה עד גיל 50, כעת תוחלת החיים בעולם המערבי היא עד גיל 84.

מאת: ג.ט קראוןבריאות נשים03/01/14341 צפיות
תסמינים של מיומות ברחם,מה זה מיומות? זיהוי הסימפטומים של מחלה הוא הצעד הראשון לקראת אבחנה נכונה ובזמן ריפוי. לכן, הבנה של סימנים ותסמינים הבסיסיים של מיומות ברחם, יכול ללכת דרך ארוכה בקבלת עזרה בזמן ובכך עוצר את הצמיחה והתפתחות של מיומות נוספות. בדרך כלל, הנוכחות של מיומות קטנות אחד או שניים ברחם היא כמעט ולא מורגשת. זה כאשר מיומות גדולים מתחילים להתפתח, או המיומות לגדול במספר בתוך הרחם, כי זה הופך להיות מאוד לא נוח ובעייתי. זה כאשר הגוף שלך מתחיל להציג תסמיני מיומות ברחם מסוימים שאתה חייב להיות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported