חפש מאמרים:
שלום אורח
20.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

היסטרוסקופיה אבחנתית מהי?

מאת: shlomy בריאות נשים24/02/20192648 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קיבלת הפניה לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית? חוששת לקראת הבדיקה ורוצה לדעת יותר? קראי את המאמר הבא ותמצאי תשובות לשאלות הנפוצות ביותר על היסטרוסקופיה אבחנתית.

למה אישה מופנית לבדיקת היסטרוסקופיה?

ישנן סיבות רבות בגינן אישה תקבל הפניה לבדיקת היסטרוסקופיה. בין הסיבות הללו ניתן למצוא:

· צורך בשלילת בעיות בתוך חלל הרחם או בעיה במבנה של הרחם ובריריות.

· לאחר לידות בעיקר, כאשר יש חשש להידבקויות בתוך חלל הרחם.

· לנשים אשר מבצעות טיפולי פוריות – לצורך קבלת תמונת מצב על הרחם ובדיקה של ממצאים שאולי יכולים להצביע על בעיות בחלל הרחם.

· לצורך בדיקה במקרה של אישה עם הפלות חוזרות ובירור אולי קיים גורם בתוך חלל הרחם המוביל לכך.

· תסמינים של דימום לא סדיר, דימום וסתי מוגבר וכדומה, אשר יכולים להוביל לחשד של קיום שרירן אשר בולט אל תוך חלל הרחם.

· חשש להימצאות של חומר הריוני ברחם לאחר לידה או הפלה, או חומר מהשלייה.

· בדיקה לאיתור פוליפ או ממצאים דומים ברירית הרחם.

מהן ההבדלים בין היסטרוסקופיה אבחנתית לניתוחית?

ובכן כפי שנאמר היסטרוסקופיה אבחנתית באה לתת אבחנה מדויקת ככול האפשר על מצב הרחם מבנים, באמצעות הבדיקה ניתן לזהות בעיות ואי סדרים שיכולים לגרום לכאבים, דימומים ואי סדרים, היסטרוסקופיה ניתוחית היא ניתוח המבוצע בהרדמה מלאה ובו מבצעים סידרת טיפולים בכדי להסדיר את הרחם למצב תקין.

מהו תהליך הבדיקה?

היסטרוסקופיה אבחנתית מבוצעת באמצעות מכשיר סיב אופטי הנמצא בתוך צינורית בעובי של שניים – שלושה מילימטרים. הצינורית מוחדרת דרך הנרתיק אל תוך חלל הרחם, והיא כוללת מצלמה אופטית אשר מאפשרת לראות היטב את כל חלל הרחם.

בתחילה הרופא יזרים באמצעות הצינורית תמיסה מיוחדת אשר מובילה לריחוק מירבי של דפנות הרחם אחת מהשניה, כך שהוא יוכל לבצע בדיקה יסודית ולראות היטב את כל החלל. התמיסה גורמת לריחוק דפנות הרחם בתוך דקה או שתיים בלבד, וכך לאחר מספר דקות כבר מסתיימת הבדיקה והרופא יכול להציג את הממצאים, אם היו כאלו.

זה כואב?

השאלה הנפוצה ביותר שאנו שומעים לפני בדיקת היסטרוסקופיה הינה שאלת הכאב. ובכן, מדובר בבדיקה שאינה כואבת כלל, אך יכולה לגרום לתחושה של אי נוחות. בכדי לפתוח את הנרתיק להחדרת הצינורית הרופא משתמש בספקולום, כמו בכל בדיקה גניקולוגית, מה שיכול לגרום לאי נוחות, והצינורית עצמה אמנם דקה מאוד אך חלק מהנשים מרגישות בקצת תחושות של אי נוחות (חלק מתארות זאת כמו כאבי מחזור קלים).

ישנן נשים במצבים רגישים או בעיתיים אשר עבורן ייתכנו כאבים, והן יוכלו לבצע את הבדיקה תחת הרדמה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת shlomy

מאת: shlomy עסקים - כללי13/10/201291 צפיות
בייחוד בזמנים מאתגרים שכלכלות רבות בעולם מתמודדות, ישנם משקיעים רבים שמחפשים אפיקים שבבוא העת יוכלו לקבל תשואות גבוהות מהרגיל, יובל זיו וחברת פסיפיק הולדינגס עם דוגמה אחת לחברות שמתמחות בדיוק במקומות אלו.

מאת: shlomy מתכונים ואוכל - כללי22/01/205667 צפיות
מתכננים אירוע בקרוב? רוצים לבחור את הקייטרינג הנכון ביותר עבור האירוע, וזה שיתרום להצלחה שלו בצורה הטובה ביותר? אם כן כדי לכם לקרוא את המאמר הבא:

מאת: shlomy שיפוצים27/03/191843 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: shlomy בריאות נשים13/03/191794 צפיות
יובש נרתיקי הינו מצב בו אין רטיבות בנרתיק, ומדובר במצב שכיח מאוד אצל נשים בגיל המעבר, אך ניתן לראות זאת גם פעמים רבות אצל נשים בגילאים צעירים.

מאת: shlomy בריאות נשים24/02/196766 צפיות
נשים רבות סבורות כי מדובר בניתוח נדיר, אך לא כך. בישראל מבוצעות כ 5000 כריתות רחם בכל שנה, ומדובר בניתוח מוכר ושכיח ברוב העולם. אמנם מדובר בניתוח המלווה בחששות רבים, אך אחוזי ההצלחה שלו גבוהים.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/191435 צפיות
בדיקת בדק בית הינה בדיקה המחולקת לכמה בדיקות, וכך מרכיבים את הדו"ח הסופי הכולל התייחסות לכל היבט במבנה, חיצוני ופנימי, וכולל ליקויי בניה אם קיימים, בניה שאינה תואמת לתכנון או כל בעיה אחרת. אם אתם עומדים לרכוש בית מיד שניה, בניתם בית חדש או עומדים להיכנס לדירת קבלן חדשה, מדובר בבדיקה שאסור לכם לוותר עליה.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/191212 צפיות
מפקח בניה הוא בעל מקצוע ששומר על האינטרסים שלכם ולכן חשוב להזמין לכל עבודת בניה, ולא רק לפרויקטים גדולים. גם אם אתם בונים את הבית שלכם בבניה פרטית, אל תוותרו על מפקח בניה מקצועי.

מאמרים נוספים בנושא בריאות נשים

מאת: shlomy בריאות נשים13/03/191794 צפיות
יובש נרתיקי הינו מצב בו אין רטיבות בנרתיק, ומדובר במצב שכיח מאוד אצל נשים בגיל המעבר, אך ניתן לראות זאת גם פעמים רבות אצל נשים בגילאים צעירים.

מאת: אוריבריאות נשים04/11/161834 צפיות
בין אם זהו ההיריון הראשון שלך או שכבר הבאת ילדים לעולם, חשוב שתדעי על כלי פשוט ויעיל שנמצא ברשת האינטרנט. מדובר במחשבון שמאפשר לך לדעת מייד מהו גיל ההיריון שלך,...

מאת: אוריבריאות נשים02/11/161720 צפיות
עד לפני מספר שנים, מידע מקצועי על הריון ולידה ניתן היה להשיג רק מרופאי הנשים. כמו כן, כל אישה השיגה מידע מחברות ובנות משפחה, שאמנם לא היה תמיד בחזית הקדמה הרפואית אך בכל זאת הועיל. ואולם, כיום ישנה עוד דרך חשובה לאיתור המידע הרלוונטי דרך אתרי בריאות שונים שפועלים ברשת האינטרנט.

מאת: אוריבריאות נשים14/09/161954 צפיות
במאמר זה אסביר על כל שבועות ההריון בכלליות. נשים אשר נכנסות להריון, נתונות למעקבים בכל שלבי ההריון אצל רופא הנשים שלהן. מה צריך לבדוק? מנתי ניגשים לרופא? אילו דברים יכולים לצוץ בדרך? כל זה ועוד במאמר הבא על הריון, לידה, ביוץ ועוד'.

מאת: אבי דוידיבריאות נשים10/01/161924 צפיות
האם כדאי לבצע הפלה בבית חולים פרטי או בבית חולים ציבורי.

מאת: מור קליניקבריאות נשים27/04/152786 צפיות
פצעים וכתמים בישבן נשים רבות סובלות מפצעים וכתמים בישבן, אך אינן מטפלות בבעיה היות ומוצאת עצמן מתביישות לפנות לרופא בנוגע אליה. ואכן חשיפת האיברים הפרטיים בפני אנשים לא מוכרים היא מביכה ביותר ובפני אנשים מוכרים היא מביכה אף עוד יותר, במיוחד כסובלים מפצעים וכתמים בישבן. אולם יחד עם זאת, חשוב לטפל בפצעים וכתמים המופיעים באזור זה היות ולא פעם, התופעה אינה נוטה לחלוף מעצמה ואף מתגברת בתזמונים מסוימים ופחות נעימים.

מאת: נתן כוכביבריאות נשים29/11/141788 צפיות
אם אתם רוצים להסיר שיער מיותר מהגוף שלכם לתקופה ארוכה, נמאס לכם להתעסק עם שעווה וגילוח, שווה לכם לשקול הסרת שיער בלייזר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica