חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סדנאות לפוליטיקאים – כך תרוצו לרשות המפלגה !!!

מאת: יובל בן בסטאקטואליה06/03/2011924 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחד מהסודות שגילה הנשיא שמעון פרס הוא כי הזמר פרנק סינטרה היה חבר בהגנה. הסיסמא מתגייסים למען ישראל מתפקדים לעבודה עכשיו, בא לעורר את הציבור לחזור ולהיות פעיל במפלגת העבודה.

לאחר פרישתו המתוקשרת של אהוד ברק ממפלגת העבודה נפתח הפתח לחידוש המאבק להתמודדות על ראשות התנועה. לגבי אהוד ברק, בזמנו השווה אותו אמנון ליפקין שחק "לטיל שיוט עם ראש חכם מנוע שקט אבל ארוך טווח". לגבי התנהלותו הפוליטית האישית או הביטחונית אולי זה נכון אך מאז ניצחנו בבחירות בשנת 1999 הוא הוליך את מפלגת העבודה לעבר אבדונה.

חילופי שלטון במפלגת העבודה

שתי תקופות מרכזיות לבחירת המנהיג היו במפלגת העבודה עד רצח רבין ולאחריו. "היציבות השלטונית" עד להירצחו של יצחק רבין כאשר יושבי הראש נשארים במפלגת העבודה או עוזבים את הפוליטיקה בכלל,  ולאחריו כאשר יושבי הראש של המפלגה כמו שמעון פרס, אהוד ברק, עוזבים את המפלגה לטובת מפלגות אחרות. אברם בורג, עמרם מצנע פורשים מהחיים הפולטים הארציים ופואד בן אליעזר, אמיר פרץ, נשארים במפלגה.

ממנחם בגין ועד הקוצים בישבן של מנהיגי מפלגת העבודה

עד שנת 1977 ישב מנחם בגין באופוזיציה בכדי להנהיג את הליכוד לשתי קדנציות. המצב האופטימאלי שבו הליכוד נמצא כיום בשנת 2011 הוא הרבה בזכותו. בגין חיכה קרוב לשלושים שנה בשביל להיבחר כראש ממשלה.

הפעמים היחידות שמפלגת העבודה ניצחה בבחירות הייתה כאשר פרשה מהממשלה והפכה לאופוזיציה לוחמת בשנת 1990-1992 ובשנת 1996-1999.

מנהיגי מפלגת העבודה מאז שנת 2001 לא נהנו "משקט תעשייתי" מבפנים. חמור מכך לא היה להם את "עור הפיל" בשביל להישאר במפלגה ולהנהיג אותה מהאופוזיציה. שתי דוגמאות הן עמרם מצנע ואברם בורג אשר פרשו מהזירה הפוליטית מדינית.

הקוצים בישבן של שאר מנהיגי מפלגת העבודה, אשר רצו לכבוש את השלטון כבר בבחירות הבאות, התאכזבו, ופרשו גרמו להידרדרות המפלגה הן ביחס למצבה הכלכלי, והן ביחס לתדמיתה בציבור הישראלי דבר אשר התבטא בכמות הולכת ופוחתת של מנדטים.

כיצד ניתן לרוץ לרשות המפלגה ?

א.לא משנה מה המועמד/ת יעשו. הסיכוי שלהם להיבחר תלוי ברשימת "הדילים" שהם יעשו ובמספר האנשים שהם יצרכו לפקוד, המהווה את הכוח האלקטוראלי. אם יש גם אמצעים כלכלים הדבר יכול להיות גורם משמעותיץ (ארקדי גידמק הוא דוגמא קלאסית שממון בלבד לא מספיק בשביל להיבחר).

ב. חיבור לשורשי העבר. אמיר פרץ זכה להיבחר לרשות המפלגה גם בזכות החיבור שלו ליצחק בן אהרון, ויונה אליאב האבות המייסדים של מפלגת העבודה אשר תמכו בו.

ג. רקע ביטחוני, כלכלי, מדיני המשרה תחושה של יציבות ואמינות.

ד.יצירת תקווה חדשה בקרב הצעירים במפלגה ובקרב הציבור בכלל, תוך הצגת אג'נדה עכשווית.

ה. הפגנתן "סקסיות" - ההומור של שרון, הצ'רמניג של ביבי, הישירות של יצחק רבין ז"ל.

ו- יכולת לנאום ולרתק את הקהל, לנשק תינוקת ולדעת לאיזה חתונות ובר מצוות כן לבוא.

ז- עור של פיל, ראייה לטווח ארוך, סבלנות ואורך רוח, תשוקה פנימית למנהיגות מתוך צוו מצפוני.

ח - להמר על "הסוסים הנכונים" קרי יועצים פוליטיים וחברת פרסום שידעו למתג ולערוך פילוח נכון של העדפות חברי המפלגה והמרכז, וכן היכולת לגלות ולנצל הזדמנויות פוליטיות תוך שימוש באינטואיציה.

ועכשיו בהינתן האות ישנם לא מעט אנשים ופוליטיקאים אשר רוצים להיבחר לרשות מפלגת העבודה. העצה שלי, קחו איתכם אנשים מנוסים בפוליטיקה בכדי שלא תעשו את אותם טעויות. שקודמיכם עשו או לפחות קחו הרצאות שפת גוף.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גם את תקבלו הצעה זולה יותר באופן נקודתי אם תזמינו אותי תרוויחו ותהנו הרבה יותר. יובל בן בסט מנחה קבוצות וגרפולוג. התקשרו 050-5711160 או ל-03-5590868 www.graphologia.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל בן בסט

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/19594 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטטלוויזיה19/05/19497 צפיות
לראות את קובי מרימי בוכה מעל הבמה בסיום זה היה מרגש. ערב גיבוש משפחתי יכול להיות בכל סידרה אפשרית. ההבדל בין ערב גיבוש לעובדים לבין ערב גיבוש משפחתי יכול להיות משהו מאוד מאוד קטן. אירווזיון הוא ברמה לכידותית של עם שלם. רק לחשוב איזה רגשות שמחה פרצו כאשר ישראל זכתה במקום הראשון בשנת 2018.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/19720 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/19546 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטאטרקציות28/01/191504 צפיות
הלן גרינר ייסדה את IROBOT בזכות פיתוח של רובוטים לשימוש צבאי ואזרחי. סדנאות גיבוש הינם אחד מהגורמים החברתיים החשובים ביותר לשיפור יחסי הגומלין ושיתוף הפעולה בין העובדים/ות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/19521 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים26/09/171238 צפיות
רעיון למסיבת רווקות בחוץ הוא מעולה לחודשי הקיץ אבל מסתבר שלא כל בחורה מעדיפה לחגוג אותו. 9.5% סרבו בכלל לחגוג בחוץ. איפה כן? במקום הראשון 59 נשים שהן (29.5%) מכלל הסקר מעדיפות לחגוג במסיבת בריכה מתוך מאתיים נשים. כנראה שיש משהו בבריכה שגורם לתחושה של חופש. מספיק להיזכר בתמונות מהבריכה במסיבת הרווקות של הדוגמנית שלומית מלכה כדי להבין את תחושת השמחה והכיף.

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה23/01/2061 צפיות
שבוע סוער במזג אוויר – מול שבוע סוער בפוליטיקה. חוות דעת יועץ המשפטי של הכנסת כי ניתן לכנס את הועדה שתדון בחסינות נתניהו, וח"כ כץ. מעניין מאד, שכל הזמן סיפרו לנו שבממשלת מעבר אין החלטות עקרוניות, ופתאום מתברר שאפשר למנות מפכ"ל, נציב שב"ס, ועדה שתדון בחסינות, איך שהזמן פועל ומשתנה. יועץ הכנסת – חתם על ניגוד עניינים, ופתאום מתברר שאשתו בצוות הפרקליטות, והיועץ טוען זה לא מהות זה פרוצדורה, רינה, רינה, זה פרוצדורה, זוכרים את ח"כ כבל מהעבודה: "אני מדבר על מהות ואת גוררת אותי לפרוצדורה".

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/01/20129 צפיות
בקשת החסינות בדקה ה-90 לא היתה מפתיעה, למרות הזעזוע המזויף שהשמיעו כמה מבקרים וכמה פוליטיקאים מובילים מאוכזבים ומתוסכלים. הבקשה לחסינות, שעדיין רחוקה מלהתבצע, נותנת לנתניהו מרווח נשימה מספיק כדי לנסות ולחזק את מעמדו בציבור שלו ובאלה שנמצאים על הגדר או לא החליטו, אם לחזור לשורות או להשאר תקועים בכחול לבן ואפילו ליברמן. והיה ויקבל חסינות – הדרך פתוחה לקדנציה נוספת ואפילו עם יתרון.

מאת: אברהם פכטראקטואליה04/01/20141 צפיות
העותרים לבג"צ כדי לפסול את נתניהו, מלהיות מועמד להרכיב ממשלה, בשל שלושה תיקים פליליים שטרם הוכרעו, טעו בשיקול דעתם שיוכלו למנוע את ההליך החוקתי – ציבורי באמצעים משפטיים. בג"צ אמר בין השיטין – מבלי לומר זאת בצורה ברורה שרק הציבור יכול להחליט מי ינהיג אותו, ואל לבית המשפט להכנס למגרש הפוליטי כשופט או בורר. הטענה של הפרשנים, שאדם עם שלושה כתבי אישום לא היה מתקבל לצבא או סיירת מטכ"ל, היא לא במקומה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/12/19190 צפיות
הקרב על המינוי הזמני של מ"מ פרקליט המדינה יצא מפרופורציות מנהליות, למחוזות של מעמד משפטי קובע. שר המשפטים הזמני – רוצה למנות מ"מ זמני לפרקליט המדינה, והיועץ המשפטי לממשלה מתנגד שלא בוחרים במועמד שהוא הציע. על פי החוק היבש ועל פי הנוהל בשלטון החוק המסודר, שר המשפטים הוא בעל הסמכות במינוי. ושיהיה ברור – שר בממשלת מעבר, הגם שאולי זה תפקיד זמני עבורו, בזמן שהוא שר, כל הסמכויות שבידיו הן חוקיות והוא רשאי להחליט.

מאת: אברהם פכטראקטואליה17/12/19226 צפיות
הפוליטיקאים בגיבוי התקשורת האוהדת, הציפו את הרשתות והמדיה, בטענות שהליכוד מנע או טרפד אחדות, שזה שקר מוחלט. ההצעה שהגיש הליכוד, בראשות נתניהו, לפיו הוא יצא לנבצרות אחרי 6-5 חודשים ויאפשר לגנץ להיות ראש ממשלה משך שנתיים, היתה הצעה נדיבה חד-פעמית. למה? כי בפועל עקב הסירוב הטיפשי, הוא יכהן ממילא 6 חודשים ועוד יכולה להיות הפתעה. ההצעה לגנץ, דומה ומקבילה להצעה שקיבל בזמנו הנשיא קצב, וברוב טיפשותו ויהירותו, דחה אותה וחטף 7 שנים בפנסיון ממשלתי.

מאת: אברהם פכטראקטואליה02/12/19258 צפיות
האם השיטה עובדת. מה לגבי המפלגות שהראש קובע בלעדית. איפה השיטה הדמוקרטית באה לידי ביטוי נכון אם אין דמוקרטיה במפלגה – מה זכותה לבקר דמוקרטיה. נאמנות למפלגה – לרעיון לאידאולוגיה או למנהיג. הנשיא ריבלין – היועץ המשפטי לממשלה- איפה הם היו ואיך התבטאו כשנחקרו במשטרה. ולמה הם שותקים ומגינים על המערכת היום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/11/19292 צפיות
פרופסור רות גביזון, משפטנית מוערכת ביותר. "באווירה הקיימת נתניהו לא יכול לקבל משפט הוגן". העליהום על נתניהו, אחרי שלוש שנות חקירה, ושלוש שנות הדלפות מגמתיות, אכן יוצרות אווירה, שאפשר להטיל ספק בהליך הוגן בהתאם לכללי הצדק הטבעי. ושלא תהיה אי הבנה בהבנת הנושא: נתניהו רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת, וברוב מהלכי ההתנהלות שלו בפרשת המתנות, ובבזק וואלה – הוא לא יצא צדיק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica