חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על כימיקלים ומיחזורם

מאת: hamer anatאיכות הסביבה 21/03/20111010 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

על כימיקלים ומיחזורם

חיינו על פני כדור הארץ מזה מליונים של שנים, רצופים בצורך שלנו לשנות ולשפר את איכות חיינו באופן תמידי. אך מה יהא על איכות הסביבה? האם גם עליה אנחנו מצליחים לשמור?  כולנו מכירים את המונחים כימיקלים, חומרי טעם וריח וגם טיפול בשפכים, אך האם תהינו אי פעם מה באמת עומד מאחורי אותן הגדרות?

ובכן חשוב שכולנו נהיה מיודעים לעובדה שלמעשה כימיקלים, מהווים בעצם תוצר של התעשיה הכימית. חשוב לזכור, שהעולם התפתח מאוד מבחינה תעשייתית במאה השנים האחרונות, אותם כימיקלים, אשר  מהווים חומר מסוג מסויים, אשר אינו מצוי בטבע ויש לייצר אותו באופן מלאכותי, מסייעים לעמידה בביקוש הגובר . עולם התעשיה הכימית התפתח מאוד ומצא את הפתרון- שימוש בכימיקלים, שהפך נפוץ ביותר, והללו משמשים אותנו לשפע של מטרות, החל מהבסיסיות לנו ביותר (כגון ניקיון הבית באמצעות חומרי ניקוי, תוספי מזון למיניהם, תרופות על סוגיהן הרבים מאוד והשונים וכלה בשימוש לצרכים צבאיים כמו חומרי נפץ וכדומה).

סוג נוסף של כימקלים, מהווים גם חומרי טעם וריח. חומרי טעם וריח הם אותם חומרים  אותם מוסיפים באופן מלאכותי למזון, על מנת לשפר את טעמו כמו גם את ריחו. בעקרון, על מנת לייצר חומרי טעם וריח, אשר אינם נמצאים בטבע – כלומר – סינתטיים – יש לבודד רכיבים מאותו טעם אליו מבקשים להגיע, ולדמות את הטעם הזה באמצעות חומרים שאינם מן הטבע. חומרים אלו, הם בהכרח עמידים יותר.בשל כך, הם גם זולים יותר ויציבותם מאפשרת שימוש רב בהם.

מונח נוסף הקשור לעולם הזה, הוא נושא טיפול בשפכים – כאמצעי מיחזור של אותם כימיקלים. על מנת להביא את הפגיעה באיכות הסביבה לכדי מינימום, מובא נושא טיפול בשפכים לסדר היום של מפעלים רבים, אשר מזרימים את שפכיהם (תוצר הלוואי של אותם כימיקלים ששימשו לייצור) למתקנים מיוחדים המאפשרים את מחזורם של אלו. בהליכים של טיפול בשפכים, זוכים השפכים לסינון בשלושה שלבים: סינון ראשוני הכולל סינון בסיסי של הנוזלים מהחלקים הכבדים, סינון שני הכולל התערבות של הליך ביולוגי להזרת האורגניזמים הגורמים לזיהום, והליך שלישי של סינון נוסף ואחרון לפני העברת הנוזלים לשימוש חוזר (השקייה או מאגרים).

אלמלא היו השפכים הלו ניתנים לטיהור, סביר שכדור הארץ לא היה עומד בלחץ ונכנע לנזקים הסביבתיים הרבים שגרמו בני האדם ברבות השני. מכיוון שהתוצרים של אותם כימיקלים ניתנים למחזור, הדבר הפך לחשוב ביותר וראשון במעלה, וזאת, כדי לסייע לשיקום הכדור ולהגברת המודעות שלנו, כתובים על פני הכדור, לאיכות הסביבה. באותם קולחים שמתקבלים מהמיחזור לא נוכל להשתמש לצורך שתיה, כמובן, אך ניתן בנקל להפנותם לצורך השקייה של שטחים חקלאיים ובכך לקדם ולסייע לשיפור תנאי הסביבה ולסביבה ירוקה יותר, שכולנו רוצים בקיומה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

anat

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת hamer anat

מאת: hamer anatאיכות הסביבה 18/03/111101 צפיות
כולנו אחראיים לאיכות הסביבה על פני כדור הארץ. הכדור הוא של כולנו. במאמר הבא תמצאו מספר דרכים לשמירה על איכות הסביבה.

מאת: hamer anatאיכות הסביבה 16/02/11972 צפיות
מליוני שנים על פני כדרו הארץ הפכו את הכדור שלנו לרגיש במיוחד. איך נגן עליו בדרכים הטובות ביותר? נהיה זהירים. על כך – במאמר הבא.

מאת: hamer anatאיכות הסביבה 14/02/11839 צפיות
הטבע לעיתים מביא בעצמו להרס סביבתי ולנזקים. מזיקים ועשבים שוטים, הם דוגמא מצויינת לכך. על הפתרונות – במאמר הבא.

מאת: hamer anatביקורות מוצרים07/02/111137 צפיות
חיינו על פני כדור הארץ הביאו ברבות השנים לשימוש שלנו במוצרים כימיים הגורמים הרס לאיכות הסביבה. במאמר הבא תמצאו דרכים חדשות לשימוש במוצרים שעשויים להקל, ולו במעט, את הנזק הסביבתי לכדור שלנו.

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/19895 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171119 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/161344 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/142624 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/142275 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/142246 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/138250 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica