חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רסיטל לדכאון - טיפול בחרדה באמצעות תרופות

מאת: אירה ס.התמכרויות28/03/20118950 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רסיטל לדכאון - טיפול בחרדה באמצעות תרופות

חרדה היא הפרעה העלולה להשפיע על חיי היומיום בצורה קלה או משמעותית, כזו המהווה פגיעה של ממש בתפקוד ובאיכות החיים. טיפול בחרדה יכול להיות נפשי, תרופתי או משולב. רוב האנשים הנעזרים בטיפול בחרדה חשים בשיפור של ממש ומציינים כי הטיפול עוזר להם לשלוט בחרדה.

כשבוחרים לשלוט בחרדה באמצעות תרופות, ניתן לפנות לפסיכיאטר, או אף לרופא משפחה שמוסמך גם הוא להתאים תרופות המיועדות לטיפול בחרדה. כיום, מכיר המדע בדרכים רבות לשלוט בהפרעות חרדה. תפקידו של הגורם המטפל הוא למצוא את התרופה הנכונה במינון המדויק המתאים לחולה מסוים.

איך עובד הטיפול התרופתי?

טיפול בחרדה דומה מאוד, מבחינה תרופתית, לטיפול בדכאון. הסיבה - המנגנונים הכימיים שנמצאים במוח ומעורבים בהתהוות שני המצבים הם דומים. המחקרים מצביעים על  קשר בין דיכאון וחרדה לירידה ברמת הסרוטונין בגוף. תרופות ממשפחת ה SSR- מיועדות להעלות את ריכוז הסרוטונין ובכך להשפיע על חרדה ודיכאון.

טיפול תרופתי נגד הפרעות חרדהמשפחת תרופות נוספת המיועדת לטיפול בחרדה היא חוסמי בטא - תרופות אלו עובדות בעיקר על הפחתת  תסמיני החרדה כמו הזעה ורעד. כמו כן משמשים חוסמי הבטא  להורדת לחץ הדם והאטת קצב הלב.

תופעות לוואי

כמו לכל תרופה, גם לתרופות המיועדות לטיפול בחרדה עלולות להיות תופעות לוואי. אולם מרבית התרופות הניתנות כיום לטיפול בחרדה ודכאון הן בטוחות יחסית, עם תופעות לוואי קלות ובדרך-כלל התועלת שלהן עולה בהרבה על אי-הנוחות הכרוכה בשימוש בהן.

התופעות הנפוצות של תרופות ממשפחת SSRI מתבטאות לרוב במערכת העיכול כמו כאבי בטן, בחילות ויובש בפה. לפעמים מופיעים גם קשיים בשינה, ו/או ירידה בחשק המיני. חוסמי הבטא, בשל ההשפעה שלהם על לחץ הדם, אסור ליטול יחד עם תרופות המיועדות ללחץ דם גבוה.

 תגיות המאמר: טיפול בחרדה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נכתב ע"י אירה, ניו ויז'יון מדיה - דפוס, עיצוב גרפי ופרסום www.nvm.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אירה ס.

מאת: אירה ס.צילום אירועים05/04/111087 צפיות
כל חברה שמתחתנת זו סיבה למסיבה. אמנם ההוצאות על המתנות אינן מעטות אך הרי לכן סיבה מעולה למסיבת בנות מטורפת לפני החתונה - מסיבת הרווקות. רבות דובר על מסיבת הרווקות, על מתנות, סדנאות, משחקים ואפילו חשפנים.

מאת: אירה ס.פרסום באינטרנט05/04/11941 צפיות
חנות אינטרנטית וקידום באינטרנט- מה זה בכלל חנות וירטואלית, מה היא צריכה לעזור לנו ומה העזרה שלה בשביל העסק שלך. כל אלה והרבה דברים מעבר לכך, אני מתכוון לפרט בסיכום היום. הדבר החשוב שצריך להבין הוא שחנות וירטואלית חייבת להכיל פקטורים אחרים מתחום אחר כדי להצליח

מאת: אירה ס.ביקורות מוצרים03/04/11972 צפיות
אחד הגורמים המהותיים ביותר שאנו כמנהלי חברות מפעם לפעם נוטים לשכוח זה העובדה שכרטיסי ביקור זה יכולים להיות מאוד דבר מה של מראה ולא רק עניין של חסות. אנחנו עובדים עם כרטיסי ביקור כאשר אנחנו בפגישה עם לקוח פוטנציאלי וחושבים שזה הדבר שידחוף אותו לו להתקשר אלי כשיצתרך, אך לצערי זה לא פועל ככה עם כרטיסי ביקור, הדבר המשעשע הוא שאנו נוטים לרוב לא להבין איך עובד שיווק באמצעות כרטיסי ביקור.

מאת: אירה ס.ביקורות מוצרים02/04/111120 צפיות
כשמדובר בניקוי מסוג ניקוי ספות אסור לכם בשום פנים ואופן להתפשר ומומלץ לשכור חברה אשר מתמחה בניקוי ספות. חברה מקצועית באמת תבדוק קודם כל את מערכת הישיבה, תעניק לכם הסבר מקיף על אופן הטיפול ואופן העבודה ובסופו של דבר תעניק לכם תוצאות מצוינות שיגרמו לספות שלכם להראות כחדשות.

מאת: אירה ס.קניות 02/04/11969 צפיות
מקרנים משמשים אותנו בחיינו למגוון שימושים, לצורך הקרנת שקופיות במוסדות חינוך שונים, להקרנת משחקי כדורגל על גבי מסך ענק במסעדות או פאבים או אפילו לצורך ישיבות הנהלה וכנסים של חברות שונות. מקרנים מאפשרים לנו להשתמש בטכנולוגיה פשוטה בכדי להקרין שקופיות על ידי תאורה מיוחדת ועבודת מראות זהירות שעל גבי המקרן.

מאת: אירה ס.אבטחת הבית29/03/11971 צפיות
אינסטלאטור הוא בעל מקצוע העוסק בצרות השייכות לצינורות המים או למערכות הביוב. האינסטלאטור מטפל בהרבה מישורים, עיסוק בבעיות נמצאות וגם בהרכבת צנרות חדשות. היום בשביל להשיג תפקיד אינסטלאטור, הכרחי ללמוד בקורסים מתאימים ולקבל אישור השכלה. תפקיד השרברב השתפר מאוד ברבות השנים , ובעידן המודרני צריך להצטייד במכשור אלקטרוני, מודרני וחדשני.

מאת: אירה ס.הפקות אירועים28/03/111173 צפיות
יש כמה אפשרויות לערוך ערבי קריוקי מוצלחים, וחלקן יותר משתלמות כלכלית. אם אתם מתכננים לערוך אירוע ביתי מסדר גודל בינוני עד קטן יכול להיות שאתם יכולים לוותר על מפעיל ערבי קריוקי מקצועי ולערוך ולהנחות את הערב בעצמכם. אין ספק שמנחה מנוסה ואנרגטי יכול להוסיף לערב שלכם את הצד המקצועי והתוסס, אך אם אתם מעדיפים לחסוך, קיימות עבורכם אפשרויות נוספות לעריכת ערבי קריוקי.

מאמרים נוספים בנושא התמכרויות

מאת: orya peryהתמכרויות13/06/171103 צפיות
כפי שאנו עדים בשנים האחרונות כאשר סיגריות אלקטרוניות כבשו את השוק הישראלי בסערה, במיוחד לאור המודעות נגד עישון סיגריות רגילות. עצם העובדה שניתן לעשן בסיגריות אלקטרוניות גם במקומות ציבוריים, היא זו שמראה לנו כי אין בה עישון פאסיבי בדומה לסיגריה הרגילה.

מאת: עוז דוידיהתמכרויות06/04/147165 צפיות
מהי התמכרות להימורים? כיצד היא נגרמת? מהם דרכי הטיפול?

מאת: נדב יעקוביהתמכרויות29/10/138044 צפיות
מתי ראוי להביט ולהבחין בגודל הבעיה? התמכרות לסמים מתחילה מגיל צעיר ומכאן שחשוב לתת את הדעת ולעצור את הדברים לפני שיביאו השלכות מרחיקות לכת. כאשר מגלים ההורים ערנות מבעוד מועד, משתנים כללי המשחק. התמכרות לסמים מתחילה מגיל צעיר ביותר. חוסר הידע לעיתים מונע מההורים לתת ולהכיר בבעיה. מה נדרש על מנת שיהיה ניתן להותיר את הבעיה הרבה מאחור? כאן מגיע הרגע להגיד כי אבחון הבעיה וטיפול מוקדם, יכול לסייע ולהשאיר את ההידרדרות הרבה מאחור.

מאת: נדב יעקוביהתמכרויות29/10/137936 צפיות
אם אדם שאתם אוהבים מתגלה כמכור לסמים והדבר משתלט על חייו האישיים, הוא מחייב מבדק ואף התערבות מקצועית בהתאם. יש לא מעט מכוני גמילה מקצועיים אשר יוכלו לסייע לכם ולהעניק את הכלים הנכונים להתמודדות ארוכת טווח. התמכרות? לא כאשר אתם בוחרים מכוני גמילה ומעניקים להם את החשיבות הראויה.

מאת: bonjorהתמכרויות05/11/128192 צפיות
A true story about getting clean from drugs and staying clean. The recovery of an addict.

מאת: דניאל seoהתמכרויות17/04/118506 צפיות
הדרך הנכונה ליזום טיפול בחרדות היא דרך טראפיה רפואית. הרעיון הוא לתת לגוף להיות משוחרר לחלוטין ונינוח לגמרי.

מאת: משה רוימיהתמכרויות12/04/118329 צפיות
מאז שהחל להיחקר העישון בשנות ה- 50 והשלכותיו הבריאותיות נמצא כי העישון גורם נזק לא רק לנשים מעשנות כשהן בהריון כי אם גם לעובר שהן נושאות בבטנן. למעשה העישון פוגע עוד הרבה קודם להיריון. מחקרים מראים שהעישון פוגע בפוריות הן אצל הגבר והן אצל האישה כך שבכל מצב הפסקת עישון בהיריון היא דבר נכון ומומלץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica