חפש מאמרים:
שלום אורח
23.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שישה דברים שכדאי לדעת על קראטה מאת מקס לבקובסקי

מאת : מקס לבקובסקי

לרבים מאיתנו מזכירה המילה "קראטה" את הסרט האלמותי "קראטה קיד" בו מדריך מיסטר מיאגי את חניכו הצעיר דניאל. בפועל עם זאת, הקראטה הוא הרבה יותר מסתם עוד אומנות לחימה, כפי שתוכלו ללמוד מהמאמר שלפניכם.

* פירוש המילה קראטה ביפנית הינו יד ריקה (קארה = ריקה + טה = יד) – הסיבה לכך פשוטה. בניגוד ללא מעט אומנויות לחימה אחרות – פותחה תורת הקראטה לשם הגנה ולא לשם התקפה.
* במשך השנים נרשמו לא מעט קמפיינים שעיקרם בשכנוע הועד האולימפי להפוך את הקראטה לספורט אולימפי – עד כה ללא הצלחה. עד כה החליט הועד האולימפי על הפיכתם של הג'ודו, האגרוף הטקוואנדו כמקצועות אולימפיים לכל דבר.
* במהלך התמודדות הקראטה אסור לנעוץ ידיים בעיני היריב ו/או להכותו באיברי גוף חיוניים. המנצח בקרב הוא המתמודד אשר השיג את מספר הנקודות הגבוה ביותר בתום הקרב ו/או הראשון שצבר יתרון של שמונה נקודות.
* על פי נתונים שפירסם משרד החוץ היפני מספר תלמידי הקראטה עומד על לא פחות מ- 50 מיליון. נתונים אחרים אף מצביעים על שיעור גבוה יותר של מתאמנים.
* הגעתו של כל מתאמן קראטה חדש למתחם האימונים שלו (הדוג'ו) כרוכה בראש ובראשונה בקבלת כללי ההתנהגות והאתיים והמקצועיים שנקבעו במקום. ללא הסכמה והתחייבות מפורשים לא יוכל המתאמן להתחיל באימון. כללי הדוג'ו חלים על התלמיד גם מחוץ לאולם האימונים – דבר המחזק את התפיסה לפיה הקראטה הוא בראש ובראשונה תורה חינוכית ממדרגה ראשונה.
* מקורה של אומנות הקראטה הינה באי היפני אוקינאווה. לאחר כיבושו של האי על ידי צבא ארצות הברית בשנים הראשונות שלאחר מלחמת העולם השניה – הפך הקראטה לאחד מהעיסוקים הפופולרים ביותר בבסיסים האמריקאיים – וכתוצאה מכך גם בארצות הברית בתקופה מאוחרת יותר.

לקריאת מאמרים נוספים - מקס לבקבסקי

הפופולריות הגואה של ענף הקראטה בארצות הברית הביא לכך שלא מעט כוכבי בידור החלו לעסוק בו בגלוי. בין הכוכבים הללו ניתן למצוא את מלך הרוק אנד רול אלביס פרסלי ואישתו פרסיליה, כמו גם את השחקנית קורטני קוקס (מוניקה מהסדרה "חברים") – בעלת החגורה החומה.

מקס  לבקובסקי הוא איש עסקים, יזם. מומחה לשיטות שיווק

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מקס שפקס לבקובסקי - איש עסקים, יזם. מומחה לשיטות שיווק
לפרטים נוספים:
http://xn----sicjbopdo.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מקס שפקס לבקובסקי

מאת: מקס שפקס לבקובסקיתרבות ובידור30/05/111307 צפיות
עישון סיגרים אינו דבר של מה בכך. האנשים שהפכו את הסיגרים לחלק בלתי נפרד משגרת יומם טוענים כי אחת הסיבות שבגינן הם מוציאים סכומי כסף לא קטנים על התחביב שלהם – הוא תהליך העישון הטמון בבסיסו. במאמר שלפניכם נציג חמישה טיפים חשובים שיהפכו עבורכם את עישון הסיגרים לחוויה ייחודית של פעם בחיים.

מאת: מקס שפקס לבקובסקיענפי ספורט26/05/111017 צפיות
רבים מאמינים כי אומנויות הלחימה שמקורן במזרח הרחוק הגיעו רובן ככולן מיפן (כמו הג'ודו, הקראטה או הג'וג'יטסו) אך במקביל לכל אלה, צמחה גם בסין מסורת ענפה של אומנויות לחימה נפוצות, המוכרות לכולנו בעולם המערבי – כאשר המוכרת שבהם היא אומנות הקונג-פו.

מאת: מקס שפקס לבקובסקיאומנויות לחימה22/05/11962 צפיות
את המאמר שכתב מקס לבקובסקי נקדיש לאומנות הטאי-צ'י – אמנות לחימה סינית שהיא הרבה יותר מעוד כלי להגנה עצמית – הטאי צ'י הוא דרך חיים.

מאת: מקס שפקס לבקובסקיניהול ידע18/05/11852 צפיות
מקס לבקובסקי, מי שעסק בהקמת שיטת המנויים לעיתונים, הן במעריב והן בידיעות אחרונות, נותן לעיתון מעריב מספר עצות, כיצד להתאים את עצמו אל שוק העיתונים היומיים התחרותי, הכולל את ידיעות אחרונות הנחשבת למונפול, ואליו הצטרפה מתחרה חדשה ובולטת בשנים האחרונות – ישראל היום.

מאמרים נוספים בנושא אומנויות לחימה

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה02/10/131795 צפיות
לא פשוט לחיות בתחושת פחד באופן יומיומי בין אם מדובר על חשש כאשר הולכים ללימודים, מטיילים עם הכלב ברחוב או שפשוט לא מרגישים בנוח מספיק ללכת למועדון. אז מה עושים? ובכן, על מנת לפתור את הסוגיה הנ"ל ולשנות אותה מהשורש, ישנה אפשרות יוצאת מן הכלל היכולה לשפר באופן יוצא דופן את תחושת הביטחון וכן, להקנות ללומדים אותה שיטות הגנה עצמית יעילות ביותר.

מאת: דוד דרפקאומנויות לחימה25/09/131549 צפיות
מאמר זה הוא חלקו הראשון של עבודה רבת שנים שמתרכזת בחיפוש אחרי סודות של אומנות לחימה יהודית. קשה לאמין שלא היה דבר כזה, אבל מצד שני גם אין כל זכר לכך. המסע הוא ארוך ואולי גם אין לו סוף.

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה09/09/131299 צפיות
ניתן למצוא כל מיני שיטות של אומנויות לחימה אשר קיימות שנים רבות אך ניתן למצוא שיטה אחת ומיוחדת שנחשבת כבעלת יתרון על אחרות – שיטת קרב המגע. רגע לפני שנדבר על היתרונות של השיטה, בואו נברר קצת אודות ההיסטוריה שלה.

מאת: מיכאל רומנסקיאומנויות לחימה15/07/131296 צפיות
ההיסטוריה של אומנויות הלחימה ארוכה ועשירה. למרות שחלק גדול מאומנויות אלה הגיעו מהמזרח הרחוק, הרי שכיום ניתן ללמוד מגוון של שיטות וטכניקות שהתפתחו והשתכללו בעולם כולו. אומנויות לחימה ידועות בתרומתן העצומה לחיזוק הביטחון העצמי, שיפור הקואורדינציה, שיפור הכושר הגופני, והן כמובן מקנות את היכולת הטובה ביותר להגנה עצמית במצבי חירום.

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה08/07/131233 צפיות
עם זאת חשוב לציין שהאימונים אינם אותו הדבר אצל כל קבוצה וקבוצה. לדוגמא: אם מגיעים בני נוער הרי שהמדריכים מתמקדים איתם ומלמדים אותם תחומים שונים לעומת אנשים בשלב השלישי לחייהם. על מנת להצליח למצוא את המקום הטוב ביותר ללמוד בו את שיטת קרב המגע מומלץ לבצע סקר שוק מעמיק ובו לבדוק אודות המקום, האם למקום יש את הרישיונות הנדרשים, האם למקום יש מדריכים מנוסים וכמובן האם המחיר שנלקח מהחניכים הוא מחיר הוגן ולא פחות חשוב מכך – מחיר משתלם.

מאת: נטלי אלוניאומנויות לחימה03/05/131281 צפיות
אומניות הלחימה הסינית הם הראשונות ואלו היו מודל ודוגמה לאומניות לחימה בכל העולם וגם בארצות המערב. מדרכים להגנה עצמית התפתח מאוד הנושא של אומניות לחימה לכיוון ספורטיבי חדשני.

מאת: ליאת מנדלסוןאומנויות לחימה21/04/131085 צפיות
אין דבר יותר נורא מלשבת בבית ולפחד לצאת לקנות משהו מהמכולת רק בגלל שחשוך מעט בחוץ וכעת מסתובבים יותר אנשים חמומי מוח. אין יותר מתסכל מכך שהכלב מיילל כי הוא רוצה לצאת לטיול בחוץ אך אתה מפחד לקחת אותו לטיול ארוך. אחד הפתרונות הטובים ביותר לבעיה היא שיטת קרב המגע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica