חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נאומה של רוחמה אברהם בלילא בכנס ידידי "יד ושם" באוסטריה

סגנית יו"ר הכנסת, רוחמה אברהם בלילא, נאמה בכנס "יד ושם" בפרלמנט באוסטריה, במרץ 2011.


לפניכם תרגום נאומה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא :

גברת ברברה פראמר, נשיאת הפרלמנט האוסטרי ונשיאה כבוד של ידידי "יד ושם" באוסטריה,
מר פריץ נוגבאוור, סגן נשיא הפרלמנט האוסטרי,
מר אביב שיר-און, שגריר ישראל באוסטריה,
גברת אולרייק ומר שוסטר – הכוח המניע את הארגון הזה,
אורחים נכבדים, גבירותיי ורבותיי,

אני נמצאת כאן הערב, לברך בברכת שלום חמה מכנסת ישראל שבירושלים, גם בשם יו"ר הכנסת מר רובי ריבלין.
הערב, אני גם מייצגת את מדינת ישראל. ישראל,  שעלתה וקמה מאפר השואה, המייצגת את לידת היהודים מחדש, במולדתם ההיסטורית.

הרשו לי להביע את הערכתי העמוקה לפרלמנט האוסטרי, לקהילה היהודית באוסטריה, ול"יד ושם" על היוזמה החשובה וארגון אירוע זה.
היום, אנו מוקירים בערב מחווה זה, שש מיליון נשמות, של מי שנרצחו בברוטאליות על ידי מכונת ההשמדה המשומנת שהופעלה על ידי הנאצים. הם נרצחו בברוטאליות בשל פשעם היחידי – היותם יהודים. לא נשכח הערב גם מיליונים אחרים, בני אומות אחרות, שנרצחו גם הם, רק בשל כך שהיו שונים!
כולם היו קורבנות של גזענות ואנטישמיות – ממידות האנושות הרעות ביותר.
חופש הביטוי, חופש הדת, חופש התנועה, כבוד למיעוטים – כל אלו הם ערכים קדושים של הדמוקרטיה!

למרבה הצער, קיצונים מסביב לעולם מאיימים על הערכים הדמוקרטיים הללו.  לאורכה של תקופה סוערת זו במזרח התיכון, אנו רואים הפיכות ברוטאליות במדינות רבות באזור.
אנשים נהרגים רק בגלל שהם לא מסכימים עם מנהיגיהם המושחתים, כפי שראינו לאחרונה במדינות כמו לוב, תימן ותוניסיה.

חוסר האנושיות האנטישמי ממשיך להוות מטרד גם היום. לאחרונה, היו מספר תקריות כנגד יהודים, שכללו התקפות באירופה. במקרים רבים, נעשה שימוש בסטראוטיפים  אנטישמיים בכדי להוקיע את ישראל.
63 שנים חלפו מאז קום מדינת ישראל, והיא עדיין נאבקת על קיומה. רק לפני שבוע, משפחה שלמה נשחטה בשנתה על ידי  "פראי אדם". אודי האב, בן 36, רותי האם, בת 35, יואב בן 11, אלעד בן 4, והתינוקת הקטנה הדס, בת 3 חודשים בלבד.

מנהיגים קיצוניים, כמו נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד, מכחישים את השואה.
מנהיגים אלו הביעו את רצונם בקיומה של שואה חדשה, בקוראם לחיסולה של ישראל.
למרבה הצער, ההיסטוריה לימדה אותנו, כי יש לקחת איומים מסוג זה ברצינות.  ובמקרה של איראן, הנהגתה מנסה לפתח נשק גרעיני להגשמת מטרותיה הנאלחות.

מנהיגים קיצוניים אלו, תומכים בארגונים טרוריסטיים כמו החמאס וחזבאללה, הרוצים בהשמדתה של ישראל. כתגובה לקיצוניים אלו, יש לבודדם ולהביסם.
העולם כולו, כולל האיחוד האירופאי ואוסטריה, חייב להתאחד כנגדם.

מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, מערבית ורב-תרבותית, בעלת הישגים מעולים ואנחנו, הישראלים, מסוגלים להגן על עצמנו. האיום הגרעיני מצידה של איראן, אינו רק כלפי ישראל, אלא גם כלפיכם המתגוררים כאן בוינה, זהו איום כלפי הקהילה האירופאית כולה ואיום כלפי העולם כולו.

המטרה האסטרטגית העיקרית והמאתגרת של ישראל, עודנה השגת שלום עם שכניה. אולם שלום, מצריך הכרה מלאה של המדינות השכנות לישראל ושל הפלסטינים, בקיומה. הפיתרון הוא שתי מדינות לשני עמים. פיתרון זה, יחזק את המנהיגים המתונים במזרח התיכון ויקדם שלום באזור המזרח התיכון בכלל. מאבק בקיצונות הוא גם למעשה חיזוק הדמוקרטיה מבפנים, והעברת שיעור לילדינו אודות סבלנות.

חקר השואה ב"יד ושם" בישראל, באוסטריה ובמדינות נוספות, הוא אמצעי חשוב ביותר ללימוד הדור הצעיר אודות  הנחיצות להילחם באנטישמיות ובגזענות.

אני מברכת על שיתוף הפעולה בין אוסטריה וישראל, בין משרד החינוך האוסטרי ל"יד ושם", במסגרתו 500 מורים אוסטרים מסיימים קורסים הנערכים ב"יד ושם" בירושלים למטרה אחת בלבד – לחנך את הנוער של היום אודות השואה!

"אלו שאינם יכולים לזכור את העבר, דינם שיחזרו עליו"  – כך אמר אלברט וגנר, צעיר אוסטרי, בסמינר נוער ב"יד ושם" בשנת 2008.

מטרתנו היום צריכה להיות חינוך הדור הצעיר על מחוייבותו להילחם באנטישמיות ובגזענות.
אירוע זה המתקיים הערב, בהחלט תורם לפיתוח מטרה חינוכית וראויה זו.

ברצוני להביע את תודתנו והערכתנו לך, הנשיאה פארמר, על יוזמתך לכנס שנתי זה של ידידי "יד ושם" בפרלמנט הנהדר הזה. בעודנו כאן יחדיו בפרלמנט האוסטרי, הרשו לי להצהיר :
מי ייתן וזכרונם הנצחי של הקורבנות יאחדנו באומרינו : לעולם לא!

לצפייה בנאומה של רוחמה אברהם בלילא

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת
לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר :
http://www.ruhama-avraham.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם

מאת: רוחמה אברהםחברה ומדינה - כללי06/03/121334 צפיות
"הרחבת מפעל ההזנה לכלל בתי הספר בארץ תאפשר יצירתם של כ- 15,000 מקומות עבודה חדשים ומקומות עבודה אלה צריכים להיות מיועדים לעסקים מקומיים, קטנים ובינוניים", כך קובעת ח"כ רוחמה אברהם בלילא, יו"ר השדולה לבטחון תזונתי בכנסת.

מאת: רוחמה אברהםצדק חברתי09/10/111373 צפיות
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה15/08/111379 צפיות
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

מאת: רוחמה אברהםפוליטיקה 24/07/111463 צפיות
חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי הקיים, מסדיר את זכויותיהם של המתגוררים בדיור הציבורי, אך איננו מסדיר את זכויותיהם של הדיירים במקרה של פירוד בין בני הזוג. נכון להיום, הנושא מוסדר באופן חלקי בנהלי משרד הבינוי והשיכון, ואלו קובעים כי ההורה המחזיק במשמורת על רוב הילדים, הוא זה שיהיה זכאי להמשך המגורים בדירה הציבורית.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה06/06/112015 צפיות
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה12/04/111511 צפיות
חג הפסח הקרב ובא, מזמן תמיד עליית מודעות מחודשת למצבם של נזקקי המזון בישראל. חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, התראיינה השבוע בנושא זה ואודות הצורך והחשיבות שבהקמת מועצה לביטחון תזונתי – שלשום בתוכניתה של יעל דן "עושים צהרים" בגלי צה"ל ואתמול בתוכנית "ערב חדש" אצל דן מרגלית ומיה בנגל.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה22/03/111555 צפיות
לפניכם חלק ראשון מתוך ראיון של חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא בתוכנית "הנבחרים" בהגשת דוד בן-בסט, המשודרת בתחנת הרדיו רדיוס, 100FM. בחלק זה של הראיון, התייחסה חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, למדיניות הכושלת של הממשלה בנושאים הבטחוניים , הכלכליים והחברתיים שעל הפרק.

מאמרים נוספים בנושא דמוקרטיה ושלטון

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון25/07/232309 צפיות
התהליך מחייב אותנו לעבור מספר שלבים עד לקבלת ההיתר. השלב הראשון הוא בדיקת מידע, שלב בו אנו בודקים מול המועצה המקומית האם בכלל קיימת אופציה לתוספת בניה מצד המועצה המקומית ואגף השיכון והבינוי.

מאת: אדיר בנימינידמוקרטיה ושלטון25/06/231418 צפיות
מידת ההשפעה של הרשתות החברתיות על אופן התנהלותם של נבחרי ציבור. אנחנו יודעים שהתופעה קיימת וגם ערים להשפעותיה. אך עד כמה שונה כיום הזירה הציבורית ביחס לעידן הקודם?

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון18/11/222366 צפיות
הרפורמה בתכנון, רישוי ובניה במסגרת תיקון 101 לחוק התכנון והבניה קבעה לוחות זמנים לתהליכי רישוי שונים עבור רשות הרישוי ומכון הבקרה וזאת במטרה לקצר, לייעל ולפשט הליכי רישוי בניה. לצורך כך וכחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, בשנת 2016 הושקה מערכת רישוי זמין של מנהל התכנון המאפשרת הגשת בקשה להיתר בניה באופן מקוון. תהליך הוצאת היתר בניה לא אמור לארוך זמן רב לפי זמני המערכת, אך בפועל פרק הזמן מתארך כתוצאה מהתנהלות לקויה של הועדות ו/או של המבקש. במאמר זה נציג את פרקי הזמן המפורטים בחוק ואת פרקי הזמן המיושמים במציאות עד לקבלת היתר בניה. נציין שהזמן הממוצע היום לקבלת היתר בניה על פי לשכת האדריכלים הוא מעל שנתיים וחצי, הזמנים הרשומים מטה הם הזמנים של משרדים אשר מומחיותם היא הוצאת היתרי בניה. משרד קלינגר בנימין הינו המשרד היעיל ומהיר ביותר בקבלת היתרי בנייה.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון31/12/201226 צפיות
משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה. בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה, אדריכלות, קידום בקשות ,זירוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי, הסדרים והסכמים עם הרשויות, שרותי הנדסה ופקוח על הבניה.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון27/03/201384 צפיות
תיקון 116 לחוק התכנון והבניה מהווה מהפכה בחוק התכנון והבניה. הוא מחמיר מאד, מטיל צווי הריסה בסיטונות וקנסות של מאות אלפי שקלים, ומצמצם את סמכויות השופטים בבתי המשפט.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון11/01/201412 צפיות
מה הוא רישיון עסק? עסקים הפועלים בתחומים שונים נדרשים בהוצאת רישיון עסק – היתר מכוח חוק רישוי עסקים הניתן על ידי משרד הרישוי ברשות המקומית ומהווה אישור לפעילותו התקינה של העסק. הרישיון מעיד כי בעסק מסוים ננקטו כל האמצעים הנדרשים לשמירה על בריאותו, ביטחונו, בטיחותו ואיכות חייו של הציבור. בהתאם, קבלת הרישיון מותנית בעמידה בכל התנאים שהציבו הרשויות, בהם סידורי כיבוי אש, תנאי תברואה נאותים, בטיחות מבנים ועוד. משרד הרישוי הוא גם זה שאחראי על אכיפת החוק ורשאי להטיל סנקציות על עסקים שאינם עומדים בתנאיו

מאת: אבי דוידידמוקרטיה ושלטון07/04/191478 צפיות
מדריך למתחילים אודות הגשת עתירות לבג"צ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica