חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רוחמה אברהם בלילא : מדינת ישראל דוהרת, דוהרת לשום מקום, בכביש ללא מוצא.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה22/03/20111555 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לפניכם חלק ראשון מתוך ראיון של חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא בתוכנית "הנבחרים" בהגשת דוד בן-בסט, המשודרת בתחנת הרדיו רדיוס, 100FM. בחלק זה של הראיון, התייחסה חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, למדיניות הכושלת של הממשלה בנושאים הבטחוניים , הכלכליים והחברתיים שעל הפרק.

שלום גם לך, השרה לשעבר, סגנית יו"ר הכנסת, חברת הכנסת
רוחמה אברהם בלילא. מה שלומך?

יום שישי, כיף, אני מדמיינת את כולם כעת בתחפושות, יום נפלא בחוץ, שמש, כולם שמחים, פורים אתה יודע, זה חג שמח. אבל  עברנו שבוע מאד קשה שבו ראינו משפחה שלמה נטבחת, ילדה פעוטה בת שלושה חודשים נשחטת בשנתה, זה שבוע עצוב – אני מדברת על הטבח, אני מדברת על ההרגשה הכללית בקרב הציבור, על ההובלה הכושלת של הממשלה את המדינה למקומות ופינות שישראל מעולם לא היתה בהם בכל הקשור למעמדה בקרב הקהילה הבינלאומית , על הבידוד העמוק שאנחנו דוהרים אליו, תשמע זה עצוב.

דיברת על הטבח הנורא והמזעזע, אבל העולם לא התרגש בכלל . . . התמונות הנוראיות מתוך הטבח הנורא כמעט ולא הגיעו לתקשורת ולא שמעתי את ההתייחסות של הפרשנים, שיודעים לדבר על כל דבר ועניין. איך את מסבירה את זה?

סוגית ההסברה של מדינת ישראל, לאחר 63 שנים, שבהן היא קיבלה את עצמאותה ועצם כך שאנחנו צריכים כל פעם מחדש להסביר את זכות הקיום שלנו כאן; אומר שיש חור גדול בהסברה שלנו לעולם. אנחנו לא צריכים להצדיק את עצם קיומנו כאן.

רוחמה , מי אשם בזה?

אנחנו, חד משמעית.

אנחנו זה מי?


אנחנו זה הממשלות לדורותיהן,  שלא ידעו להפעיל את מכונת ההסברה , כשם שהיא היתה לפני קום המדינה.

מה שאומר אולי שבאמת אין לנו איזשהו קייס כלפי העולם, או שכל מה שנעשה לא יעזור?
אנחנו לא נחשבים בעולם היום, אלא כגוף מדכא, כגוף שכבש שטחים והוא לא מעוניין לשחרר אותם. ויכול להיות שעכשיו, אחרי שאנחנו רואים באמת גם את ההתייחסות של העולם וגם את ההתייחסות של אבו מאזן למשל, שאולי גינה את הטבח כלפי חוץ אבל לא באמצעי התקשורת הפנימיים שלהם, בערבית; אולי זה מה שאומר שאין לנו עם מי לדבר?
ואתם ניסיתם לעשות שלום ולא הצלחתם. אתם והממשלות הקודמות וכלום לא יצא מזה והייתם מוכנים לוותר כמעט על הכול.

אני מחזירה אותך שנתיים אחורנית, למעמדה של מדינת ישראל בקרב הקהילה הבינלאומית. אחרי המלחמה, לאחר מבצע עופרת יצוקה בו היו למעלה ממאה אלף הרוגים בעזה , כשהגיעו לכאן שישה מנהיגים מהאיחוד האירופאי, כדי לתמוך בישראל.

מה השתנה ?

השתנה דבר אחד. שנתיים שבמהלכן,  מדיניות הזיג-זג בישראל הביאה לדבר אחד שהוא מאד מאד ברור – לא מאמינים לנו.

השבוע היו לנו שתי נקודות שיא, מבחינת מדינת ישראל, אל מול ההסברה שלנו בעולם :


האחת, הטבח הנורא שהיה והשניה, אוניית הנשק.
וראה זה פלא. מה קרה אתמול? פאדיחה ענקית. לא יכול להיות מצב שבו, מזמינים עיתונאים רבים, מובילי דעת קהל של מדינות גדולות כמו גרמניה בריטניה ועוד, שלא יכלו לסקר את האירוע בשל חוסר סדר. זוהי תעודת עניות. בעל הבית אינו יודע להוביל את מדינת ישראל.

מה את רוצה, שראש הממשלה הוא שיוביל את המערך הזה?


אדם העומד בראש , שהוא מנהל טוב, ידע להוביל נכון בכל תחום, בין אם בהיבט המדיני, בין אם זה בהיבט הכלכלי. נתניהו הבטיח הורדת מיסים לפני הבחירות. האם זה קרה? מה הוא עשה בפרק הזמן של השנתיים האלה? מדיניות זיג-זג בנושא החברתי, מדיניות זיג-זג בנושא המדיני, מדיניות זיג-זג בנושא הכלכלי ומדינת ישראל דוהרת, דוהרת לשום מקום, בכביש ללא מוצא.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת
לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר :
http://www.ruhama-avraham.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם

מאת: רוחמה אברהםחברה ומדינה - כללי06/03/121334 צפיות
"הרחבת מפעל ההזנה לכלל בתי הספר בארץ תאפשר יצירתם של כ- 15,000 מקומות עבודה חדשים ומקומות עבודה אלה צריכים להיות מיועדים לעסקים מקומיים, קטנים ובינוניים", כך קובעת ח"כ רוחמה אברהם בלילא, יו"ר השדולה לבטחון תזונתי בכנסת.

מאת: רוחמה אברהםצדק חברתי09/10/111374 צפיות
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה15/08/111379 צפיות
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

מאת: רוחמה אברהםפוליטיקה 24/07/111463 צפיות
חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי הקיים, מסדיר את זכויותיהם של המתגוררים בדיור הציבורי, אך איננו מסדיר את זכויותיהם של הדיירים במקרה של פירוד בין בני הזוג. נכון להיום, הנושא מוסדר באופן חלקי בנהלי משרד הבינוי והשיכון, ואלו קובעים כי ההורה המחזיק במשמורת על רוב הילדים, הוא זה שיהיה זכאי להמשך המגורים בדירה הציבורית.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה06/06/112015 צפיות
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה12/04/111512 צפיות
חג הפסח הקרב ובא, מזמן תמיד עליית מודעות מחודשת למצבם של נזקקי המזון בישראל. חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, התראיינה השבוע בנושא זה ואודות הצורך והחשיבות שבהקמת מועצה לביטחון תזונתי – שלשום בתוכניתה של יעל דן "עושים צהרים" בגלי צה"ל ואתמול בתוכנית "ערב חדש" אצל דן מרגלית ומיה בנגל.

מאת: רוחמה אברהםדמוקרטיה ושלטון10/04/111541 צפיות
גברת ברברה פראמר, נשיאת הפרלמנט האוסטרי ונשיאה כבוד של ידידי "יד ושם" באוסטריה, מר פריץ נוגבאוור, סגן נשיא הפרלמנט האוסטרי, מר אביב שיר-און, שגריר ישראל באוסטריה, גברת אולרייק ומר שוסטר – הכוח המניע את הארגון הזה, אורחים נכבדים, גבירותיי ורבותיי,

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: בנימין קלינגראקטואליה25/08/222140 צפיות
ניתן להגיש תכניות פינוי בינוי ישירות לאישור הוועדה המחוזית גם כשיש הסכמה של פחות מ-100% מהדיירים עו"ד אלעזר במברגר, ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הבהיר לאחרונה כי ניתן להגיש תוכנית פינוי-בינוי ישירות לוועדה המחוזית, ללא צורך בהסכמתה של הוועדה המקומית דבר שיכול לסייע להזיז פרוייקיים תקועים.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה03/05/222187 צפיות
מי רשאי להגיש בקשה להיתר בניה? הנדסאי בנין, אדריכל, מהנדס , קונסטרוקטור או כולם? בקשות כעורך ראשי להיתר בנייה ובאילו מבנים? פסק דין שהתקבל בימים האחרונים בבית המשפט המחוזי בחיפה מפזר את הערפל ועושה סדר בסוגיה הבוערת. השופטת תמר שרון נתנאל, קבעה כי אדריכלים בלבד יוכלו לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר למבנים של ארבע קומות ומעלה. מהנדסים לעומתם, יהיו רשאים לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר רק כאשר מדובר במבנים פשוטים בשימושים מוגבלים, כשהכוונה היא למבני מגורים, אחסנה ומלאכה בני פחות מארבע קומות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה22/01/221617 צפיות
רישוי זמין ומידע חיוני בעניין הגשת בקשה לתיק מידע להיתר והליכי הרישוי: כחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, ביוזמה הנקראת 'ממשל זמין', הוקם ב-2006 אתר רישוי זמין של מנהל התכנון, אשר מאפשר בקשה להיתר בנייה באופן מקוון לחלוטין. המערכת הוקמה בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה16/09/211478 צפיות
בית המשפט לעניינים מנהליים בראשל"צ הורה לאחרונה לבטל שני כתבי אישום שהוגשו נגד עברייני בנייה, בנימוק שהמדינה התעלמה מתיקון מס' 66 לחוק סדר הדין הפלילי, המאפשר לסגור תיקים "קלים" בהסדר וללא מעורבות בית משפט.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה19/08/211452 צפיות
מהו רישוי הבנייה? תהליך רישוי הבנייה מלווה את הבונה משלבי תכנון הבנייה ועד לסיום הבנייה. התהליך מתבצע מול הועדה המקומית לתכנון ובנייה. ועדות לתכנון ובנייה נמצאות בפריסה ארצית, לכל ישוב ועדה מקומית לתכנון ולבנייה אליה הוא שייך. לרשימת הועדות והיישובים לחץ כאן תהליך רישוי הבנייה מרכב מ 5 אבני דרך מרכזיות: התקשרות עם עורך בקשה - קבלת מידע להיתר- תכנון - קבלת היתר בנייה - מהלך הביצוע האם תמיד צריך לבצע את כל תהליך הרישוי? לרוב עבודות הבנייה יש לבצע את כל תהליך הרישוי ולקבל היתר בנייה, המהווה אישור מהוועדה המקומית לכך שתכנון הבניין תואם לתוכניות המאושרות ולדרישות הוועדה. ישנן מספר עבודות בנייה שמצריכות דיווח בלבד - פטור מהיתר. גם בפטור מהיתר הבנייה חייבת להיות בהתאם לדרישות הועדה המקומית והתוכניות המאושרות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה01/06/211275 צפיות
אז מה זה אגרות בניה והיטלי פיתוח? אגרות בניה והיטלי פיתוח, הינם תשלומי חובה המוטלים על ידי רשויות מקומיות ותאגידי מים וביוב, לשם מימון התקנתם ורכישתם של תשתיות ציבוריות בתחומן המוניציפלי כגון: כבישים ומדרכות, תיעול, ביוב וצנרת מים. אגרות בניה והיטלי פיתוח אלו נדרש לשלם מי שהוא בעלים של קרקע ו/או מי שמבקש לבנות על קרקע ו/או בעלים המעוניין להוסיף בניה למבנה קיים. לצורך גביית אגרות בניה והיטלי פיתוח יש צורך בהתקיימותן של עילות (“אירועי מס”) המצויות ברוב חוקי העזר ובכללי דמי ההקמה, אשר במועד התממשות

מאת: אברהם פכטראקטואליה26/05/211130 צפיות
איפה ההסברה הישראלית – ישנה, מנמנמת, מגמגמת ובעיקר מפגרת בזמן אמת. למה אין בישראל – שר הסברה? אם יש מקום לשר מים- יש בוודאות מקום לשר הסברה במשרה מלאה. אבל משחקי אגו – מאבק בין משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה – מונעים זה שנים מינוי חיוני של שר הסברה בארץ, אך בעיקר בחו"ל, במיוחד בימים אלה של אנטישמיות מתגברת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica