חפש מאמרים:
שלום אורח
21.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ח"כ רוחמה אברהם - על מושב הקיץ של הכנסת, אוגוסט 2011

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה15/08/20111418 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שלום רב,

בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדיםלזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראלקורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת,הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

מאת: ח"כ רוחמה אברהם

ימי כהונתה של הממשלה הנוכחית מתאפיינים בשפל חסר תקדים בתחום המדיניבשל העדר מדיניות סדורה וברורה לניהול הסכסוך הישראלי פלשתיני. היום יותרמתמיד ישראל זקוקה להנהגה חזקה שתדע להתמודד אל מול שלל האתגרים שעוד נכונולנו. רק ממשלה בראשות קדימה תוכל להוביל את ישראל לעתיד בטוח יותר, שקול,אחראי ובוטח.

אני מאמינה בריצה למרחקים ארוכים.אני מאמינה שבעבודה עניינית הנעשיתעקב בצד אגודלניתן לשנות גם את מעשה ידיה של הממשלה הנוכחית. זה לא ייעשהבדיבורים, בסיסמאות ריקות מתוכן וגימיקים לצרכי תקשורת.עבודת האופוזיציההיא עבודה סיזיפית שעיקרה בחיבור מחדש אל אותם השכבות בציבור ואל אותםהאזרחים שנמנעו מלתת את אמונם בנו במערכה הקודמת.

עבורי, זה היה מושב גדוש בעבודה חקיקתית ופעילות ציבורית שמטרתן היתהקידומם של חוקים חברתיים שיובילו מהלכים מהותיים, משני מציאות בטווח המיידיוהארוך. ליוזמות החקיקה אותם הובלתי בהצלחה חסרת תקדיםיכולת וישנו לשנותאת פניה של החברה בישראל. אני מאמינה שישראל חזקה דיה על מנת להגן עלהחלשים בתוכה ומוסרית דיה על מנת לחתור לצדק חברתי במעשים מוחשיים הנמצאיםכולם במשמר החוק ובאחריות הממשלה.

אני שמחה להציג בפניך חלק מפעילותי במושב האחרון:
החזרת הביטחון התזונתי לאזרחי ישראל והמאבק ברעב – כיו"ר השדולה לביטחוןתזונתי זהו הנושא המרכזי בו אני מטפלת ופועלת בו בכל מרציהן בדרכיםפומביות והן

מאחורי הקלעים. בישראל חייםלמעלה ממיליון וחצי אזרחיםמתחת לקוהעוני.ישראל היא חברה חולה– זו לא אבחנה רעיונית – זו עובדה. מטרתילעודד את התפיסה בה המדינה חייבת ליטול את האחריות הן לביטחון התזונתי שלתושביה והן להסרת חרפת הרעב.

להלן ארבע הצעות חוק שיזמתי:

א.הקמת המועצה לביטחון תזונתי – הצעה שאושרה בכנסת בקריאהשלישית. ההצעה מעגנת את מחויבותה של הממשלה כלפי אזרחיה ע"י הקמת רשותמיוחדת שתציע תכנית וחלופות לטיפול בתופעת הרעב בישראל.

ב.הרחבת חוק ארוחה לתלמיד – הרחבת החוק שיזמתי כבר בשנת 2005 אשרבעקבותיו כ- 140,000 תלמידים זוכים לקבל ארוחה חמה במסגרת יום לימודיםארוך.אני רואה חשיבות רבה בהרחבת החוק לכלל תלמידי ישראל.

ג. חוק ארוחה חמה לתלמיד בחופשה – הצעה שנועדה להזין ילדים ממשפחותמעוטות הכנסה בחופשות. אני שמחה לבשר לכם כי שר הרווחה והשירותים החברתייםיחד עם קרן רש"י נענו לקריאתי ובימים אלה יוצא לדרך פיילוט מיוחד במסגרתובשלב הראשון יינתנו ל – 2500 תלמידים ארוחות חמות.

ד.חוק ארוחת בוקר לתלמיד- מטרתולהביא לכך שכל ילד בישראל,שאינו זכאי לארוחה חמה במסגרת יום הלימודים יקבל ארוחת בוקר מזינה עם תחילתיום הלימודים.

ה.סיוע בקידום תעסוקתי למשפחות על עובדים מעוטי הכנסה – בימיםאלה אני במו"מ עם ס/ שר האוצר כדי לקדם חוק שמטרתו לסייע לבני זוג שאינםעובדים בקבלת הכשרות מקצועיות על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה ובכךלהעלות את ההכנסה המשפחתית ולאפשר חיים בכבוד.

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק שיזמתי (רוחמה אברהם בלילא) לפיה תשמר זכותן של נשים הסובלות מאלימות שנאלצו לעזוב את ביתן להצטרף למקלט לנשים מוכות.

כיו"ר השדולה לעסקים הקטנים והבינוניים אני רואה חשבות רבה בחיזוקםובעידודם. במהלך המושב האחרון הכנסת ישרה את הצעת החוק שיזמתי שעניינהתיקון חוק המע"מ. עסקים שהמחזור שלהם עד 15 מליון ש"ח ישלמו את המע"מ רק עםקבלת התשלום בפועל. חוק זה משפר את הנזילות הכספית של כל העסקים הכורעיםתחת נטל המע"מ ומוסר התשלומים הירוד הנהוג כיום במשק.

עבודה רבה עוד לפנינו וזוהי ההזדמנות להודות לכם על תמיכתכם בדרך שאני מובילה.

רק יחד נוכל להיאבק למען מדינה יותר הגונה, יותר חברתית, יותר סולידרית,יותר מוסרית וצודקת. כזו שתאפשר לאזרחיה לחיות בכבוד וברווחה הראויים להם.

אשמח לקבל משוב ורעיונות לחקיקה.

שלך,


רוחמה אברהם בלילא

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת
לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר :
http://www.ruhama-avraham.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם

מאת: רוחמה אברהםחברה ומדינה - כללי06/03/121371 צפיות
"הרחבת מפעל ההזנה לכלל בתי הספר בארץ תאפשר יצירתם של כ- 15,000 מקומות עבודה חדשים ומקומות עבודה אלה צריכים להיות מיועדים לעסקים מקומיים, קטנים ובינוניים", כך קובעת ח"כ רוחמה אברהם בלילא, יו"ר השדולה לבטחון תזונתי בכנסת.

מאת: רוחמה אברהםצדק חברתי09/10/111414 צפיות
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

מאת: רוחמה אברהםפוליטיקה 24/07/111504 צפיות
חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי הקיים, מסדיר את זכויותיהם של המתגוררים בדיור הציבורי, אך איננו מסדיר את זכויותיהם של הדיירים במקרה של פירוד בין בני הזוג. נכון להיום, הנושא מוסדר באופן חלקי בנהלי משרד הבינוי והשיכון, ואלו קובעים כי ההורה המחזיק במשמורת על רוב הילדים, הוא זה שיהיה זכאי להמשך המגורים בדירה הציבורית.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה06/06/112057 צפיות
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה12/04/111553 צפיות
חג הפסח הקרב ובא, מזמן תמיד עליית מודעות מחודשת למצבם של נזקקי המזון בישראל. חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, התראיינה השבוע בנושא זה ואודות הצורך והחשיבות שבהקמת מועצה לביטחון תזונתי – שלשום בתוכניתה של יעל דן "עושים צהרים" בגלי צה"ל ואתמול בתוכנית "ערב חדש" אצל דן מרגלית ומיה בנגל.

מאת: רוחמה אברהםדמוקרטיה ושלטון10/04/111583 צפיות
גברת ברברה פראמר, נשיאת הפרלמנט האוסטרי ונשיאה כבוד של ידידי "יד ושם" באוסטריה, מר פריץ נוגבאוור, סגן נשיא הפרלמנט האוסטרי, מר אביב שיר-און, שגריר ישראל באוסטריה, גברת אולרייק ומר שוסטר – הכוח המניע את הארגון הזה, אורחים נכבדים, גבירותיי ורבותיי,

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה22/03/111599 צפיות
לפניכם חלק ראשון מתוך ראיון של חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא בתוכנית "הנבחרים" בהגשת דוד בן-בסט, המשודרת בתחנת הרדיו רדיוס, 100FM. בחלק זה של הראיון, התייחסה חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, למדיניות הכושלת של הממשלה בנושאים הבטחוניים , הכלכליים והחברתיים שעל הפרק.

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: בנימין קלינגראקטואליה25/08/222439 צפיות
ניתן להגיש תכניות פינוי בינוי ישירות לאישור הוועדה המחוזית גם כשיש הסכמה של פחות מ-100% מהדיירים עו"ד אלעזר במברגר, ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הבהיר לאחרונה כי ניתן להגיש תוכנית פינוי-בינוי ישירות לוועדה המחוזית, ללא צורך בהסכמתה של הוועדה המקומית דבר שיכול לסייע להזיז פרוייקיים תקועים.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה03/05/222297 צפיות
מי רשאי להגיש בקשה להיתר בניה? הנדסאי בנין, אדריכל, מהנדס , קונסטרוקטור או כולם? בקשות כעורך ראשי להיתר בנייה ובאילו מבנים? פסק דין שהתקבל בימים האחרונים בבית המשפט המחוזי בחיפה מפזר את הערפל ועושה סדר בסוגיה הבוערת. השופטת תמר שרון נתנאל, קבעה כי אדריכלים בלבד יוכלו לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר למבנים של ארבע קומות ומעלה. מהנדסים לעומתם, יהיו רשאים לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר רק כאשר מדובר במבנים פשוטים בשימושים מוגבלים, כשהכוונה היא למבני מגורים, אחסנה ומלאכה בני פחות מארבע קומות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה22/01/221714 צפיות
רישוי זמין ומידע חיוני בעניין הגשת בקשה לתיק מידע להיתר והליכי הרישוי: כחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, ביוזמה הנקראת 'ממשל זמין', הוקם ב-2006 אתר רישוי זמין של מנהל התכנון, אשר מאפשר בקשה להיתר בנייה באופן מקוון לחלוטין. המערכת הוקמה בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה16/09/211546 צפיות
בית המשפט לעניינים מנהליים בראשל"צ הורה לאחרונה לבטל שני כתבי אישום שהוגשו נגד עברייני בנייה, בנימוק שהמדינה התעלמה מתיקון מס' 66 לחוק סדר הדין הפלילי, המאפשר לסגור תיקים "קלים" בהסדר וללא מעורבות בית משפט.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה19/08/211526 צפיות
מהו רישוי הבנייה? תהליך רישוי הבנייה מלווה את הבונה משלבי תכנון הבנייה ועד לסיום הבנייה. התהליך מתבצע מול הועדה המקומית לתכנון ובנייה. ועדות לתכנון ובנייה נמצאות בפריסה ארצית, לכל ישוב ועדה מקומית לתכנון ולבנייה אליה הוא שייך. לרשימת הועדות והיישובים לחץ כאן תהליך רישוי הבנייה מרכב מ 5 אבני דרך מרכזיות: התקשרות עם עורך בקשה - קבלת מידע להיתר- תכנון - קבלת היתר בנייה - מהלך הביצוע האם תמיד צריך לבצע את כל תהליך הרישוי? לרוב עבודות הבנייה יש לבצע את כל תהליך הרישוי ולקבל היתר בנייה, המהווה אישור מהוועדה המקומית לכך שתכנון הבניין תואם לתוכניות המאושרות ולדרישות הוועדה. ישנן מספר עבודות בנייה שמצריכות דיווח בלבד - פטור מהיתר. גם בפטור מהיתר הבנייה חייבת להיות בהתאם לדרישות הועדה המקומית והתוכניות המאושרות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה01/06/211334 צפיות
אז מה זה אגרות בניה והיטלי פיתוח? אגרות בניה והיטלי פיתוח, הינם תשלומי חובה המוטלים על ידי רשויות מקומיות ותאגידי מים וביוב, לשם מימון התקנתם ורכישתם של תשתיות ציבוריות בתחומן המוניציפלי כגון: כבישים ומדרכות, תיעול, ביוב וצנרת מים. אגרות בניה והיטלי פיתוח אלו נדרש לשלם מי שהוא בעלים של קרקע ו/או מי שמבקש לבנות על קרקע ו/או בעלים המעוניין להוסיף בניה למבנה קיים. לצורך גביית אגרות בניה והיטלי פיתוח יש צורך בהתקיימותן של עילות (“אירועי מס”) המצויות ברוב חוקי העזר ובכללי דמי ההקמה, אשר במועד התממשות

מאת: אברהם פכטראקטואליה26/05/211187 צפיות
איפה ההסברה הישראלית – ישנה, מנמנמת, מגמגמת ובעיקר מפגרת בזמן אמת. למה אין בישראל – שר הסברה? אם יש מקום לשר מים- יש בוודאות מקום לשר הסברה במשרה מלאה. אבל משחקי אגו – מאבק בין משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה – מונעים זה שנים מינוי חיוני של שר הסברה בארץ, אך בעיקר בחו"ל, במיוחד בימים אלה של אנטישמיות מתגברת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica