חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקרן לטיפול בחסויים

ילדה קטנה מחבקת בובה מרופטת. היא לא עוזבת אותה, כאילו היו בה כוחות קסם המפזרים עליה ביטחון.

קשיש תשוש נפש יושב על כסא שבור, ללא משעננת, בגב כפוף ומקל הליכה ישן. הוא מביט דרך משקפיו השרוטות בעיניים כלות ונוגות, מלאות בעצב וייאוש.

נער מתבגר, נשען על הקיר בפינה, ידיו בכיסי מכנסיו הקרועים, שיערו יבש מאבק, פנו מביעות מצוקה.

אישה עם תסמונת דאון, יושבת בצד, מחוייכת ומפוחדת כאחד.

חסויים - אלה האנשים אשר זקוקים לאפוטרופסות בתוקף צו בית משפט – צו אפוטרופסות עפ"י החלטת בית המשפט לענייני משפחה, כיוון שאינם יכולים לנהל את חייהם ולדאוג לעצמם, ואין אף אחד אחר שידאג להם. בין האנשים הנקראים חסויים, ניתן למנות:

קטינים אשר אינם יכולים לדאוג לעצמם ולצרכיהם ואינם יכולים לייצג עצמם.

קשישים המתקשים בתפקוד יומיומי ואינם זוכים להגנה ולמימוש זכויותיהם.

חולים במחלות פיזיות או נפשיות אשר אינם מסוגלים לדאוג לעצמם ולהיות אחראים על גופם ורכושם.

בעלי צרכים מיוחדים כגון – פיגור, נכות, אוטיזם וכד'.

אנשים אלה הם אנשים כמו כולנו: בעלי לב, נשמה, גוף ונפש אשר נפלו בין הכיסאות.

בדרך כלל מדובר באנשים חלשים אשר משפחתם וקרוביהם לא יכלו להעניק להם הגנה ומילוי צרכיהם הבסיסיים כמו מזון, טיפול נאות, ניקיון, ביגוד, קורת גג, חום ואהבה.

הקרן לטיפול בחסויים מסייעת לאנשים הללו, מלווה אותם ונותנת להם גב ומשענת. הקרן מפוקחת ע"י האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, בתי המשפט ושירותי הרווחה. בקרן עובדים אנשי מקצוע כמו עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, אנשי חינוך ועוד, המלווים את החסויים ודואגים לכל צרכיהם.

בין פעילויות הקרן: ביקור החסויים במקום מגוריהם (בביתם או במוסד), טיפול אישי ומקצועי, מימון לצרכים מיוחדים, ניהול עניינים כספיים ואישיים וכד'.

בנות השירות הלאומי נכנסות בין חוטי הפלדה והמשי – מעשה האריגה המורכב מהם ארוגים חייהם של החסויים. בנות השירות נפגשות עם החסויים, מסייעות להם, מלוות אותם ודואגות להם.

הן מטבלות את חייהם בתבליני שמחה ועושות עבודה משמעותית גם עם החסויים עצמם: ביקורים קבועים, יציאות לסידורים וכ', וגם מבחינה ארגונית לוגיסטית.

בנות השירות הלאומי הן המלאכיות של אותם ילדים וקשישים, נערים ומפגרים, חולים ונכים. עם שמחת החיים ואהבת האדם איתם הן מגיעות, הן מצליחות לזרוע חיוכים על פני הילדה המפוחדת, הנער חסר האמון, הקשיש התשוש והנכה מיואש.

הקרן לטיפול בחסויים מפעילה בנות שירות לאומי בכל רחבי הארץ: החל מהגולן והגליל שבצפון ועד אילת שבדרום. בנות השירות הלאומי אשר מתנדבות  בקרן לטיפול בחסויים זכאיות לדיור ולנסיעות לכל המקומות אליהן הן מגיעות, וכן לליווי מקצועי והדרכה. אבל יותר מכל, הן זכאיות לחיבוק החם ולחיוך הנשאר מול עיניהם גם אחרי ימים קשים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

האגודה להתנדבות - עושה לך שירות! שירות לאומי איכותי: 1-800-233-133

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת האגודה להתנדבות

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות05/07/111618 צפיות
בחירת מקום שירות לאומי הינו תהליך מורכב ומאתגר. מערך השירות הלאומי מפעיל מגוון תקנים במקומות שונים על פני רחבי הארץ, ואפילו בחו"ל. עמותת תפוח היא אחת מהעמותות המפעילות בני ובנות שירות לאומי בתקני הדרכת מחשבים בכל רחבי הארץ, ומאפשרת שירות לאומי ייחודי, מעניין ומאתגר.

מאת: האגודה להתנדבותחברה ומדינה - כללי30/05/111654 צפיות
אנשים בעלי צרכים מיוחדים הם אנשים אשר מראש יכולת ההשתלבות שלהם בחברה הנורמטיבית – קשה יותר, אם בכלל. מסיבה זו, הוקמו עמותות רבות למען קידום השתלבותם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים בחברה הנורמטיבית ועידודם ליצירה ועצמאות. עמותות אלו, לרוב, מקבלות לשירותן גם בנות שירות לאומי העובדות עם החניכים.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות24/05/111345 צפיות
זה למעלה משלושה עשורים, פועלות בנות שירות לאומי במגוון תחומים, עם מגוון אוכלוסיות ובכל רחבי הארץ, למען עשייה חברתית רחבה. חלק גדול מעשיה זו מתבטא בצורת גרעינים וצוותי שליחות אותם מפעילות ובהם פועלות בנות שירות לאומי.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות16/05/112467 צפיות
מערך השירות הלאומי מעגן בתוכו תוכניות רבות ומגוונות, פרויקטים מיוחדים ותחומים שונים. אחת מתוכניות הדגל של השירות הלאומי היא שירות לאומי בטחוני – מודיעיני במשרד ראש הממשלה, אותה מפעילה עמותת השירות הלאומי: האגודה להתנדבות.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות08/05/1110441 צפיות
שירות לאומי אזרחי הוקם לפני יותר מארבעים שנה, כמערך התנדבותי מצומצם המקביל לשירות צבאי, עבור בנות דתיות אשר קיבלו פטור משירות צבאי בגין סיבות של דת ומצפון.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות02/05/112522 צפיות
שירות לאומי הינו מערך התנדבותי גדול אשר נועד לתת מענה לצעירים לאחר התיכון אשר קיבלו פטור משירות צבאי, ומעוניינים להעניק למולדת באמצעות שירות לאומי. במסגרת שירות לאומי ישנה אפשרות לשרת בתוך חווה טיפולית, כאשר עבודתם של בני ובנות שירות לאומי בחווה טיפולית היא בעיקר עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מאת: האגודה להתנדבותעזרה והתנדבות12/04/111329 צפיות
תקשורת היא מילת מפתח בחיינו, אנחנו מדברים באופן מילולי, מחווים מחוות בשפת הגוף, מביעים הבעות בפנינו. אבל מה עם האנשים והילדים אשר אינם מצליחים לתקשר? מי עוזר להם לגלות את העולם ולהתמצא בו? מי מושיט להם יד?

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201177 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139122 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136857 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/132313 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128631 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129117 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128538 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica