חפש מאמרים:
שלום אורח
12.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גירושין

מאת: שלי שוסטר, עו"דדיני משפחה20/07/2009740 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בני זוג יהודיים המעוניינים לסיים את קשר הנישואים שלהם, בין אם נישאו בנישואין כדת משה וישראל ובין אם בנישואין אזרחיים בחו"ל, צריכים להגיש את תביעת הגירושין שלהם לבית הדין הרבני וזאת כאמור לפי סעיף 2 לחוק שיפוט בתי דין רבניים הקובע, כי ענייני נישואין וגירושין  בני זוג יהודים הינם בסמוכתו של בית הדין הרבני.

בני זוג המעוניים לסיים את קשר הנישואין שלהם יכולים לעשות זאת בשתי דרכים:

·         הסכם גירושין;

·         הגשת תביעה לגירושין בבתי הדין הרבני.

בעבר ניתנה האפשרות לגבר לגרש את אשתו בעל כורחה, אולם מאז חרם דרבנו גרשום, אין מגרשים אישה בעל כורחה אלא במקרים יוצאי דופן (אישה נואפת, אישה מורדת).

במידה ואחד מבני הזוג אינו מעוניין בגירושין, על בן הזוג השני חלה חובה להוכיח קיומה של עילת גירושין המצדיקה בקשתו להתגרש שכן אם לא יוכיח קיומה של עילת גירושין כאמור, בית הדין הרבני יסרב לגרשם.

משמעות הגירושין אינה רק סיום קשר הנישואין בין בני הזוג אלא גם סיומו של אורח החיים הנלווה להם, ולכן במסגרת הדיון בגירושין נדונים בין השאר נושאים כגון:

  • מזונות אישה;
  • חלוקת רכוש; 
  • משמורת;
  • הסדרי ראייה;
  • מזונות ילדים;

אף על פי שסעיף 2 לחוק שיפוט בתי דין רבנים קובע סמכות שיפוט ייחודית בנושא גירושין לבית הדין הרבני, הרי שלצד ערכאה זו, קיימת ערכאה אזרחית אשר מוסמכת אף היא (בהתקיים תנאים שונים) לדון בעניינים הנלווים להליך הגירושין כפי שצוין לעיל, ערכאה זו הינה בית המשפט לענייני משפחה.

בית המשפט לענייני משפחה מוסמך לדון בכל עניין הנלווה לגירושין ובלבד שהעניין האמור לא נכרך לתביעת הגירושין אשר הוגשה בבית הדין.

לדוגמה, אם הוגשה על ידי הבעל, תביעה לגירושין לבית הדין, וזה לא כרך בה את נושא משמורת הילדים ומזונות הילדים, תוכל האישה להגיש תביעה למזונות ולמשמורת בבית המשפט לענייני משפחה, אומנם ככל שהבעל כרך את העניינים הללו לתביעת הגירושין בבית הדין הרבני, לא תוכל האישה להגיש תביעה למזונות ולמשמורת בבית המשפט לענייני משפחה, שכן בכריכה רכש בית הדין הרבני סמכות שיפוט יייחודית לדון בעניין.

דברי ההסבר פורטו במאמר זה בצורה חלקית, תמציתית וכללית. בשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק. המאמר לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלי שוסטר, עו"ד

מאור - שוסטר משרד עורכי דין

טל': 077-5006363 פקס: 077-5008403

דרך מנחם בגין 44, תל אביב 66183

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלי שוסטר, עו"ד

מאת: שלי שוסטר, עו"דסדר דין אזרחי07/03/101057 צפיות
על מנת שקרנית תחוב באחריות לפיצוי נפגע תאונת דרכים נדרש בראש ובראשונה, כתנאי סף, שהנפגע יעמוד בכל התנאים לזכאות לפיצויים לפי חוק הפיצויים.

מאת: שלי שוסטר, עו"דנזיקין07/03/10907 צפיות
האם זכאותו של אדם (כלפי קרנית) שנפגע בתאונת דרכים שבה פרטי הנהג הפוגע אינם ידועים, מותנית במאמץ ושקידה מצד הנפגע לאיתור פרטי זהותו של הנהג הפוגע?

מאת: שלי שוסטר, עו"דחוק ומשפט - כללי06/03/101438 צפיות
האתר הוקם במטרה לספק לעורכי הדין פלטפורמה חברתית, קהילתית ופרסומית, שתאפשר להם לשמור על אינטרקציה בין חבריהם למקצוע ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.

מאת: שלי שוסטר, עו"דנזיקין01/03/101261 צפיות
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת במספר תאונות הדרכים בישראל. תאונות הדרכים הפכו מזמן למכת מדינה, מספר הנפגעים מתאונות גדול ממספרם של הנפגעים מכל גורם אחר כדוגמת מלחמות ישראל ופיגועי טרור. מאז קום המדינה נהרגו בכבישים 30,060 בני אדם.

מאת: שלי שוסטר, עו"דדיני משפחה01/03/102598 צפיות
בני הזוג נשואים שאינם משתייכים לאותה עדה דתית, המעוניינים לסיים את נישואיהם יעשו זאת באמצעות הליך הקרוי 'התרת נישואין', במסגרת הליך זה תוגש על ידי בני הזוג או על ידי אחד מבני הזוג תביעה להתרת נישואין לבית המשפט המוסמך, זאת בשונה ממקרה בו שני בני הזוג המשתייכים לאותה עדה דתית, במצב זה אם יבחרו בני הזוג להתגרש יהא עליהם לפנות לבית הדין הדתי, שכן חוק התרת נישואין אינו חל עליהם.

מאת: שלי שוסטר, עו"דדיני משפחה20/07/09804 צפיות
מהם מזונות אישה, מה שיעורם, מתי תהא זכאית אישה למזונותיה, מתי תשלל זכותה של אישה למזונות, עד מתי תהא האישה זכאית למזונות. דמי מזונות, מזונות ילדים- אימתי יחוב הבעל בתשלומם, מה שיעורם, עד מתי חלה חובת תשלום מזונות, מזונות מדין צדקה, מה כולל תשלום המזונות?

מאת: שלי שוסטר, עו"דדיני משפחה20/07/09864 צפיות
ההתפתחות והשינויים שעברה החברה המודרנית יצרו מסגרות משפחתיות חדשות, מסגרות אשר לא היו מקובלות ונפוצות בעבר. אם בעבר היה נהוג כי בני הזוג יינשאו זל"ז, יגורו יחדיו ויביאו ילדים לעולם, כיום, בני זוג רבים בוחרים לקיים מסגרת משפחתית אולם מבלי להינשא זל"ז

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: טלדיני משפחה03/06/18796 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18481 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18412 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17689 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173673 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171075 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/08/171219 צפיות
עצות לגבר המתגרש הן כאלה שבהחלט חשוב להקשיב להן, בייחוד שהן ניתנות מאנשים שכבר הלכו כמה וכמה קילומטרים בשביל הארוך והמתפתל של הגירושין.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica