חפש מאמרים:
שלום אורח
02.07.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניתוחים פלסטיים בגיל מבוגר - תופעה מתרחבת

אחת מהתופעות הבולטות בתחום הניתוחים הפלסטיים בשנים האחרונות הואגילם של הפונים לטיפול. היום זה כבר לא נדיר לראות במרפאה שלנו נשים בשנותה- 50 וה- 60 לחייהן, אבל אלו מגיעות בעיקר לטיפולים הקשורים להסרת קמטיםומתיחת פנים. לטיפולים הקשורים לגוף וחזה מגיעות הצעירות יותר, אך מסתברשבארה"ב המצב אולי מתחיל להיות שונה.


תופעה מתרחבת

החודש פורסמה בניו יורק טיימס ידיעה על מארי קולסטד, תושבת קליפורניה בת 83, שעברה ניתוח פלסטי בן שלוש שעות שבמהלכו בוצעו בה ניתוח הרמת חזה והתקנת שתלים. קוסטלד, אלמנה שעדיין עובדת בתפריד משרדי, הסבירה את המניעים שהביאו אותה לבחור בניתוח הגדלת חזה בגילה: "השדיים הולכים לכיוון אחד והמוח לכיוון אחר", אמרה. "מבחינהגופנית אני נמצאת בבריאות טובה, אז התחשק לי. מדוע לא לנצל את העובדה שאניבריאה?". קוסטלד סיפרה כי אימה חיה זמן רב והיא חושבת שהגנטיקה של אריכותהימים תעבור גם אליה. "אני לוקחת את זה כמובן מאליו שזה מה שיקרה גם לי,ואני רוצה שילדיי יהיו גאים באיך שאני נראית", אמרה.

קוסטלד היא חלק מתופעה ההולכת ומתפשטת בעולם המערבי שבה נשים בגילשישים, שבעים ושמונים עוברות ניתוחים פלסטיים כדי למחוק את השנים. על פיהאגודה האמריקנית לכירורגיה פלסטית, בשנת 2010 בוצעו 84,685 ניתוחיםפלסטיים בקרב אמריקנים בגיל 65 ומעלה. יש לציין כי בחודש יוני האחרון הזהירה-FDA כי נשים העוברות הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון יזדקקו לניתוח חוזרבתוך עשר שנים, בשל בעיות שונות שעלולות להתרחש בשתלים לאורך השנים ובהםדליפה, התקמטות של השתל, הצטלקות, כאבים וזיהומים.
פחות נפוץ בישראל

בישראל, לצערי, אין מסד נתונים מסודר ממנו אפשר לקבל נתונים על גילם שלאלו העוברים ניתוחים פלסטיים, אבל מהניסיון וההתרשמות שלי, מעטות הן הנשיםהמבוגרות (50 ומעלה) שפונות לרפואה הפלסטית לניתוחי הגדלת חזה, מתיחת בטןאו שאיבת שומן. זה לא בהכרח קשור לזה שמדובר בפרוצדורות מסובכות אובעייתיות לגיל מבוגר, אלא בעיקר בגלל שפשוט חלקים אלה פחות חשובים להןמבחינת המראה. לגבי ביצוע חוזר של ניתוח הגדלת חזה תוך 10 שנים, ההזהרה שלה- FDA, נועדה בעיקר כדי "לבטח" את המנתחים בארה"ב מפני תביעות עתידיות.המציאות היא שהשתלים המודרניים הם מתקדמים מאוד ועמידים לאורך זמן רב יותרמעשר שנים.

אם נשים רקע את ניתוחי החזה בצד, אז לנשים בנות 50 ומעלה חשוב מראההפנים, מראה הצוואר, או מראה האוזניים. למשל, לאחרונה אני מבצע לא מעטפעמים טיפול הנקרא "הקטנת תנוכי אוזניים", שמטרתו לקצץ את החלק המיותרבנמצא בתנוך האוזן ונוצר בעקבות דילול הרקמות בגיל מבוגר. לרוב אני עושהזאת במסגרת ניתוח מתיחת פנים. בכל מקרה, ניתוחי הגדלת חזה לנשים בנות 50 + מאוד עדיין מאוד נדירים היום בישראל.

באופן כללי, אני לא חושב שצריך להסתכל על הגיל כשיקול אם לקבל אתהמטופלת לניתוח פלסטי. מה שיותר חשוב הוא מצבה הרפואי ומוכנותה לניתוח. זהנכון שבגילאים מבוגרים יותר צריך הרבה לשקול בכובד ראש את ההשלכות הרפואיותשל ניתוח פלסטי, אבל התקדמות הרפואה הפלסטית בהחלט מאפשרת לנו להגדיל אתטווח הפונים לכל סוגי הטיפולים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר אמיר אברהם
מנתח פלסטי בכיר
http://dr-amir.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר אמיר אברהם

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים13/04/151214 צפיות
ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הנפוצים בקרב נשים שמעוניינות בבטן יפה וחטובה יותר, על פני בטן גדולה ובולטת המתאפיינת בעודפי עור. עם זאת, לא רק נשים יכולות לבצע את הניתוח, אלא גם גברים – אם כי במתכונת מעט שונה.

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים13/04/15776 צפיות
ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הנפוצים בקרב נשים שמעוניינות בבטן יפה וחטובה יותר, על פני בטן גדולה ובולטת המתאפיינת בעודפי עור. עם זאת, לא רק נשים יכולות לבצע את הניתוח, אלא גם גברים – אם כי במתכונת מעט שונה.

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים13/11/11904 צפיות
בחודש שעבר התפרסם בפעם הראשונה מחקר מקיף בנושא רגישות הפטמות בעקבות ניתוח הגדלת חזה. המחקר פורסם בכתב העת הרפואי Plastic and Reconstructive Surgery תחת הכותרת: Sensitivity of the Nipple Areola Complex and Areolar Pain.

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים02/10/11943 צפיות
המודעות לניתוח מתיחת בטן ויעילותו הופכת לנפוצה בשנים האחרונות, תוך התייעלות הטכניקות לביצועו וקיצור זמן ההחלמה. ענינו עבורכן על כל השאלות החשובות בנושא. כמובן שלכל שאלה נוספת, אתן מוזמנות ליצור קשר לייעוץ אישי.

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים19/09/11941 צפיות
ניתוח מתיחת פנים הפך בשנים האחרונות לאחת הבחירות הפופולריות ביותר להצערת פנים בקרב נשים ברחבי העולם. מתיחת פנים עוזרת לטפל במגוון השפעות של ההזדקנות על הפנים ועוזרת להשיב למטופלת את המראה הצעיר והזוהר ההולם אותה.

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים04/08/11982 צפיות
ברוב המקרים, בניתוח הקטנת חזה, יבצעו מנתחים פלסטיים – 3 חתכים בצורת T הפוכה (אחד סביב העטרה, עוד חתך אופקי לרוחב קפל השד וחתך אנכי מן העטרה אל הקפל. לאור נרחבות החתכים המבוצעים בה, שיטה זו מתאימה אך ורק לנשים בעלות חזה גדול ורך במיוחד. אך יש פתרון גם לנשים אשר מעדיפות שלא לסצע חתכים בהיקף שכזה.

מאת: ד"ר אמיר אברהםניתוחים פלסטיים14/07/111097 צפיות
ניתוח הגדלת חזה הפך תוך שנים קצרות לאחד הניתוחים הפופולריים בעולם וגם בישראל. בארה"ב מתקיימים בכל שנה כ-400,000 ניתוחים, אשר ממצבים אותו כניתוח הפופולארי ביותר בקרב הנשים האמריקאיות.

מאמרים נוספים בנושא ניתוחים פלסטיים

מאת: אוריניתוחים פלסטיים04/11/161416 צפיות
ניתוחים פלסטיים הפכו עם השנים להליכים נפוצים ושכיחים בכל העולם, וגם בישראל עוברים אותם בכל שנה אלפי מטופלים. בדרך כלל, המטרה העיקרית של ניתוחים אלו היא לשפר את המראה החיצוני של המטופל....

מאת: אוריניתוחים פלסטיים03/08/161354 צפיות
הסרת שיער בלייזר היא אחת השיטות הנפוצות ביותר כיום להסרתן של שיערות מכל אזורי הגוף. היא נחשבת בטוחה ויעילה יחסית, וכרוכה במספר טיפולים שלאחריהם יידרש לעיתים המטופל להגיע לפגישות השלמה. למעשה, מטרתה היא להסיר את השיער הבלתי רצוי לתמיד, וזאת באמצעות הריסת הזקיקים על ידי קרן אור מרוכזת (לייזר). אם גם אתם שוקלים לבצע הסרת שיער במכון זה או אחר, כדאי שתדעו תחילה כמה פרטים חשובים הנוגעים להליך.

מאת: amirdadon90ניתוחים פלסטיים22/06/161410 צפיות
הצרת היקפים הינו הליך חיובי למדי אשר מאפשר לרבים לשפר באופן ניכר את איכות החיים. מדובר בהליך אשר במרכזו הסרה של כמות שומן גדולה מגוף האדם, שומן אשר לא ניתן להסירו בשום דרך אחרת.

מאת: amirdadon90ניתוחים פלסטיים21/06/161295 צפיות
מעוניינים להיות יפים יותר ולגרום לסובבים אתכם לקנא ולרצות בקרבתכם? בעזור שיפור היופי שלכם תוכלו ליהנות מאורח חיים משופר וטוב יותר.

מאת: מגניב ניתוחים פלסטיים29/10/151948 צפיות
לטיפול בבוטוקס יש היבטים רבים ומועילים. מלבד להחלקת קמטים ובעיות עור, בוטוקס יכול לעזור גם לאלה מאתנו הסובלים מתופעת הזעת יתר. קראו כאן איך!

מאת: ד"ר רעות גליניקניתוחים פלסטיים23/06/151436 צפיות
חוטי סילואט משמשים: - לתקן את סימני ההזדקנות, קמטים, לשחזר הגדרת קו לסת תחתונה, מיצוק עור שאיבד את גמישותו וקבלת פנים צעירות ורעננות; - מטופלים שעברו מתיחת פנים בעבר וכעת רוצים לרענן את המראה ולהחזירו למצב כמו של מיד לאחר הניתוח;

מאת: מגניב ניתוחים פלסטיים11/06/151960 צפיות
חושבים לעבור ניתוח מתיחת פנים? דעו כי כיום מדובר בניתוח פופולרי מאד. יש שמבצעים את הניתוח משיקולים קוסמטיים ויש כאלו שזקוקים לו מבחינה רפואית (העור הנפול גורם לקושי בראייה ואפילו לקשיי נשימה). אך רוב המבקשים ומבקשות לעבור אותו הם אנשים רבים המעוניינים חזרה במראה פנים רענן, צעיר ובעיקר מתוח ולא מקומט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica