חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תביעות בגין נזקי גוף מתאונות פארקור

תביעות בגין נזקי גוף מתאונות פארקור

בשנים האחרונות מתפתח בישראל ספורט האקסטרים המכונה"פארקור". 
 פארקור (Parkour) הוא ספורט אתגרי שפיתחו סבסטיאן פוקן (S?bastien Foucan) ודוויד בל (David Belle) בצרפת בשנות ה-90.  את הרעיון לקחו השניים מצבא צרפת, שם השתמשו בחלק מן התרגילים לצורך אימונים ומבצעים.
העיקרון המרכזי בפארקור הוא ההגעה מנקודה אחת לשנייה בצורה האסתטית והמהירה ביותר האפשרית, תוך התגברות על מכשולים בדרך, ושימוש בגוף האדם למעבר מעל מעקים וחומות. הפארקור מתמקד במהירות, באסתטיקה, במעבר יעיל, בחשיבה מהירה ובתנועה זורמת. לעתים כולל הפארקור ניתור מעל גדרות, מעבר קירות, סיבובים, קפיצה מגג לגג ועוד...
להבדיל מלא מעט ענפי אקסטרים אחרים, הפארקור, שנראה לרבים כספורט פסיכופטי לכאורה, מבוסס על פילוסופיה עמוקה, הרואה בעיר המודרנית סוג של כלא לנפש. התנועה החופשית של האדם נחסמת על פי אותה פילוסופיה, בגדרות, בכבישים, בבניינים, שמהווים מכשול אחד גדול. זהו למעשה האתגר שעומד בפני הטרייסר, כפי שמכונים אנשי הגרילה האורבנית בצרפתית (traceur) אמנות התנועה דרך מכשול.
הפארקור. מזכיר לנו פעלולים שראינו בסרטים קלאסים כגון: מטריקס, ספיידרמן, סופרמן או סרטי אומנויות לחימה. בנוסף אנו עדים לשילוב שלהפארקור גם בסרטים חדשים כמו ג'יימס בונד  בו יש סצנה מפורסמת של מרדף על מנופי בניה, סרטו של לוק בסון "ימאקאסי", הופעות חיות של טובי האומנים, כמו מדונה בשירה Jump, הפרסומת החדשה של קולה קולה Zero, ועוד".
כפי שציינו, מקור הפארקור  הוא בצרפת אך מהר מאוד הוא התפשט להרבה מדינות בחו"ל. ספורט הפארקור בחו"ל הרבה יותר מפותח  מאשר בישראל. בחו"ל ישנם הרבה בתי ספר מקצועיים וקבוצות של טרייסרים מקצועיים שמבצעים פעילות עניפה.
ספורט הפארקור החל להתפתח במהירות גם בגרמניה, רוסיה, אוסטריה, אנגליה ובעוד כמה מדינות אירופאיות. בבריטניה הפארקור נקרא Urban Running או Urban Flow ומפותח מאוד בקרב  קבוצה מפורסמת בשם Urban Free Flow, שמתאמנת באולמות עם מזרנים ומפתחת כללי זהירות שלא היו נהוגים בצרפת.
לפני מספר שנים, הוקם ארגון מקצועי בשם Parkour World Association שפתח סניפים במדינות רבות במטרה לקדם את הפארקור ולהפכו לספורט מוכר. באנגליה ובצרפת הטרייסרים כבר מרווחים כסף מהופעות, פרסומות טלוויזיה והשקות מוצרים, וגם מגזין מסודר בנושא כבר יצא לאור. בישראל, התארגנות של קבוצות מסודרות היא עדיין בחיתוליה ולמעט קבוצת IPT לא ידוע על התארגנות מסודרת אחרת.
 אימונים בפארקור
אימוני הפארקור  חייבים להיות במסגרת מסודרת בה מועסקים מדריכי אקרובאטיקה מוסמכים ומנוסים.  יש לקיים את האימונים באולמות ספורט מצוידים. לפני כל אימון יש צורך בהכנה מוקדמת. ללא כללי בטיחות אלה האימונים עלולים להוביל לפגיעה גופנית. ההכנה לאימון כוללת בין השאר:

· קבלת ייעוץ רפואי לגבי רמת הכושר ומצבו הבריאותי של המתעתד לעסוק בפארקור.

· להגביל את העיסוק לילדים קטנים ולחייב בכל מקרה אישור בכתב מההורים לפני תחילת          הפעילות.

· למידת עקרונות הקפיצות, הגלגולים וכו'.

· ביצוע מתיחות שרירים לפני כל אימון על מנת למנוע נזקים לשרירים כתוצאה מהאימון.

· לבוש מתאים - חולצה ומכנסיים קלים, נעלים חזקות, בעלות סוליה מחוספסת ובולמת   זעזועים, כדי למזער את הזעזוע בעת הנחיתה.

תאונות פארקור
התאונות שנגרמות כתוצאה  מספורט הפארקור נחלקות לשני סוגים:
א . תאונות בהן המתאמן פוגע בעובר אורח תמים:
 חשוב לזכור, שאדם רשאי לסכן את עצמו ובלבד שהוא לא מסכן אחרים. "אנשים שעוסקים בספורט הזה אינם מתאבדים מדעת, אבל הם אמורים להביא בחשבון, שספורט זה עלול להסתיים  בתאונה, שתגרום להם נכות או חס וחלילה למוות. הקפיצות שבפארקור הן קפיצות מוות, שיכולות להביא גם למותם של עוברי אורח במקרה של נפילה. במקרים אלה יש התערבות של החוק. אם אדם נפל על אדם אחר או על רכוש, הוא עלול להיתבע, ואם שני הצדדים איבדו את חייהם אפשר יהיה לתבוע את  העיזבון של הפוגע לגבי הנזקים שגרם.
מומלץ לספורטאי פארקור, שגרם לנזקי גוף לעובר אורח, לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בנזקי גוף מתאונות ורצוי אפילו עורך דין שהוא מומחה לתאונות פארקור.
ב. תאונות בהן המתאמן פוגע בעצמו
כאשר נגרמים למתאמן בפארקור נזקי גוף, יש  בדרך כלל אפשרות לתבוע מס' גורמים:

· פוליסת תאונות אישיות תלמידים - אם מדובר בילדים עד גיל 18 יש אפשרות לתבוע לפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים. מדובר בפוליסה שמפצה את ילדי ישראל בגין כל אירוע תאונתי. הפוליסה חלה על כל תלמידי ישראל  24 שעות ביממה 365 יום בשנה לרבות בחו"ל.  פוליסת תאונות אישיות תלמידים מזכה בפיצוי, שמרביתו נגזר מדרגת הנכות שנותרת לילד כתוצאה מהתאונה. על כל אחוז נכות צמיתה, שנותר לילד הוא זכאי ל800 $ . אם לדוגמא נקבעו לו 10% נכות לצמיתות, הילד יהיה זכאי לקבל מחברת הביטוח סכום על סך 8000 $. מומלץ להיעזר לצורך תביעה זו בעורך דין לתאונות תלמידים קרי, עורך דין המתמחה בתאונות תלמידים.

· פוליסת תאונות אישיות לספורטאים - על פי חוק הספורט, אגודות הספורט מחויבות לבטח את הספורטאים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות על מנת, שתפצה את הספורטאים על כל אירוע תאונתי שעלול להיגרם להם במסגרת הפעילות באגודת הספורט. פוליסה זו בניגוד לפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים חלה על הספורטאים רק כשהם פועלים במסגרת אגודת הספורט. חשוב לציין, שאם ספורטאי נפצע במסגרת אגודת הספורט הוא זכאי לתבוע גם על פי פוליסת תאונות אישות ספורטאים וגם על פי פוליסת תאונות אישיות תלמידים - הוא יקבל פיצוי משני גורמים על אותה תאונה!! מומלץ במקרה זה להתייעץ בעורך דין לתאונות ספורט ועדיף עורך דין מומחה לספורט הפארקור.

· תביעת נזיקין כנגד מועדון הספורט - כדי להצליח בתביעה זו יש תחילה להוכיח,שמועדון הספורט התרשל וכתוצאה מרשלנותו התרחשה התאונה. הרשלנות של מועדון הספורט יכולה לבוא לידי ביטוי במספר מישורים: אם מועדון הספורט לא קיבל את אישורם של הורי הספורטאי להשתתפות בפעילות בענף הפארקור יש בכך רשלנות. אם פעילות הפארקור לא הועברה על ידי מדריך מוסמך בעל ניסיון יש בכך משום רשלנות. אם מועדון הספורט לא ערך הכנות מתאימות לפני האימון כפי שציינו לעיל יש בכך משום רשלנות. יש להיעזר בעורך דין מיומן כבר בשלבים הראשונים שלאחר הפציעה. יש לוודא שעורך הדין מתמחה בתביעות נזקי גוף ובעיקר בתביעות ספורט.

· תביעת נזיקין כנגד בית הספר / תנועת הנוער / גורם אחר - אם מדובר בילדים קטנים שנפגעו בתאונת פארקור בחצר בית הספר או בתחום תנועת הנוער בה הם משתתפים, גם אם מדובר בפעילות בזמן ההפסקה, יש אחריות למוסדות אלה. אם לדוגמא בית הספר לא פיקח על התלמידים ולא מנע את פעילות הפארקור בזמן ההפסקה, אפשר לתבוע את בית הספר בגין עוולת הרשלנות. גם כאן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מיומן המתמחה בתביעות פארקור.

מושגי יסוד בפארקור

· קט-פס וולט (Catpass vault) - ריצה לעבר מעקה, הנחת ידיים, מעבר הרגליים בין הידיים, נחיתה והמשך ריצה, השם תורגם ישירות מצרפתית, שמו בצרפתית Saut de Chat, קפיצת חתול, לעתים נקרא מנקי וולט (Monkey Vault)‏‏‏.

· וולט (vault) - לקפוץ מעל או לעבור מכשול במיוחד עם שימוש של הידיים (לא בהכרח).

· טרייסר (traceur)- טרייסר זהו אדם אשר עוסק בפארקור ומתאמן בספורט.

· פרסיז'ן (Precision)- קפיצה מאובייקט לאובייקט עם נחיתה מדויקת.

· קאט ליפ (Cat Leap)- צבירת תנופה לעבר קיר, קפיצה, קיפול הרגליים ותפיסת הקצה על ידי הידיים, ומצב של תלייה.

· וולראן (WallRun)- צבירת תנופה לעבר קיר, וטיפוס מהיר בעזרת הרגליים והידיים.

· גאפ ג'אמפ (Gap Jump)- קפיצה לנקודה ב' מנקודה א' כשיש שקע בין שני היעדים.

· רול (Roll)- גלגול על הקרקע שבא לאחר נחיתה, כדי להקל על הברכיים.

· בלאנס (Balance)- הליכה על מעקה דק תוך שמירה על שיווי משקל.

· קאט בלאנס (Cat Balance)- הליכה על מעקה דק על ארבע בשיווי משקל.

• אנדרבאר (UnderBar)- השחלת הגוף דרך מרווח במעקה.

 

 אנא פנה אלינו לקבלת יעוץ חינם!

                                                   

שיחת חינם 1-800-229-444 התקשרו עכשיו!

כל פנייה טלפונית תענה במקצועיות ובסבלנות.

אנא פנה לאתרנו:

www.gil-law.co.il


 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
עורך דין גיל גולדרייך

עורך דין גולדרייך,הוא משפטן המתמחה בתחום נזקי הגוף. הוא בעל מספר תארים אקדמיים ממספר אוניברסיטאות בישראל לרבות בתחום המשפטים, כלכלה ומנהל עסקים, ותחום החשבונאות. בנוסף, עו"ד גולדרייך בעל השכלה פרה-רפואית נרחבת שנרכשה במסגרת תפקידי הוראה שונים בבית הספר לרפואה צבאית ובמגן דוד אדום. כיום מעביר עו"ד גולדרייך הרצאות במוסדות ובפורמים שונים לרבות במס' אוניברסיטאות ומכללות, כגון:  אוניברסיטת חיפה, המכללה למנהל חיפה, מ.ט.י (מרכז טיפוח יזמות) חיפה ועוד .בנוסף, עו"ד גולדרייך מתנדב בארגונים ובמוסדות שונים ובן השאר  הוא מתנדב וכן משמש כחבר בחבר הנאמנים של "אחווה-ארגון נכי חיפה והצפון"

עו"ד גולדרייך הוא מומחה לנזקין ועוסק בתביעות ביטוח אך ורק בתחום נזקי הגוף. בתחום נזקי הגוף אנו כוללים בן השאר: את כל הנזקים שנגרמים לגוף האדם כתוצאה מתאונות,פציעות,חבלות,נפילות,מעידות וכו.. כמובן, שהמומחיות של עו"ד גולדרייך היא לתרגם את אותם נזקים למישור כלכלי, כך שבתביעות הביטוח ניתן יהיה למקסם את הפיצויים.


עורך דין גולדרייך צבר ניסיון של שנים בטיפול בנפגעי תאונות ובתחום נזקי הגוף בכלל. לכל נפגע בהתאם לפגיעתו נבנית אסטרטגיית טיפול המתאימה למקרה שלו וזאת על מנת למקסם את הסכומים להם הנפגע יהיה זכאי בסיום הטיפול בתיק. בבניית אסטרטגיית ניהול התיק יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים לרבות סוג הפציעה, גיל הנפגע, מין הנפגע, דרגת הנכות, זהות חברת הביטוח, סוג בית המשפט אשר בו יש להגיש תביעות מסוג זה ומיקומו, זהות השופט ועוד.


עו"ד גולדרייך ניחן בסבלנות אין סופית ובעיקר, כשמדובר בלקוחות, הוא נותן יחס אישי וחם לכל ציבור הלקוחות, ולעולם הוא אינו מסרב לקיים פגישה עם לקוח, הן בנוגע לטיפול בתביעה, והן בנוגע לכל נושא אחר. כמובן, הפגישות עם הלקוחות אינן כרוכות בתשלום.

אנא פנה אלינו לקבלת יעוץ חינם!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד גיל גולדרייך

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי05/03/091203 צפיות
רישיון נהיגה בטרקטורון החוק בישראל קובע, שכדי לנהוגבטרקטורון על הנהג להחזיק ברישיון נהיגה על טרקטור. רישיון הנהיגה על טרקטור נחשב לרישיון נהיגה, שבאופן יחסי קל להוציאו. הגיל המינימאלי הנדרש לצורך קבלת רישיון נהיגה על טרקטורון הוא 17 שנה. נהגים, שהוציאו רישיון נהיגה על טרקטור לפני שמלאו להם 17 אביבים, רשאים לנהוג בטרקטורים או בטרקטורונים לצורכי עבודה בלבד, קרי נהיגה במקרה זו תותר רק בשטחי השיפוט של ישובים חקלאיים ובמהירות שלא תעלה על 40 קמ"ש. יש לציין, שמשרד התחבורה הנפיק תקנה, שלפיה נהיגה בטרקטורונים של משא כגון ריינג'ר, מיול, וטומקאר תוגבל לבעלי רישיון לרכב פרטי בלבד. טרקטורונים אלה, שייעודם המקורי היה לשימוש חקלאי, שימשו בעבר בני נוער לנסיעות רגילות במקום מגוריהם. מסתבר, שבני נוער רבים התפרעו בנהיגה באותם טרקטורונים. רק לאחר שנערה נהרגה, בעת שנסעה בטרקטורון כזה הותקנה התקנה..

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי28/01/091470 צפיות
לא רק ניצולי שואה זכאים לקבל גמלה מאוצר המדינה מרבית האנשים, שעלו לישראל ממדינות אירופה ומצפון אפריקה בין השנים 1939 ל 1953 זכאים לקבל גמלה חודשית מאוצר המדינה, על פי חוק נכי רדיפות הנאצים

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי28/01/09975 צפיות
ירידה בשמיעה בגין חשיפה לרעש תביעה להכרה בנזקי שמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש במקום העבודה כפגיעה בעבודה, הפכה בשנים האחרונות לתביעה מסובכת ביותר. הקושי הוא בעיקר להוכיח תביעות, שהן תולדה של חשיפה ממושכת לרעש במקום העבודה. פגיעה בשמיעה כתוצאה מאירוע חד פעמי כגון פיצוץ במפעל היא תביעה פשוטה יותר להתמודדות ועל כן במאמר זה לא נתמקד בה.

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי28/01/091627 צפיות
נכות כללית - ישום מסקנות ועדת לרון בחודש יולי 2008,עבר בכנסת תיקון בחוק הביטוח הלאומי, שמתייחס להשתלבותם של נכים קשים במעגל העבודה בישראל. במאמר זה נתמקד בהסברים, שנתנו בהקשר ליישום התיקון בחוק הביטוח הלאומי לעידוד השתלבותם של אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, בהתאם למסקנות ועדות לרון (להלן: "חוק נכות כללית החדש"). "

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי28/01/091761 צפיות
פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי נפגעת עקב נפילה ברחוב ? נפלת בשטח ציבורי ונפצעת? האם הגורם לתאונה נובע מרשלנות עירייה או מרשלנות של גורם אחר ? אם כן, כדאי שתקרא את המאמר הזה הוא מיועד במיוחד בשבילך! כאשר אדם נופל ונחבל או נפצע במקום ציבורי, יתכן שמגיע לו פיצוי כספי. השאלה שיש לשאול היא האם האחראים או הבעלים של המקום הציבורי התרשלו וכתוצאה מכך התרחשה התאונה

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי28/01/09927 צפיות
גם לחולי פוליו שנפגעו במחלה לפני קום המדינה מגיע פיצוי! המוסד לביטוח לאומי ממשיך כהרגלו "להראות את נחת זרועו" לציבור הנכים. הפעם מדובר בהתייחסותו של המוסד לביטוח לאומי לציבור חולי הפוליו (שיתוק ילדים) שלקו במחלה לפני קום המדינה. לדאבוני הרב החוק לפיצוי לנפגעי פוליו נוסח באופן לקוי, וכבר במרץ 2007 (לאחר שהחוק עבר בקריאה שלישית) התרעתי על כך שהמוסד לביטוח לאומי עלול לפרש באופן מצמצם את המילה "ישראל

מאת: עו"ד גיל גולדרייךחוק ומשפט - כללי28/01/09905 צפיות
זהירות - התיישנות בחוק הפוליו בחודש מרץ 2007 חוקק בכנסת חוק פיצוי לנפגעי פוליו (להלן: חוק הפוליו). חוק הפוליו נועד לפצות את נפגעי הפוליו בין השאר בשל מחדליה של ממשלת ישראל בטיפול בנפגעי הפוליו. חוק הפוליו עבר בכנסת, לאחר מאבקים קשים של ארגון נכי הפוליו. ארגון נכי הפוליו בהנהגת מר דורון יהודה ועוד מספר נכים, שמהווים את הגרעין הקשה של הארגון, אילצו את הממשלה להצביע בעד חוק שמלכתחילה התנגדה לו.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2050 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19492 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19301 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19408 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19433 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191230 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica