חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לימודי מנהל ציבורי - להבין כיצד הפוליטיקה עובדת

מדינה היא ישות פוליטית מורכבת ורבת פנים, אשר באות לידי ביטוי באמצעות מכלול הארגונים הציבוריים הפועלים במדינה. הגוף אשר מאגד את כלל הארגונים הללו נקרא המינהל הציבורי, ופעולותיו הן אלה אשר קובעות את סדר היום הציבורי ואת נושאי השיח בחברה. המינהל הציבורי אינו זה שקובע את המדיניות, אך מאחר והוא זה שמוציא אותה לפועל בהתאם להחלטות הדרג המדיני, כוחו הפוליטי רב והוא נתון להשפעות ולחצים מכל חלקי הציבור.

המנהל הציבורי מהווה סממן של תרבות מפותחת, וישנן עדויות לקיומו כבר בתרבויות עתיקות כמו מצרים ופרס. מחסור במים גרם לצורך בהקמת מנגנון אשר יחלק את המשאב יקר הערך בצורה יעילה וחכמה, ובעקבות כך הוקם המנהל הציבורי אשר כלל גביית מסים, גיוס וניהול של צבא, אכיפת חוקים, ועוד. אתר לימודי מציין כי המנהל הציבורי בחברה המודרנית החל בתקופת המהפכה התעשייתית, אשר הובילה לתהליכי עיור מואצים אשר יצרו צורך בחלוקת משאבים בין התושבים החדשים בעיר.

בעקבות השינויים הפוליטיים והחברתיים בעת האחרונה, ובייחוד עקב המחאה החברתית בישראל שפרצה בקיץ 2011, ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע בעלי ידע. לימודי מנהל ציבורי מוצעים במסלול של תואר ראשון או תואר שני, ומיועדים לשם הקניית כלים פרקטיים, לצד ידע תיאורטי נרחב. באמצעות כלים אלו, הבוגרים משתלבים במגוון רחב של משרות מפתח במשרדי ממשלה, עיריות, מועצות מקומיות ועוד, ומסייעים לפתור בעיות ציבוריות, לעצב את המדיניות הציבורית, ולהוביל תהליכים שונים במרחב הציבורי.

לימודי מנהל ציבורי לתואר ראשון אורכים שלוש שנים, ואילו לימודי תואר שני במדיניות ציבורית אורכים שנתיים על פי רוב. בשני המסלולים, תוכנית הלימודים נחשבת למרתקת במיוחד, מאחר והיא כוללת נושאים מקשת מגוונת של תחומי עניין. קורסים כמו ניהול משאבי בטחון, שיטות ניהול בסקטור הציבורי, הטרור העולמי, מדיניות כלכלית, זכויות אדם, סכסוכים אתניים, משפט בינלאומי, התנהגות ארגונית, אי שוויון וצמיחה כלכלית, דיני עבודה, מנהיגות דמוקרטית ואתיקה ציבורית, כלכלה פוליטית, משפט ציבורי, ניהול עמותות ומלכ'רים, רשויות מקומיות, אחריות חברתית, ניהול משאבי אנוש, מדיניות ציבורית, גיוס תרומות, גיוס משאבים וארגוני טרור הם רק חלק מהנושאים המגוונים אליהם נחשפים הסטודנטים במהלך הלימודים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר לימודי ייעוץ לימודים כולל מידע עדכני על מאות מסלולי לימוד, ומספק ייעוץ לימודים אובייקטיבי ללא תשלום וללא התחייבות.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לימודי ייעוץ לימודים

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםלימודים אקדמאיים19/09/111112 צפיות
רבים מבקשים ללמוד לימודים אקדמאיים, אולם מגלים כי אינם עומדים בחלק או בכל תנאי הקבלה. אתר לימודי מספק את כל המידע על לימודי מכינה 30+, המאפשרת להשלים בגרויות ולהתכונן לפסיכומטרי.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםאימון אישי01/09/11975 צפיות
אימון אישי זוכה לפופולאריות ניכרת בשנים האחרונות, וזאת בשל היתרונות הרבים שלו. לימודי אימון אישי מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, ומאפשרים להתפתח מבחינה אישית, להתקדם מבחינה תעסוקתית, ולהשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה מאתגרים.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםתזונה25/08/111235 צפיות
מדעי התזונה הוא תחום מרתק ודינאמי, אשר עוסק בקשר בין התזונה לבין הבריאות הגופנית והנפשית. לימודי מדעי התזונה מעניקים ידע תיאורטי מתקדם לצד מיומנויות פרקטיות מתקדמות, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב במיוחד של אפשרויות תעסוקה.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםרפואה סינית15/08/111235 צפיות
דיקור סיני הינה שיטת טיפול אפקטיבית במיוחד, אשר כל אדם יכול להשתמש בה. לימודי אקופנקטורה מוצעים במגוון רחב של מוסדות לימוד ברחבי הארץ, ומאפשרים לכל אדם לרכוש את הידע הנחוץ על מנת לטפל בעצמו ובסביבתו.

ראיית חשבון הוא מקצוע מבוקש ויוקרתי, אשר מתאים במיוחד למגזר החרדי בשל צורת החשיבה הייחודית הנדרשת מהעוסקים. לימודי חשבונאות למגזר הדתי מקנים מקצוע מאתגר, הפותח אפשרויות תעסוקה מתגמלות.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםשוק ההון24/07/111030 צפיות
כולם רוצים להשקיע בשוק ההון, בשל האפשרויות הרבות לרווחים מהירים. עם זאת, על מנת להימנע מהפסדים מיותרים, אתר לימודי מספק את כל המידע על לימודי שוק ההון במגוון מסלולים.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםהריון ולידה14/07/11954 צפיות
הנקה היא תהליך טבעי, אולם לא תמיד הכול על מי מנוחות. לימודי מדריכות הנקה מעניקים מיומנויות פרקטיות לצד ידע תיאורטי, ומסייעים להדריך את האם הטרייה כיצד להניק את התינוק בצורה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201674 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181048 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171569 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171316 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161750 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/152150 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica