חפש מאמרים:
שלום אורח
02.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על מנהיגות כריזמה ויכולת שכנוע - העם דורש צדק חברתי

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי23/10/20111161 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

העם דורש "צדק חברתי" ?! ...איך קורה שאדם אחד  המעלה במוחו רעיון, סוחף מאות אלפים מביתם ולמה הם הולכים אחריו ? איך נוכל לגרום לאנשים בסביבתנו: קולגות ,כפיפים, בני זוגנו וילדינו לסמוך עלינו, ללכת אחרינו  ולהירתם להגשמת משאלותינו ?

כל אחד מאיתנו שיש לו רעיון או חלום כלשהו צריך לדעת שכדי להגשימו ,עליו לקבל החלטות בצורה הטובה ביותר על מנת להפוך את החזון להיות בר-ביצוע.  יתרה מזו, לא די  בחזון לבדו,  אדם צריך להיות ניחן ב"מנהיגות כריזמתית" ולבצע תהליך קבלת החלטות נכון.

נשאלת השאלה מה זו כריזמה? מי הוא האדם הכריזמתי , מה הופך אותו לכזה ?וכיצד רותמים אנשים לביצוע רעיון?

כריזמה היא: "השראה אלוהית".  "מנהיגות כריזמתית " מוגדרת ע"י מקס ובר (1947) : "כישרון אלוהי מעורר השראה או תפיסת מאמינים כי המנהיג הוא בעל איכויות יוצאות דופן". כריזמה מתרחשת  כאשר במהלך משבר חברתי מנהיג עולה עם חזון קיצוני המציע פיתרון למשבר ושובה חסידים המאמינים בחזון זה. אותו מנהיג מתאפיין בביטחון עצמי, יכולת מרשימה לסחוף אחריו קהל וליצור בקרבו ציפיות גבוהות למציאת פתרון למשבר .האם תוכלו למצוא מאפיינים דומים לתופעת "צדק חברתי" ?! ודאי שכן.

 האם ידעתם כי בכל אחד מאיתנו ישנו הפוטנציאל להיות " מנהיג כריזמתי"?!את אותו פוטנציאל  ניתן לפתח ולהתאימו לסיטואציה ספציפית. אז בואו נציין  מספר קווים מנחים כיצד עושים זאת:

1.יכולת הצגת חזון - היכולת להגדיר באופן ברור ומוחשי מטרת על  משותפת.

 לשם כך חייבים  להזדהות ועל החזון להיות ברור וקליט, מימושו הוא  בעצם מבחן המנהיגות האמיתי. חזון אפשר לבנות לאדם, לארגון, לעסק ואף למשפחה שלכם בבית.

 2.דוגמה אישית -  עלינו לפתח את היכולת לבטא במעשים ובהתנהגות את הערכים שבהתאם להם  אנו מצפים ממונהגים לפעול- מהקולגות, הכפיפים ואפילו ילדינו כשאנו מיישמים זאת בבית.

3.איזון בין שכל ורגש – עלינו  לשקול בצורה נכונה שיקולים שכלתניים אל מול שיקולים ריגשיים בעת קבלת החלטות. למנהיג כריזמתי יש רגישות גבוהה לצרכים וערכים.

4.הובלת שינויים ואומץ– פיתוח היכולת להתמודד עם מצבים של שינוי על כל המורכבות והקושי הכרוכים בהם. לשם כך נדרש לא רק ניתוח המצב אלא אומץ.

 5.הבנה באנשים - הבנת אופן הפעולה של בני אדם במצבים מורכבים ומאתגרים והתחשבות בצרכי מונהגים כבני אדם. מנהיג צריך להיות "אינטליגנט רגשי"

ולסיום, כפי שאמרנו מנהיגות נבחנת בחיים האישיים, הארגוניים ובקרב המשפחה. זכרו שהפוטנציאל שם וכדי לממש אותו צריך ללמוד לעשות זאת נכון!

בברכה,

אילה פינקוייס. יועצת ארגונית – (פוסט MA) ,מאמנת בכירה וסופרויזורית בינלאומית. בעלת  M.A בניהול ,אוניברסיטת ת"א.בעלת ניסיון רב באימון ארגוני, אישי ועסקי ומנחת סדנאות בארגונים  ומט"י. חונכת עיסקית מטעם התמ"ת.  Master NLP  - בוגרת קורס אימון ו הליכה על גחלים לוהטות-אנתוני רובינס. אשת עסקים ויזמית. בעלת 3 חברות פרטיות. את נסיוני הניהולי רכשתי בתפקידי ניהול מגוונים בחברות בינלאומיות בשני העשורים האחרונים עסקתי בייזום, הקמה וניהול עסקים פרטיים וכן בניהול מו"מ ופעילות עסקית שוטפת, מול דרגים בכירים בשוק הבינלאומי. www.Coachvision.co.il  : coachvision1@gmail.com 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילה פינקוייס

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/171931 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי01/09/161024 צפיות
בשבוע שעבר הצגנו בפניכם הוכחות מחקריות כי עובדים מאושרים:  פרודוקטיביים יותר ב-31%  המכירות שלהם גבוהות ב-37%  והיצירתיות שלהם גדולה פי 3 לעומת עובדים לא מאושרים. כמו כן, הצגנו בפניכם 5 תרגילים פשוטים באמצעותם עובדיכם יכולים לפתח את תחושת ה- well-being שלהם ולמקם את עצמם (ואת ארגונכם) בדרך להצלחה. במאמר האחרון שלנו בסדרת המאמרים בנושא "יצירת תרבות אושר ארגוני" בחרנו להציג בפניכם אסטרטגיה נוספת להגברת אושר: רוצים להיות מאושרים יותר ? שנו את היחס שלכם ללחץ.

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי04/08/16814 צפיות
עבור ארגונים, עובדים מאושרים משמעותם תוצאות טובות יותר בשורה התחתונה! אז, איך יוצרים עובדים מאושרים? בסדרת המאמרים הבאה נציג בפניכם 3 דרכים פשוטות ליצירת עובדים מאושרים אשר יגדילו את הרווחים. השבוע: הגברת תמיכה חברתית.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161632 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי25/02/162372 צפיות
אם אתה אדם מן השורה, כמו רוב האנשים, שלא פיתח אסטרטגיה מתי הוא הזמן הטוב ביותר כדי להתמודד עם כל משימה . הנה התשובה לשאלה למה אתה צריך!

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16742 צפיות
אם חשבתם שהיותנו מחוברים כל הזמן לסמארטפון מביא תועלת, חשבו שנית. ההשלכה הגדולה ביותר של המהירות החדשה שלנו היא ההשפעה על חיינו, ויותר מכך על מוחנו. להלן כמה דרכים שיאפשרו לכם לשמור על מוח בריא ופרודוקטיבי בעבודה. הצעצועים החדשים המהירים של היום, הסמארטפונים והטאבלטים , עוזרים לאנשים לעבוד מתי, היכן ואיך שהם רוצים. נרגשים מן החירות שזה עתה זכו, אנשים נשארים מחוברים 24/7 , ועובדים מהר ככל האפשר.

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16844 צפיות
אף התערבות טכנית לא תספק, אלא אם כן אנחנו מוכנים לעבוד על עצמנו. רגשות הם בלב הדינמיקה הזאת, ההתרגשות והחרדה הנוצרות על ידי מידע חדש הם הדלק שמניע אותנו לקטוע את עצמנו שוב ושוב, וכל שינוי שאנו מבקשים לעשות יהיה תלוי ביכולת שלנו לגשת, להבין ולמנף רגשות אלה ולא להיות מונעים על ידם באימפולסיביות. אין מרשם פשוט לניהול רגש, אבל יש צעדים שאנו יכולים לנקוט : פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת הן קריטיות. הרהורים על החוויות שלנו דרך כתיבה ביומן או אימון אישי או קבוצתי יכול לעזור לנו להבין את התגובות הרגשיו

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19738 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172813 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172854 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173145 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161734 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162046 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161632 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica