חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדחוף והחשוב....דילמות באימון./ מאת אילה פינקוייס

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי06/11/2011788 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תאור מקרה אימון

 

הדחוף והחשוב....דילמות באימון./ מאת אילה פינקוייס

 

מאמנים מתמודדים עם דילמות אימוניות רבות, לא כל שכן מאמנים עיסקיים. אחת מהן מעלה את שאלת ההתנהלות בזמן, הן  של המתאמן בזירה עצמה, והן במגרש האימונים כאשר יש צורך להכריע  על מה מתאמנים במסגרת הזמן המוגבלת. נשאלת השאלה, מה נכון יותר לעשות האם להתמקד - ב"דחוף",  בשוטף , בשגרה אותם נושאים שיביאו למזור מיידי למתאמן או לעסוק ב"חשוב"- אותם נושאים שעוסקים בתכנון, ובניית תשתית יציבה לטווח ארוך .

ירון (שם בדוי),  בעלים ומנהל של חברה פרטית  בענף הרכב , שמכירותיה ירדו בשנים האחרונות נקלע לקשיים, הגיע אלי  לאימון עיסקי. אפשר לאמר שהגעתו לוותה בתחושת סקפטיות  באשר לתרומת האימון ויכולתו לשפר את מצבו העיסקי. לחצים שהופעלו על ידי קרוביו ל"עשות משהו" לפני שהעסק שלו מתמוטט, הביאו לפגישה בינינו. פגישת היכרות הראשונית ילדה תהליך אימון אינטנסיבי.

תחושת הכאוס, התקיעות וחוסר האונים לוותה את המתאמן מזה זמן רב על אף שלעסק וכן לבעליו מוניטין טובים וקדמו למצב הנוכחי שנים של הצלחה .

נקודת המוצא עסקה במיפוי המצב הנוכחי בו שרוי המתאמן מבחינה אישית (אנרגיות, אמונות לגבי יכולותיו ) ועיסקית. תחושתו היתה כי נשאב למעגל קסמים סגור וחש כי אין מוצא ממנו. תפיסותיו לגבי יכולתו לצאת מן הבוץ אליו נקלע עקב ירידה במכירות וקשיי נזילות גרמו לו לאבד את הבטחון ביכולותיו העיסקיות להוביל את העסק להצלחה. ברור היה שהאימון חייב להתבצע בצעדים מדודים אשר יאפשרו לירון לחוות שוב הצלחות, קטנות ככל שתהינה, כדי לשבור פרדיגמות שמנעו ממנו לפרוץ את המעגל הסגור . לשאלתי, מהו לדעתו השינוי "הקטן" שיעשה את ההבדל הראשוני הגדול עבורו, ענה, כי קודם כל היה רוצה "לעשות סדר בבלאגן". אכן, הוא צדק ה"בלאגן" שלט בכל מקום אם בניהול הפיננסי, ובארגון הפיזי של הרכיבים אותם שווק. בנינו תכנית עבודה לארגון מחדש של הסביבה העיסקית- נקודת המכירה ולאחר מכן עברנו לארגון מחדש של התנהלותו הכספית מול הספקים ומול הבנקים.במהלך האימון זיהינו את מעגל הקיבעון- See-Do-Get   What you see is What you get! )) שנשלט על ידי אמונות מגבילות ופרדיגמות חוסמות והפכנו אותו למעגל השינוי . הצלחת הרה-ארגון נתנה את אותותיה בהתנהלות השוטפת והוותה פריצת דרך ראשונית שהחזירה למתאמן את אמונתו ביכולותיו וחיזקה את אמונתו בתהליך האימון עצמו. כעת, ירון היה מסוגל ופנוי נפשית לעבור לשלב הבא שעסק ב"חשוב" השאלה שהובילה שלב זה היתה לאן שואף המתאמן  להגיע, הוגדרה תמונה עיסקית עתידית רצויה, ונבנה חזון עיסקי לחברה. בטווח של חמש שנים הקרובות החברה תשליש את עצמה, תפתחנה שתי מחלקות נוספות והרכיבים לא ירכשו בשוק המקומי אלא ייובאו מאירופה.

ירון עדיין נמצא בעיצומו של תהליך האימון כאשר חלק מהישגיו הם: ארגון סביבת המכירה (POS), הניהול הפיננסי השוטף שופר, ירון זכה לאמון מחודש מהמערכת הבנקאית והקצאת אשראי גדולה, המחלקה השניה נפתחה זה מכבר ופועלת, והמכירות עולות.

כמאמנים, נפגוש לא אחת במתאמן ש"ירד מנכסיו" לאו דוקא הפיננסים אלא הנפשיים, מתאמן שכזה זקוק לחווית הצלחה מיידית כדי ל"שרוד "את התהליך . חווית הצלחה מהירה מהווה זריקת אדרנלין ומאפשרת למתאמן להשיב את אמונו בעצמו, כפי שאומר ד'ר ג'וזף מרפי בספרו "כוחו של התת מודע":" המודע כמוהו כנווט או רב חובל על גשר ספינה הוא מכוון את האנייה. הוא שולח פקודות לאנשים שנמצאים בחדר המכונות , הם מפקחים על הדוודים, על המכשירים, על המדידים" .

חווית ההצלחה חשובה מאוד כי היא המזינה את החלק המודע, את מחשבותינו, המזינות את תת המודע  שלנו . כפי שצוות המלחים מקבל את פקודותיו מרב החובל כך תת המודע  מקבל את פקודותיו מן החלק המודע שלנו ומתבסס על פקודותיו ואמונותיו. אדם האומר לעצמו כי אינו יכול, אכן לא יוכל, מתאמן הרואה את עצמו קרבן אכן ייטרף על ידי הנסיבות .

מובן שהצלחה חד פעמית אינה מספקת, המשך תהליך האימון אמור לעסוק בחשוב- בבניית תשתיות ותכנון ארוך טווח  שיאפשר פריצות דרך והצלחות נוספות.  ההכרה העמוקה ביכולות הבלתי מוגבלות שלנו היא הבסיס להצלחתו של כל אחד ואחד מאיתנו.

בברכה,

אילה פינקוייס. יועצת ארגונית – (פוסט MA) ,מאמנת בכירה וסופרויזורית בינלאומית. בעלת  M.A בניהול ,אוניברסיטת ת"א.בעלת ניסיון רב באימון ארגוני, אישי ועסקי ומנחת סדנאות בארגונים  ומט"י. חונכת עיסקית מטעם התמ"ת.  Master NLP  - בוגרת קורס אימון ו הליכה על גחלים לוהטות-אנתוני רובינס. אשת עסקים ויזמית. בעלת 3 חברות פרטיות. את נסיוני הניהולי רכשתי בתפקידי ניהול מגוונים בחברות בינלאומיות בשני העשורים האחרונים עסקתי בייזום, הקמה וניהול עסקים פרטיים וכן בניהול מו"מ ופעילות עסקית שוטפת, מול דרגים בכירים בשוק הבינלאומי. www.Coachvision.co.il  : coachvision1@gmail.com 

 

 תגיות המאמר: אימון, דילמות באימון


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילה פינקוייס

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/171933 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי01/09/161024 צפיות
בשבוע שעבר הצגנו בפניכם הוכחות מחקריות כי עובדים מאושרים:  פרודוקטיביים יותר ב-31%  המכירות שלהם גבוהות ב-37%  והיצירתיות שלהם גדולה פי 3 לעומת עובדים לא מאושרים. כמו כן, הצגנו בפניכם 5 תרגילים פשוטים באמצעותם עובדיכם יכולים לפתח את תחושת ה- well-being שלהם ולמקם את עצמם (ואת ארגונכם) בדרך להצלחה. במאמר האחרון שלנו בסדרת המאמרים בנושא "יצירת תרבות אושר ארגוני" בחרנו להציג בפניכם אסטרטגיה נוספת להגברת אושר: רוצים להיות מאושרים יותר ? שנו את היחס שלכם ללחץ.

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי04/08/16814 צפיות
עבור ארגונים, עובדים מאושרים משמעותם תוצאות טובות יותר בשורה התחתונה! אז, איך יוצרים עובדים מאושרים? בסדרת המאמרים הבאה נציג בפניכם 3 דרכים פשוטות ליצירת עובדים מאושרים אשר יגדילו את הרווחים. השבוע: הגברת תמיכה חברתית.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161635 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי25/02/162376 צפיות
אם אתה אדם מן השורה, כמו רוב האנשים, שלא פיתח אסטרטגיה מתי הוא הזמן הטוב ביותר כדי להתמודד עם כל משימה . הנה התשובה לשאלה למה אתה צריך!

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16744 צפיות
אם חשבתם שהיותנו מחוברים כל הזמן לסמארטפון מביא תועלת, חשבו שנית. ההשלכה הגדולה ביותר של המהירות החדשה שלנו היא ההשפעה על חיינו, ויותר מכך על מוחנו. להלן כמה דרכים שיאפשרו לכם לשמור על מוח בריא ופרודוקטיבי בעבודה. הצעצועים החדשים המהירים של היום, הסמארטפונים והטאבלטים , עוזרים לאנשים לעבוד מתי, היכן ואיך שהם רוצים. נרגשים מן החירות שזה עתה זכו, אנשים נשארים מחוברים 24/7 , ועובדים מהר ככל האפשר.

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16847 צפיות
אף התערבות טכנית לא תספק, אלא אם כן אנחנו מוכנים לעבוד על עצמנו. רגשות הם בלב הדינמיקה הזאת, ההתרגשות והחרדה הנוצרות על ידי מידע חדש הם הדלק שמניע אותנו לקטוע את עצמנו שוב ושוב, וכל שינוי שאנו מבקשים לעשות יהיה תלוי ביכולת שלנו לגשת, להבין ולמנף רגשות אלה ולא להיות מונעים על ידם באימפולסיביות. אין מרשם פשוט לניהול רגש, אבל יש צעדים שאנו יכולים לנקוט : פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת הן קריטיות. הרהורים על החוויות שלנו דרך כתיבה ביומן או אימון אישי או קבוצתי יכול לעזור לנו להבין את התגובות הרגשיו

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19760 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172816 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172857 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173149 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161739 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162051 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161635 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica