חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אהבה - כמה פשוט, כמה מסובך.

מאת: ירון שוראימון אישי12/12/2011597 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אינספור סרטים, מחזות, שירים וסיפורים נכתבו על אהבה, אחד הנושאים, אם לא הנושא החשוב והמשמעותי ביותר בחיים של כולנו.  אהבה - כמה פשוט, כמה מסובךכולנו נולדנו מאהבה, כולנו רוצים לקבל ולתת אהבה. עד כמה היא נוכחת בחיים שלנו?

דניאל סולומון כתב, הלחין ושר על אהבה את השיר המקסים הזה: "אהבה, פתאום היא מתפרצת כמו להבה, היא תשרוף את כל מה שהיית, היא תשרוף את כל מה שאתה. אהבה, פתאום היא מתפרצת, מה היא רוצה? היא רוצה את כל מה שהיית. היא רוצה את כל מה שאתה."

מאז שחר ההיסטוריה, מייחסים לאהבה, ובצדק, משמעות אדירה. הנה כמה דוגמאות: המשורר והמחזאי ויסטן יו אודן קבע: "אהבו זה את זה, אחרת תיעלמו." כך, לא פחות. מיץ' אלבום, בספרו "ימי שלישי עם מורי" מסביר לנו ש"ללא אהבה, כולנו ציפורים עם כנפיים שבורות." ואילו סידהרת דהאנוואנט שאנווי, בספרו "שיר דמדומים אחרון" כותב ש"קשה לתפוס את עומקה של האהבה, אבל זה באמת הלקח היחיד בחיים – איך לאהוב נכון והכי חשוב איך אף פעם לא להפסיק לאהוב."

באימונים עם המתאמנים שלי, למדתי להיווכח עם הזמן, שהציר של האהבה הוא ציר שמעסיק את כולנו, לרוב באופן לא מודע. כל אחד מאיתנו רוצה שיאהבו אותו, ולעתים חלק גדול מההתנהגות שלנו מוכוון לכך באופנים ובצורות שאנחנו לא ערים לגביהם. כך למשל, מתאמנת שלי חוותה בילדותה אב שהיה בלתי צפוי בהתנהגות שלו. מחד, הרעיף עליה חום ואהבה בכמויות גדולות. מאידך, היה צועק עליה וגורם לה להתכווץ בכל הגוף. כבר מילדותה המוקדמת, היא לא היתה יודעת איזה אב היא תפגוש כשהיא קמה בבוקר, ולכן עסקה בלרצות את אביה כל הזמן, כדי "לזכות" בצד האוהב שלו ולא חלילה בצד הכועס. התנהגות זו שוכפלה בחייה הבוגרים כלפי כמעט כל אדם בסביבה, וחלק גדול מהתנהגותה היה על מנת לקבל אהבה והערכה מכל אחד. מתאמנת אחרת מחפשת אהבה ללא תנאי אצל בעלה. למרות שהוא אוהב אותה, מבחינתה זה "אף פעם לא מספיק". באהבה הזאת תמיד "חסר משהו". היא איננה מרגישה שהאהבה שלו אליה היא מושלמת.

כמעט תמיד, כשעושים יחד חקירה ומתבוננים על השורשים, וכך עשינו, מגיעים לילדות, לרוב לילדות המוקדמת. האם אפשר בכלל להרגיש כך? האם אפשר לאהוב אחרים ו/או לקבל מהם אהבה ללא תנאי, ללא סייגים?

בספרה "המוות חשוב לחיים", הפסיכולוגית  אליזבת קובלר-רוס כותבת ש"השיעור הקשה ביותר שאנשים צריכים ללמוד הוא איך לאהוב ללא תנאי!" על פניו, נדמה שזו משימה כמעט בלתי אפשרית. אולי את ילדינו אנחנו אוהבים אהבה ללא תנאי, אבל כששמים זרקור על היחסים שלנו איתם, נדמה שלעתים ההתנהגות שלנו היא מותנית, קרי אנחנו מצפים מהם ל"משהו" בתמורה. קל וחומר עם אנשים אחרים שאינם ילדינו.

אני זוכר שהייתי בילדותי ילד אהוב ומקובל. קיבלתי אהבה בכמויות גדושות מהוריי, משא רבני משפחתי ובעצם מכל הסביבה. את המטען הזה לקחתי איתי כ"צידה לדרך" להמשך חיי. אבל האם כתוצאה מכך אני אוהב את עצמי ללא תנאי? ובעקבות זה גם אחרים? ממש לא. עבורי, זהו אחד השיעורים החשובים ביותר בחיי, כר הצמיחה הפוטנציאלי הגדול ביותר ללמידה ולהתפתחות. דון מיגל רואיז, בספרו הקסום "דרך האהבה",נותן שיעור חשוב בעניין כשהוא טוען שהדרך לאהוב אחרים מתחילה ביכולת שלנו לאהוב את עצמנו ללא תנאי. אם נאהב את עצמנו ללא תנאי, אומר רואיז, ונותן "כלי עבודה" מעולים, נוכל להתמיר את הפחד לאהבה ואז, כמו השמש, נקרין אור ונעניק אהבה כל הזמן ללא תנאי. לא רק לעצמנו, לא רק לבני אדם אחרים, אלא לכל מה שנמצא על כדור הארץ.
כמה פשוט, כמה מסובך.

אהבה קשורה בביטחון עצמי.

רוצה להעלות את הביטחון העצמי שלך?

מזמין אותך להוריד מדריך שכתבתי: "איך תחזקו את הביטחון העצמי שלכם ב-10 צעדים":

להלן הקישור למדריך.

 תגיות המאמר: ביטחון עצמי, אהבה, פחדים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ירון שור. מאמן לפרוץ גבולות.

yaron@mabatpnima.co.il

http://www.mabatpnima.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ירון שור

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים24/12/172119 צפיות
שבע דרכים עיקריות להתקרב לאנשים רובן ככולן נשענות על מחקרים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים03/12/171741 צפיות
איך לחיות את החיים הללו בלי לפגוע באחרים אך גם בלי לפגוע בעצמנו זה אחד האתגרים הגדולים בחיים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים19/11/171786 צפיות
אם יש לכם יחסים לא טובים עם מישהו במשפחה שלכם, אל תחכו לרגע האחרון. תעבדו על היחסים הללו ותחסכו לכם ולסביבה שלכם שנים של כאב, כעסים ובזבוז אנרגיה אדירה.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172767 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172805 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173091 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173043 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191635 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191667 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191745 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173043 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172528 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172629 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172508 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica