חפש מאמרים:
שלום אורח
22.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פשוט להיות בן אדם

מאת: צו פיוסדתות15/12/20117661 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גברותיי ורבותיי, קוראים יקרים.

ישנן הרבה בעיות של אפליה במדינה שלנו, דבר המעכב התקדמות בשלל תחומים. ולו רק דוגמא קטנה לזה:

בישראל 2011 תלמידים אתיופים לא נכנסים לכיתות לימוד בבתי ספר. ולא חלילה בפריפריה, שמה תנוח דעתנו על משכבה ונקבל חצי נחמה... "כי זה קרה בפריפריה, זה מערב פרוע שמה הם תקועים במאה ה-19 לא פלא. מזל שבעירנו הנאורה לעולם לא יקרה דבר שכזה."

לא ולא. זה קרה בפתח תקווה, אם המושבות.

עוד משהו, ככה על קצה המזלג הגזעני: ומה עם לא למכור דירות לערבים? "מה, אתה לא יודע? הצ'ק שלהם לא מכוסה מבנק אנגלו - פלסטינה".

למה מה? נהינו בעלי נכס (מי ישמע? - חדר וחצי עם צנרת זוועתית, עכברושים כחיות מחמד וריח של ביוב בארוחת יום שישי) אז מגיע לנו לגם להחליט על חייהם של אחרים? (אגב חיות מחמד. גם כאן, לא רחוק מאיתכם, קראו לערבים חיות מחמד, ותאמינו או לא, זה מה שיוצא מפיהם של אותם אנשים כשהם שמחים).

כל זאת ועוד. גם באוניברסיטאות מפלים בין חילונים לדתיים.
"אתה טועה. זו אפליה שמקורה לקבוע קצב לימוד אחיד לכל קבוצה. למה שבחור דתי יצטרך לשמוע במשך שעה מרצה מסביר לחילוני על שביל הזהב של הרמב"ם"? כן, אבל כשהמצב הפוך והדתי הוא החדש בסיטואציה, אנחנו בסדר גמור עם זה. שהוא יסתדר לבד.

ועוד דבר קטן: העובדים הזרים והפליטים.
"די נו, אתה לא רציני. תראה איזה נחמדים אנחנו! לא רק שהטסנו את הסודנים חזרה למדינתם אלא גם נתנו לכל אחד 500 $. אתה יודע מה אפשר לקנות ב 500 $ ?!?"

כן אני יודע. בתקווה - איזה סכין פרפר טובה שיוכלו להגן על עצמם במדינה ממנה הם ברחו ברגל כי רצו לשחוט אותם, והכסף יסדר אותם מרוב שאין להם שקל סודני בכיס.

- "מה ואנחנו צריכים להיות מקלט לכל העובדים הזרים והדחויים של העולם השלישי ???!!!??"

- כןןןןןן כןןןןןןן ועוד פעם כןןןןןןן!

בואו רק ניזכר איזה כיף גדול היה לעם שלנו לא מזמן, לפני כ-70 שנה. אתם מבינים? כל אותם האנשים שדורשים לסילוקם, יכולים להשוות עצמם לאותן המדינות שלא נתנו מקלט ליהודים בשעת צרה.

מה, הזיכרון הלאומי שלנו כל-כך קצר!? מה אני לא מבין? אנחנו מנסים ליצור פה חברה שיוויונית ודמוקרטית וזה מה שיוצא. בסוף עוד יהיה לנו שר פנים גזען.

הכי חשוב שיבינו: שזה לא קשור לימין או שמאל, מזרחי אשכנזי, אתיופי צבר, סודן ישראל.
זה לא "או הם או אנחנו".
זה פשוט להיות בן - אדם!

אבל אסיים בנימה אופטימית. אם יש מקום אחד בו אין מושג אפילו לאפליה או חלילה העדפה מתקנת, מקום בו כולם שווים: הפיליפיני, הצבר, העלייה הרוסית, האתיופי, ערי ספאר והמרכזניקים - זה כשמחכים לקבל תמיכה בכל אחת מחברות התקשורת והמדיה הגדולות במדינה שלנו. ואין צורך לנקוב בשמות. אתם יודעים טוב מאוד מי הם.

לצערי מרוב רצון לכסף וחוסר רצון למתן שירות טוב רק שם אפשר למצוא חברה שיוויונית. אמנם רע אבל לפחות לכולם רע באותה מידה.

ולסיום טיפ:

למען בריאות קוראיי (נסחפתי והפכתי אותכם לרבים (תודה אמא ואבא)) - בזמן שיחה טלפונית עם אותן חברות ענק הגדושות ברצון עז למתן שירות גרוע, השתדלו לעשות אימון כושר. מפק"לים ועד הרמת משקולות.
אני גיליתי שזה יותר מכניס לקצב ממוזיקה.
ויותר דוחף להמשיך (אולי מהעצבים) ממאמן אישי.

___________________________________________________________________________

מתוך הבלוג של אוריה ברקאי מתוך אתר הארגון צו פיוס.

 תגיות המאמר: חרדים, יהדות, צו פיוס


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צו פיוס

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי16/04/121253 צפיות
כנגד ארבעת הבנים הישראלים דיברה תורה חכם, מה הוא אומר – "מה העדות החוקים והמשפטים, אשר ציווה אלוקינו אתכם": הוא המתחזק צמא הידע. הוא חוקר ודורש לדעת כל תג יהודי. הוא לא מבקר בלי הרף על "תורה ועבודה", תוך הבאת ציטטות בלתי נגמרות..

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי23/02/121358 צפיות
אז אחרי ההצעה, ההתרגשות, האירוסין, והזמן שלקח לי לעכל את זה שאני מתחתנת, הגיעה גם השאלה החשובה והגדולה: איפה נגור?

מאת: צו פיוסדתות17/01/127819 צפיות
התמונה של עת הרצון בשעת נעילת שערי שמיים הייתה נפלאה. עם ישראל על נשיו וילדיו עומדים זקופים בבגדים לבנים כשעיניהם חתומות בקרקע אך לבם פונה כלפי שמיא בתחינה ובבקשה למחילה וכפרה. עם קול תרועת השופר בצאת הצום, הלכה התמונה והתרוקנה והשאירה את היכל הקודש יתום מאנשים שחזרו לשגרת חייהם לפחות עד החג הבא.

מאת: צו פיוסצדק חברתי21/12/111544 צפיות
כשאני באה לכתוב על חיינו כחרדים אני רוצה לעשות סדר בדברים למי שלא ממש מכיר ולא יודע להבדיל בין הסוגים השונים שבין חובשי הכיפות. לחלוני המתבונן מן הצד כולם נראים פחות או יותר אותו הדבר, הוא יכול להצביע על הבדלים קלים ותו לא. אבל לחרדי ההבדלים האלו הם תהומיים, כמעט כמו חילוני-חרדי. אז בואו נעשה סדר בדברים:

מאת: צו פיוסדתות30/11/113239 צפיות
אלול הוא חודש המכונה במסורת היהודית "חודש הרחמים והסליחות", מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור. הביטוי הכי נפוץ בחודש זה הוא "שנה טובה", ביטוי העולה בכל מפגש משפחתי, חברתי, בשיחות עם חברות האינטרנט והסלולאר שנזכרות גם הם לעשות את השנה ליותר טובה ומציעות לך דילים "משתלמים במיוחד", קבלת אסמסים מהקאנטרי שלך המברך אותך לשנה טובה ולא שוכח לצרף הודעת תזכורת "המנוי שלך נגמר בעוד... תגיע לחדשו",

מאת: צו פיוסדת ומדינה09/11/111406 צפיות
הגיעה השעה להוציא את היהדות משליטת החרדים. כאשר היהדות נשלטת על ידי חרדים אלו שלא אוהבים אותם חשים עצמם פטורים מערכי היהדות. וממש לא בצדק. הערבות ההדדית לדוגמה.

מאת: צו פיוסצדק חברתי17/10/111009 צפיות
הייתי עד לסיטואציה מוכרת עד זרא: אישה יקרה לליבי, בעלת משרה יוקרתית ומשתלמת ביותר, הודיעה לאביה שבכוונתה לעזוב את מקום עבודתה הנוכחי ולחפש עבודה שתתאים לה יותר 'כי רע לה שם'. האב התרתח, סירב אפילו להקשיב, ניסה להסביר, לשכנע, להפחיד, לשקף את המצב בחוץ ולהראות לה שהיא לעולם לא תמצא משרה טובה יותר עם תנאים כל כך נוחים. הויכוח הסתיים בכעס משני הצדדים, אבל עזר לי להבהיר סוף סוף את הסוגיה הזו.

מאמרים נוספים בנושא דתות

מאת: דודישדתות02/05/182469 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאת: אבי בכרדתות19/12/173114 צפיות
האסלאם תמך גם בכל מה שקשור לקידום מעמדה של האישה ובשוויונה המוחלט אל מול הגבר, מה קרה אם כך? מה השתבש? מדוע מעמדה של האישה הורע עד כדי הפיכתה עם השנים ל"חפץ" והשפלתה ונחיתותה ברוב מדינות האסלאם?

מאת: יובל ברדתות23/05/171833 צפיות
אם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה מזוזה אז כדאי שתקראו את המאמר הבא שיעזור לכם לבחור את המזוזה המתאימה לכם

מאת: ברסלב מאירדתות09/06/167438 צפיות
ואלו המכונים נוער נושר נוער בסיכון, שבבניקים , פצועים , חוזרים ב... והנה חלק גדול מהם נושרים מכוח גודל הלחץ , בעיקר לחץ הלימודי שמפעילים עליהם. שהרבה פעמים הוא מעל ומעבר ליכולתם. חלק אחר נושר משום תחושת בדידות ואפסיות וחוסר חום ואהבה - לפעמים מצד ההורים, לפעמים מצד המלמדים, וק"ו כשהדבר מכל הצדדים. חלק אחר נושר מחוסר מסגרת מתאימה, דהיינו שההורים דחפו אותם בישיבה שלא מתאימה להם, מצד הרמה הלימודית, ובפרט בדור שלנו שהרבה מאד נערים הם ילדים טובים ונפלאים, אלא שסובלים שלא באשמתם מחוסר קשב וריכוז..

מאת: ברסלב מאירדתות21/01/162444 צפיות
פרשת השבוע בשלח | לעמוד במבחנים של החיים, כל אחד עובר נסיונות בין עני בין עשיר בין בפרנסה בין בחינוך הילדים כל אחד נתקע במהלך החיים וכשהם נתקעים לא יודע מה לעשות... אז איך מצליחים במבחן ? איך עוברים את הנסיונות ? בכלל איך חיים את החיים ? ראש ישיבת ברסלב מאיר יאיר לכם כמה נקודות למחשבה והתחזקות על פי דעת רבי נחמן מ- ברסלב...

מאת: רוני הכהןדתות02/06/152817 צפיות
למרות כל הקדמה שמביאה שפע של ספרי יהדות אל פתח דלתינו, לאנשים דתיים רבים אין אינטרנט בבית מטעמי שמירה עח צניעות והישמרות מטומאה שקיימת לרוב ברחבי האינטרנט. יהודים רבים עדיין מעדיפים ללמוד ולקרוא מספרים של תלמוד ומשנה או ספרי הגות ומחשבה בצורה המסורתית, ולא מול מחשב.

מאת: ענת אמרדתות12/04/152172 צפיות
במאמר שכאן נעשה לכם סדר עם סידורי קבורה והלוויה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica