חפש מאמרים:
שלום אורח
22.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

להפסיק את שלטון החרדים על ערכי היהדות

מאת: צו פיוסדת ומדינה09/11/20111405 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הגיעה השעה להוציא את היהדות משליטת החרדים.

כאשר היהדות נשלטת על ידי חרדים  אלו שלא אוהבים אותם חשים עצמם פטורים מערכי היהדות. וממש לא בצדק.

הערבות ההדדית לדוגמה.

כיום הערבות היהודית היא אחריות לא להשאיר חיילים בשדה הקרב. כמו גם עזרה למטייל בחו"ל או אף מי שירד לתמיד.

אך ביום יום יש לערבות היהודית פחות ביטוי באופן החילוני. ואיני מבין למה.

האם רק למטייל בחו"ל יש לדאוג למשקפיים כפי שדואגים במשרד החוץ?

"אין עוד משרד חוץ בעולם שמפעיל שירות כמו שלנו", צוחקת שני. "אני היחידה בעולם. קונסולים ממדינות אחרות לא מגיעים לרמת טיפול בפרט כמו זו שהאזרחים שלנו זוכים לקבל. עד כדי כך שקונסול ישראל סייר בתאילנד, ומישהו ביקש ממנו לבוא איתו לחנות נעליים, כי בלי הקונסול לא יסכימו להחליף לו זוג. הוא אמר לו: תבוא איתי, זה תפקידך".

את מתבדחת?

"לגמרי לא. התקשרה אלי אמא של בחורה שעשתה תאונת דרכים בפאריס והרסה את האוטו, טוטל-לוס. הבחורה שברה את המשקפיים ולאמה היה קשה מאוד לקבל את העובדה שהבת שוכבת בבית חולים במדינה זרה ובלי משקפיים. רמת פניות כזאת בארץ די מקובלת".

בעולם קוראים לזה חוצפה ישראלית.

"זה לא רק. זה גם ה'כל ישראל ערבים זה לזה' וה'לא מפקירים פצועים בשטח'. זה גם הצד היפה שלנו. זה לא מעיק ולא מנג'ס, רק עובר את הגבולות.

המדור לחלוץ קרובים. הארץ.

תופעת הגמ"חים היא תופעה ייחודית שגם היא 'יחידה בעולם' ואין לה אח ורע בשום חברה בעולם, אך למה שנשאיר אותה לחרדיםבלבד?
למה רק במדריך טלפונים חרדי ישנם מאות גמ"חים העוזרים לבני אדם בשלל מצבים בחיים.

הגמח"ים (גמילות חסד) הופכים שכונה של בודדים לכדי חברה מגובשת ומלוכדת בה אנשים שותפים זה עם זה בחיים. 
זה מתחיל בהלוואות ללא ריבית ובהשאלת תרופות וציוד רפואי,
ועובר דרך ארון מוצצים מחוץ לבית ממנו אפשר לקחת באמצע הלילה להרגעת תינוק בוכה,
אך ממש לא נגמר בהשאלת טלפונים סלולרים חינם - בשעת הצורך.

יש גם:  כלי עבודה, מזוודות, שליחת פקס, ביגוד וריהוט יד שניה, ואפילו "מחט לפתיחת גז" (למבער כיריים שנסתם).גמ"ח מוצרי תינוקות, מתוך כתבת וידאו בynet, לינק בהמשך.

פתיחת הדלת והלב עבור הזולת משפרת את פני החברה ונושאת בקרבה רוח של פיוס שחבל לפספס.

כשאני מנסה לחשוב על יישומיות הרעיון זה נשמע לי אדיר, וכל מה שחסר זה לפתוח אתר אינטרנט או להציע לדפי זהב וכדומה לפתוח מדור  גמ"חים שכל מי שיש לו רצון לתת - יוכל לפרסם שם.

כתבת וידאו יפה בynet על הגמ"חים והאנשים העומדים מאחוריהם.


עדכון: 27.7 17:30

לאחר דיון בפייסבוק על הנכתב אני רואה צורך להדגיש, כי הקריאה היא על גמח"ים של אנשים פרטיים כמוני וכמוכם ולא על "ארגוני חסד" ועמותות מבוססי התנדבות הדורשים זמן ומשאבים, מה עוד שלשמחתי בתחום זה אין לחרדים מונופול וישנן עמותות חילוניות רבות הפועלות מתוך התנדבות למען הכלל.

אבל אני קורא להפסיק את המונופול גם על גמ"חים קטנים של אנשים שפותחים את דלת הבית ודלת הלב לסביבה.

גמ"ח כלי עבודה לדוגמה, הוא בסך הכל ארגז כלים משוכלל הנמצא בבית שהשכנים והשכונה יודעים שאם נתקעים בלי כלי מסויים אפשר לתאם עם בעלי הגמ"ח לבוא ולקחת. 

ברוב הגמחי"ם אין צורך מעבר להקדשת זמן מועט פה ושם, כמו כן ישנם גמ"חים שאין בהם כמעט הוצאה, לדוגמה גמ"ח מוצרי תינוק. 

בשכונה בעלת אוכלוסייה צעירה ופועה, בעל גמ"ח מוצצים ירכוש כמות מוצצים מכל הסוגים, יניח אותם בארון מסודר מחוץ לביתו, ומי שנתקע בשעת לילה עם תינוק מיילל בלי מוצץ ייגש לגמ"ח וירכוש מוצץ במחיר עלות.

הקדשת זמן? קצת. (מידי פעם לחדש מלאי.)
הקדשת כסף? מעט. (מוצצים שלא היה בהם צורך)
הקדשת לב לזולת? המון... 

כמו כן, שיהיה ברור. לא לכל חרדי יש גמ"ח בבית (וגם לי לא), אך היהדות מפתחת את הרגישות החברתית לדאוג לאחרים גם בדברים קטנים וכדומה.

____________________________________________________________________________

מתוך הבלוג של מתי הורוביץ מתוך אתר הארגון "צו פיוס".

 תגיות המאמר: חרדים, יהדות, צו פיוס


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צו פיוס

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי16/04/121253 צפיות
כנגד ארבעת הבנים הישראלים דיברה תורה חכם, מה הוא אומר – "מה העדות החוקים והמשפטים, אשר ציווה אלוקינו אתכם": הוא המתחזק צמא הידע. הוא חוקר ודורש לדעת כל תג יהודי. הוא לא מבקר בלי הרף על "תורה ועבודה", תוך הבאת ציטטות בלתי נגמרות..

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי23/02/121358 צפיות
אז אחרי ההצעה, ההתרגשות, האירוסין, והזמן שלקח לי לעכל את זה שאני מתחתנת, הגיעה גם השאלה החשובה והגדולה: איפה נגור?

מאת: צו פיוסדתות17/01/127819 צפיות
התמונה של עת הרצון בשעת נעילת שערי שמיים הייתה נפלאה. עם ישראל על נשיו וילדיו עומדים זקופים בבגדים לבנים כשעיניהם חתומות בקרקע אך לבם פונה כלפי שמיא בתחינה ובבקשה למחילה וכפרה. עם קול תרועת השופר בצאת הצום, הלכה התמונה והתרוקנה והשאירה את היכל הקודש יתום מאנשים שחזרו לשגרת חייהם לפחות עד החג הבא.

מאת: צו פיוסצדק חברתי21/12/111544 צפיות
כשאני באה לכתוב על חיינו כחרדים אני רוצה לעשות סדר בדברים למי שלא ממש מכיר ולא יודע להבדיל בין הסוגים השונים שבין חובשי הכיפות. לחלוני המתבונן מן הצד כולם נראים פחות או יותר אותו הדבר, הוא יכול להצביע על הבדלים קלים ותו לא. אבל לחרדי ההבדלים האלו הם תהומיים, כמעט כמו חילוני-חרדי. אז בואו נעשה סדר בדברים:

מאת: צו פיוסדתות15/12/117661 צפיות
בישראל 2011 תלמידים אתיופים לא נכנסים לכיתות לימוד בבתי ספר. ולא חלילה בפריפריה, שמה תנוח דעתנו על משכבה ונקבל חצי נחמה... ”כי זה קרה בפריפריה, זה מערב פרוע שמה הם תקועים במאה ה-19 לא פלא. מזל שבעירנו הנאורה לעולם לא יקרה דבר שכזה.”

מאת: צו פיוסדתות30/11/113239 צפיות
אלול הוא חודש המכונה במסורת היהודית "חודש הרחמים והסליחות", מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור. הביטוי הכי נפוץ בחודש זה הוא "שנה טובה", ביטוי העולה בכל מפגש משפחתי, חברתי, בשיחות עם חברות האינטרנט והסלולאר שנזכרות גם הם לעשות את השנה ליותר טובה ומציעות לך דילים "משתלמים במיוחד", קבלת אסמסים מהקאנטרי שלך המברך אותך לשנה טובה ולא שוכח לצרף הודעת תזכורת "המנוי שלך נגמר בעוד... תגיע לחדשו",

מאת: צו פיוסצדק חברתי17/10/111009 צפיות
הייתי עד לסיטואציה מוכרת עד זרא: אישה יקרה לליבי, בעלת משרה יוקרתית ומשתלמת ביותר, הודיעה לאביה שבכוונתה לעזוב את מקום עבודתה הנוכחי ולחפש עבודה שתתאים לה יותר 'כי רע לה שם'. האב התרתח, סירב אפילו להקשיב, ניסה להסביר, לשכנע, להפחיד, לשקף את המצב בחוץ ולהראות לה שהיא לעולם לא תמצא משרה טובה יותר עם תנאים כל כך נוחים. הויכוח הסתיים בכעס משני הצדדים, אבל עזר לי להבהיר סוף סוף את הסוגיה הזו.

מאמרים נוספים בנושא דת ומדינה

מאת: אמורדת ומדינה20/07/232004 צפיות
בבחירת מתנות לראש השנה, חשוב להתייחס לפריטים הנושאים משמעות ומחזיקים בקשר לנושאים של החג. רעיון מתנה משמעותי לראש השנה הוא חתיכת יודאיקה. זה יכול לכלול פריטים כמו חנוכייה מעוצבת להפליא

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדת ומדינה09/02/171961 צפיות
כבוד הבריות בפרשנות הרמ"א / עו"ד נועם קוריס

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/161677 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה18/07/162343 צפיות
כמה סכנות יש היום בדרכים, תאונות דרכים, תקלות ברכב, מחסלים, טעויות אנוש כמה נוסעים וכמה לא חוזרים לבית? מה עושים כדי ךהשמר ולהתברך בדרך ולחזרה לשלום ? לחסידי ברסלב יש תפילה ודבר תורה לומר לכם לפני שאתם יוצאים לדרך !

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה15/06/162402 צפיות
נר מצוה ותורה אור. וקרמיז לן קרא שבקיום המצוות יש לעשותם בבחי' "בהעלותך", דהיינו באש ובהתלהבות (שקורים ברע"ן בלע"ז), והוא יסוד החסידות ועיקר שבח ומעלת עבודת ה' ועשיית רצונו יתברך, כשהדבר נעשה מתוך שלהבת י"ה וברע"ן, באש ההתלהבות והחשק) הוא יסוד גדול בחסידות ובברסלב בפרט...

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה07/06/162031 צפיות
תגידו הכל בסדר אצלכם ? כשיש סדר, וכל דבר יש לו מקום וכל דבר נמצא במקומו – הכל יפה והכל עובד ופועל כראוי. אבל כשאין סדר, כשאין לחפצים מקום מוגדר, ואפילו יש להם מקום, אבל לא שמים אותם על מקומם, (והאי סדר בלאגן בלעז חוגג, והבילבול שולט, ודברים חשובים הולכים לאיבוד, ודברים לא זמינים בעת שצריכים אותם. והסדר – הוא אחד מרזי ההצלחה, כי הסדר הוא - בחינת יישוב הדעת, והיפך הסדר – הוא חגיגת החוסר יישוב הדעת. אז איך זוכים שהכל יהיה בסדר ??

מאת: אבי דוידידת ומדינה16/11/152488 צפיות
כיום, בית המשפט מתייחס למספר גורמים בעל ההחלטה לגבי משמורת ילדים: ראשית, אם הילד הנו בר דעת, שואלים אותו לגבי רצונו הפרטי, כאשר ככל שהילד גדול יותר - כך ניתן משקל רב יותר לרצונו. שנית, בית המשפט מבקש לבדוק את מידת הבגרות הנפשית של הילד, והאם היא תואמת את בני גילו. שלישית, בית המשפט ייטה שלא לשבור את רצונו של הילד, אם הוא הובהר והוסבר במידה המספקת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica