חפש מאמרים:
שלום אורח
07.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תורה או חברה / חן ורמוט

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי23/02/20121087 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אז אחרי ההצעה, ההתרגשות, האירוסין, והזמן שלקח לי לעכל את זה שאני מתחתנת, הגיעה גם השאלה החשובה והגדולה: איפה נגור?

השאלה הזאת התפרצה כרעם ביום בהיר ותפסה אותי בין המדידות של שמלת הכלה לבין בחירת סידורי הפרחים, אבל לא היתה לי ברירה. למרות שהייתי באופוריה גדולה כל כך, הייתי צריכה לתת עליה את הדעת. ולהחליט. או פשוט להתחיל לחשוב על איפה אני רוצה לבנות את החיים שלי, באיזו סביבה אני רוצה לגדל את ילדיי, ואיזה סוג של מקום אני מחפשת.

שנינו גדלנו במרכז, בערים לא זולות במיוחד (אלא אם כן אתם רוטשילד ומחיר של כמעט שני מיליון לדירת ארבעה חדרים נראה לכם סכום פעוט), אז ככה שלגור ממש ליד ההורים ירד מהפרק. מצד שני, מענייני נוחות וקרבה למקומות עבודה רבים שנמצאים במרכז, החלטנו גם לא להתרחק יתר על המידה.

לבחור מקום לגור בו זוהי משימה לא פשוטה. הגעתי למסקנה הזאת, טוב, אחרי שעתיים שדשתי בעניין.

יש אנשים שאוהבים את השקט שביישוב מרוחק, יש כאלה שאוהבים את ההמולה של העיר, יש כאלה שאוהבים נופים ומרחבים ירוקים, וישנם שדווקא בניינים וקניונים עושים להם את זה. לי לא היתה העדפה מיוחדת לאיזור מסויים של מגורים. הדבר הראשון שעמד בראש סדר העדיפויות שלי היתה האוכלוסיה. כל זוג צעיר רוצה לגור בסביבה מוקפת צעירים, בדיוק כמוהם. אף אחד לא רוצה להשתקע במקום שבו יש רק אנשים בני 50 ומעלה שקרובים לגיל הפנסיה. כולם מעדיפים את האווירה הצעירה והקלילה, מקום שבו יש ילדים קטנים עם אור בעיניים שמתרוצצים ומשחקים זה עם זה, ממש כמו פעם.

הבעיה היא שאצלינו, הדתיים, ישנה נטייה להתגורר במקומות שבהם יש רק דתיים. וזה לא מהתנשאות חלילה, פשוט זה לא נעים שבבוקר שבת כשחוזרים מבית הכנסת שומעים קובי פרץ בפול ווליום מהבניין של השכן ליד, או שעוברות מכוניות בלי סוף בכביש שליד בית הכנסת ומעכירות את אווירת השבת.

ולמה קראתי לזה בעיה? בדיוק בגלל המטרה שלשמה הוקם האתר הזה. כשאתה גר רק עם דתיים, איך תנפץ את הסטיגמות ואת הדעות הקדומות שיש לך על חילונים, או שלהם יש עליך? אין אפשרות להתגבר על כל המחלוקות שיש ביננו כשאין לנו בכלל אינטראקציה אחד עם השני. 
ואז, אחרי כל המחשבות האלה, שפרשתי בפניכם עכשיו, עלה לי הרעיון. גרעינים תורניים.

למי שעוד לא יודע, גרעינים תורניים זו יוזמה מבורכת של זוגות צעירים שהחליטו לצאת מהבועה ולהתגורר בערים שדווקא אין בהן אוכלוסייה שגדלה על חינוך תורני, בלשון המעטה. הזוגות האלה הולכים דווקא לערים שהכי פחות מצופה מהם לגור שם, ערים שיש בהם המון חילונים, עולים חדשים, ואפילו ערבים. עצם ההשתקעות שלהם במקומות האלה מגבירה את הזיקה היהודית במקום, שכן הם מקימים שם בתי ספר וגנים, תנועות נוער, פעילויות שונות לתושבי העיר והרשימה עוד ארוכה. עד היום הוקמו גרעינים תורניים רבים בערים כמו: לוד, באר שבע, רמלה, יפו וכו׳.
רעיון כזה נשמע לי קסום כי כך אוכל גם לגור ליד צעירים דתיים, וגם לתרום ולהשפיע. עכשיו נותר רק להתחיל לחפש.

___________________________________________________________________________

מתוך הבלוג של חן ורמוט, מאתר הארגון 'צו פיוס'.

 



תגיות המאמר: חילונים, דתיים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צו פיוס

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי16/04/12990 צפיות
כנגד ארבעת הבנים הישראלים דיברה תורה חכם, מה הוא אומר – "מה העדות החוקים והמשפטים, אשר ציווה אלוקינו אתכם": הוא המתחזק צמא הידע. הוא חוקר ודורש לדעת כל תג יהודי. הוא לא מבקר בלי הרף על "תורה ועבודה", תוך הבאת ציטטות בלתי נגמרות..

מאת: צו פיוסדתות17/01/127575 צפיות
התמונה של עת הרצון בשעת נעילת שערי שמיים הייתה נפלאה. עם ישראל על נשיו וילדיו עומדים זקופים בבגדים לבנים כשעיניהם חתומות בקרקע אך לבם פונה כלפי שמיא בתחינה ובבקשה למחילה וכפרה. עם קול תרועת השופר בצאת הצום, הלכה התמונה והתרוקנה והשאירה את היכל הקודש יתום מאנשים שחזרו לשגרת חייהם לפחות עד החג הבא.

מאת: צו פיוסצדק חברתי21/12/111242 צפיות
כשאני באה לכתוב על חיינו כחרדים אני רוצה לעשות סדר בדברים למי שלא ממש מכיר ולא יודע להבדיל בין הסוגים השונים שבין חובשי הכיפות. לחלוני המתבונן מן הצד כולם נראים פחות או יותר אותו הדבר, הוא יכול להצביע על הבדלים קלים ותו לא. אבל לחרדי ההבדלים האלו הם תהומיים, כמעט כמו חילוני-חרדי. אז בואו נעשה סדר בדברים:

מאת: צו פיוסדתות15/12/117400 צפיות
בישראל 2011 תלמידים אתיופים לא נכנסים לכיתות לימוד בבתי ספר. ולא חלילה בפריפריה, שמה תנוח דעתנו על משכבה ונקבל חצי נחמה... ”כי זה קרה בפריפריה, זה מערב פרוע שמה הם תקועים במאה ה-19 לא פלא. מזל שבעירנו הנאורה לעולם לא יקרה דבר שכזה.”

מאת: צו פיוסדתות30/11/112875 צפיות
אלול הוא חודש המכונה במסורת היהודית "חודש הרחמים והסליחות", מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור. הביטוי הכי נפוץ בחודש זה הוא "שנה טובה", ביטוי העולה בכל מפגש משפחתי, חברתי, בשיחות עם חברות האינטרנט והסלולאר שנזכרות גם הם לעשות את השנה ליותר טובה ומציעות לך דילים "משתלמים במיוחד", קבלת אסמסים מהקאנטרי שלך המברך אותך לשנה טובה ולא שוכח לצרף הודעת תזכורת "המנוי שלך נגמר בעוד... תגיע לחדשו",

מאת: צו פיוסדת ומדינה09/11/111170 צפיות
הגיעה השעה להוציא את היהדות משליטת החרדים. כאשר היהדות נשלטת על ידי חרדים אלו שלא אוהבים אותם חשים עצמם פטורים מערכי היהדות. וממש לא בצדק. הערבות ההדדית לדוגמה.

מאת: צו פיוסצדק חברתי17/10/11842 צפיות
הייתי עד לסיטואציה מוכרת עד זרא: אישה יקרה לליבי, בעלת משרה יוקרתית ומשתלמת ביותר, הודיעה לאביה שבכוונתה לעזוב את מקום עבודתה הנוכחי ולחפש עבודה שתתאים לה יותר 'כי רע לה שם'. האב התרתח, סירב אפילו להקשיב, ניסה להסביר, לשכנע, להפחיד, לשקף את המצב בחוץ ולהראות לה שהיא לעולם לא תמצא משרה טובה יותר עם תנאים כל כך נוחים. הויכוח הסתיים בכעס משני הצדדים, אבל עזר לי להבהיר סוף סוף את הסוגיה הזו.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אבי בכרחברה ומדינה - כללי28/11/2175 צפיות
גולדה מאיר (מאירסון) היא ללא ספק מיתוס יהודי, מיתוס ישראלי ומיתוס לאומי, גולדה היא לא רק מיתוס לאומי, גולדה הצליחה להתמקם מכוח אישיותה בתודעה כמיתוס בינלאומי חוצה מגזרים ומגדרים, אישיותה המרתקת וסיפור חייה הינם נרטיב לאומי, ציוני, ועולמי. דמותה ופועלה המרתקת מהווה לנו כיהודים החיים את העבר וההווה הציוני אבן דרך ודוגמה ומופת לאישה אשר הקדישה את חייה ופועלה לחלוטין לעם היהודי ושימשה אור לנשים בכל העולם כאישה אשר "עשתה את זה ובגדול" והגיעה למקומה ומיקומה הגבוהים כראשת ממשלה בזכות אישיותה ועשייתה בלבד ללא מורא ללא חסד או התחסדות ואת כל זה עשתה בעולם גברי ושוביניסטי במיוחד בשנים בהם חיה ופעלה.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201702 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181054 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171572 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171323 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161754 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica