חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ארבעת הבנים הישראלים

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי16/04/2012849 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כנגד ארבעת הבנים הישראלים דיברה תורה

חכם, מה הוא אומר - "מה העדות החוקים והמשפטים, אשר ציווה אלוקינו אתכם":הוא המתחזק צמא הידע. הוא חוקר ודורש לדעת כל תג יהודי. הוא לא מבקר בלי הרף על "תורה ועבודה", תוך הבאת ציטטות בלתי נגמרות.. הוא די חכם להשכיל ולהבין, שענקי דעת תורנית, אינם ברי-התמקחות תורנית עם עוד זאטוט-דעת באגודה רפורמית וכי הם ודאי אינם צריכים את ה"דיפלומה" שלהם לגדלותם האדירה בתורה. הוא שואל, מתחנן נפשו לדעת. מנסה לבחון בעדינות מתבקשת על מה ולמה אורחות דתנו שונות. הוא לא קובע וחותך תזות ומניפולציות כשוטה ואוויל - כי יודע וברי לו שהוא איננו יודע. לאיש הזה, נאה ויאה להסביר בנועם על היום הגדול שמהווה הבסיס לאמונה. 

רשע, מה הוא אומר - "מה העבודה הזאת לכם": רשע, זה הצעקן הסידרתי: "מה העבודה הזאת לכם", יקטר בגרון ניחר. הוא יצעק לך: "חרדון, לך לעבוד כבר!". מה העבודה הזאת של התורה והמצוות העתיקות לכם שממירה את ה"עבודה" שלי? אל תנסה להסביר לו יותר מדאי. הוא שונא אותך ומקנא בך יוקדות ושום דבר לא ישנה את התמונה הזו. תסיר אותו מעליך ותאמר לו באגרסיביות נטולת-פשרות: סור מאהלי. לא רוצה להידבר איתך, דאגן מעושה יקר! ושלא תעז לשכוח להראות לו את הציטטה הבאה:

"יבוא יום והיסטוריונים יחקרו תופעה מרתקת: איך במדינת ישראל, זו שנקבצו בה אודים מוצלים מרדיפות אנטישמיות ומטבח עם, איך במדינת ישראל, הנתפסת בידי רוב גורף של אזרחיה היהודים כ"מדינת היהודים", איך דווקא במקום המפלט הזה צמחה לה באין מפריע אנטישמיות חדשה. קורבנותיה של האנטישמיות הזאת הם יהודים חרדים. מחולליה: יהודים חילונים".
"...  ארסנל הביטויים כלפיהם (החרדים. א. פ.), זה הנקוט בערבי שבת חילוניים, נשמע לפעמים כאילו הועתק ישירות בדמות היהודי מה"דר שטירמר", שלא לדבר על האופן שבו מציירים אותם לפעמים בקריקטורות: גם מוזר וגם רודף בצע. הבטן מתהפכת--". (יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ').

תם מה הוא אומר - "מה זאת": הוא הדתי לאומי הסטנדרטי שמאמין ב"קדושת המדינה", הרבה יותר ממה שמאמינה היא בעצמה. מקדש את כל פיסת אדמה ממנה, על פני כל ערך יהודי היסטורי אחר. הוא פוער עיניים מיתממות ודורש: על מה יצא הקצף החרדי האנכרוניסטי?
הוא גם החרדי המתיפייף והבלתי-נחוש, בר דעה של יו"ר "עם-שלם". חושב הוא שההתבוללות בחילוניות לא מסוכנת דיה... חושב הוא שהוא חכם על הרמב"ם שקבע נחרצות כי: "דרך האדם להיות נמשך אחר רעיו..." בשזירת הגיגיו, כביכול הוא לא יודע שגם "אבא אומנא" שעבד לפרנסת כפיו בהקזת דם (תענית כב.), מעולם מעולם לא הפך את עבודתו לאידיאל! רק גאולה כהן יכולה להאמין להבלים שכאלו. כל איש מעט אינטלקטואל מבין את הבדל הגישה התהומי בין העבודה של אז לזו של מקדשיה דהיום.

ושאינו יודע לשאול - "את פתח לו":
הוא רוכב האופניים ליד "כיכר רבין", מגודל השיער, ה"צפונבון" התל-אביבי הקלאסי, שדיוויד גרוסמן וא. ב. יהושע רבותיו. הוא לא גדל על ברכי הלקסיקון היהודי, למרבה הצער. האיש הזה, לא יבין לעולם מה זה "התורה שומרת". במקרה הזה, צריך להתחיל את הדיאלוג, אם ישנו, מא'-ב'. יש להסביר לו על תשתית האמונה היהודית. אסור לנו לשכוח שהאיש הזה עסוק השכם והערב בטיפוח חיי הסודנים בגזרה הדרומית של תל-אביב. אז תעדיפו להגיע בשעות אידיאליות שאינן טורדות את מבול עיסוקיו החשובים הנ"ל.

ארבעת הבנים

ולכולם נזכיר בקול תרועה: "והיא שעמדה". השנאה הזו, היא שעמדה לה לחרדיות שתתבצר בחומותיה. היא זו שגורמת לחרדיות שלנו להיוותר צלולה. כפי שאמרו ששנאה זו של "סיני - שירדה שנאה לעולם", היא טבעית ונצרכת לקיומה של התורה.מהדם העכור שנשפך מאחורינו בכבלים, אנו חיים. כי זה מה שנוטר את צביוננו וגורם לנו שלא להתבולל בין ההמון החילוני רווי החולי המערבי.

"ואומר לך: בדמייך חיי.. ואומר לך בדמייך חיי.."

מאידך, בטוחים אנו בהבטחה המוצקה, כי "הקב"ה מצילנו מידם" - יו"ר האופוזיציה, שירתה מטחי ירי מילוליים קשים נגד העם החרדי, הייתה הראשונה במצעד, בדרך להתרסקות המוחצת והמבורכת שלה. עלילת הדם של זו, היא רק טרנד חולף.

מתוך הבלוג של אבישי פרי, מאתר הארגון צו פיוס.

 תגיות המאמר: חילונים, דתיים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צו פיוס

מאת: צו פיוסחברה ומדינה - כללי23/02/12951 צפיות
אז אחרי ההצעה, ההתרגשות, האירוסין, והזמן שלקח לי לעכל את זה שאני מתחתנת, הגיעה גם השאלה החשובה והגדולה: איפה נגור?

מאת: צו פיוסדתות17/01/127430 צפיות
התמונה של עת הרצון בשעת נעילת שערי שמיים הייתה נפלאה. עם ישראל על נשיו וילדיו עומדים זקופים בבגדים לבנים כשעיניהם חתומות בקרקע אך לבם פונה כלפי שמיא בתחינה ובבקשה למחילה וכפרה. עם קול תרועת השופר בצאת הצום, הלכה התמונה והתרוקנה והשאירה את היכל הקודש יתום מאנשים שחזרו לשגרת חייהם לפחות עד החג הבא.

מאת: צו פיוסצדק חברתי21/12/111095 צפיות
כשאני באה לכתוב על חיינו כחרדים אני רוצה לעשות סדר בדברים למי שלא ממש מכיר ולא יודע להבדיל בין הסוגים השונים שבין חובשי הכיפות. לחלוני המתבונן מן הצד כולם נראים פחות או יותר אותו הדבר, הוא יכול להצביע על הבדלים קלים ותו לא. אבל לחרדי ההבדלים האלו הם תהומיים, כמעט כמו חילוני-חרדי. אז בואו נעשה סדר בדברים:

מאת: צו פיוסדתות15/12/117258 צפיות
בישראל 2011 תלמידים אתיופים לא נכנסים לכיתות לימוד בבתי ספר. ולא חלילה בפריפריה, שמה תנוח דעתנו על משכבה ונקבל חצי נחמה... ”כי זה קרה בפריפריה, זה מערב פרוע שמה הם תקועים במאה ה-19 לא פלא. מזל שבעירנו הנאורה לעולם לא יקרה דבר שכזה.”

מאת: צו פיוסדתות30/11/112734 צפיות
אלול הוא חודש המכונה במסורת היהודית "חודש הרחמים והסליחות", מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור. הביטוי הכי נפוץ בחודש זה הוא "שנה טובה", ביטוי העולה בכל מפגש משפחתי, חברתי, בשיחות עם חברות האינטרנט והסלולאר שנזכרות גם הם לעשות את השנה ליותר טובה ומציעות לך דילים "משתלמים במיוחד", קבלת אסמסים מהקאנטרי שלך המברך אותך לשנה טובה ולא שוכח לצרף הודעת תזכורת "המנוי שלך נגמר בעוד... תגיע לחדשו",

מאת: צו פיוסדת ומדינה09/11/111025 צפיות
הגיעה השעה להוציא את היהדות משליטת החרדים. כאשר היהדות נשלטת על ידי חרדים אלו שלא אוהבים אותם חשים עצמם פטורים מערכי היהדות. וממש לא בצדק. הערבות ההדדית לדוגמה.

מאת: צו פיוסצדק חברתי17/10/11730 צפיות
הייתי עד לסיטואציה מוכרת עד זרא: אישה יקרה לליבי, בעלת משרה יוקרתית ומשתלמת ביותר, הודיעה לאביה שבכוונתה לעזוב את מקום עבודתה הנוכחי ולחפש עבודה שתתאים לה יותר 'כי רע לה שם'. האב התרתח, סירב אפילו להקשיב, ניסה להסביר, לשכנע, להפחיד, לשקף את המצב בחוץ ולהראות לה שהיא לעולם לא תמצא משרה טובה יותר עם תנאים כל כך נוחים. הויכוח הסתיים בכעס משני הצדדים, אבל עזר לי להבהיר סוף סוף את הסוגיה הזו.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/18584 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171170 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/17884 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161363 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/151751 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי04/11/151557 צפיות
צעירים רבים מחפשים עבודות בארצות הברית, אין זה סוד. קצת אחרי הצבא, בוחרים הם לנסוע למדינות רחוקות, במטרה להרוויח כסף גדול במעט זמן. משום שלרוב מדובר בעבודות הכרוכות במכירה אינטנסיבית, נמצא כי רק מעטים הצעירים שמצליחים להתמיד בעבודות הללו יותר מכמה חודשים. לאחר מכן, חלקם חוזרים לארץ וחלקם ממשיכים ל"טיול הגדול".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica