חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יש לך שאלות?

מאת: מאיה כהןראיון עבודה08/04/20128016 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כן, בראיון עבודה אתם כמרואיינים נשאלים שאלות וצריכים לענות עליהן. אבל, ראיון עבודה הוא בחינה הדדית: המעסיק יבדוק אם אתם מתאימים למשרה, אך גם אתם צריכים לבדוק אם המשרה מתאימה לכם.
בראיונות עבודה רבים, המראיינים עצמם ישאלו: "האם יש לך שאלות?" אחד מהדברים שהכי לא כדאי לעשות הוא לענות: "לא...הכל מובן".

וזה הטיפ: לפני ראיון העבודה הכינו רשימת שאלות שתוכלו לשאול את המראיינ/ת שלכם. ואם זה מקל עליכם הכינו רשימה מסודרת על דף נייר.

אבל, וזה אבל גדול מאוד- שימו לב לתנאי היחיד הבא:
אנחנו נוטים כבני אדם פחות להקשיב ויותר לתכנן מה אנחנו עומדים להגיד בשלב הבא. בראיון חובה להקשיב למראיינ/ת בדיוק כמו שחשוב לדעת לענות נכון לשאלות. וזה כמובן לא קל- גם להקשיב וגם לתכנן איך לענות הכי טוב... אבל, זו מיומנות שחייבים לרכוש בכדי להצליח בראיונות עבודה וגם בכדי לדעת מה לשאול את המראיינ/ת.
אחד מהדברים שיכולים לעצבן מאוד מראיינים הוא כשלא מקשיבים להם. אל תעשו את הטעות ואל תשאלו שאלה על נושא שהמראיינ/ת כבר דיבר/ה עליו. זה יראה שלא הקשבתם וזה לא הרושם שאתם רוצים לעשות.

אז איזה שאלות ניתן לשאול בראיון עבודה? יש לא מעט...:

1. שאלות נוספות על המוצר/השירותים.
2. האם יש מתחרים לחברה ואילו הם?
3. מהם הכישורים הנדרשים כדי לבצע בהצלחה את התפקיד?
4. האם זהו תפקיד שכבר היה קיים בארגון או תפקיד חדש?
5. מהו סדר יום טיפוסי של מי שממלא את התפקיד הזה?
6. עם אילו גורמים נוספים בארגון יהיה צורך לעבוד?
7. האם לתפקיד יש יעדים וכיצד הם נמדדים? או כיצד תמדד ההצלחה בתפקיד?
8. מה מבנה הארגון, לאיזו מחלקה התפקיד משתייך?
9. האם מועברת הכשרה עם הכניסה לתפקיד?
10. האם החברה דואגת לקורסים מקצועיים לעובדיה במהלך תקופת העבודה?
11. מהו הוותק הממוצע של העובדים בחברה?
12. האם החברה דוגלת בניוד פנימי?
13. האם התפקיד כולל נסיעות לחו"ל? באיזו תכיפות?

אלה רק מעט מהשאלות שניתן לשאול.... לא חובה לשאול את כולן, כמובן ו...גם לא כדאי. אך, חובה להגיע מוכנים עם מספר שאלות החשובות ביותר עבורכם בכדי שתעשו את הרושם הנכון בעיני המראיינים והכי חשוב: בכדי שתצאו מהראיון עם ההבנה האם התפקיד הזה בכלל בשבילכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיה כהן

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי29/04/13956 צפיות
חייהם של מועמדים אינם קלים כלל וכלל בתהליך חיפוש העבודה, לברור את כיוון התעסוקתי המתאים מתוך סבך אפשרויות שונות, לאתר תפקיד ראוי הן לכישורים והן לצרכים האישיים, לחזר אחרי חברות , ולשווק את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד על מנת לזכות בתפקיד המיוחל גם זאת משימה לא פשוטה.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי10/04/13732 צפיות
בשוק מחפשי העבודה כאשר פעמים רבות ההתמודדות היא מול כמות מאוד גדולה של קורות חיים הנשלחים אל המשרה המבוקשת, אחת המשימות המאתגרות ביותר הוא להבליט את קורות החיים שלך כך שיקבלו התייחסות.

מאת: מאיה כהןעובד-מעביד14/03/13911 צפיות
לא רק שתהליך חיפוש העבודה הפך לארוך ומייגע. כאשר מגיעים לשלב המיקוח וחתימה על חוזה העבודה יש פרטים שדורשים הבנה כאשר מדובר בהסכמי עבודה אישיים. בשנים האחרונות גברה הפופולאריות של "סעיף 14" (לחוק פיצויי פיטורין), לעיתים הוא מופיע בחוזה העבודה ולעיתים חסר בו.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי21/02/131000 צפיות
הפתגם "העולם שייך לצעירים" הוא אינו קלישאה ובא לידי ביטוי במיוחד בעולם חיפוש העבודה. הרבה אנשים שעברו את גיל הארבעים והגיעו לשוק העבודה מסיבה כזו או אחרת, חווים זאת על בשרם. חלקם אפילו לא מגיעים לשלב ראיונות העבודה היות והם לא מוזמנים אליהם בגלל גילם.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי12/02/13958 צפיות
למי שלא מכיר, LinkedIn הנה רשת מקצועית אשר מאפשרת לאנשי מקצוע ליצור קשר בצורה יעילה. חברות ואנשי מקצוע מתחברים בכדי לשתף ברעיונות, לקדם עסקאות, לחפש עבודה, לגייס עובדים ושימושים עסקיים נוספים. עבור מחפשי העבודה, מדובר ברשת קשרים אשר מאפשרת התקשרות לאנשי מפתח בחברות אליהן אתם שולחים קורות חיים, גם אם לא, יש לקחת בחשבון שהמגייסים יחפשו אותך ברשת וכדאי שיהיה לך פרופיל, במיוחד אם אתה שייך לקהילת ההיי טק שפעילה מאוד ב LinkedIn.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי23/01/13920 צפיות
שולחים קורות חיים בלי סוף, אבל לא מקבלים שום תגובה? מרגישים שיש לכם הרבה יותר מידי שנות נסיון ביחס למה שרוב המשרות דורשות?

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי27/12/12872 צפיות
אינסוף מחקרים וסקרים נערכו לאחרונה והגיעו לאותן מסקנות דומות: רבים הם העובדים שלא מרוצים ממקום העבודה שלהם. ולא רק שלא מרוצים, אלא שהרשתות החברתיות בפרט וכמות המידע שניתח עלינו מכל הכיוונים בכלל הופכים את כולנו למחפשי עבודה סדרתיים.

מאמרים נוספים בנושא ראיון עבודה

מאת: יונתן קדםראיון עבודה09/03/148413 צפיות
ראיון עבודה בעגלות הוא דבר לא פשוט, אתם הולכים לטוס לתקופה ארוכה וכדאי לברר היטב מי המעסיק ומה התנאים שמוצעים לכם.

מאת: מאיה כהןראיון עבודה22/11/128364 צפיות
אולי תופתעו לגלות, כי לראיון עבודה אפשר ורצוי להתכונן. מדובר באירוע חשוב ומכריע ושווה להתאמץ ולהגיע מוכנים ולא לנסות ו"לזרום אותו".

מאת: אלעד רוןראיון עבודה03/10/128172 צפיות
ראיון עבודה, היא התחנה החשובה ביותר בתהליך שלכם אל עבר משרת חלומותכם. בתחנה זו פוגשים פנים אל פנים את הנפשות הפועלות והמשפיעות בארגון (לרוב הם לא כ"כ נגישים לאחר שמתקבלים לעבודה), פוגשים את הארגון, האנשים והאווירה. בתחנה זו יש לכם הזדמנות חד-פעמית להוציא את המיטב מעצמיכם ולהדגיש בצורה אוטנטית את רצונכם והתאמתכם מעל כל מועמד אחר למשרת החלומות. ככל שתהיו אקטיבים לקראת הראיון, תכינו את עצמיכם לאירוע, תחשבו על שאלות ותתרגלו תוכלו להרגיש נוח יותר, לחוצים פחות ותהיו מוכנים ל"הופעת חייכם".

מאת: לוח דרושים אולפריראיון עבודה20/07/128288 צפיות
לכול ראיון עבודה יש שאלות שונות אך הגורם המשותף בכול ראיון הוא מעשה הסימלי של לחיצת יד שמתרחשת בכול ראיון עבודה ,כיצד לעשות רושם ראשוני טוב בלחיצת יד.

מאת: לוח דרושים אולפריראיון עבודה16/06/128061 צפיות
לאחר שליחת קורות החיים למודעת דרושים מגיע שלב ראיון עבודה הטלפוני שעיקר מטרתם הוא לשמש את חברות בסינון ראשוני של מעומדים פוטנציאליים לגיוס לקראת ראיון פנים מול פנים.

מאת: שלומי שם טובראיון עבודה26/02/128065 צפיות
להתכונן לראיון עבודה יכול להיות דבר שהוא מאוד מורט עצבים, אי אפשר להתכחש לזה. 30 דקות של שאלות אינטנסיביות ייקבעו את המסלול אליו יפנה החיים שלכם.

מאת: מאיה כהןראיון עבודה03/10/118126 צפיות
מזל טוב! לאחר ששלחתם קורות חיים, הוזמנתם לראיון עבודה. מכאן נראה שהדרך למשרה קלה. אולי תופתעו לגלות כי לראיון עבודה אפשר ורצוי להתכונן. מדובר באירוע חשוב ומכריע ושווה להתאמץ ולהגיע מוכנים ולא לנסות ו-"לזרום אתו"

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica