חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ראיונות קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/2012950 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני בפסיכולוגיה ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מתי רלוונטי?
החל מחודשיים לאחר הגשת המועמדות. כלומר החל מאפריל של שנת הלימודים הרלוונטית.

מהו ראיון קבלה?
ראיון אישי העוסק בקורות החיים של המועמד ובהתאמתו למקצוע ולמגמה. משכו יכול לנוע מרבע שעה ועד שעה. ברוב מוסדות הלימוד מתקיים ראיון אחד או שניים. חלק ממוסדות הלימוד מקיימים תמיד ראיון אחד, אחרים מקיימים תמיד שני ראיונות ובאחרים המועמד מזומן לראיון שני במידה ועבר את הראיון הראשון.

המראיינים הם חברי סגל במוסד הלימוד או פסיכולוגים קליניים שעובדים עם מוסד הלימוד. אופי הראיון משתנה בהתאם למוסד ובהתאם למראיין, החל מראיון הנושא אופי של "ראיון עבודה" ועד לראיון בעל אופי דינאמי ומעמיק. מידת החשיבות של הראיונות משתנה בין המוסדות השונים, החל מראיון פסילה (מעט מזומנים והרבה עוברים) ועד לראיונות דירוג (הרבה מזומנים והראיון מהווה את אחד הקריטריונים בקבלה).

מהי הערכה קבוצתית?
ההערכה הקבוצתית היא מפגש אליו מזומנים מספר מועמדים יחד. ההערכה נמשכת כשעה וחצי ובמהלכה כל אחד מציג את עצמו ומתקיימים דיונים והפעלות בנושאים שונים. ההערכה הקבוצתית מועברת על ידי שני חברי סגל ממוסד הלימוד. לאחר ההערכה הקבוצתית, המועמדים שעברו  שלב זה בהצלחה, או כלל המועמדים (בהתאם למוסד הלימודי), עוברים ראיון אישי.

מהו מרכז הערכה? 
למרכז ההערכה מזומנים מספר מועמדים יחד. במשך מספר שעות הם עוברים משימות בעלות אופי שונה. עבור כל משימה מקבל המועמד דירוג, כך שבסוף היום מתקבלת תמונה מקיפה לגבי המועמד. מרכז ההערכה מועבר על ידי גורם חיצוני למוסד הלימוד בשיתוף עם אחד מחברי סגל המוסד.

המשימות במרכז הערכה יכולות להשתנות משנה לשנה אך להלן יום מאפיין:

משימה ראשונה: הצגה עצמית של כל מועמד, "מיני- ראיון" על ידי מנחה הקבוצה ושאר חברי הקבוצה והתייחסות לדילמה אתית.

משימה שנייה: קריאת תיאור מקרה, אבחון המקרה (בכתיבה להגשה), דיון קבוצתי על אבחון המקרה וסוגיה טיפולית.

ראיון אישי: סימולציה שבה המראיין מגלם מטופל והמועמד מגלם מטפל וראיון אישי קצר.

טיפים:
1. הראיונות מבוססים על קורות החיים ולמרות שנדמה שזוכרים אותם, עובר זמן רב בין כתיבתם לראיון ולכן חשוב לקרוא אותם שוב.

2.לפני הערכה קבוצתית או מרכז ההערכה שווה לדבר עם מועמדים שעברו זאת בעבר. מהות המשימות לא משתנה, והרבה פעמים גם המשימות בפועל לא משתנות.

3.יש מספר שאלות מפתח ששווה לחשוב עליהן לקראת המיונים: למה אתה רוצה להיות פסיכולוג? מה הופך אותך למתאים להיות פסיכולוג?מדוע דווקא פסיכולוגיה ולא מקצוע טיפולי/חינוכי אחר? למה דווקא טיפול במבוגרים/ילדים? האם יש לך כוונות מחקריות? מה עמדתך לגבי טיפול קוגניטיבי התנהגותי? אילו יתרונות יש לך על פני מועמדים אחרים?4.בכל הפורומים, כדאי לנסות להיות עצמכם עד כמה שניתן, ולא לנסות לגלם איזושהי דמות מטפל אידיאלית. לא להיבהל מהלחץ. טבעי שהמיונים יעוררו לחץ, עדיף לנסות לקבל אותו. בדרך כלל לאחר מספר דקות הוא עובר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121176 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121248 צפיות
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121301 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121145 צפיות
במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12963 צפיות
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12808 צפיות
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121184 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: ילדונתפסיכולוגיה10/06/19167 צפיות
האם גמילה מהימורים אפשרית? ניתן לומר שהסיבה העיקרית לעליה החדה במספר המתמכרים שנדרשים לגמילה מהימורים היא הנגישות הקלה של ההימורים על כל סוגיהם, הן באינטרנט והן מחוצה לו, לכל שכבות החברה ולכל הגילאים.

מאת: עידן שלומןפסיכולוגיה02/10/181270 צפיות
אין דבר מרגיז, קשה ומאתגר יותר מחוסר מוטיבציה אשר מובילה אותנו פעם אחר פעם לכורסא, לטלוויזיה או למקום הנוחות של כל אחד מאיתנו. במאמר זה, ד"ר שרית פוני ממרכז טיה, תשתף אותנו עם כמה טיפים שיעזרו לכל אחד להניע את הגלגלים קדימה.

מאת: מקדם אתריםפסיכולוגיה13/02/174584 צפיות
משפטי מפתח בסטטיסטיקה

איך להסביר את עצמך, איך לדעת להסביר, איך תדע שהבנת, איך להסביר לעובדים, איך לגרום למישהו להבין אותך, תקשורת זוגית, מטפל טוב, מאמן אישי: לפעמים בן אדם יש מצב שהוא רוצה לדעת אם הוא הבין משהו או לא, את נגיד לומדת פה משהו את רוצה לדעת אם הבנת או לא איך את יכול לדעת אם הבנת או לא אז יש תיאוריה שאומרת תנסי להסביר למישהו אחר, תכתבי ואז כשתכתבי זה מאלץ אותך לראות מה הבנת כי כשכותבים זה כמו להסביר למישהו ולהסביר למישהו זה לאלץ את עצמך להבין יותר טוב. עכשיו הנרחב יותר של זה אומר תסבירי ...

איך לפתח שיחה זורמת, מיומנויות תקשורת בין אישית, טיפים לניהול שיחה, איך לפתח שיחה נעימה, איך לפתח שיחה טובה, איך ליצור אוירה נעימה, מאמן אישי, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה מבחינת פיתוח שיחה, אוקי אז השאלה היא כזאת איך לפתח שיחה בצורה שתהיה טובה לצד השני אז אולי זה כבר נאמר באיזה הקשר אחר אבל בא נגיד את זה באופן מוגדר יותר, אז קודם כל בגדול איך מפתחים שיחה לוקחים את המשפט שנאמר ומוסיפים עליו. לדוגמא מישהו אומר "אני רוצה לאכול" יש פה שלוש מילים "אני רוצה ולאכול", אפשר לפתח שיחה ...

מערכות יחסים, הכל עניין של הגדרה, מיומנויות תקשורת, ניתוח תהליכים, תקשורת בין אישית, קואצ'ר, מומלץ: מה האמת האם היא פינתה את המקום או לא פינתה את המקום מה האמת? ש: תגדיר פינתה את המקום. אליעד: יפה תגדיר פינתה את המקום ומה האמת שהיא פינתה את המקום או לא? ש: מה ההגדרה של פינתה את המקום אם זה מכונה המקום אז בהגדרה כן. אליעד: אוקי ואיזה הגדרה אתה מעדיף שתוגדר לפינתה את המקום. ש: לא אכפת לי. אליעד: אתה יודע זה אחר כך יופעל גם נגדך. ש: יש כבר היסטוריה שזה יופעל עליה. אליעד: זה כמו ...

טיפים למערכות יחסים, זוגיות במקום העבודה, איך לגרום לבחורה להתאהב בך, להתחיל עם מישהו במקום העבודה, טיפים לזוגיות, איך לגרום למישהו לאהוב אותך, טיפול אישי, פסיכותרפיה הוליסטית: עכשיו הנושא הוא כזה איך לגרום למישהו לאהוב אותך, מה זאת אומרת נניח שאת רוצה לגרום למישהו להתאהב בך יכול להיות כזה מצב? אוקי אז כמובן שיש מיליון ואחד דרכים ועצות ושיטות אבל אני רוצה לתת עוד עצה כללית, הרעיון הוא תביאי את עצמך לסיטואציה שבה הוא מרגיש שהוא קודם כל אומר לך תודה אבל מרגיש רגשות של הודיה. למה ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica