חפש מאמרים:
שלום אורח
16.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ראיונות קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/20121147 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני בפסיכולוגיה ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מתי רלוונטי?
החל מחודשיים לאחר הגשת המועמדות. כלומר החל מאפריל של שנת הלימודים הרלוונטית.

מהו ראיון קבלה?
ראיון אישי העוסק בקורות החיים של המועמד ובהתאמתו למקצוע ולמגמה. משכו יכול לנוע מרבע שעה ועד שעה. ברוב מוסדות הלימוד מתקיים ראיון אחד או שניים. חלק ממוסדות הלימוד מקיימים תמיד ראיון אחד, אחרים מקיימים תמיד שני ראיונות ובאחרים המועמד מזומן לראיון שני במידה ועבר את הראיון הראשון.

המראיינים הם חברי סגל במוסד הלימוד או פסיכולוגים קליניים שעובדים עם מוסד הלימוד. אופי הראיון משתנה בהתאם למוסד ובהתאם למראיין, החל מראיון הנושא אופי של "ראיון עבודה" ועד לראיון בעל אופי דינאמי ומעמיק. מידת החשיבות של הראיונות משתנה בין המוסדות השונים, החל מראיון פסילה (מעט מזומנים והרבה עוברים) ועד לראיונות דירוג (הרבה מזומנים והראיון מהווה את אחד הקריטריונים בקבלה).

מהי הערכה קבוצתית?
ההערכה הקבוצתית היא מפגש אליו מזומנים מספר מועמדים יחד. ההערכה נמשכת כשעה וחצי ובמהלכה כל אחד מציג את עצמו ומתקיימים דיונים והפעלות בנושאים שונים. ההערכה הקבוצתית מועברת על ידי שני חברי סגל ממוסד הלימוד. לאחר ההערכה הקבוצתית, המועמדים שעברו  שלב זה בהצלחה, או כלל המועמדים (בהתאם למוסד הלימודי), עוברים ראיון אישי.

מהו מרכז הערכה? 
למרכז ההערכה מזומנים מספר מועמדים יחד. במשך מספר שעות הם עוברים משימות בעלות אופי שונה. עבור כל משימה מקבל המועמד דירוג, כך שבסוף היום מתקבלת תמונה מקיפה לגבי המועמד. מרכז ההערכה מועבר על ידי גורם חיצוני למוסד הלימוד בשיתוף עם אחד מחברי סגל המוסד.

המשימות במרכז הערכה יכולות להשתנות משנה לשנה אך להלן יום מאפיין:

משימה ראשונה: הצגה עצמית של כל מועמד, "מיני- ראיון" על ידי מנחה הקבוצה ושאר חברי הקבוצה והתייחסות לדילמה אתית.

משימה שנייה: קריאת תיאור מקרה, אבחון המקרה (בכתיבה להגשה), דיון קבוצתי על אבחון המקרה וסוגיה טיפולית.

ראיון אישי: סימולציה שבה המראיין מגלם מטופל והמועמד מגלם מטפל וראיון אישי קצר.

טיפים:
1. הראיונות מבוססים על קורות החיים ולמרות שנדמה שזוכרים אותם, עובר זמן רב בין כתיבתם לראיון ולכן חשוב לקרוא אותם שוב.

2.לפני הערכה קבוצתית או מרכז ההערכה שווה לדבר עם מועמדים שעברו זאת בעבר. מהות המשימות לא משתנה, והרבה פעמים גם המשימות בפועל לא משתנות.

3.יש מספר שאלות מפתח ששווה לחשוב עליהן לקראת המיונים: למה אתה רוצה להיות פסיכולוג? מה הופך אותך למתאים להיות פסיכולוג?מדוע דווקא פסיכולוגיה ולא מקצוע טיפולי/חינוכי אחר? למה דווקא טיפול במבוגרים/ילדים? האם יש לך כוונות מחקריות? מה עמדתך לגבי טיפול קוגניטיבי התנהגותי? אילו יתרונות יש לך על פני מועמדים אחרים?4.בכל הפורומים, כדאי לנסות להיות עצמכם עד כמה שניתן, ולא לנסות לגלם איזושהי דמות מטפל אידיאלית. לא להיבהל מהלחץ. טבעי שהמיונים יעוררו לחץ, עדיף לנסות לקבל אותו. בדרך כלל לאחר מספר דקות הוא עובר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121403 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121433 צפיות
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121565 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121345 צפיות
במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121139 צפיות
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12975 צפיות
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121378 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192231 צפיות
מאמר המציע דרכי פתרון לאי גמילה מטיטולים בקרב בני 3-4. דרכי הפתרון מובאות מהזווית הפסיכולוגית הקלינית: חיזוקים חיוביים לילד לעומת עונשים וחיזוקים שליליים, וכד'. המאמר מתבסס על הקשר שבין ביקורת שלילית לילדים לחוסר הצלחתם להיגמל מהטיטולים.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192209 צפיות
כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לזהות אצל ילד בן 3-4 סימפטומים של אי גמילה מחיתולים. המאמר יציע פרשנות מדוע הדברים נוצרו ויספק מידע על פתרונות אפשריים אליהם.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192184 צפיות
מאמר מידע על הרטבות לילה. המאמר סוקר את הבעיה מהזווית הפסיכולוגית הקלינית ומציע, באמצעותה, דרכי פתרון אפשריות.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192191 צפיות
מאמר מומחים על הרטבת לילה. נקיטה בגישות פסיכולוגיות קליניות לפתרון הבעיה. שילוב אמצעים רפואיים במידת הצורך. מטרת המאמר היא להדריך אתכם בתחילת ניסיונכם לפתור בעיה זו.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192183 צפיות
תיאור הרטבת לילה אצל מבוגרים, ואי שליטה בסוגרים. הצעת פתרונות פסיכולוגיים לצד רפואיים להתמודדות עם בעיה זו: הורדת מתח ולחץ, אבחון מדד הסוכר בבדיקות המעבדה לצורך הסקת מסקנות לגבי הישנותה של סוכרת, ועוד.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192220 צפיות
תיאור בעיה פסיכולוגית נדירה בשם 'חרדת האסלה'. במסגרתה, ילד שיצא מגיל הינקות בהגיעו לגיל 4 נרתע מהאסלה ועושה את צרכיו בבגדיו. במאמר נדון בהיווצרות הבעיה, זיהוי סימפטומים ודרכי פתרון.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192162 צפיות
מאמר מידע על הרטבת לילה אצל ילדים, תוך גיבוש פתרון בגישה הפסיכולוגית הקלינית. במאמר זה מוצעות דרכי התנהגות של ההורים שמומלץ ליישם על מנת להימנע או לצמצם את ההרטבה, לצד ייעוץ עם פסיכולוג קליני.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica