חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תואר שני בפסיכולוגיה

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/2012977 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית. בחלק זה מעמיקים את ההבנה התיאורית, המעשית והמחקרית של הטיפול והאבחון הקליני ומתנסים בעבודת טיפול ואבחון בפועל. הלימודים מתחלקים לשני חלקים: לימודים מעשיים (פרקטיקום) ולימודים אקדמיים. הלימודים האקדמיים מורכבים מקורסים בנושא טיפול, אבחון, מחקר ובחירה ובנוסף התלמיד נדרש לקורס סמינר וכתיבת עבודת תזה.

לימודים בחו"ל: האופציה קיימת, אך חשוב לבדוק שהלימודים מוכרים בישראל ומה הפרוצדורה שיש לעבור על מנת להמשיך להתמחות.

אופי הלימודים:
המגמות הקליניות הן קטנות (10-25 תלמידים בכיתה), כך שהקורסים מועברים באווירה אינטימית ולא פורמאלית ונדרשת מעורבות פעילה של כלל התלמידים בשיעור. האוריינטציה הקלינית משתנה בין המוסדות, יש המדגישים את הפן המחקרי ויש המדגישים את הפן הטיפולי.

היקף ועומס הלימודים:
ברוב מוסדות הלימוד, הלימודים נמשכים שנתיים, אך התזה לוקחת בממוצע עוד שנה מעבר לסיום הלימודים. ברוב המוסדות מדובר בשני ימי לימודים מלאים ובשני ימי פרקטיקום. ברוב מוסדות הלימוד הלימודים עמוסים יותר בשנה הראשונה אך העבודה המעשית עמוסה יותר בשנה השנייה. מכיוון שיש גם חובות נוספות, מדובר בתוכנית אינטנסיבית למדי שממלאת את כל השבוע. 
עבודה ולימודים: קשה, אבל אפשרי. בד"כ לא יותר משתי משמרות בשבוע.

איפה ניתן ללמוד? בכל אחת מהאוניברסיטאות, במכללה האקדמית תל אביב יפו ובמכללת רופין.

מה סיכויי הקבלה?
בכל שנה מתקבלים כ-300 תלמידים למגמות קליניות, מתוך כ 1500 פונים. עם זאת, היות וקיימים מוסדות לימוד רבים פוטנציאליים, מי שבאמת רוצה ומוכן להשקיע את הנדרש (גם אם זה אומר להגיש מועמדות במשך שנתיים או יותר) בסופו של דבר בדרך כלל מצליח להתקבל למגמות הקליניות.

מה צריך כדי להתקבל?

1. תואר ראשון בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות (ניתן להגיש מועמדות גם לפני סיומו).
2. ציון בבחינת המתא"ם 
3. המלצות 
4. קורות חיים
5. מעבר ראיונות קבלה/הערכה קבוצתית/מרכזי הערכה.

טיפים:
1.כדאי להגיש מועמדות לכל מוסדות הלימוד. במידה ומתקבלים ליותר ממקום אחד חשוב לחשוב טוב איפה רוצים ללמוד, יש הבדלים בין מוסדות הלימודים גם מבחינת אוריינטציית הלימודים וגם מבחינת אפשרויות התעסוקה שהם מציעים.
2.בחלק ממוסדות הלימוד קיימות "וועדות חריגים" עבור מועמדים שלא עומדים באחד הקריטריונים. שווה לבדוק לגבי אופציה זו.

נכתב ע"י פתרונות מתא"ם

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121406 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121434 צפיות
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121569 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121345 צפיות
במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121140 צפיות
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121149 צפיות
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121380 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192261 צפיות
מאמר המציע דרכי פתרון לאי גמילה מטיטולים בקרב בני 3-4. דרכי הפתרון מובאות מהזווית הפסיכולוגית הקלינית: חיזוקים חיוביים לילד לעומת עונשים וחיזוקים שליליים, וכד'. המאמר מתבסס על הקשר שבין ביקורת שלילית לילדים לחוסר הצלחתם להיגמל מהטיטולים.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192241 צפיות
כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לזהות אצל ילד בן 3-4 סימפטומים של אי גמילה מחיתולים. המאמר יציע פרשנות מדוע הדברים נוצרו ויספק מידע על פתרונות אפשריים אליהם.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192217 צפיות
מאמר מידע על הרטבות לילה. המאמר סוקר את הבעיה מהזווית הפסיכולוגית הקלינית ומציע, באמצעותה, דרכי פתרון אפשריות.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192224 צפיות
מאמר מומחים על הרטבת לילה. נקיטה בגישות פסיכולוגיות קליניות לפתרון הבעיה. שילוב אמצעים רפואיים במידת הצורך. מטרת המאמר היא להדריך אתכם בתחילת ניסיונכם לפתור בעיה זו.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192215 צפיות
תיאור הרטבת לילה אצל מבוגרים, ואי שליטה בסוגרים. הצעת פתרונות פסיכולוגיים לצד רפואיים להתמודדות עם בעיה זו: הורדת מתח ולחץ, אבחון מדד הסוכר בבדיקות המעבדה לצורך הסקת מסקנות לגבי הישנותה של סוכרת, ועוד.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192255 צפיות
תיאור בעיה פסיכולוגית נדירה בשם 'חרדת האסלה'. במסגרתה, ילד שיצא מגיל הינקות בהגיעו לגיל 4 נרתע מהאסלה ועושה את צרכיו בבגדיו. במאמר נדון בהיווצרות הבעיה, זיהוי סימפטומים ודרכי פתרון.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192193 צפיות
מאמר מידע על הרטבת לילה אצל ילדים, תוך גיבוש פתרון בגישה הפסיכולוגית הקלינית. במאמר זה מוצעות דרכי התנהגות של ההורים שמומלץ ליישם על מנת להימנע או לצמצם את ההרטבה, לצד ייעוץ עם פסיכולוג קליני.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica