חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תואר שני בפסיכולוגיה

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/2012808 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית. בחלק זה מעמיקים את ההבנה התיאורית, המעשית והמחקרית של הטיפול והאבחון הקליני ומתנסים בעבודת טיפול ואבחון בפועל. הלימודים מתחלקים לשני חלקים: לימודים מעשיים (פרקטיקום) ולימודים אקדמיים. הלימודים האקדמיים מורכבים מקורסים בנושא טיפול, אבחון, מחקר ובחירה ובנוסף התלמיד נדרש לקורס סמינר וכתיבת עבודת תזה.

לימודים בחו"ל: האופציה קיימת, אך חשוב לבדוק שהלימודים מוכרים בישראל ומה הפרוצדורה שיש לעבור על מנת להמשיך להתמחות.

אופי הלימודים:
המגמות הקליניות הן קטנות (10-25 תלמידים בכיתה), כך שהקורסים מועברים באווירה אינטימית ולא פורמאלית ונדרשת מעורבות פעילה של כלל התלמידים בשיעור. האוריינטציה הקלינית משתנה בין המוסדות, יש המדגישים את הפן המחקרי ויש המדגישים את הפן הטיפולי.

היקף ועומס הלימודים:
ברוב מוסדות הלימוד, הלימודים נמשכים שנתיים, אך התזה לוקחת בממוצע עוד שנה מעבר לסיום הלימודים. ברוב המוסדות מדובר בשני ימי לימודים מלאים ובשני ימי פרקטיקום. ברוב מוסדות הלימוד הלימודים עמוסים יותר בשנה הראשונה אך העבודה המעשית עמוסה יותר בשנה השנייה. מכיוון שיש גם חובות נוספות, מדובר בתוכנית אינטנסיבית למדי שממלאת את כל השבוע. 
עבודה ולימודים: קשה, אבל אפשרי. בד"כ לא יותר משתי משמרות בשבוע.

איפה ניתן ללמוד? בכל אחת מהאוניברסיטאות, במכללה האקדמית תל אביב יפו ובמכללת רופין.

מה סיכויי הקבלה?
בכל שנה מתקבלים כ-300 תלמידים למגמות קליניות, מתוך כ 1500 פונים. עם זאת, היות וקיימים מוסדות לימוד רבים פוטנציאליים, מי שבאמת רוצה ומוכן להשקיע את הנדרש (גם אם זה אומר להגיש מועמדות במשך שנתיים או יותר) בסופו של דבר בדרך כלל מצליח להתקבל למגמות הקליניות.

מה צריך כדי להתקבל?

1. תואר ראשון בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות (ניתן להגיש מועמדות גם לפני סיומו).
2. ציון בבחינת המתא"ם 
3. המלצות 
4. קורות חיים
5. מעבר ראיונות קבלה/הערכה קבוצתית/מרכזי הערכה.

טיפים:
1.כדאי להגיש מועמדות לכל מוסדות הלימוד. במידה ומתקבלים ליותר ממקום אחד חשוב לחשוב טוב איפה רוצים ללמוד, יש הבדלים בין מוסדות הלימודים גם מבחינת אוריינטציית הלימודים וגם מבחינת אפשרויות התעסוקה שהם מציעים.
2.בחלק ממוסדות הלימוד קיימות "וועדות חריגים" עבור מועמדים שלא עומדים באחד הקריטריונים. שווה לבדוק לגבי אופציה זו.

נכתב ע"י פתרונות מתא"ם

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121177 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121248 צפיות
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121302 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121146 צפיות
במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12963 צפיות
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12952 צפיות
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121185 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: ילדונתפסיכולוגיה10/06/19169 צפיות
האם גמילה מהימורים אפשרית? ניתן לומר שהסיבה העיקרית לעליה החדה במספר המתמכרים שנדרשים לגמילה מהימורים היא הנגישות הקלה של ההימורים על כל סוגיהם, הן באינטרנט והן מחוצה לו, לכל שכבות החברה ולכל הגילאים.

מאת: עידן שלומןפסיכולוגיה02/10/181272 צפיות
אין דבר מרגיז, קשה ומאתגר יותר מחוסר מוטיבציה אשר מובילה אותנו פעם אחר פעם לכורסא, לטלוויזיה או למקום הנוחות של כל אחד מאיתנו. במאמר זה, ד"ר שרית פוני ממרכז טיה, תשתף אותנו עם כמה טיפים שיעזרו לכל אחד להניע את הגלגלים קדימה.

מאת: מקדם אתריםפסיכולוגיה13/02/174586 צפיות
משפטי מפתח בסטטיסטיקה

איך להסביר את עצמך, איך לדעת להסביר, איך תדע שהבנת, איך להסביר לעובדים, איך לגרום למישהו להבין אותך, תקשורת זוגית, מטפל טוב, מאמן אישי: לפעמים בן אדם יש מצב שהוא רוצה לדעת אם הוא הבין משהו או לא, את נגיד לומדת פה משהו את רוצה לדעת אם הבנת או לא איך את יכול לדעת אם הבנת או לא אז יש תיאוריה שאומרת תנסי להסביר למישהו אחר, תכתבי ואז כשתכתבי זה מאלץ אותך לראות מה הבנת כי כשכותבים זה כמו להסביר למישהו ולהסביר למישהו זה לאלץ את עצמך להבין יותר טוב. עכשיו הנרחב יותר של זה אומר תסבירי ...

איך לפתח שיחה זורמת, מיומנויות תקשורת בין אישית, טיפים לניהול שיחה, איך לפתח שיחה נעימה, איך לפתח שיחה טובה, איך ליצור אוירה נעימה, מאמן אישי, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה מבחינת פיתוח שיחה, אוקי אז השאלה היא כזאת איך לפתח שיחה בצורה שתהיה טובה לצד השני אז אולי זה כבר נאמר באיזה הקשר אחר אבל בא נגיד את זה באופן מוגדר יותר, אז קודם כל בגדול איך מפתחים שיחה לוקחים את המשפט שנאמר ומוסיפים עליו. לדוגמא מישהו אומר "אני רוצה לאכול" יש פה שלוש מילים "אני רוצה ולאכול", אפשר לפתח שיחה ...

מערכות יחסים, הכל עניין של הגדרה, מיומנויות תקשורת, ניתוח תהליכים, תקשורת בין אישית, קואצ'ר, מומלץ: מה האמת האם היא פינתה את המקום או לא פינתה את המקום מה האמת? ש: תגדיר פינתה את המקום. אליעד: יפה תגדיר פינתה את המקום ומה האמת שהיא פינתה את המקום או לא? ש: מה ההגדרה של פינתה את המקום אם זה מכונה המקום אז בהגדרה כן. אליעד: אוקי ואיזה הגדרה אתה מעדיף שתוגדר לפינתה את המקום. ש: לא אכפת לי. אליעד: אתה יודע זה אחר כך יופעל גם נגדך. ש: יש כבר היסטוריה שזה יופעל עליה. אליעד: זה כמו ...

טיפים למערכות יחסים, זוגיות במקום העבודה, איך לגרום לבחורה להתאהב בך, להתחיל עם מישהו במקום העבודה, טיפים לזוגיות, איך לגרום למישהו לאהוב אותך, טיפול אישי, פסיכותרפיה הוליסטית: עכשיו הנושא הוא כזה איך לגרום למישהו לאהוב אותך, מה זאת אומרת נניח שאת רוצה לגרום למישהו להתאהב בך יכול להיות כזה מצב? אוקי אז כמובן שיש מיליון ואחד דרכים ועצות ושיטות אבל אני רוצה לתת עוד עצה כללית, הרעיון הוא תביאי את עצמך לסיטואציה שבה הוא מרגיש שהוא קודם כל אומר לך תודה אבל מרגיש רגשות של הודיה. למה ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica