חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תזה בפסיכולוגיה

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/20121144 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:

במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי. ניתן לחלק את העבודה על התזה למספר שלבים:

  1. מציאת מנחהלתזה בהתאם לרעיון ראשוני- בשלב ראשון התלמיד נדרש למצוא מנחה לתזה. המנחהיכול להיות המנחה של הסמינר (ובהתאם, עבודת התזה יכולה להיות הרחבה של עבודתהסמינר), אחד המרצים מכלל הקורסים של התואר או כל מרצה בחוג לפסיכולוגיה.במידה וקיים רעיון ראשוני לגבי המחקר הפוטנציאלי ניתן לפנות למרצה החוקראת התחום הרלוונטי. אופציה נוספת היא לפנות לאחד המרצים ולשאול אותם האם ניתןלהשתלב במחקר שלהם בעבור תזה.
  2. הצעת תזה-לאחר מציאת המנחה, קריאת חומר רלוונטי וגיבוש אופי התזה יש להגיש את הצעתהתזה. הצעת התזה כוללת סקירת ספרות רלוונטית למחקר, רציונאל לביצוע המחקרוסקירת מהלך המחקר בפועל.
  3. ביצועהמחקר- לאחר אישור הצעת התזה ניתן לבצע את המחקר בפועל. המחקר יכול לכלולמניפולציה פשוטה אך בדרך כלל יתבסס על שאלונים מסוגים שונים או על איסוףנתונים איכותני.
  4. כתיבתהתזה- לאחר ביצוע המחקר יש לכתוב את העבודה במסגרת של מאמר מדעי.

היקף התזה: היקף העבודה משתנה בהתאם לאופי המחקר ודרישות המנחה, אבל יכול לנוע בין 20-80 עמודים. ברוב המוחלט של המקרים אין מגישים את התזה בסיום הלימודים, אלא במהלך השנה שלאחר מכן. עבור תלמידים שעושים דוקטורט ישיר הצעת הדוקטורט נחשבת כתזה.

ציון התזה: במרבית מוסדות הלימוד ציון התזה הוא ממוצע הציון שנותן מנחה התזה והציון שנותן קורא חיצוני (אחד ממרצי החוג). התזה מהווה חלק אינטגראלי מתוכנית הלימודים של התואר השני ונדרשת כתנאי מקדים למקומות התמחות רבים.

האם זה נורא כמו שזה נשמע? האמת, אפילו יותר גרוע...אבל בסוף איכשהו שורדים את זה.

טיפים:

  1. תהליך התזהלוקח הרבה זמן. על כן, כדאי להתחיל אותו כמה שיותר מוקדם, רצוי כבר ממחציתשנת הלימודים הראשונה. יש מוסדות לימודהמעודדים לבחור נושא ואף להתחיל לעבוד על הצעת התזה עוד טרם תחילת שנתהלימודים הראשונה.
  2. היחס לתזהמתחלק לשתי אסכולות. אסכולת ה"קצר והקולע": השתלבות במחקר שיצריךכמה שפחות עבודה, עם מרצה שכמה שפחות איכפת לו ובעיקר כמה שיותר מהר"לתקתק" את התזה. אסכולת ה"אם זה במילא כל כך הרבה עבודהלפחות שיהיה מעניין": קריאת המון ספרות ומחשבה על מחקר מקורי, מעבר ביןכלל המרצים עד למציאת זה שיסכים להנחות אותך, ורק אז יציאה לדרך. מדוברבשתי גישות שונות אבל בגדול, גישת ה"קצר וקולע" מוצלחת יותר...
  3. חשוב לחקור קודם לגבי אופי המנחה אצל תלמידים שעשו אצלותזה ולעשות עם המנחה תיאום ציפיות. ישנם הבדלי גישות בין המנחים בהיקף העבודהשהם דורשים מהתלמיד, במידת הזמינות שלהם ומידת ההנחיה. לכל תלמיד מתאים משהואחר, אבל חשוב לדעת לאן נכנסים.
  4. לזכור שזהלא דוקטורט. גם מבחינת מידת ההשקעה בשלב הראשון של בחירת מנחה ורעיון למחקרוגם בכתיבה עצמה לא צריך להיכנס לטירוף יותר מידי ולא צריך לכתוב מגילות.
  5. ניתן להגישאת התזה עד ל31.12 של שנת הלימודים השנייה ללא תשלום נוסף. מעבר לתאריך זהתחויבו בתשלום של קצת יותר מאלף שקל על כל שנה. עוד תמריץ לסיים מוקדם.
  6. מי שרוצהלראות איך נראית עבודת תזה יכול למצוא המון תזות בספריות האוניברסיטה זה יכוללתת רושם כללי לגבי מהי התזה ובעיקר יכול לסייע למציאת רעיונות.
פורסם ע"י פתרונות מתא"ם.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121176 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121248 צפיות
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121301 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12962 צפיות
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12808 צפיות
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12950 צפיות
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121184 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: ילדונתפסיכולוגיה10/06/19166 צפיות
האם גמילה מהימורים אפשרית? ניתן לומר שהסיבה העיקרית לעליה החדה במספר המתמכרים שנדרשים לגמילה מהימורים היא הנגישות הקלה של ההימורים על כל סוגיהם, הן באינטרנט והן מחוצה לו, לכל שכבות החברה ולכל הגילאים.

מאת: עידן שלומןפסיכולוגיה02/10/181269 צפיות
אין דבר מרגיז, קשה ומאתגר יותר מחוסר מוטיבציה אשר מובילה אותנו פעם אחר פעם לכורסא, לטלוויזיה או למקום הנוחות של כל אחד מאיתנו. במאמר זה, ד"ר שרית פוני ממרכז טיה, תשתף אותנו עם כמה טיפים שיעזרו לכל אחד להניע את הגלגלים קדימה.

מאת: מקדם אתריםפסיכולוגיה13/02/174582 צפיות
משפטי מפתח בסטטיסטיקה

איך להסביר את עצמך, איך לדעת להסביר, איך תדע שהבנת, איך להסביר לעובדים, איך לגרום למישהו להבין אותך, תקשורת זוגית, מטפל טוב, מאמן אישי: לפעמים בן אדם יש מצב שהוא רוצה לדעת אם הוא הבין משהו או לא, את נגיד לומדת פה משהו את רוצה לדעת אם הבנת או לא איך את יכול לדעת אם הבנת או לא אז יש תיאוריה שאומרת תנסי להסביר למישהו אחר, תכתבי ואז כשתכתבי זה מאלץ אותך לראות מה הבנת כי כשכותבים זה כמו להסביר למישהו ולהסביר למישהו זה לאלץ את עצמך להבין יותר טוב. עכשיו הנרחב יותר של זה אומר תסבירי ...

איך לפתח שיחה זורמת, מיומנויות תקשורת בין אישית, טיפים לניהול שיחה, איך לפתח שיחה נעימה, איך לפתח שיחה טובה, איך ליצור אוירה נעימה, מאמן אישי, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה מבחינת פיתוח שיחה, אוקי אז השאלה היא כזאת איך לפתח שיחה בצורה שתהיה טובה לצד השני אז אולי זה כבר נאמר באיזה הקשר אחר אבל בא נגיד את זה באופן מוגדר יותר, אז קודם כל בגדול איך מפתחים שיחה לוקחים את המשפט שנאמר ומוסיפים עליו. לדוגמא מישהו אומר "אני רוצה לאכול" יש פה שלוש מילים "אני רוצה ולאכול", אפשר לפתח שיחה ...

מערכות יחסים, הכל עניין של הגדרה, מיומנויות תקשורת, ניתוח תהליכים, תקשורת בין אישית, קואצ'ר, מומלץ: מה האמת האם היא פינתה את המקום או לא פינתה את המקום מה האמת? ש: תגדיר פינתה את המקום. אליעד: יפה תגדיר פינתה את המקום ומה האמת שהיא פינתה את המקום או לא? ש: מה ההגדרה של פינתה את המקום אם זה מכונה המקום אז בהגדרה כן. אליעד: אוקי ואיזה הגדרה אתה מעדיף שתוגדר לפינתה את המקום. ש: לא אכפת לי. אליעד: אתה יודע זה אחר כך יופעל גם נגדך. ש: יש כבר היסטוריה שזה יופעל עליה. אליעד: זה כמו ...

טיפים למערכות יחסים, זוגיות במקום העבודה, איך לגרום לבחורה להתאהב בך, להתחיל עם מישהו במקום העבודה, טיפים לזוגיות, איך לגרום למישהו לאהוב אותך, טיפול אישי, פסיכותרפיה הוליסטית: עכשיו הנושא הוא כזה איך לגרום למישהו לאהוב אותך, מה זאת אומרת נניח שאת רוצה לגרום למישהו להתאהב בך יכול להיות כזה מצב? אוקי אז כמובן שיש מיליון ואחד דרכים ועצות ושיטות אבל אני רוצה לתת עוד עצה כללית, הרעיון הוא תביאי את עצמך לסיטואציה שבה הוא מרגיש שהוא קודם כל אומר לך תודה אבל מרגיש רגשות של הודיה. למה ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica