חפש מאמרים:
שלום אורח
21.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרקטיקום בפסיכולוגיה

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/2012966 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן. כל תלמיד מטפל באופן אישי במספר מטופלים ומקבל עליהם הדרכה צמודה ואינטנסיבית מאחד הפסיכולוגים הקליניים במוסד הטיפולי. פרט לטיפול האישי, התלמיד משתלב בישיבות הצוות של כלל צוות המרפאה בהן דנים בנושאים טיפוליים שונים ומשתתף בסמינרים בנושאים טיפוליים. לצד הטיפולים בפרקטיקום מתנסה התלמיד באבחונים פסיכולוגיים (בין אבחון אחד לשניים בשנה).

היקף ועומס הפרקטיקום:
במרבית מוסדות הלימוד הפרקטיקום נמשך לאורך כל הלימודים. ישנם מוסדות שבהם התלמיד עובר מקום פרקטיקום בין שנה א' לב' וישנם כאלו שהוא נשאר במקום אחד לכל אורך הלימודים. בשנה הראשונה מדובר ביום אחד של הדרכות וישיבות ויום אחד המוקדש לטיפולים. בשנה השנייה עולה מספר המטופלים ובהתאם עולה כמות ההדרכה ולכן במרבית המקרים מדובר בשלושה ימי פרקטיקום.

פרקטיקום ולימודים: הפרקטיקום הינו חלק מתוכנית הלימודים ומתוכנן כך שהלימודים האקדמיים והפרקטיקום לא יתנגשו.

איך בוחרים מקום פרקטיקום? 
הדבר משתנה בין מוסד למוסד אבל ברובם מדובר בווריאציות שונות של הגרלה ואז בחירה. ישנם מוסדות לימוד בהם התלמיד רושם את עדיפויותיו והמוסד או מקום הפרקטיקום בוחרים בהתאם.

טיפים:

  1. ישנםהבדלים בין מוסדות הפרקטיקום השונים ולכן שווה להתעניין לגבי המקומותהאפשריים טרם הבחירה ולחשוב איזה מקום נראה כמתאים ביותר. עם זאת, חשוב לזכורשבמהותה עבודת הפרקטיקנט בכל המקומות דומה באופייה ושבכל מקום יש את היתרונותוהחסרונות שלו.
  2. ישנן פעילויות רבות במסגרתהפרקטיקום שניתן להשתלב בהן במידה ורוצים ומבקשים.
  3. בכל מוסדלימודי יש מישהו שאחראי על הפרקטיקום. בכל שאלה או בעיה כדאי לפנות אליו, הואיכול מאוד לסייע.
  4. חשוב לבדוקאיזה הדרכה מקבלים במקום ומיהם המדריכים. הדרכה טובה היא המפתח לפרקטיקום טוב.
  5. לקראת סוףהפרקטיקום שווה להתעניין האם ניתן להמשיך להתמחות במקום, זה יכול לחסוך הרבה כאב ראש בהמשך הדרך.
  6. בבואכםלחפש מקום להתמחות, תתבקשו להציג המלצות ממקומות הפרקטיקום שלכם. חלקמהמוסדות בהם עושים פרקטיקום נותנים לתלמיד המלצה עם סיום עבודתו במוסד ובחלקמהמקומות נותנים את ההמלצה רק כאשר המועמד נדרש להציגה בפני מקומות התמחותפוטנציאליים. מועד מתן ההמלצה תלוי גם במוסד הפרקטיקום וגם במדריךהספציפי. בכל מקרה, חשוב לדאוג להבהיר את הנושא לפני תום תקופתהפרקטיקום.
פורסם ע"י פתרונות מתא"ם
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121178 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121251 צפיות
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121304 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121148 צפיות
במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12812 צפיות
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12953 צפיות
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121188 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: ילדונתפסיכולוגיה10/06/19179 צפיות
האם גמילה מהימורים אפשרית? ניתן לומר שהסיבה העיקרית לעליה החדה במספר המתמכרים שנדרשים לגמילה מהימורים היא הנגישות הקלה של ההימורים על כל סוגיהם, הן באינטרנט והן מחוצה לו, לכל שכבות החברה ולכל הגילאים.

מאת: עידן שלומןפסיכולוגיה02/10/181285 צפיות
אין דבר מרגיז, קשה ומאתגר יותר מחוסר מוטיבציה אשר מובילה אותנו פעם אחר פעם לכורסא, לטלוויזיה או למקום הנוחות של כל אחד מאיתנו. במאמר זה, ד"ר שרית פוני ממרכז טיה, תשתף אותנו עם כמה טיפים שיעזרו לכל אחד להניע את הגלגלים קדימה.

מאת: מקדם אתריםפסיכולוגיה13/02/174598 צפיות
משפטי מפתח בסטטיסטיקה

איך להסביר את עצמך, איך לדעת להסביר, איך תדע שהבנת, איך להסביר לעובדים, איך לגרום למישהו להבין אותך, תקשורת זוגית, מטפל טוב, מאמן אישי: לפעמים בן אדם יש מצב שהוא רוצה לדעת אם הוא הבין משהו או לא, את נגיד לומדת פה משהו את רוצה לדעת אם הבנת או לא איך את יכול לדעת אם הבנת או לא אז יש תיאוריה שאומרת תנסי להסביר למישהו אחר, תכתבי ואז כשתכתבי זה מאלץ אותך לראות מה הבנת כי כשכותבים זה כמו להסביר למישהו ולהסביר למישהו זה לאלץ את עצמך להבין יותר טוב. עכשיו הנרחב יותר של זה אומר תסבירי ...

איך לפתח שיחה זורמת, מיומנויות תקשורת בין אישית, טיפים לניהול שיחה, איך לפתח שיחה נעימה, איך לפתח שיחה טובה, איך ליצור אוירה נעימה, מאמן אישי, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה מבחינת פיתוח שיחה, אוקי אז השאלה היא כזאת איך לפתח שיחה בצורה שתהיה טובה לצד השני אז אולי זה כבר נאמר באיזה הקשר אחר אבל בא נגיד את זה באופן מוגדר יותר, אז קודם כל בגדול איך מפתחים שיחה לוקחים את המשפט שנאמר ומוסיפים עליו. לדוגמא מישהו אומר "אני רוצה לאכול" יש פה שלוש מילים "אני רוצה ולאכול", אפשר לפתח שיחה ...

מערכות יחסים, הכל עניין של הגדרה, מיומנויות תקשורת, ניתוח תהליכים, תקשורת בין אישית, קואצ'ר, מומלץ: מה האמת האם היא פינתה את המקום או לא פינתה את המקום מה האמת? ש: תגדיר פינתה את המקום. אליעד: יפה תגדיר פינתה את המקום ומה האמת שהיא פינתה את המקום או לא? ש: מה ההגדרה של פינתה את המקום אם זה מכונה המקום אז בהגדרה כן. אליעד: אוקי ואיזה הגדרה אתה מעדיף שתוגדר לפינתה את המקום. ש: לא אכפת לי. אליעד: אתה יודע זה אחר כך יופעל גם נגדך. ש: יש כבר היסטוריה שזה יופעל עליה. אליעד: זה כמו ...

טיפים למערכות יחסים, זוגיות במקום העבודה, איך לגרום לבחורה להתאהב בך, להתחיל עם מישהו במקום העבודה, טיפים לזוגיות, איך לגרום למישהו לאהוב אותך, טיפול אישי, פסיכותרפיה הוליסטית: עכשיו הנושא הוא כזה איך לגרום למישהו לאהוב אותך, מה זאת אומרת נניח שאת רוצה לגרום למישהו להתאהב בך יכול להיות כזה מצב? אוקי אז כמובן שיש מיליון ואחד דרכים ועצות ושיטות אבל אני רוצה לתת עוד עצה כללית, הרעיון הוא תביאי את עצמך לסיטואציה שבה הוא מרגיש שהוא קודם כל אומר לך תודה אבל מרגיש רגשות של הודיה. למה ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica