חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התמחות בפסיכולוגיה קלינית

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/20121433 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כללי:
לאחר סיום התואר השני השלב הבא הוא שלב ההתמחות. שלב ההתמחות הוא השלב שבו עובדים במוסדות טיפוליים במטרה להתמחות בראיון, טיפול ואבחון. מבחינה מעשית, ההתמחות דומה במהותה לשלבהפרקטיקום רק שמספר הראיונות, הטיפולים והאבחונים רב יותר, וכתוצאה מכך האחריות גדלה.

איפה מתמחים? בכל הארץ: במרפאות לבריאות הנפש, בתי חולים, שירותי ייעוץ במוסדות להשכלה גבוהה, צה"ל, מכונים פרטיים, גופים פרטיים שונים ועוד.

חשוב לדעת! בתום תקופת ההתמחות ישנה בחינת סיום התמחות.

היקף ההתמחות? משך ההתמחות הוא ארבע שנים בהיקף של חצי משרה. ההתמחות מחולקת לשני חלקים: מסגרת מרפאתית ומסגרת אשפוזית. יש לעבוד לפחות שנה בכל אחת מהמסגרות, כאשר רוב המתמחים עובדים שלוש שנים במסגרת מרפאתית ושנה במסגרת אשפוזית (לא ניתן לבצע את ההתמחות המרפאתית והאשפוזית במקביל).
שכר: עבודת ההתמחות נעשית בשכר, אבל הוא לא גבוה. לרוב שכר הבסיס נמוך ועובדים בפועל יותר שעות משעות התלוש. ישנם מקומות התמחות שבהם השכר גבוה יותר (למשל הצבא), אבל ברוב מוחלט של המקרים המתמחים עובדים בעבודה נוספת בהיקף של כחצי משרה.

מהם סיכויי הקבלה? בגדול-  100%, זה רק לוקח בממוצע שנתיים עד שמוצאים מקום.

איך מתקבלים? מגישים מועמדות לכלל מקומות ההתמחות, ממשיכים ישירות משלב הפרקטיקום או מוצאים פרוטקציה.
תהליך הקבלה: על בסיס קורות החיים וההמלצות מוזמנים מספר מתמחים לראיון קבלה. הראיון משתנה בהתאם לאופי המוסד והמראיין, ויכול לנוע מראיון דינאמי בסגנון ראיונות הקבלה לתואר שני ועד לראיון עבודה פורמאלי.

מה צריך כדי להתקבל?

 • תואר שניבפסיכולוגיה במגמה קלינית
 • סיום תזה
 • רישוםבפנקס הפסיכולוגים*
 • קורות חיים(פורמאליים או נרטיביים בהתאם לדרישת המקום)
 • המלצות (שלהמדריכים/ות במקום הפרקטיקום)

*באופן עקרוני, ניתן להתחיל התמחות גם ללא רישום בפנקס הפסיכולוגים במעמד של "מתמחה ברישום זמני".

טיפים:

 1. חשוב לנסותלקבל את ההמלצות כבר בסיום הפרקטיקום ולא רק בשלב שאתם רוצים להגיש מועמדותלהתמחות, אחר כך כבר הרבה יותר קשה להשיג אותן.
 2. כמה מסובךולא כיף ככה נכון- לסיים כמה שיותר מהר את התזה!
 3. לקראת סוףהפרקטיקום, לברר האם יש אפשרות להישאר להתמחות במקום. כמו כן, שווה להתחיללבדוק את מי אתם מכירים בכל מקום התמחות, אין כמו קשר אישי ישיר "עוקףבירוקרטיה".
 4. ניתןלהתקשר למקומות ההתמחות ולשאול האם בכלל יש טעם לשלוח קורות חיים, ייתכן ואיןמקום וחבל על הבול. עם זאת, מרבית המועמדים שולחים לכלל המקומות למקרה שיתפנהמקום.
 5. תתכוננולכך שמרבית הסיכויים שתאלצו להמתין תקופה עד לתחילת ההתמחות. תכננו תוכניותלזמן זה, שלא תתפסו לא מוכנים.
 6. ככלשמתרחקים מהמרכז קל יותר למצוא מקום התמחות, זה הזמן "להפריח את השממה".
פורסם ע"י פתרונות מתא"ם.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דניאל גילון, מנהל פיתוח, פתרונות מתא"ם.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פתרונות מתא"ם

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121406 צפיות
השלב האחרון לקראת ההרשאה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית הוא בחינת ההתמחות. בחינת ההתמחות נערכת בתום ההתמחות, לאחר שהמתמחה עמד בכל מחויבויות ההתמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121569 צפיות
פנקס הפסיכולוגים הוא למעשה רשימה של פסיכולוגים המוכרים על ידי משרד הבריאות. הרישום נועד על מנת שיהיה מעקב ובקרה על מקצועות הפסיכולוגיה השונים ועל כן הרישום הכרחי לכלל העוסקים במקצוע. לאחר סיום התואר השני הרישום רלוונטי מכיוון שהוא נדרש על מנת לקבל מלגת התמחות המאפשרת ביצוע התמחות.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121345 צפיות
במסגרת חובות התואר השני נכללת עבודת התזה. בעבודת התזה התלמיד, בהנחיית אחד מחברי הסגל, נדרש להציע מחקר, לבצע אותו ולכתוב עליו במבנה של מאמר מדעי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121140 צפיות
התואר השני מורכב מלימודים אקדמיים ומפרקטיקום שבמסגרתו התלמיד משתלב באחד ממוסדות הטיפול איתם עובד המוסד הלימודי. בפרקטיקום לומדים הלכה למעשה איך לטפל ולאבחן.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/12977 צפיות
בכדי להיות פסיכולוג קליני יש ללמוד במגמה לפסיכולוגיה קלינית או במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד. התואר השני מהווה את החלק השני בהכשרה האקדמית.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121149 צפיות
לאחר הגשת המועמדות לתואר השני ובמידה והמועמד נמצא מתאים הוא מזומן לראיונות קבלה, להערכה קבוצתית או למרכז הערכה שמטרתם לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד למקצוע טיפולי ולמגמה הספציפית במוסד הלימודי.

מאת: פתרונות מתא"םפסיכולוגיה11/04/121380 צפיות
בעת ההרשמה לתואר שני טיפולי יש להגיש קורות חיים מפורטים הכוללים סקירה נרטיבית של ההתפתחות האישית והמקצועית. לקורות החיים מטרה כפולה: להכיר את הביוגרפיה של המועמד וללמוד על המשמעות הפסיכולוגית הנלווית לביוגרפיה זו.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192261 צפיות
מאמר המציע דרכי פתרון לאי גמילה מטיטולים בקרב בני 3-4. דרכי הפתרון מובאות מהזווית הפסיכולוגית הקלינית: חיזוקים חיוביים לילד לעומת עונשים וחיזוקים שליליים, וכד'. המאמר מתבסס על הקשר שבין ביקורת שלילית לילדים לחוסר הצלחתם להיגמל מהטיטולים.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192241 צפיות
כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לזהות אצל ילד בן 3-4 סימפטומים של אי גמילה מחיתולים. המאמר יציע פרשנות מדוע הדברים נוצרו ויספק מידע על פתרונות אפשריים אליהם.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192217 צפיות
מאמר מידע על הרטבות לילה. המאמר סוקר את הבעיה מהזווית הפסיכולוגית הקלינית ומציע, באמצעותה, דרכי פתרון אפשריות.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192224 צפיות
מאמר מומחים על הרטבת לילה. נקיטה בגישות פסיכולוגיות קליניות לפתרון הבעיה. שילוב אמצעים רפואיים במידת הצורך. מטרת המאמר היא להדריך אתכם בתחילת ניסיונכם לפתור בעיה זו.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192215 צפיות
תיאור הרטבת לילה אצל מבוגרים, ואי שליטה בסוגרים. הצעת פתרונות פסיכולוגיים לצד רפואיים להתמודדות עם בעיה זו: הורדת מתח ולחץ, אבחון מדד הסוכר בבדיקות המעבדה לצורך הסקת מסקנות לגבי הישנותה של סוכרת, ועוד.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192255 צפיות
תיאור בעיה פסיכולוגית נדירה בשם 'חרדת האסלה'. במסגרתה, ילד שיצא מגיל הינקות בהגיעו לגיל 4 נרתע מהאסלה ועושה את צרכיו בבגדיו. במאמר נדון בהיווצרות הבעיה, זיהוי סימפטומים ודרכי פתרון.

מאת: מילים שוות זהבפסיכולוגיה21/07/192193 צפיות
מאמר מידע על הרטבת לילה אצל ילדים, תוך גיבוש פתרון בגישה הפסיכולוגית הקלינית. במאמר זה מוצעות דרכי התנהגות של ההורים שמומלץ ליישם על מנת להימנע או לצמצם את ההרטבה, לצד ייעוץ עם פסיכולוג קליני.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica