חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הפרעות שינה

מאת: יוסי קרמר שינה 13/04/2012938 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הפרעות שינה.
מהם הגורמים להפרעות בעת השינה? שינה זו אחת הפעולה החשובות שעלינו לבצע, וזאת כדי שהגוף הפיזי שלנו יתפקד בעת ערות, וכדי לחיות.
מטרת השינה היא לאפשר לגוף להיטען אנרגטית.
שינה מועטה או לילות שהם ללא שינה גורמים לעייפות ולתשישות.
עייפות ותשישות כשהם חלק מאורח החיים יכול לפגוע בבריאותינו.
ללא שינה בכלל לא נוכל לתפקד בעת ערות, ואף נסכן את חיינו.
בכדי לישון את שמונה השעות שינה רצופות בלילה ובהרפיה מלאה, וזאת כדי להיטען באופן מלא מבחינה אנרגטית, רצוי להבין מהם הגורמים שמונעים מאיתנו את השינה הרצופה ולהימנע מהם במידת האפשר.
אבל, לפני זה חשוב להבין מהם אותם מגוון הנושאים שעלינו לחיות על פיהם שמאפשרים את אורח החיים הרגוע ושלוו בעל הסדר והשגרה, וזאת כדי שיתאפשר לנו לישון באופן רצוף ובהרפיה מלאה, כל שנוכל לתפקד בעת ערות, להיות מרוכזים ובריאים יותר, ובעיקר שלא נסבול.
הגורמים החיצונים שגורמים להפרעות שינה, ויש להימנע מהם במידת האפשר הם, אור השמש, או תאורה ביתית, טמפרטורה חיצונית שהיא משתנה כלומר קר או חם, שינוי בלחות, חוסר בחמצן, לחץ ברומטרי משתנה, רעידות אדמה מהחלשות ועד החזקות ושאר פגעי מזג האוויר, זיהום אויר, ריחות, גזים, קרינה, שינויים בשדה האלקטרו מגנטי של כוכב הלכת שלנו, שינה עם בן/בת זוג  או ילדים או בעלי חיים שיכולים להפר את השינה הרצופה, שדות אלקטרומגנטים שנובעים ממכשירים חשמליים בחדר השינה או בבית, גם אם הם דלוקים או מכובים, שדה חשמלי שנובע מכבלי מתח או שנאים, רעש, החומר ממנו עשוי ביתכם, חומרים שאינם אורגניים ששמיים על העור כמו, איפור, צביעת שיער, קצף גילוח, אפטר שייב, בשמים, לק, משחות, קרמים, סבונים, שמפו ועוד, שחודרים את העור והופכים להיות חלק מהרכבו הכימי של מחזור הדם שאינם בריאים ומפריעים לתהליך השינה, ועוד. 
הגורמים הפנימיים שגורמים להפרעות שינה ויש להימנע מהם במידת האפשר הם, נושא התזונה שרצוי להבין, מה, כמה, מתי ואיך לאכול את המזון שאנחנו צורכים.
תזונה שהיא אינה מתאימה לגוף, שכתוצאה מכך יש לנו חוסר בויטמינים ומינראלים.
תזונה שהיא אינה אורגנית.
תזונה שאינה מתאימה להזנת הגוף שמכילה חומרי הדברה, שקיימים בפירות והירקות ואנטיביוטיקה, הורמונים, ותרופות בבשר שזה רעל לגוף, שתיית מים שהם אינם מים מינראליים נקיים, חלומות שמפריעים לנו, חוסר בפעילות גופנית, טמפרטורת הגוף במידה והיא אינה יציבה וקבועה, נשימות שאינן סדירות ולחץ דם לא יציב, אי שמירה על היגיינה אישית וסביבתית, תרופות, עישון, סמים, מחלות, תופעות פיזיולוגיות, רדיקאלים חופשיים, יציאות והצורך בשתן וצואה בעת השינה, ואורח חיים שגורם לנו ללחץ.
רוגע, כי רק כאשר אנחנו רגועים, כלומר כשאנחנו איננו מייצר ומפעילים את הרגשות הפנימיים שבנו לא החיוביים ולא השליליים מתאפשר לנו להיות מחוברים לעצמנו, לאני העצמי שלנו, לזהותנו האמיתית, ואז היכולת שלנו לפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים תעשה באופן ברור יותר, שפוי יותר.
כאשר אנחנו רגועים ומחוברים לעצמנו, לזהותנו, השינה שלנו תיערך בהרפיה עמוקה ורצופה.
אורח חיים בריא, שהוא רגוע ושלוו שכולל סדר ושיגרה מאפשר ואף משפר את השינה.
השינה על הצד או שמאל או ימין לסירוגין היא נוחה יותר, והשינה על הגב או על הבטן היא אינה נוחה.
כמו כן חשוב שהמזרון יהיה נוח וגובה הכריות יהיו במצב כזה שהראש יהיה במצב מאוזן, מלבד מקרים של לחץ דם שהוא גבוה או נמוך, וגם חשוב שהמצעים יהיו מחומרים טבעיים, וגם שבגדי השינה יהיו מכותנה.
היגיינה אישית לפני השינה יכולה לעזור לנו לשיפור השינה הרצופה.
במידה ואחד או כמה מהגורמים שציינתי לא מאפשרים לנו את השינה הרצופה, חשוב לדעת שגם שכיבה במיטה ללא פעילות, במצב של הרפיה, מקטינה את מצב העיפות וממזערת נזקים.
מסקנה: היכולת לזהות את הגורמים החיצוניים והפנימיים להפרעות בעת תהליך השינה ולנטרולם, יאפשר שינה של שמונה שעות בלילה בהרפיה מלאה, מה שיאפשר לנו טעינה אנרגטית מלאה.
סיכום: נושא השינה הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בחיינו, ובמידה ולא נאפשר לעצמנו את תהליך השינה הרצוי רצופה בלילה, פשוט נגרום לגוף שלנו להתרוקן אנרגטית, להתנוון ולהישחק, ובעיקר להיחלש, מה שמוביל לסבל אנושי.
כאשר הגוף נחלש גם המערכת החיסונית שלנו נחלשת, וכאשר המערכת החיסונית שלנו נחלשת, אנחנו חושפים את עצמנו לכל אותם חיידקים, וירוסים, וטפילים אחרים שיכולים לגרום לנו לחלות ואף למוות.
חוסר שינה יכול לגרום למצבי הזיה, חוסר ריכוז, סהרוריות, וליצירת מציאויות שהן אשליה.
כלומר, חוסר בשינה מנתק אותנו מזהותנו האמיתית, ומהיכולת שלנו לפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים באופן ברור, שפוי יותר.
המסר במאמר: שינה של שמונה שעות בלילה משקפת את רמת המודעות שלנו במהלך חיינו, ועד כמה החיים שלנו רגועים ושלווים ובעלי סדר ושגרה.
שינה לא רצופה שהיא בעלת הפרעות בעת השינה מהסיבות שציינתי, גורמת לעייפות עד כדי תשישות, מצב זה גורם לסבל ואף יכול לפגוע בבריאות.  
יוסי קרמר מייעץ לסכיזופרניה מניה דפרסיה דיכאון מודעות עצמית.
לבלוג שלי  http://blog.tapuz.co.il/yosikramer
טלפון  048224276. תגיות המאמר: הפרעות שינה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16767 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/141207 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148525 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141152 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141025 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141485 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141043 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא שינה

מאת: דוד כהןשינה 01/10/161241 צפיות
אין דבר מעצבן יותר מלישון כאשר בין הזוג נוחר. אבל לא רק אנחנו סובלים אלא גם הוא. תסמונת דום נשימה בשינה מזיקה ומצביעה על בעיה רפואית הדורשת טיפול.

מאת: אפרתשינה 28/05/152539 צפיות
הפרעות שינה יכולות לשבש מאוד את איכות החיים, במיוחד אשר סובלים מן בעיות של הפרעות שינה באופן קבוע. לרוב, מי שסובל זמן מסוים מן הפרעות שינה נשלח על ידי הרופא המטפל שלו או על ידי רופא המשפחה להשגחה במרפאת שינה. במרפאה זו האדם ישן את הלילה כשהוא מחובר למכשירים שונים. כך בהשחתם של רופאים ואחיות ניתן לבסוף לגלות את הסיבה הרפואית הגורמת לבעיה של הפרעות שינה. לעתים הפרעות שינה נוצרים כתוצאה מעין קשיים לנשום במהלך הלילה מה שגורם לנחירות.

מאת: רובי אוזןשינה 06/04/151579 צפיות
כמה פעמים מצאתם את עצמכם ערים באמצע הלילה? מתהפכים מצד לצד, קמים ומתהלכים ברחבי הבית ועדיין מתקשים להירדם. הפרעות שינה מלוות רבים מאיתנו במהלך השבוע. מחקרים רבים מראים כי אחוזים גבוהים באוכלוסייה הבוגרת סובלים מהתופעה אשר פוגעת בתפקוד היומיומי וגורמת לנו לחוש תשושים ועייפים במהלך היום.

מאת: רובי אוזןשינה 23/02/151350 צפיות
רבים מאיתנו סובלים מכאבי גב וצוואר הנגרמים מסיבות שונות. במקרים שכאלה בחירת מזרן היא החלטה חשובה אשר תשפיע באופן ישיר גם על איכות השינה וגם על רמת הכאב. מזרן נוח הוא עניין של פרספקטיבה המשתנה בין אדם לאדם על פי הרגלי עבר ומבנה גופני. בחירת מזרן היא איננה החלטה שאנו עושים כל יום, לכן חשוב לבדוק את הנושא לעומק, להשוות בין סוגי המזרנים, להתנסות ורק בסוף להחליט. רבים מהמומחים לעמוד השדרה טוענים כי לקימורי גב שונים, מחויבת תמיכה שונה.

מאת: מלטוניןשינה 15/06/144218 צפיות
זמן השינה לו אנחנו זקוקים בנוסף לזמן השינה שאנחנו למעשה ישנים, משתנה במהלך שנות חיינו, כאשר הורמון המלטונין מהווה מרכיב חשוב בתהליך.

מאת: Daniel.Bשינה 20/05/144635 צפיות
כמעט כל מי שנוחר מכיר את התופעה הזאת: התעוררות בבהלה באמצע הלילה שנובעת מתחושת מחנק נוראית שמחייבת אתכם לחפש אחר אוויר לנשימה. אם זה קורה לכם הרבה פעמים בלילה, יכול מאוד להיות שאתם צריכים סיפאפ.

מאת: מלטוניןשינה 20/02/148390 צפיות
מלטונין בא לשקף למוח ולשאר איברי הגוף את שעות החשיכה במהלך היממה, כמו גם את עונות השנה וכל זאת בהתאם לזמן ולמקום

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica