חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המדריך לרכישת טבעת יהלום

מאת: שי אהרוניתכשיטים08/05/2012825 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הבלבול אצל הצרכן

רכישת תכשיט משובץ יהלום אינו אירוע יומיומי. בישראל בניגוד לארה"ב תעשיית היהלומים הגיעה למודעות הצרכן הסופי רק בשנים האחרונות.

אם בעבר היהלום היה נחשב למוצר יקר מאוד שלא ניתן להשגה, כיום, בעיקר עקב ירידת עמלות השיווק ע"י מכירת ישירה של היצרנים, המחיר הוא בר השגה.

המצב כיום בחנויות הפזורות ברחבי הארץ לא מספק גם מבחינת איכות המוצר וגם מבחינת הידע המקצועי שמסופק לצרכן ע"י החנויות. לא פעם הלקוח התמים נתקל בתגיות המפרטות מגוון רחב של צבעים או ניקיונות על גבי אותו תכשיט בדיוק. האם זה אומר שרוב היהלומים על גבי התכשיט הם מהסוג היקר או שאולי דווקא מהסוג הפחות איכותי?

רבים מנסים להפיק את המיטב מחוסר הידע של הלקוח ופשוט לחייבו במחיר שלא משקף את שוויו האמתי של התכשיט. המצב שנוצר הוא שהלקוח סופג על גבו לא רק את מחירי התיווך אלא גם את "הטעויות" הנוצרות על ידי המתמחרים בחנויות.

התעודה הגמולוגית

המכונים הגמולוגים השונים בעולם, כל אחד לפי שיטתו, מנפיקים תעודות גמולוגיות ליהלומים. המכונים הגמולוגיים אינם עוסקים בתמחור או הערכת שווי היהלום אלא באיתור המדויק של כל הפגמים ביהלום וסימונם בתעודה תוך כדי קביעת איכות דרגת הניקיון, הצבע ואיכות הליטוש על פי מדדים קבועים. המכונים הינם גופים אובייקטיביים, שאינם מעורבים בהליך המסחרי ולכן הם קובעים את איכות היהלומים באופן מקצועי ופרטני ללא משוא פנים.

ממצאים (ממצאי תעודה) הינם התוצאות שהתקבלו מהמכון הגמולוגי המציינים את איכות היהלום. ממצאים אלו מתקבלים בדף מודפס עם לוגו של המכון הגמולוגי.

חשוב לזכור תכשיט יהלומים ללא תעודה כזו יכול להכיל בתוכו יהלום באיכות ירודה וזאת ללא ידיעת הצרכן, יש להקפיד כי בעת הרכישה יקבל הקונה תעודה ממכון מוכר.

בורסת היהלומים

בעקבות הפערים הרבים בין חנויות היוקרה השונות לבין ידיעותיו של הצרכן הממוצע, ועקב פערי התיווך המהותיים שנוצרו בין יציאת היהלום ממפעל הייצור עד להגעתו לצרכן הסופי, החלו להיכנס לשוק חברות פרטיות שבעבר עסקו רק בייצור יהלומים וכיום הוסיפו לעצמם נישה נוספת של מכירת תכשיטים ללקוחות פרטיים.

"פערי התיווך והרצון לתת ללקוחות, בעיקר לזוגות צעירים, תכשיטי יהלום איכותיים במחירים סבירים, הניעו אותי בפתיחת החנות הווירטואלית שלי" אומרת אדווה אהרוני בעלת החנות האינטרנטית Yes I Do .  "הכעיס אותי מאוד שחברים רבים שלי נאלצים לקנות תכשיטי יוקרה במחירים כל כך גבוהים, כמעט פי 2 מהמחיר אותו אני מסוגלת להעניק להם".

אצל אדווה בת למשפחת יהלומנים אשר בתחום ייצור היהלומים כבר 30 שנה. הכל התחיל מחברים שמעונינים להציע נישואין, " חבר שאל אם אפשר להשיג אצלנו טבעות אירוסין, מאחר ואנו יצרנים והמחיר יהיה נמוך משמעותית. תשובתי, כמובן, היתה שלילית אך הצעתי שאבוא איתו ביחד לחנויות ונחפש יחדיו- הופתעתי מאוד מהמחירים... ואז כשהמשיכו להתקשר עוד ועוד מקורבים וחברים, הבנתי שהצורך בחנות יצרנית של תכשיטי זהב ויהלומים הכרחית". וכך בעקבות אהבתה לתחום והביקוש הגדל החליטה לפתוח את החנות.

"כיום רוב הלקוחות שמגיעים אליי אינם מבינים כמעט כלום ביהלומים וקל מאוד לאדם חיצוני לרמות אותם. הלקוחות מקבלים הסבר מפורט על מאפייני היהלום ואיכותו. בזכות ידע זה קל להם להשוות את המחיר מול חנויות חיצוניות ולגלות כי אכן הפרשי המחיר הינם מהותיים וכי איכות היהלום שהם מקבלים אצלי גבוהה. נתקלתי בהמון מקרים בהם לקוחות קיבלנו מידע "מיופה" ממוכרים ללא ניסיון, בחנויות חיצוניות, על איכות התכשיט שלהם."

באתר החנות שכתובתו www.yesido.co.il אדווה מפרטת את כל הבעיות שהלקוח הפוטנציאלי יכול להיתקל בהם ומנסה לתת להן מענה. "בזכות הניסיון בתחום, אני מסוגלת לנחש את רצונות הלקוח עוד לפני שהוא עצמו חשב אליהם" אומרת אדווה.

לגבי המחיר, אומרת אדווה, "אין לחנויות שמשלמות שכ"ד ועמלות בגין התיווך הגבוה את היכולת להגיע למחירים אשר נמכרים ב Yes I Do בפרט או בבורסה בכלל, הדבר משמעותי בעיקר במקרים של הצעות נישואים בהם הלקוח מחפש טבעות אירוסין / טבעת יהלומים במחיר טוב ובאיכות גבוהה".

THE 4 C'S

כשרוכשים טבעת יהלום או כל תכשיט משובץ יהלומים אחר יש לשים לב ולהשוות בין ארבע גורמים עיקרים שמשפיעים על המחיר:

1.      משקל היהלום (Carat)

2.      צבע היהלום (Color)

3.      ניקיון (Clarity)

4.      ליטוש גימור (Cut)

סיכום

אמינות, ניסיון ושירות האם הערכים שאותם יש לחפש מהמוכר כאשר קונים תכשיט יהלומים.

על הלקוח לבדוק היטב את מה שמציעים לו בתמורה למיטב כספו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Yes I Do- המרכז לטבעות יהלומים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי אהרוני

מאת: שי אהרוניתכשיטים04/06/12925 צפיות
איך בוחרים את מידת הטבעת בקניית טבעת בהפתעה? כל הטיפים וההמלצות.

מאת: שי אהרוניתכשיטים29/05/12795 צפיות
טבעות יהלומים מעוצבות למטרות אירוסין, ציון אירוע או למטרות פינוק- כל המידע החשוב לפני רכישה.

מאת: שי אהרוניתכשיטים20/05/12963 צפיות
תכשיט יהלומים לגבר אינו חלום רחוק. במציאות של היום גברים רבים רוכשים דווקא לעצמם את היהלום הנוצץ.

מאת: שי אהרוניתכשיטים16/05/12888 צפיות
המדריך לבחירת טבעת יהלום וטיפים חינם מ Yes I Do המרכז לתכשיטי יהלומים

מאת: שי אהרוניתכשיטים08/05/12807 צפיות
ניקוי וחידוש תכשיטי יהלומים כגון : טבעות אירוסין, עגילים יהלומים, תליונים וכדומה

מאת: שי אהרוניתכשיטים08/05/12908 צפיות
ההבדל בין טבעת נישואים לטבעת אירוסין והחששות שיש לפני רכישת טבעת אירוסין- המלצות לפתרון בהמלצת YES I DO

מאת: שי אהרוניתכשיטים08/05/12735 צפיות
טבעות אירוסין מאותרות יהלום הינו תחום אשר זר לרוב האנשים. מאיפה לרכוש את הטבעת, כמה להשקיע, והאם טבעת אירוסין חייבת להיות טבעת יהלומים? השאלות רבות והזמן קצר. מאמר זה ינסה לשפוך קצת אור על הנושא.

מאמרים נוספים בנושא תכשיטים

מאת: תמיר פרלתכשיטים16/12/173030 צפיות
נראה מוזר שמינרל שעשוי מפחמן בלבד הפך לאחד מהתכשיטים המבוקשים ביותר בעולם, כלומר היהלום. אחרי הכל, פחמן נמצא בציוד ובמינרלים הבסיסיים ביותר, כגון הגרפיט בעפרונות שלנו, שכלל אינו נראה יוקרתי.

מאת: webetterתכשיטים14/06/172491 צפיות
אם את מחפשת לוק מנצח והופעה מושלמת בכל עת, המאמר הזה בדיוק בשבילך!

מאת: רוני הכהןתכשיטים21/05/172590 צפיות
איך מנקים זהב ושומרים על המראה הנקי והנוצץ שלו לאורך של תקופה ארוכה? קראו את הדברים המאוד חשובים לשמירה על התכשיטים היקרים שלכם.

מאת: עומריתכשיטים14/05/161151 צפיות
תכשיטים לגבר בישראל זה טרנד שהולך חזק מאוד. למה לא מדברים על זה? כי למרות שהגבר הישראלי אוהב להשקיע במראה החיצוני ולאבזר את עצמו, תחום התכשיטים עדיין נחשב לנושא שהוא "מחוץ לגזרה" של האופנה הגברית בארץ. נוצרת כאן הרגשה של אי צדק, נכון? אז בואו נדון בתכשיטי גברים, ובפרט – צמידים לגבר. הרי יש כל כך הרבה סוגים של צמידים שהגבר המודרני יכול (עזבו יכול, הוא פשוט חייב!) לענוד ולהיראות פשוט נפלא

מאת: רוני הכהןתכשיטים22/07/151559 צפיות
כדי לקשט את המראה שלנו ממש לא חייבים להוציא סכומי כסף גבוהים. את תכשיטי היוקרה כדאי להשאיר לאירועים מיוחדים וביתר ימות השנה ייתן לשדרג בקלות כל מראה על ידי הוספה של תכשיט מתאים שלא עולה יותר ממאה שקלים, ואף פחות מכך. ישנם תכשיטים העשויים כסף טהור, תכשיטים העשויים גולדפילד ותכשיטים העשויים מציפוי של זהב, כל אלה מגיעים עם תגי מחיר נמוכים עד בינוניים בהתאם לחות ממנה אתם מבצעים את הרכישה והאיכות של העבודה.

מאת: ravivorתכשיטים16/03/151471 צפיות
אין כמעט אישה אחת שלא אוהבת לפנק את עצמה באיזה תכשיט, ויהא זה תכשיט פשוט או יוקרתי. הנה כמה טיפים לבחירת התכשיטים המנצחים עבורך.

מאת: יוני טלתכשיטים09/02/151084 צפיות
רכישת טבעת אירוסין מחייבת ידע מוקדם על מנת לבצע רכישה נכונה ובמחיר הוגן, צבירת ידע אודות תמחור יהלומים וטבעות אירוסין מקל על הליך החיפוש אחר הטבעת המושלמת. ממש כמו בכל תחום, חוסר הידע של הצרכן עלול להיות מנוצל לרעה ע"י הסוחרים והמשווקים השונים. עולם המושגים מתחום היהלומים והתכשיטים נתפש אצל צרכנים רבים כמו סינית, אך בפועל הוא פשוט מאוד וניתן ללמוד את הבסיס בזמן קצר. מאמר זה נכתב על מנת להעניק ללקוח מושג על מה הוא משלם כאשר הוא רוכש טבעת אירוסין.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica