חפש מאמרים:
שלום אורח
28.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מי ומה ממלא את הדלי שלנו ? כיצד להתמלא ביותר שמחה וחיוכים בחיים.

אחרי שקראתי את הספר ""למלא את הדלי", שנכתב על ידי טום ראת וד"ר דונלד א. קליפטון הוספתי ליומן שלי את השאלה הקבועה: "למי אני הולכת לעשות את היום".

אז מה פירוש "לעשות את היום" על פי הספר "למלא את הדלי" ?בספר מוצגת תיאוריה עז שכולנו למעשה סוג של מיכל, למשל דלי, ואנחנו אשר היננו המיכל הזה, מתמלאים כל יום בהתאם למה שאנשים אחרים אומרים לנו עושים לנו או עבורנו.

ובכל אחד מאיתנו יש את המצקת שיכולה למלא את הדליים של האנשים האחרים.

ולכן החלטתי שבכל יום אני "עושה את היום" עבור מישהו אחר, לעשות למישהו אחר יום משמח, יום טוב יותר עבורו, כי כאשר הדלי של אדם אחר מלא, אותו אדם הוא שמח יותר מאושר יותר. וכשאנו עושים זאת זה גם אנחנו מתמלאים באותה עוצמה.

לעיתים לאחר תאונה או אירוע בלתי צפוי אשר אנו חווים אותו כטראומטי, אנו מרגישים מרוקנים מאנרגיה, אנו מתקשים להתחיל לעשות דברים וכל משימה הינה קשה ומעייפת, ובסופו של דבר הופכת לאתגר, ויתכן שנחוה זאת כנפילה אשר עלולה לעורר חרדות, חוסר בטחון בעצמנו. אך כשהדלי שלנו מלא, אנו מלאים בכוחות מודשים ומבט חיובי על החיים, וכל מצקת שנוספת לדלי, ממלאת אותנו בכוחות ואנרגיה לעשות דברים ולחוות את החיים. דבר אשר מחזיר את לנו את הבטחון והאופטימיות..

לעומת זאת כאשר אנו שואבים במצקת של מדליים של אחרים קורה תהליך הפוך לחלוטין, או שהם עצמם שואבים מאיתנו.

דלי מרוקן, הוא דלי חלש, חסר אופטימיות שמחפש דרכים להתמלא ועושה זאת מהכיוון הלא נכון.

כל פעם שאנו פוגשים אדם אחר, מפגש זה מעצב את חיינו. בכל מפגש עם אדם אחר, אנו מעצבים את חייו.

נתינה היא שורש נ.ת.ן. שכשנקרא הפוך זה גם אומר נתן. כלומר בכל נתינה לאחר, חבויה נתינה עבורנו.

בכל יום שאני "עושה את היום" למישהו אחר, זה מדליק ומטעין אותי בחזרה.

בכל רגע, מחיינו, בכל יום, עומדת בפנינו הברירה: אנחנו יכולים למלא את דלייהם של אחרים או לשאוב מהם.

השאלה איזה מה אנו בוחרים לעשות. זו בחירה חשובה - בחירה המשפיעה מאד על מערכות היחסים שלנו, על היעילות, הבריאות והאושר שלנו.

אז, איך אתם יוצרים רגעי שמחה ולמי אתם עושים ת' יום?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני שקד מאמנת אישית ורפואית. אימון חזרה למסלול. ניתן להירשם כבר עכשיו בחינם, לסדרת סרטוני ההדרכה, שניתנים לך בחינם, כדי לחזור למסלול לאחר טראומה. סרטונים אלו יכולים לשנות באופן משמעותי את רמת האנרגיה שלך, בדרך לחזרה למסלול וליצירת משמעות בחיים והרגשה טובה! הרשמה לסדרת הסרטונים:   hanishaked13@gmail.com נייד: 050-4005510 פייסבוק: http://www.facebook.com/imun.hani

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני שקד

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ28/08/124711 צפיות
ליונה לא היה מושג מה היא אוהבת באמת. היא התרגלה שמנהלים את חייה, עד הפרידה הכפויה מאלו ששלטו על מעשיה ומחשבותיה, שגרמה לה להיפרד מדפוס ה"ילדה הצייתנית והכנועה".

מאת: חני שקדאימון אישי - כללי21/08/12694 צפיות
רוב הזמן עסוקים בעשייה ולא ממש מתפנים להקדיש מחשבה כדי לחשוב מדוע אני כאן? יעוד זה ה"משהו" שמחבר אותך להרגשה של שמחה והנאה

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ13/08/124523 צפיות
יש זמנים ובהם הכל לא מסתדר. תחושה של תקיעות שגורמת להתחפרות במצב. לאורה, עזר שינוי תודעתי לחולל שינוי בחייה.

מאת: חני שקדאימון לאיכות חיים07/08/12748 צפיות
יש דברים שקורים במציאות , ואנו יכולים לתת להם פרשנות שתגרום לנו להרגיש דחיה, ו/או ליצור פרשנות מעצימה. זה הסיפור של יוסי.

מאת: חני שקדאימון לכסף26/07/12884 צפיות
יפה מגיעה לאימון בשל בזבזנות הירושה שלה. מסתבר שפיזור הכסף בא לענות על חסך באהבה, מצב של בדידות ורצון לתמיכה. דרך האימון היא משחררת את האחזקה שלה ויוצרת הוויה של אישה חזקה שתומכת ואוהבת את עצמה.

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ20/07/121038 צפיות
נאווה החלימה מתאונה בבית, ומתמודדת עם משקל עודף. בעזרת שאלת שאלות נכונות שעבדו בשבילה וחיברו אותה לרגש שונה, היא עברה תהליך של ירידה קלה במשקל.

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ13/07/12955 צפיות
לדעת מה רוצה? מסתבר שזה לא ברור ומובן מאליו. רינה, שעברה אירוע קשה ובנס ניצלה ונשארה בחיים, יודעת שהיא רוצה להיות מאושרת. איך עושים את זה?

מאמרים נוספים בנושא התמודדות עם מצבי לחץ

מאת: בנימין קלינגרהתמודדות עם מצבי לחץ05/04/20575 צפיות
הסבר ותיאור כללי של מחלקת רישוי בניה בעיר הרצליה הנמצאת כיון במאמצי פיתוח רבים, אמונה מחלקת רישוי בניה על הפקת היתרי הבניה השונים שבאמצעותם ניתן יהיה לבנות ולפתח את העיר. תהליך הפקת היתר מלווה בבדיקות המשלבות בדיקות סטטוטוריות, זאת יחד עם בדיקת טיב התכנון המוצע המתבצע באמצעות בדיקת התאמה להנחיות המרחביות. בנוסף, נציגי מחלקת רישוי מסייעים במתן מידע וליווי המתכננים משלבי התייעצות ראשוניים ועד לשלב הפקת ההיתר.

פיטורים ממקום עבודה, פרידה מרצון, לא רוצה אותי, גירושין מרצון, פרידה מבחירה, התמודדות עם דחייה, אימון עסקי, מורה רוחני: עכשיו נניח ששני אנשים נפרדו נניח עכשיו והבן אדם, בא נדבר על נושא של פרידות יש פה כמה היבטים, היבט ראשון מה בן אדם מעדיף יותר שייפרדו ממנו או שהוא ייפרד מה הוא מעדיף יותר, מה בן אדם מעדיף שיגידו לו "לא רוצים אותך" או שהוא יגיד שהוא לא רוצה מה בן אדם מעדיף יותר? ש: שהוא יגיד שהוא לא רוצה. אליעד: שהוא יגיד שהוא לא רוצה למה? ש: כי אז זה הרצון שלו כאילו ואז הרצון ...

מפחד להיפגע, לאהוב שוב, פחד מבגידה, פחד מאינטימיות, מפחד להיפגע, לא רוצה להיפגע, טיפול נפשי, ייעוץ אישי: עכשיו השאלה היא כזאת אוקי איך בן אדם שניסה משהו ונכשל איך הוא בעצם יכול לקבל את הבטחון לנסות עוד פעם, עכשיו מה שאמרתי זה לבוש של כמה ווריאציות שונות זה יכול להיות בן אדם שניסה משהו ונכשל וזה יכול להיות נגיד בן אדם נגיד שבגדו בו באמון והוא צריך לתת אמון מחדש או נגיד שבן אדם היה במערכת יחסים ואז הוא נפרד נגיד והוא איבד אמון באהבה והוא רוצה להתאהב מחדש זאת בעצם השאלה איך זה אפשרי ...

טיפול בדמיון מודרך, התעללות בבעלי חיים, איך למחוק זיכרון, ניתוק רגשי, איך לטפל בטראומה, צמחונות, קואצינג, הדרכה: את שומעת אותי לפי איך שאת שותקת נראה לי שאת סובלת מאיזו טראומה, יכול להיות? אני לא יודע ממשהו, באותה מחשבה איך שהתחלת לדבר הבנתי שאת כנראה לא סובלת מאיזו טראומה חשבתי שאת שותקת בגלל טראומה, לא יכול להיות? ש: שלשתוק זה בהכרח בגלל טראומה? אליעד: מה הטראומה גורמת לבן אדם? לשתוק סתם אני צוחק איתך אוקי. עכשיו בכל מקרה הנושא הוא טראומות זה הנושא, עכשיו השאלה היא כזאת למרות ...

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/152152 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/151650 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאת: אלעד רימוהתמודדות עם מצבי לחץ11/06/151827 צפיות
חרדה היא מצב הגורם לנו לחוסר נוכות, חשש או מצוקה בסיטואציות שונות בחיים ללא טריגר מגורם אובייקטיבי או סכנה ממשית. הבנת הבעיה וטיפול נכון עשויים לסייע לחזור לשיגרת חיים תקינה ולתפקוד מלא בחיים החברתיים והמקצועיים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica