חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח נסיעות לחו''ל - הונאת ביטוח הנסיעות, ומחירה

מאת: wobiביטוח נסיעות03/07/2012984 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עבור מרבית האוכלוסיה, נסיעה לחו''ל טומנת בחובה הוצאות כספיות לא מבוטלות כלל. עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה במסגרתה רבים מנסים לנצל את הנסיעה כדי לשפר קצת את חשבון העובר ושב שלהם. למרבה הצער, הכוונה שלנו אינה לאנשים שנוסעים על מנת לעבוד באחת ממדינות העולם, כי אם לאלה שבוחרים בדרך ההונאה של חברת ביטוח נסיעות לחו''ל.

ייתכן מאד כי אתם קוראים את שורות אלה מכיוון שהרעיון עלה במוחכם. לא מן הנמנע שאתם גם מכירים חבר או אדם אחר אשר ניסה להונות את חברת הביטוח שלו, בין אם הצליח בכך ובין אם לא. אנחנו ננסה להסביר את הסיבות המביאות לאנשים לפעול בדרך לא חוקית זו, וכן לעמוד על ההשלכות של כך.

כך מנסים להונות את הביטוח

כל עובד בחברת ביטוח יוכל לספר לכם על נסיונות הונאה שנעשים על בסיס יומי. למעשה, על פי כל הסטטיסטיקות, כחמישית מתביעות הביטוח בישראל הן מפוברקות או שגויות. כמיטב הדמיון של המוח הישראלי, נחלקות הונאות אלה למספר סוגים עיקריים, ביניהם:

  • בדיית אירוע ביטוחי שלא היה ולא נברא: פציעה, גניבת ציוד וכן הלאה.
  • הפרזה בעלויות טיפולים רפואיים, אפילו אם אלה כן נעשים.
  • פנייה למספר חברות ביטוח כדי לקבל את הפיצוי מכל אחת מהן.

הבעיה: מרבית נסיונות ההונאה מתגלים

עד כאן הכל טוב ויפה. המכשול העיקרי של האנשים המנסים לבצע הונאת ביטוח נוגע לעובדה שמרבית המעשים הללו מתגלים בסופו של דבר. לרשותה של כל חברת ביטוח עומד כוח אדם מיומן, שתפקידו לגלות בדיוק מקרים מהסוג הזה. כל תביעה חריגה נבדקת לפרטי פרטים, בשילוב מאגרי מידע ורשת ענפה של קשרים.

כמובן שגם הליך הגשת התביעה מקשה במידה רבה על ההונאה. אחרי הכול, רוב הפוליסות, בין אם המדובר הוא בביטוח תרמילאים, ביטוח חופשה רגיל או כל דבר אחר, דורשות הצגה של מסמכים רפואיים כצעד הכרחי בדרך לקבלת הכספים. כשהסכומים המדויקים של הקבלות מהווים עדות להוצאות הרפואיות, ברור כי הסיכויים להצלחת ההונאה נמוכים מאד.

מחירה של הונאת ביטוח נסיעות לחו''ל

לא קשה למצוא סיבות בגינן רצוי מאד להימנע מכל נסיון של הונאת ביטוח נסיעות. הפן המוסרי, כמובן, נכנס פה לתמונה. הבעיה היא שעבור רבים שיקול זה בטל, כך שיש להסתכל על הנזק האפשרי של נסיון ההונאה. למרבה המזל, הפגיעה האפשרית בעבריין אינה מבוטלת כלל, דבר שאמור לשמש כגורם הרתעה מרכזי.

נסיון הונאה של חברת הביטוח הוא עבירה פלילית לכל דבר ועניין. העונש בגינה, בהתאם לנסיבות המקרה, עלול לנוע בין ביטול הפוליסה, קנס כספי כבד ועד הליך משפטי. גם אם בדרך כלל העונש נוטה להיות כספי בלבד, ישנם מקרים בהם נסיון ההונאה הסתיים במאסר של מספר חודשים.

מניעת הונאות הוא שיקול של כולנו

מעבר לכל אלה, הרי שחשוב להבין כי כל נסיון הונאה משפיע, במידה זו או אחרת, על שוק פוליסות הביטוח- ובעיקר מבחינת המחיר. אחרי הכול, ריבוי של נסיונות הונאה, והמאבק של חברות הביטוח להתמודד עימן, עלול להביא להתייקרות משמעותית של מחירן של פוליסות הביטוח.

חיסרון אפשרי נוסף הוא סירבול הליך הגשת הבקשה, והצבת עוד ועוד מכשולים בירוקרטיים על ידי חברות הביטוח. אם הגישה שלהן תהיה חשדנית כלפי כל פוליסות ביטוח נסיעות לחו''ל, הרי שגם התמימים והצדיקים ביותר ייאלצו לעבור הליך מורכב ומתסכל עד לקבלת הפיצויים. אמון הוא מילת המפתח פה: כשם שאנו מצפים לאמינות ולשקיפות מחברת הביטוח, ברור כי הציפיות שלה יהיו זהות.

Wobi - השוואת ביטוחי נסיעות לחו"ל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131217 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131329 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131104 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131070 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131874 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131160 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13884 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162303 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162302 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162116 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/161788 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161835 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161850 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162539 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica