חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תפקיד האקטואריה בקביעת פרמיית הביטוח המקיף לרכב

מאת: wobiביטוח רכב08/07/20131450 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בדרך כלל, כשאנחנו מדברים על ביטוח מקיף לרכב, אנחנו מסתכלים על המחיר כמובן מאליו כמעט. כמובן, ישנן חברות "יקרות" יותר או פחות, אבל המחיר שנקבע נראה לנו כמעט שרירותי. זוהי, כמובן, טעות: ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים").

נעים להכיר: האקטואר

לא בטוח שאתם יודעים, אבל יש תחום בשם לימודי ביטוח. בתוכו, משקל מהותי מקבלים לימודי האקטואריה. אלה נועדו להכשיר את בעלי המקצוע האלה, שתפקידם העיקרי הוא חישובן של ההסתברויות לעלויות הסיכונים העתידיים של פוליסות הביטוח. וכן, זוהי אכן משימה מתמטית מורכבת, המתבססת על סטטיסטיקה וכלכלה גם יחד.

אקטואר, אם כן, משמש על מנת לקבוע תעריפים שונים של פרמיות ביטוח, וזאת על פי משתנים רבים אשר נכנסים לתוך המשוואה. פעולות אחרות אשר הוא מבצע הן חישוב של עתודות עבור חברות הביטוח, והכנת מאזנים שונים מכל סוג. הוא פועל בעיקר בתחומים של ביטוח רכב, ביטוח חיים, ביטוח פנסיה ועוד.

כך הביטוח המקיף נכנס לתמונה

מה בין אקטואריה לבין ביטוח מקיף לרכב? כדי לענות על השאלה הזו, חשוב להבין, כצעד ראשון, את מאפייני הפוליסה החשובה הזו. לא צריך להכביר מילים על השימושים שלה, שעה שהיא נועדה להעניק פיצויים נכבדים בגין פגיעות שונות ברכב עצמו, וזאת עקב תאונה, שריפה, אסון טבע, מעשה זדון או כל דבר אחר.

פרמיות הביטוח המקיף נוטות להיות יקרות מעט יותר מאלה המאפיינות ביטוחי חובה או צד ג', ולו מכיוון שהתועלת שלהן פשוט אדירה. רכבו של כל נהג ניזוק בצורה זו או אחרת, והתיקונים או ההחלפות עלולים לעלות הון תועפות. ביטוח מקיף מתאים יכול לסייע להתמודד עם ההוצאות, ובכך למעשה, לא פעם, להמשיך בכלל לנהוג ברכב.

משוואת הביטוח המקיף

חישוב גובה הפרמיות של ביטוח רכב, ובכלל זה ביטוח מהסוג המקיף, מבוסס על מספר משתנים עיקריים. הראשון, כמובן, הוא שוויו של הרכב. ברור שרכב חדיש מדגם מפואר יצריך סכום פרמיה עבה יותר מאשר רכב יד שניה, שיצא לשוק לפני שנים רבות. זאת מכיוון שעלות התיקונים והטיפולים עבורו, כמו גם חלקי החילוף שלו, גדולים יותר.

המשתנה השני הוא הסבירות לגניבת הרכב הספציפי הזה. כאן, ייכנסו לתמונה כל אותן סטטיסטיקות של המשטרה, המעידות על כלי הרכב ה"אהובים" ביותר על גנבים. גם מעורבות הרכב בתאונות, למשל במקרה של רכבי ספורט, חשובה ביותר.

לבסוף, לא ניתן לדבר על ביטוח מקיף מבלי להתייחס גם למאפייני הנהג. עבור נהג צעיר מחיר הפרמיה יהיה גבוה יותר מאשר זה הותיק על הכביש, ולו מכיוון שהסבירות שיבצע תאונה מכל סוג גדולה יותר. מן הצד השני של המשוואה, נהגים מנוסים סביר שיקבלו הנחות, לעיתים בגובה עשרות אחוזים, במחיר הפרמיה.

האקטואר, אם כן, מכניס את כל אלה לתוך החישוב שלו. במרבית המקרים, הוא יעשה את החישוב בהתאם למדיניות החברה האמורה, כמו גם מצבת כלי הרכב אשר עומדת לרשותה ברגע נתון. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על ההבדלים בין חברות הביטוח השונות.

אקטואריה, והקשר שלה להשוואת מחירים

כפי שניתן להבין מהרשום מעלה, סביר מאד שהמחיר הכולל של פרמיית הביטוח המקיף יהיה שונה: לא רק בהתאם למאפייני הרכב או הנהג, אלא גם על פי הרצונות של חברת הביטוח. עובדה זו מעניקה חשיבות מכרעת להשוואת מחירים, אשר רצוי שתתבצע על ידי המעוניינים לרכוש ביטוח מקיף. כאן, פחות חשוב לנהג אופן חישוב הפרמיה, כי אם גובהה הסופי. ואין כלי כמו סקר שוק כדי לדעת האם סכום זה אכן נחשב לאטרקטיבי.

Wobi אתר להשוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131444 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131599 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131316 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131272 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132341 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב06/06/131104 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאת: wobiביטוח רכב07/05/131423 צפיות
בשנת 2005 הוחלט לקחת צעד קדימה את המאבק בהונאות הביטוח במדינה, ולרתום לשם כך את מיטב הטכנולוגיה. המדובר הוא במאגר המידע לאיתור הונאות ביטוח, המופעל מאז על ידי חברת ISO. פוליסות ביטוח חובה, מקיף או צד ג'- לפני אישור כל אחת מהן תיעשה בדיקה במאגר זה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/171320 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163651 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162949 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162645 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162641 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/143140 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147415 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica