חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב

מאת: wobiביטוח רכב06/06/20131104 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הליך מכירת רכב אינו פשוט אף פעם. יחד עם הצורך למצוא קונים, הרי שיש לא מעט סוגיות אשר אינן ידועות למרבית הנהגים. אחת המרכזיו ת שבהן נוגעת לפוליסת ביטוח רכב: מה בדיוק עושים איתה בעת המכירה? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

ההנחה: ביטוח רכב הוא חוזה אישי

הנקודה הראשונה שיש להבהיר, היא שמרבית הפוליסות של ביטוח רכב מבוססות למעשה על חוזה אישי בין הנהג לחברת הביטוח. כך, על פי מאפייניו ונתוני הרכב, מותאמת לו פוליסה רלוונטית. זו מתבטלת למעשה באופן אוטומטי לאחר מכירה, בייחוד כאשר המדובר הוא בפוליסת ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. ביטוח חובה, לעומת זאת, עשוי להראות גמישות מסוימת ביחס לסוגיה.

על כל פנים, תשלומי הפוליסה לא תמיד מופסקים להם באופן אוטומטי. למעשה, ידועים לא מקרים בהם נהגים שילמו סכום מלא עבור פוליסה שלא הייתה תקפה כלל. היות ולא פעם מכירת הרכב מתבצעת לפני רכישת החדש, הרי שהביטוח עלול ליפול בין הכיסאות. כדי למנוע זאת, יש שתי דרכים עיקריות.

האפשרות הראשונה: ביטול הפוליסה

ברור כי אין טעם לשלם על ביטוח רכב כאשר האחרון בכלל לא נמצא בתמונה. הסכם הביטוח אמנם נערך לתקופה מסוימת (לרוב, שנה), אך למבוטח יש "נקודת יציאה" ממנו בכל רגע נתון. הוא יכול להודיע לחברת הביטוח על ביטול ההסכם, והיא נדרשת לאפשר לו לעשות זאת.

אולם, אליה וקוץ בה: ברור כי חברת הביטוח מפסידה לא מעט כספים עקב כך. לכן, הוגדרו בחוק קנסות מסוימים, אשר על אדם אשר מבטל את ההסכם עם חברת הביטול לעמוד בהם. סכומם של אלה מפורטים בהסכם הביטוח, ועשויים להגיע אפילו לאלפי שקלים.

ומה בנוגע להקפאת הפוליסה?

מן העבר השני של המשוואה, רבים מעוניינים לשמור דווקא על התנאים אשר הם זכאים להם במסגרת הפוליסה, ולא בהכרח לבטל אותה. עם זאת, הרי שהם לא היו מעוניינים לשלם, כאמור, על ביטוח שאינו תקיף. הפתרון המשלב בין אלה הוא הקפאת הפוליסה, כלומר, ביטולה לתקופה מסוימת, תוך שמירת ההסכם. ואגב, לרוב גם סכום הפרמיות שיש לשלם לא ישתנה.

במצב הזה, הרי שהמבוטח יכול להודיע לחברה המבטחת לכמה חודשים הוא רוצה להקפיא את הפוליסה, או לחילופין לעשות זאת עד שהוא רוכש מכונית חדשה. עם זאת, ברור כי יש גבול לתקופת ההקפאה: גם זו משתנה בהתאם למדיניות של חברת הביטוח, ונעה לרוב סביב תקופה של מספר חודשים. באותה מידה, קיים פרק זמן מינמלי להקפאה- לרוב, כחודש ימים.

השבתת הרכב

מצב נוסף, אשר דומה מעט להקפאה, או השבתת ביטוח הרכב. ההבדל העיקרי כאן הוא שהפוליסה נותרת תקפה, כל עוד לא נוהגים ברכב. כלומר, נזקים הנגרמים לרכב במסגרת ביטוח מקיף עשויים להיות תקפים, אך לא כאלה הנובעים מתאונת דרכים בעת נהיגה. כל נהיגה ברכב למעשה מבטלת את הביטוח.

אז מה עושים?

על מנת שלא להיכנס לסוגיות דוגמת אלה, מומלץ לתזמן ככל האפשר את תהליכי המכירה והרכישה של הרכב החדש. היות וכמעט תמיד זה לא אפשרי, המבוטח נדרש להחליט בין הברירות שהוצעו כאן. החדשות ה"רעות" הן שקשה למצוא תשובה חד משמעית לשאלה זו, והיא תלויה בנסיבות המקרה הנתון.

מצבו הכלכלי של הנהג, העיתוי בו הוא מתכוון לרכוש מכונית חדשה, מספר החודשים שנותרו לביטוח- כל אלה הן חלק מהסוגיות שנכנסות למשוואה, במקרה כזה. ההמלצה הברורה שלנו היא להתייעץ בנושא עם גורם מקצועי, שבהחלט יכול להיות חברת הביטוח עצמה.

וובי - להשוות מחירי ביטוח רכב ולחסוך

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131444 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131599 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131317 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131272 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132341 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131451 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב07/05/131423 צפיות
בשנת 2005 הוחלט לקחת צעד קדימה את המאבק בהונאות הביטוח במדינה, ולרתום לשם כך את מיטב הטכנולוגיה. המדובר הוא במאגר המידע לאיתור הונאות ביטוח, המופעל מאז על ידי חברת ISO. פוליסות ביטוח חובה, מקיף או צד ג'- לפני אישור כל אחת מהן תיעשה בדיקה במאגר זה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/171320 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163651 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162949 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162645 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162641 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/143140 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147415 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica