חפש מאמרים:
שלום אורח
24.02.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מלכודות של משא ומתן טלפוני

מאת: רונן הללמו"מ08/08/20129307 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאת אלי יצחק, מומחה לניהול משא ומתן נדלנ"י

שימוש בטלפון הוא חלק בלתי נפרד במשא ומתן, אבל למשא ומתן הטלפוני יש מספר יתרונות ומספר חסרונות. היתרון העיקרי בשימוש בטלפון הוא חיסכון בזמן. שימוש בטלפון מאפשר לנהל משא ומתן בזמנים נוחים ומקובלים על כל הצדדים. בנוסף, קיימות שיחות ועידה המאפשרות לאסוף הרבה בעלי עניין, ללא קשר למיקומם הממשי. יחד עם זאת, למרות היתרונות הברורים, למשא ומתן טלפוני יש חסרונות רבים.

מלכודות של משא ומתן טלפוני


• במהלך משא ומתן בטלפון, בדרך כלל צד אחד שוכח לומר משהו, כי לשיחת טלפון שני הצדדים מתכוננים בדרך כלל פחות מאשר לפגישה אישית. השאלה היחידה היא - עד כמה חשוב החלק הנשכח.

• במהלך משא ומתן בטלפון, אתם לא יכולים לראות את פנים של צד השני ולקראו את שפת הגוף שלו. זה חיסרון גדול מאוד במיוחד בשלבים הראשונים של המשא ומתן.

• הצד המקבל את השיחה אף פעם לא יהיה מוכן אם השיחה לא תוכננה מראש ואין הבנה ברורה על מה הולכים לדבר. אל תהיו בצד הלא מוכן!

• כל הפרעה בזמן משא ומתן טלפוני נחשבת לחמורה מאוד. כל דבר המפריע בדרך החשיבה יכול להוביל לאסון.

• במהלך המשא ומתן הטלפוני אתם לא יודעים מי עלול להאזין לשיחה שלכם ולמה הוא עושה זאת. גם אחרי שתבררו, האם יש עוד מישהו על הקו?, לא בטוח שתקבלו תשובה הנכונה.

• במהלך המשא ומתן הטלפוני, לא ניתן ללמוד את המסמכים שמחזיק צד שני. הוא יכול לומר לכם "שיש לו סטטיסטיקה שמראה כי מחירו של הבית שלכם גבוה מדי" ואתה לא תוכלו לסתור את מה שאתה לא רואים

. • במהלך המשא ומתן הטלפוני תמיד יש נטייה לקבל החלטות. לפני שהצדדים מתנתקים, הם צריכים לקבל ביטחון שהסגו משהו במהלך השיחה, כלומר, הגיעו להסכמה או פתרון על אחת או יותר בעיות.

אם כך, כיצד ניתן לשלוט במשא ומתן טלפוני? להלן רשימת 10 הכללים בשליטה במשא ומתן טלפוני:

1. המפתח לשליטה במשא ומתן טלפוני הוא - היכולת להקשיב! בשיחת טלפון תמיד יש משהו שמדבר, אם אתם לא תדברו, אז המתקשר ידבר, זה קורה כי אף אחד לא רוצה להיכנס למצב מביך של טלפון רק.

2. בתגובה לשיחה, הלא צפויה תשאלו: "מהי מטרת השיחה הנוכחית?"

3. לאחר מכן, תתפסו מקום נוח ושקט ותקשיבו בתשומת לב.

4. לאחר שמיעתם וקבלתם את כל המידע הדרוש, תגידו למתקשר שתחזרו עליו יותר מאוחר אחרי שתהיה לכם החלטה. זה ייתן לכם זמן הנחוץ לחשיבה וגיבוש של תגובה.

5. צריך להתקשר שוב ממקום שקט ובזמן נוח, כדי למזער את כל ההפרעות החיצונית.

6. חובה לפני תחילת משא ומתן טלפוני לאסוף ולעבור על כל החומרים הדרושים.

7. כדאי להכין רשימת המטרות לשיחה . כדי שיהיה לכם ברור על מה אתם הולכים לדבר ותגידו את זה לצד השני. וגם אתם לא תלכו לעבוד.

8. מומלץ שיהיה לכם מחשבון בצד, כדי לא להשתמש במחשבון הטלפוני.

9. במהלך השיחה, תרשמו הערות, שבסיום השיחה אשר תוכלו לעביר לחוברת העבודה או לתיקיה המתאימה.

10. לאחר השלמת המשא ומתן תאשרו את ההסכמים שהושגו באמצעות פקס או בדואר רגיל או אלקטרוני.

להרשמה לניוזלטר של אלי יצחק - יועץ משא ומתן בעסקאות נדל"ן

http://www.negotiations.co.il/madrih-sheli/

Eli-pic_copy

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה,

רונן הלל,

רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור

03-6855282

052-2508109

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן הלל

מאת: רונן הללניהול12/07/142443 צפיות
הצלחה עסקית בכוחות עצמך, האם זה אפשרי? אלי שביט עם הפתרונות והדרכים, בחמישה צעדים קלים וברי ביצוע

מאת: רונן הללעסקים - כללי03/05/141476 צפיות
בבניית בניין בן 5 קומות + 2 קומות מרתפי חנייה , 24 יחידות דיור עבור קבוצת קבוצת רכישה יהודה הימית, המורכבת מאנשי עסקים, עורכי דין, בעלי מקצועות חופשיים ופרסומאים.

מאת: רונן הללשיווק19/04/141860 צפיות
רשת אלטו איטליה, המתמחה גם בנעלי עור מגביהות לגברים, מתרחבת ומודיעה על פתיחת 4 סניפים חדשים בתל אביב, בראשון לציון, בירושלים ובאילת, בהשקעה של 2 מיליון ש"ח.

מאת: רונן הללספורט ימי 19/04/146098 צפיות
נבחרות השייט של ישראל יצאו לאליפות אירופה לנוער בגלשני ביק בגרדה, איטליה,ולגביע העולם בהייר, צרפת

מאת: רונן הללתיירות ונופש - כללי05/09/131286 צפיות
מדריך הטיולים אבי קומפני מזמין אתכם להיות שגרירים של רצון טוב עבור מדינת ישראל

מאת: רונן הללעסקים, מימון וכספים29/08/132400 צפיות
מאת רו"ח מוסא מושיק ג'ריס

מאת: רונן הללעסקים - כללי14/07/131147 צפיות
אמירת תודה זו דרך מצוינת להודות על נתינה ולהעריך קבלה ועשייה. בקורס סטארט אפ של אלי שביט לומדים הסטודנטים איך להקים עסק מצליח בלי שום הלוואה ועל כך תודתם. הנה דברים שכתבו הסטודנטים והתלמידים של אלי שביט. אנו בחרנו להציגם כאן לפניכם, כדי שגם אתם תחשפו לקורס סטארט אפ של אלי שביט ותכירו את היתרונות של מעבר מסטטוס של שכיר לעצמאי. וזה הזמן להגיד גם לכם תודה רבה ובהצלחה.

מאמרים נוספים בנושא מו"מ

מאת: בנימין קלינגרמו"מ16/11/222134 צפיות
דירת מגורים בראי העליון שדחה את עתירת רשות המסים פה אחד-פסיקה זו מחזירה עשרות אלפי דירות מגורים בישראל להיכנס לגדר דירת מגורים, על פי הפרשנות של החוק במשך עשרות בשנים, לפיה מבחן העל בחוק מיסוי מקרקעין הוא מבחן השימוש, ולא קיומה של תב״ע מתאימה או רישום בטאבו. העליון (14.11.2022), גם הפעם, אישר את החלטת ועדת הערר ודחה את ערעור המדינה בעניין שטיין (ע״א 1073/20): הסוגייה המרכזית שנדונה האם דירת מגורים המשמשת למגורים, ואולם אין לה היתר מתאים כחוק לשימוש למגורים, חרף שימוש בה למגורים ובידיעת העירייה, האם בעת מכירתה ניתן לקבל בגינה פטור ממס שבח או חישוב לינארי מיטיב במסגרת סעיף 48א(ב2) לחוק?

מאת: רונן הללמו"מ24/03/128673 צפיות
אלי יצחק, מומחה לניהול משא ומתן, משיק שירות חדש לייעוץ, הכוונה וניהול מו"מ בתחום הנדל"ן

מאת: ronyotמו"מ17/11/118634 צפיות
בכל מערכות הסינון שקיימות בשוק יש פילטרים (ובשמם השני – מסננים) אשר אמורים לסנן את האוויר שנפלט החוצה. חובה להחליף את הפילטרים הללו אחת לתקופה, חשוב לזכור שהכול תלוי בפעילות המטבח ובסוג העבודה שנעשית בו.

מאת: קופירייטינג פלוסמו"מ03/10/118589 צפיות
תרגום טקסט הינו שירות הניתן על ידי חברות שונות בארץ ,אשר כשמו כן הוא- עוזר לנו בתחום תרגום טקסט. חברות שונות מציעות שירות תרגום טקסט ממגוון שפות לתרגום לעברית

מאת: אייל גלמו"מ20/08/118570 צפיות
עסק ללא צליל המתנה הכולל קריינות מקצועית, מוסיקה ממתגת, לצערי נתפס באוזני הלקוח כעסק פחות רציני ומכובד. אנחנו בעולם בו השירות הפך לכלי שיווקי. אסור להתעלם מכך. הלקוח יודע שמגיע לו שירות טוב, וכצרכן לרוב הולך לקנות בחברה/ עסק שמעניקה לו הרגשה טובה, וזאת באמצעות השרות הטוב, וכוח האדם המסור.

מאת: zafil mamanמו"מ07/04/1110827 צפיות
סקס ישראלי - מה זה התשוקה לסקס בחיי הפורנו באתרים השונים ? החדשנות ברשת הביאה עמה נגישות חדשה מיוחדת במינה בכל המתייחס לתכנים פורנוגרפים

מאת: בלב יהודי מו"מ18/03/118897 צפיות
ידוע לכל כי הקשר הראשוני עם לקוח הוא הזמן המכריע והוא שיקבע לרוב עד כמה תקדם עסקה או יחסים מול לקוחות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica