חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ברונכיטיס – שיעול מעומקו של בית החזה

מאת: biocontrolרפואה משלימה21/08/20121810 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

האם בכל פעם שמשתעלים מדובר במחלת ברונכיטיס?

ברונכיטיס היא דלקת בברונכי, הנקרא בעברית קרום הסמפון. זהו האיבר הדואג להעברת אוויר מקנה הנשימה אל הריאות. שמה העברי של המחלה הוא דלקת הסמפונות.

כשיש דלקת בסמפונות, או ברונכיטיס, אותם צינורות מגורים, מתנפחים ומתמלאים בצקת. החולה משתעל הרבה כתוצאה מכיח שנוצר בעקבות הדלקת. בתחילה, השיעול יבש אולם עם הצטברות הכיח והתגברותו, השיעול משתנה ולעתים הוא מלווה בחום נמוך ותחושת עייפות גדולה של החולה.

ברונכיטיס שהוא נגיפי במקורו, כלומר נוצר כתוצאה מוירוס שתקף את הגוף, יעבור מעצמו כעבור זמן מה. לרוב נגיף כזה יופיע בתחילה בצורה של התקררות או שפעת ומחלה של דרכי הנשימה העליונות. לעתים נדירות תיגרם דלקת סמפונות על ידי חיידק ואז הטיפול יהיה על ידי מתן אנטיביוטיקה. יש מקרים בהם לא חיידק ולא נגיף הם האחראים לדלקת, אלא שאיפה של גורמים זרים לתוך קנה הנשימה ומשם לסמפונות ולריאות, כמו עשן.

חשוב מאוד לפנות לרופא לקבל טיפול בברונכיטיס במקרה שהדלקת הפכה להיות כרונית, מחלה נלווית כגון אסתמה או במקרה שכעבור כשבוע הסימפטומים מחמירים במקום להשתפר.

ברונכיטיס אקוטי וברונכיטיס כרוני

ברונכיטיס אקוטי הוא דלקת סמפונות חריפה. למרות שמה, מדובר במחלה קלה יחסית. היא מתפתחת מהר, ונגיפית לרוב. הקלה בהרגשה יחושו רוב החולים כעבור כמה ימים עד 3 שבועות. חשוב לערוך אבחנה מבדלת מדויקת בין ברונכיטיס לבין דלקת ריאות שהתסמינים שלה עשויים להיות דומים, אך זו מחלה חמורה יותר.

ברונכיטיס כרוני היא מחלה חוזרת ונמשכת לאורך זמן. בדלקת סמפונות כרונית, האדם משתעל שיעול ליחתי לאורך שלושה חודשים ויותר בשנה, על פני שנתיים רצופות ויותר. למעשה, מחלה זאת אינה תוצאה של דלקת והיא סוג של מחלת ריאות חסימתית.

הגורמים העיקריים להופעתה הם: עישון (גם פסיבי) ותגובה אלרגית קשה. אחת ההשלכות האפשריות של מחלה זו היא אסתמה.

טיפול במחלת ברונכיטיס – כיצד עושים את זה?

ברונכיטיס נגיפי יעבור מעצמו אולם כשהגורם הוא חיידקי או בברונכיטיס כרוני, הטיפול הקונבנציונלי המקובל הוא אנטיביוטיקה. הצרה היא שבמצב של ברונכיטיס חוזר ונשנה האנטיביוטיקה תהפוך ללא אפקטיבית. גם לרפואה המשלימה פתרונות לשם טיפול בברונכיטיס כמו הומיאופתיה קלאסית ונטורופתיה. כיום מוצעות דרכי טיפול חדשניות במרפאות לרפואה משלימה המשלבות טיפול מדוייק הכולל מינרלים, ויטמינים ותכשירים נוספים, כולם מחוד החנית של ההומיאופתיה המודרנית. בנוסף, משתמשות מרפאות אלה במכשור מודרני ולא פולשני המאפשר לזהות היטב רגישויות ואלרגיות שהרפואה המערבית לא יכולה לזהות. אבחון חדיש זה לצד טיפול מדוייק מבטיחים החלמה בטוחה לאדם החולה כדי להיפטר אחת ולתמיד מהברונכיטיס, ולהפוך מצב כרוני לזמני.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ביוקונטרול- דיאטה מתחילים מהיום

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת biocontrol

מאת: biocontrolרפואה משלימה19/05/131273 צפיות
פריחה בגוף- כשיש לך פריחה את לא פורחת

מאת: biocontrolבריאות ורפואה כללי21/04/13792 צפיות
פריחה בגוף - בא לך לפשוט את העור? פריחה היא שינוי בצבע ובמרקם של העור. במקרים רבים הפריחה הינה סימפטום של מחלה אחרת אשר מקורה איננו בעור. הרפואה

מאת: biocontrolבריאות ורפואה כללי21/04/13596 צפיות
ירידה במשקל - לא יורדים מרבית האנשים אשר סובלים מעודף משקל בצורה משמעותית מתקשים מאוד להפחית ממשקלם. רבים מהם מנסים לבצע דיאטות שונות אך ללא כל הצלחה. הדבר גורם להם לחוש תחושת תבוסה. קיימות דיאטות רבות בשוק, ביניהן ניתן למצוא: דיאטות מרקים, דיאטת פירות, דיאטת אורז, דיאטת לחם, ועוד מגוון עצום. בין הדיאטות הללו ישנן הרבה דיאטות בזק (דיאטות "כאסח").

מאת: biocontrolאסטמה ואלרגיה22/10/1210244 צפיות
שיעול עמוק וטורדני וצפצופים בזמן הנשימה הם סימפטומים של ברונכיטיס. חשוב לוודא שהמחלה לא הופכת לכרונית, שכן אז חשוב לטפל בה היטב. אם לא מדובר בברונכיטיס שהינו כרוני, כנראה שהדבר הינו תוצאה של נגיף והמחלה תעבור מאליה.

מאת: biocontrolרפואה משלימה20/09/12707 צפיות
עייפות הינה תופעה שכיחה ונקודתית בדרך כלל, כאשר היא נגרמת בשל מחסור בשעות שינה בשל נסיבות משתנות, וחולפת לאחר מנוחה מספקת. בניגוד לעייפות הרגילה, העייפות כרונית מודגרת כמחלה אוטואימונית אינה חולפת מאיליה ודורשת התייחסות רצינית.

מאת: biocontrolרפואה משלימה20/09/121545 צפיות
פריחה בגוף הינה אזור בעור בו מתפתחים דלקת וגירוי. מאפייני הפריחה הינם אדמומיות וגירודים ולעתים אף נפיחויות באזור הנגוע. אזור הפריחה עשוי להיות חם ורגיש.

מאת: biocontrolאורטופדיה ופיזותרפיה21/08/121484 צפיות
רבים מאיתנו חווים תופעות אלרגיות שונות בעיקר בעונות שנה מסוימות כמו אביב או סתיו. עונות אלו מאופיינות בפריחה מרובה, באבקנים עפים באוויר, וכמעט כל אחד חווה מצב של פריחה בגוף מסיבות אלו וגם מסיבות אחרות

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19845 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18807 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18760 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18666 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18498 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18445 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18459 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica