חפש מאמרים:
שלום אורח
10.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עייפות כרונית

מאת: biocontrolרפואה משלימה20/09/2012655 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

נהוג לכנות את התסמונת "מחלת היאפים" משום שבטעות סברו שהיא אופיינית לצעירים בטווח הגילאים 20-40 מהמעמד הסוציו אקונומי בינוני גבוה, לאור הלחץ הנפשי בו הם שרויים במסגרת עבודתם. כיום מוכרת העובדה שזורה תסמונת בעלת מאפיינים ביולוגיים ונפשיים השזורים אלו באלו, חולים בה נשים וגברים כאחד והיא אינה פוסחת על שום חתך אוכלוסיה ללא קשר למצב סוציו אקונומי או גורם אחר.

תסמיני העייפות הכרונית וגורמיה

בנוסף לתסמינים הרגילים של עייפות כרונית המלווים בתשישות ועייפות אשר אינם חולפים גם לאחר שסופקו שעות השינה, קיימים תסמינים נוספים כמו בעיות שינה הכוללים נדודי שינה או הרדמות פתאומית, ריבוי כאבי ראש, כאבי פרקים ושרירים, בלוטות לימפה מוגדלות, אלרגיות, תנודות במשקל, ריכוז וזיכרון לקויים ותסמינים נפשיים כמו דיכאון. התסמינים הללו אינם אופייניים לעייפות כרונית בלבד, ולכן ישנו קושי באבחון התסמונת. הגורם הוודאי לתסמונת טרם נמצא אך חוקרים מעלים סברה כי נגיף ההרפס האנושי הוא הגורם המרכזי. כיוון נוסף בודק את הקשר בין רטרו- וירוסים להיווצרות התסמונת. הממצא עדיין אינו חד משמעי ואולם מחקרים הוכיחו מאשש קשר זה. ישנן תיאוריות נוספות אך כל הכיוונים עדיין נחקרים.

עייפות כרונית: אבחון דרכי טיפול

אבחון עייפות כרונית אינו משימה פשוטה מהסיבה שתסמיני המחלה משותפים לתסמינים של מחלות אחרות. עוד בטרם נקבעת האבחנה כי המטופל לוקה בתסמונת נבדקת האפשרות אם המטופל נחשף בעבר לוירוסים כדוגמת הוירוסים האחראיים למחלת הנשיקה, או רטרו וירוסים בהיסטוריה של המטופל באמצעות בדיקות דם. כמו כן ייבדקו תפקודי בכבד, ריאות ובדיקות שגרתיות נוספות כמו בדיקת רמת ההמוגלובין בדם על מנת לפסול את האפשרות של מחלות כמו אנמיה ותת פעילות של בלוטת המגן. במידה והבדיקות של תסמונת עייפות כרונית נמצאות תקינות, הטיפול בעייפות כרונית יהיה סימפטומטי בלבד על מנת להקל על התסמינים ולסייע לקיום אורח חיים שגרת ככול האפשר.

דרכי הטיפול ברפואה האלטרנטיבית

בניגוד לרפואה המערבית בה הטיפול בעייפות כרונית היא סימפטומטית בלבד, קיימים ברפואה האלטרנטיבית פתרונות רבים. הטיפול ההומיאופתי יחל בשיחה עם המטופל בניסיון להבין את מצוקותיו. לאחר הכרת הרקע של המטופל יותאם לו תפריט תזונתי והוא יקבל הדרכה העוסקת בשינוי דרך ההתבוננות על החיים, כמו גם שיטות אשר יעניקו לו כלים לשנות גישת חשיבה. בנוסף, קיים גם הטיפול הרפלקסולוגי המאפשר לגוף ליצור אנרגיה ולטפל במערכת החיסונית. הרפואה האלטרנטיבית משלבת מספר שיטות בהתאם למקור הבעיה ותסמיניה כמו פרחי באך וטווינה. מטרת הטיפולים הללו היא לעזור למטופל להעלות את רמת המערכת החיסונית שלו ולסייע לו למלא את המצברים מחדש. ראוי לציין כי כיום מוכרת הרפואה האלטרנטיבית כמסייעת במקרים בהם לרפואה המערבית עדיין לא נמצא מענה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ביוקונטרול- דיאטה מתחילים מהיום

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת biocontrol

מאת: biocontrolרפואה משלימה19/05/131212 צפיות
פריחה בגוף- כשיש לך פריחה את לא פורחת

מאת: biocontrolבריאות ורפואה כללי21/04/13738 צפיות
פריחה בגוף - בא לך לפשוט את העור? פריחה היא שינוי בצבע ובמרקם של העור. במקרים רבים הפריחה הינה סימפטום של מחלה אחרת אשר מקורה איננו בעור. הרפואה

מאת: biocontrolבריאות ורפואה כללי21/04/13531 צפיות
ירידה במשקל - לא יורדים מרבית האנשים אשר סובלים מעודף משקל בצורה משמעותית מתקשים מאוד להפחית ממשקלם. רבים מהם מנסים לבצע דיאטות שונות אך ללא כל הצלחה. הדבר גורם להם לחוש תחושת תבוסה. קיימות דיאטות רבות בשוק, ביניהן ניתן למצוא: דיאטות מרקים, דיאטת פירות, דיאטת אורז, דיאטת לחם, ועוד מגוון עצום. בין הדיאטות הללו ישנן הרבה דיאטות בזק (דיאטות "כאסח").

מאת: biocontrolאסטמה ואלרגיה22/10/129506 צפיות
שיעול עמוק וטורדני וצפצופים בזמן הנשימה הם סימפטומים של ברונכיטיס. חשוב לוודא שהמחלה לא הופכת לכרונית, שכן אז חשוב לטפל בה היטב. אם לא מדובר בברונכיטיס שהינו כרוני, כנראה שהדבר הינו תוצאה של נגיף והמחלה תעבור מאליה.

מאת: biocontrolרפואה משלימה20/09/121456 צפיות
פריחה בגוף הינה אזור בעור בו מתפתחים דלקת וגירוי. מאפייני הפריחה הינם אדמומיות וגירודים ולעתים אף נפיחויות באזור הנגוע. אזור הפריחה עשוי להיות חם ורגיש.

מאת: biocontrolאורטופדיה ופיזותרפיה21/08/121426 צפיות
רבים מאיתנו חווים תופעות אלרגיות שונות בעיקר בעונות שנה מסוימות כמו אביב או סתיו. עונות אלו מאופיינות בפריחה מרובה, באבקנים עפים באוויר, וכמעט כל אחד חווה מצב של פריחה בגוף מסיבות אלו וגם מסיבות אחרות

מאת: biocontrolרפואה משלימה21/08/121759 צפיות
אם אתם משתעלים הרבה או שנשמעים צפצופים בזמן הנשימה שלכם, יתכן שזהו ברונכיטיס. לרוב מדובר במחלה נגיפית שתחלוף מאליה אולם יש מקרים בהם הברונכיטיס הופך לכרוני, דבר המצריך טיפול מדוייק ויעיל.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19429 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18723 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18664 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18572 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18396 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18350 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18384 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica