חפש מאמרים:
שלום אורח
10.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי פריחה בגוף?

מאת: biocontrolרפואה משלימה20/09/20121456 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

מרביתנו חווים פריחות בשלב כלשהו בחיינו ולרוב הפריחה תחלוף מאליה, ואולם ישנם מקרים אשר הפריחה מרמזת על סכנת חיים. הפריחה עשויה להיות מקומית או בכל הגוף, ובמידה והיא התפשטה הדבר מרמז על מחלה ויראלית או תגובה אלרגית. ישנן פריחות המתפשטות בהדרגתיות כתוצאה של חשיפה הדרגתית למוקד המגרה, ואחרות מופיעות בפתאומיות. היסטוריה משפחתית של אסטמה או אלרגיה מעלות את רמת הסיכון ללקות בפריחות. כמו כן לאנשים בעלי הנטייה לבלות זמן רב באזורי טבע עשויים אף הם ללקות בה.

פריחה בגוף: תסמינים

התסמינים העיקריים העשויים להופיע עם הפריחה בגוף הינם הופעת קשקשים באזור הפריחה, חום מקומי, יובש המלווה בגירודים בעור, יציאת נוזלים מאזור הפריחה, נגעים מוגלתיים, מוגבהים או שלפוחיות, שיעול קל וסדקים בעור. חשוב לציין כי פריחה בגוף אשר אינה מטופלת עשויה להוות קרקע פורייה לזיהומים. תסמינים נוספים העשויים להצביע על חולי חמור הינם: רגישויות חמורות למגע, חום, כאבי פרקים, פסים אדומים המתפשטים בגוף מאזור הפריחה, קוצר נשימה ותחושת מחנק בגרון המלווה בשיעול. פריחות אצל ילדים הם דבר נפוץ כמו תפרחת חיתולים או פריחה בקפלי עור לחים אצל תינוקות ובמרבית הזמן אינן מצריכות התייחסות משמעותית, ואולם במידה והפריחה אנה מגיבה לטיפול הרגיל, מתפשטת לאזורים נוספים בגוף, גירוד עז בלתי חולף, חום, קושי נשימה או צפצופים או שיעול כרוני, יש לפנות אל הרופא.

הסיבות הנפוצות לפריחה בגוף ודרכי האבחון

הסיבות להופעת הפריחה הן רבות ומגוונות. העיקריות שבהן הינן אלרגיות לבעלי חיים, תרופות שונות, מזון או חילופי עונות, זיהומים חיידקיים, זיהומים פטרייתיים, שפשפות, ועקיצות חרקים. כמו כן ישנן מחלות העשויות להביא אף הן לפריחה בגוף כמו אקנה, זאבת וגם פסוריאזיס. כשמתפרצת פריחה בגוף יש לבחון תחילה אם קיימת היסטוריה משפחתית של אלרגיה או אסטמה. ניתן לאתר את גורם לפריחה באמצעות מיקומה בגוף, גודלה, צורתה (שלפוחיות, הפרשות, קשקשים, העלמות בעת לחיצה על האזור הנגוע וכדומה). כמו כן יש לבדוק תסמינים נוספים כמו חום, כאבים, חשיפה למזונות, משחות, תכשירים חדשים, תרופות אזורי טבע או בעלי חיים. לאחר הבדיקה הגופנית עשוי הרופא להפנות את המטופל לבדיקת אלרגיה, בדיקות דם או ביופסיית העור.

דרכי הטיפול בפריחה

לאחר ממצאי הבדיקה יותאם הטיפול באלרגיה בהתאם לאבחנה. פריחות הנובעות ממחלות ויראליות חולפות מאליהן ללא הזדקקות לטיפול תרופתי בחלוף מספר ימים. יתכן כי בנסיבות הללו יינתנו תרופות ומשחות על מנת להקל בתחושת הגירוד. לעיתים עולה הצורך בתרופות המכילות סטרואידים, ופריחות זיהומיות באמצעות משחות או כדורים אנטיביוטיים. במידה והפריחה בגוף היא תוצר של פטריות, הפריחה תטופל באמצעות משחה אנטי פטרייתית. במידה והטיפול באמצעות משחות או כדורים אינו עוזר, יעלה אולי הצורך במתן כדורי סטרואידים על מנת להסיר את התסמינים בצורה אפקטיבית יותר. כמו כן יש להימנע מחשיפה לחומרים אלרגנים, על מנת למנוע התפרצות מחודשת של הפריחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ביוקונטרול- דיאטה מתחילים מהיום

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת biocontrol

מאת: biocontrolרפואה משלימה19/05/131212 צפיות
פריחה בגוף- כשיש לך פריחה את לא פורחת

מאת: biocontrolבריאות ורפואה כללי21/04/13738 צפיות
פריחה בגוף - בא לך לפשוט את העור? פריחה היא שינוי בצבע ובמרקם של העור. במקרים רבים הפריחה הינה סימפטום של מחלה אחרת אשר מקורה איננו בעור. הרפואה

מאת: biocontrolבריאות ורפואה כללי21/04/13531 צפיות
ירידה במשקל - לא יורדים מרבית האנשים אשר סובלים מעודף משקל בצורה משמעותית מתקשים מאוד להפחית ממשקלם. רבים מהם מנסים לבצע דיאטות שונות אך ללא כל הצלחה. הדבר גורם להם לחוש תחושת תבוסה. קיימות דיאטות רבות בשוק, ביניהן ניתן למצוא: דיאטות מרקים, דיאטת פירות, דיאטת אורז, דיאטת לחם, ועוד מגוון עצום. בין הדיאטות הללו ישנן הרבה דיאטות בזק (דיאטות "כאסח").

מאת: biocontrolאסטמה ואלרגיה22/10/129506 צפיות
שיעול עמוק וטורדני וצפצופים בזמן הנשימה הם סימפטומים של ברונכיטיס. חשוב לוודא שהמחלה לא הופכת לכרונית, שכן אז חשוב לטפל בה היטב. אם לא מדובר בברונכיטיס שהינו כרוני, כנראה שהדבר הינו תוצאה של נגיף והמחלה תעבור מאליה.

מאת: biocontrolרפואה משלימה20/09/12656 צפיות
עייפות הינה תופעה שכיחה ונקודתית בדרך כלל, כאשר היא נגרמת בשל מחסור בשעות שינה בשל נסיבות משתנות, וחולפת לאחר מנוחה מספקת. בניגוד לעייפות הרגילה, העייפות כרונית מודגרת כמחלה אוטואימונית אינה חולפת מאיליה ודורשת התייחסות רצינית.

מאת: biocontrolאורטופדיה ופיזותרפיה21/08/121426 צפיות
רבים מאיתנו חווים תופעות אלרגיות שונות בעיקר בעונות שנה מסוימות כמו אביב או סתיו. עונות אלו מאופיינות בפריחה מרובה, באבקנים עפים באוויר, וכמעט כל אחד חווה מצב של פריחה בגוף מסיבות אלו וגם מסיבות אחרות

מאת: biocontrolרפואה משלימה21/08/121759 צפיות
אם אתם משתעלים הרבה או שנשמעים צפצופים בזמן הנשימה שלכם, יתכן שזהו ברונכיטיס. לרוב מדובר במחלה נגיפית שתחלוף מאליה אולם יש מקרים בהם הברונכיטיס הופך לכרוני, דבר המצריך טיפול מדוייק ויעיל.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19429 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18723 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18664 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18572 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18396 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18350 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18384 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica