חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תהליך הגישור, גירושין, והכאב של הדרך

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה24/08/2012565 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחת הבעיות הגדולות עם גירושין היא הרגשות הקשים שחווים בני-הזוג המתגרשים האחד כלפי השני, רגשות שיוצרים לעיתים בלבול וחוסר שליטה, ומובילים לביצוע פעולות שגויות עם מחיר כבד בעתיד, פעולות שלו דובר עליהן בצורה שקולה לאחר ששקטה סערת הרגשות, לא היו מתבצעות, או לפחות לא באותה הצורה ובאותה הדרך. אותם רגשות שמשתלטים עלינו בצורה טבעית למדי יכולים להיות מתונים או מתונים פחות, בהתאם למשתנים רבים הקשורים במצבנו הנפשי, עמדתנו בחברה, במשפחה, בבית, מצבנו הכלכלי, פחדינו מהעתיד לבוא ועוד הרבה גורמים שונים. סערת רגשות היא דבר לא קל להתמודדות, והיא יכולה להווה מכשול לביצוע תהליך חשיבה תקין ובריא, תהליך  אשר נדרש בהכרח ובייחוד בתקופה שכזו, במהלך פרק הזמן הזה, שהוא לעיתים ארוך למדי, פרק הזמן שלוקח בכדי לסיים בהצלחה מקסימאלית את תהליך הפרידה מבן או בת הזוג.

פעולות שנובעות מתוך טינה וכעס עמוק למשל, מוציאות לרוב את הרע ביותר מאיתנו ולא משאירות לבן או בת הזוג ברירה אלא להיפגע מאוד ולפעול גם הם בכעס. פעולות של נקמה, מהלכים "מלוכלכים" שמטרתם העיקרית והיחידה היא לפגוע בבן או בת הזוג, אלו דברים אשר נצפים לעיתים בבני זוג פגועים אשר עוברים תהליך גירושין קשה. דברים אלו נחרטים בזיכרון הרגשי של בני הזוג ויוצרים ניכור וכאב, תחושות קשות שיכולות ללוות חיים שלמים ולפגום באיכות החיים גם הרבה שנים לאחר שהסתיים הקשר. אנשים מתארים לעיתים כאב כה עז עד כדי יצירת שנאה ותיאוב של בן או בת הזוג שלהם, אותו שותף לחיים איתו יצרו בעבר קשר זוגי ענף של אהבה עמוקה, מספיק אהבה בכדי להתחתן. הקיצוניות הזו מולידה פגעים רבים ובעיות רבות, ואם ניתן למנוע לגמרי או לתמוך בנפש שלנו בכדי להימנע מכאלה מצבים – יהיה זה דבר חכם ורצוי.

לעיתים כשמתגרשים ניתן לראות שינויים מהירים במצב הרוח של הפרטנר לשעבר, ואנו מופתעים לגלות את מה שקוראים לו, באי-צדק מסוים, "הפרצוף האמיתי" שלו. מהלכים כמו הגשת תלונות שווא במשטרה, הולכה שולל של בן הזוג בכל מיני הבטחות, ושאר מעשים שאינם ראויים, כל אלו עלולים לצוץ במהלך הזמן כאשר מי מהצדדים חש פגוע, מרומה וכועס עד מאוד. מהלכים כאלו מוטב למנוע ולדאוג כי לא יקרו, וזאת על ידי ניהול נכון של המצב – הרגעת הרוחות וטיפול נפשי ורגשי, תמיכה בשני בני הזוג, ובכל אחד בנפרד. ישנן מסגרות שונות המציעות שירותים כאלו או אחרים התומכים בבני זוג, לפני ותוך כדי הגירושין, וגם כאשר יש ילדים מעורבים בתהליך, כאשר אז הנושא מורכב עוד יותר וכאן כדאי להדגיש עוד יותר את הצורך בהתערבות מקצועית של כאלו היודעים כיצד לתמוך ולעזור לאנשים במצוקה מתוך פרידה ופירוק הנישואין.

גישור הינו תהליך מצוין אשר עוזר לזוגות רבים בכל העולם לעבור תהליכים הקשורים בזוגיות וביחסים שביניהם, בין אם הם מחפשים להמשיך את הקשר ובין אם הם רוצים להתגרש. במקרים בהם הזוג מתגרש, בתהליך הגישור מנסים וגשר על הפערים שבין הצרכים והרצונות של כל אחד מבני הזוג אל מול הכעסים, הרגשות השלילים והפחד מהעתיד לבוא. התהליך עוזר לשים דברים בפרופורציה ולהגיע להחלטות משותפות על סמך הדברים ששני בני הזוג רואים לנכון להביא איתם – ולהימנע מהחלטות חסרות פשר שנובעות מגחמה פתאומית שמקורה ברגש שיצא משליטה ותפס תאוצה על חשבון העולם – דבר שמוביל לרוב לכאב רב יותר בעתיד. בתהליך מצליחים בני הזוג בעזרת מגשר להחזיק דיון ולהגיע למסקנות והחלטות ועד כדי ניסוח מסמך מגובש של הסכם תחתיו יפעלו שני בני הזוג, הסכם שמשקף את הפשרות וההחלטות שנעשו ושמתאימים לשניהם בהתחשב בכל הגורמים שהועלו ובכל הנושאים החשובים שעומדים על הפרק כאשר מתגרשים. לעיתים קרובות מאוד זוהי הדרך הנכונה לבצע תהליך גירושין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גיא ליפשיץ תומך בזוגות מתגרשים, בכל הליך גירושין בין אם מדובר במשפחה עם ילדים או בבני זוג שהחליטו לסיים את הקשר ולפרק את החבילה. כל הייעוץ והמידע עם תמיכה של עורך דין גירושין ברמה הגבוהה ביותר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא ליפשיץ

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12579 צפיות
גירושין הינה מילה של גדולים, ואת הקטנים היא נוטה להפחיד. אנחנו מתפקידנו לדאוג לרווחת ילדנו הקטנים ולעת מה נכון לעשות בכדי להבטיח את שלוות נפשם ובריאותם. קראו שורות אלו בכדי להכיר את נושא הגירושין מעט יותר לעומקו כדי שתוכלו להתחיל את המהלך שלכם ברגל ימין.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12662 צפיות
מעבר לכם, יש עוד כמה אנשים שמעורבים בתהליך הגירושין שלכם - החברים שלכם, המשפחה הקרובה והרחוקה שלכם, ובעיקר הילדים שלכם. הכרת החומר והבנת המצב יכולה לעזור לכם ולילדים שלכם לעבור את התהליך בשלום.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12608 צפיות
כאשר בני זוג בוחרים לצעוד בנתיב לגירושין, ישנן שלוש אופציות - לסגור הכל לבד ביניהם, ללכת לגישור ולנסות לגשר על הפערים שביניהם בכי להגיע להסכמה, או לפנות לעורך דין גירושין מקצועי ולהתחיל את המערכה. המצב לרוב הוא כזה שדורש ייעוץ של עו"ד, בעיקר, אך לא רק, בגלל מעורבותו של הון משותף. להכרות עם עולם הגירושין וחשיבות עורך הדין בו קראו מאמר זה.

מאת: גיא ליפשיץהורות29/08/12558 צפיות
כשמתגרשים עם ילדים קטנים מתחת לגיל חמש יש להיות עוד יותר זהירים מבגירושין מכל סוג אחר. הילדים בגיל זה רגישים עד מאוד, ועלולים לקבל טראומה גדולה מהפרידה של הוריהם. כמובן שגם ילדים גדולים מהם חשופים לפגיעה, אך במאמר זה בחרתי להתייחס לצעירים יותר, עד גיל חמש.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12596 צפיות
הכרות קלה ובסיסית עם עולם הכספים והרכוש בכל מה שמדובר במהלך גירושין. אם אתם עומדים להתגרש או נמצאים בתהליך - כדאי שתכירו את הדברים הבאים.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12591 צפיות
תהליך הגירושין הינו תהליך סבוך ומסובך, כזה שלרוב לוקח יותר זמן ומשאבים ממה שציפינו. קריאה במאמר זה תכיר לכם כמה מהאספקטים החשובים של החיים אחרי הגירושין - מה משתנה ולמה יש לשים לב.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה24/08/12567 צפיות
מה זה אומר להיות אב בזמן גירושין, לפני ואחרי, ובמהלך כל המסע המפרך בו פורמים את הקשר העמוק ביותר שלנו - קשר עם משפחה. אבות וזוגות, אם אתם בדרככם למסע גירושין, קראו מאמר זה בעיון והשכילו לפעול נכון.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20419 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/18938 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18604 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18548 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17817 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173889 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171207 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica