חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ילדים, גירושין, ומה שביניהם.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/2012661 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אם אתם עומדים על סף גירושין, חושבים על זה, או שאתם כבר אחרי ומתמודדים עם ההשלכות של המהלך הגדול הזה, מהלך משנה חיים אמיתי, כדאי שתדעו מספר דברים חיוניים והכרחיים. דבר ראשון, לא משנה מי קיבל את החזקה על הילדים המשותפים, ההחלטות הגדולות על חייהם של הילדים נלקחות יחדיו, בהסכמה ובהבנה משותפת. לכן, מן הראוי למצוא דרך לגשר על הפערים – הכעסים, הטינה, חוסר האמון, או כל רגש אחר שאולי פיתחתם במהלך הגירושין שלכם, ולהבין כי עתיד הילדים לא רק תלוי בכם ובבחירות המשותפות שלכם, אלא שגם על פי חוק כל ההחלטות הגדולות מותנות בהסכמתם של שני בני הזוג. משמורת משפטית על הילדים הינה של שני ההורים, ללא כל קשר לקביעת בית המשפט או להסכם ההורים אצל מי הילדים יתגוררו. כלומר, בכל החלטה הקשורה למקום המגורים עצמו (ארץ, עיר וכו'..), חינוך הילדים – בין אם מבחינת מוסד ובין אם בהתוויות הדרך החינוכית הנבחרת, הדת של הילדים וכו', כל אלו ניתנים להשפעה על ידי שני ההורים וחשוב לדעת ולזכור זאת. אם הצד השני מבצע החלטות חד צידיות שאינן עומדות בקו אחד עם אמונתכם ומצפונכם, ניתן לעצור זאת ולפעול בכדי לעבוד יחד ולהגיע להבנות משותפות – גם בשביל השקט הנפשי שלכם, אבל בעיקר בשביל הבריאות ושמחת החיים של הילדים שלכם.

עוד דבר חשוב בגירושין הוא כמובן הכסף. לרוב האב נאלץ לשלם תמיכה כלכלית בכל הנוגע למגורים, מזון, בריאות וחינוך הילדים. בין אם זה נעשה בשמחה וברוחב לב, ובין אם בקושי וכעס, מדובר בחובה משפטית על-פי צו בית משפט, ואין הרבה דרכים לעקוף זאת בצורה חוקית. ההוצאות הן רבות, ולכן כל הקלה שניתן להשיג היא כמו אוויר לנשימה להורה המתוסכל, לרוב האב. אחד הדברים שניתן לעשות בכדי להקל על ההוצאות בתחום החינוך, ובכך להסיר מעט מן הנטל הכלכלי הכבד שמגיע עם פירוק התא המשפחתי לשתי יחידות נפרדות, הוא פניה לביטוח הלאומי. בתור גרושים מגיע לכם לקבל הקצאה לצורכי לימוד ממשרדי הביטוח הלאומי. מענק לימודים זה ניתן לזוגות גרושים עם ילדים בגילאים שש עד ארבע-עשרה על ידי הפקדה ישירה לחשבון הבנק בו מופקד התשלום על קצבת הילדים.

דבר נוסף הקשור ישירות גם הוא לחינוך הילדים הוא ההכרות וההתערבות בכל המתנהל בבית-הספר אליו הולכים הילדים. לרוב הכתובת הנשמרת במערכות של בית הספר הינה כתובת מגורי הילדים שהיא כתובתה של האם. לכן, כל המכתבים שמגיעים מבית-הספר מגיעים גם הם לידי האם בלבד, אשר יכולה לבחור אם לחלוק אותם עם האב ובין אם לא. שימו לב כי זכותכם כאבות לדרוש גם כן להיות חלק מהשרשרת ולקבל לכתובתכם גם כן כל עדכון שנשלח ממזכירות ביה"ס – מימי הורים, דרך מכתבים על ביצועי הילדים וכיו"ב. כל שעליכם לעשות הוא לפנות למזכירות ביה"ס ולהסדיר את העניין מולם.

כאשר מתגרשים הילדים סובלים, אך ניתן להקל על סבלם. שמירה על מערכת יחסים תקינה יחסית, שיחה אמיתית וכנה וללא טינה וכעס, ריבים וצעקות מול הילדים, דאגה מתמדת לשלומם על ידי שני ההורים, גם אם אחד גר רחוק, כל אלו ועוד יכולים להפוך את הגירושין של ההורים לדבר נסבל יחסית, דבר שאפשר להתמודד איתו כי הרי אין הרבה ברירה. דעו את זכויותיכם כמובן, אך דעו והבינו גם את חובותיכם, ודאגו לעשות את הבחירות הנכונות בשבילכם ובשביל ילדיכם. במידה וצריך, יש לפנות לסיוע, לייעוץ מקצועי ולעזרה ישירה בדברים הקשים יותר בכל מה שנוגע לילדים להורים גרושים ולגירושין בכלל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גיא ליפשיץ תומך בזוגות מתגרשים, בכל הליך גירושין בין אם מדובר במשפחה עם ילדים או בבני זוג שהחליטו לסיים את הקשר ולפרק את החבילה. כל הייעוץ והמידע עם תמיכה של עורך דין גירושין ברמה הגבוהה ביותר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא ליפשיץ

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12579 צפיות
גירושין הינה מילה של גדולים, ואת הקטנים היא נוטה להפחיד. אנחנו מתפקידנו לדאוג לרווחת ילדנו הקטנים ולעת מה נכון לעשות בכדי להבטיח את שלוות נפשם ובריאותם. קראו שורות אלו בכדי להכיר את נושא הגירושין מעט יותר לעומקו כדי שתוכלו להתחיל את המהלך שלכם ברגל ימין.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12608 צפיות
כאשר בני זוג בוחרים לצעוד בנתיב לגירושין, ישנן שלוש אופציות - לסגור הכל לבד ביניהם, ללכת לגישור ולנסות לגשר על הפערים שביניהם בכי להגיע להסכמה, או לפנות לעורך דין גירושין מקצועי ולהתחיל את המערכה. המצב לרוב הוא כזה שדורש ייעוץ של עו"ד, בעיקר, אך לא רק, בגלל מעורבותו של הון משותף. להכרות עם עולם הגירושין וחשיבות עורך הדין בו קראו מאמר זה.

מאת: גיא ליפשיץהורות29/08/12558 צפיות
כשמתגרשים עם ילדים קטנים מתחת לגיל חמש יש להיות עוד יותר זהירים מבגירושין מכל סוג אחר. הילדים בגיל זה רגישים עד מאוד, ועלולים לקבל טראומה גדולה מהפרידה של הוריהם. כמובן שגם ילדים גדולים מהם חשופים לפגיעה, אך במאמר זה בחרתי להתייחס לצעירים יותר, עד גיל חמש.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12596 צפיות
הכרות קלה ובסיסית עם עולם הכספים והרכוש בכל מה שמדובר במהלך גירושין. אם אתם עומדים להתגרש או נמצאים בתהליך - כדאי שתכירו את הדברים הבאים.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה29/08/12591 צפיות
תהליך הגירושין הינו תהליך סבוך ומסובך, כזה שלרוב לוקח יותר זמן ומשאבים ממה שציפינו. קריאה במאמר זה תכיר לכם כמה מהאספקטים החשובים של החיים אחרי הגירושין - מה משתנה ולמה יש לשים לב.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה24/08/12567 צפיות
מה זה אומר להיות אב בזמן גירושין, לפני ואחרי, ובמהלך כל המסע המפרך בו פורמים את הקשר העמוק ביותר שלנו - קשר עם משפחה. אבות וזוגות, אם אתם בדרככם למסע גירושין, קראו מאמר זה בעיון והשכילו לפעול נכון.

מאת: גיא ליפשיץדיני משפחה24/08/12565 צפיות
לא קל להתגרש, זה ידוע לרוב, אך מה בכל זאת ניתן לעשות בכדי לעבור את התהליך בצורה נכונה ובריאה יותר? קראו מאמר זה בכדי להכיר מעט יותר את הדברים האפשריים והאופציות הקיימות בשבילכם אם אתם עומדים על סף פירוק הזוגיות וניתוק הנישואים.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20419 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/18938 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18604 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18548 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17817 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173889 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171207 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica