חפש מאמרים:
שלום אורח
15.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דיאטה

מאת: Dan Kariדיאטה27/08/2012709 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דיאטות, הנושא החם והמעניין ביותר של במאה ה-21 תופס יותר ויותר בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל המשפיע, בין היתר, בדימוי עצמי נמוך. ככל שנתח המתעניינים בדיאטות גדול יותר, כך גם אנשי מקצוע וגופי בריאות שונים (בדר"כ לא פורמליים), דואגים לפעול לפי השיטות השונות כדי למשוך את הלקוח אליהם. כל כך הרבה דיאטות כסאח, כל כך הרבה שיטות שונות שמאחורי כל אחת עומד העיקרון הספציפי שלה, זה שמתיימר להיות העיקרון שיביא את השינוי. דיאטה אחת מבוססת על אחוז גדול של פחמימות, מעט חלבון ושומן. דיאטה אחרת תהיה מבוססת על כמות גדולה של חלבון ושומן, ומעט פחמימות וכדומה. השמות מבלבלים כל כך ומושכים כל כך, מדיאטת אורז ועד לדיאטת מרק, אך האם הדיאטות האלה באמת משיגות את מטרתן- ירידה במשקל וחיטוב הגוף? אם תסתכלו סביב ותסקרו את רוב האנשים שניסו דיאטות, תגלו שכמעט כולם לא ממש הצליחו ואף גרוע מכך, הם אפילו פגעו בקצב חילוף החומרים שלהם, חזרו אל המשקל ההתחלתי שלהם (זה שהיה לפני שהתחילו בדיאטה) ועם רצון ומוטיבציה נמוכים יותר. למה? כיוון שרוב הדיאטות האלה מבוססות על תזונה לקויה שבה יש הגבלת צריכה באחד מאבות המזון: הפחמימות, החלבונים או השומנים. גוף האדם זקוק לכל אבות המזון כדי לתפקד בצורה תקינה ובריאה וגריעת אחד מאבות המזון הללו למשך מספר חודשים עלולה לפגוע בתפקוד התקין של אחת ממערכות הגוף. בנוסף, דיאטות אלה הינן דיאטות כסאח (בזק), דיאטות שמטרתן להביא לירידה דרסטית במשקל וחיטוב הגוף בזמן קצר. בפועל, לרוב זה קורה, אבל לא בדיוק כמו שאנו מצפים. ירידה מהירה במשקל משקפת מצב שבו אדם נמצא בגירעון קלורי גבוה מדיי ובעקבות כך הגוף נמצא בסטרס ובשל כך מופרש הורמון קטבולי (הרסני) שפוגע בתהליך הירידה במשקל וחיטוב הגוף, לעתים גם מעלה במשקל (נוזלים) עייפות, תשישות, חולשה, סחרחורות ואף גורם להאטת קצב חילוף החומרים הבסיס (BMR).
לפני שאפרט יותר על העניין, אסביר מהו גירעון קלורי- גירעון קלורי או מאזן קלורי שלילי הינו מצב שבו הכמות הקלורית הנצרכת קטנה מזו הנדרשת ע"י הגוף על מנת לשמור על המצב הקיים. ע"י שמירה על גירעון קלורי מתאים, אנו תתרחש ירידה במשקל וחיטוב הגוף, אך אם הגירעון הקלורי גבוה מדיי, נשיג תוצאות הפוכות מאלו שאותן אנו רוצים.

בחזרה אל תוצאות הדיאטות-
בהתייחס לסימפטומים שהצגתי לעיל עקב התנסות בדיאטות שונות ובעיקר בדיאטות כסאח (בזק), שבהן הגירעון הקלורי גבוה מדיי, תתארו לכם מצב שבו אדם הזקוק ל-1500 קלוריות על מנת לתחזק את גופו, צורך כ-700-800 קלוריות ביממה. משמע, גירעון קלורי של 700-600 קלוריות. בנוסף, אותו אדם מבצע פעילות ספורטיבית האורכת כשעה ביום, נניח 30 דקות הליכה/ ריצה ובנוסף אימון כוח. עקב כך, ההוצאה הקלורית שלו גדלה ואיתה גם הגירעון הקלורי. אם נחשב זאת, אותו אדם מוציא בערך כ-400 קלוריות נוספות בעקבות האימון שלו, מה שמותיר אותו עם 300-400 קלוריות שאיתן הגוף צריך להתקיים, לבנות ולחדש רקמות, להתאושש מהאימון...אתם בטח מבינים שמדובר על הכנסה קלורית נמוכה מדיי שפוגעת ישירות בבריאות של אותו אדם. הגוף, כמו שהסברתי קודם לכן, נכנס למצב סטרס, הורמוני סטרס מופרשים בצורה כרונית, מתרחשת עלייה במשקל או תנודות קטנות מטה ומעלה, עייפות מוגברת, תשישות, פגיעה במסת השריר הקיימת, פגיעה בקצב חילוף החומרים הבסיסי, קיים סיכון גדול יותר להיחשף לפציעות ספורת, ההתאוששות נעשית איטית מאימון לאימון ומערכת חיסונית חלשה.

איך כן ניתן לרדת במשקל ולחטב את הגוף בצורה נכונה?
ההמלצה הכי טובה שלי הינה להיפגש עם איש מקצוע המתמחה בתזונה על מנת שירכיב לכם את תפריט התזונה המתאים לכם בהתאם לנתונים האישיים ואורח החיים שלכם. אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית, רצוי שיהיה לו ידע בתזונת ספורט. ע"י הקפדה על תפריט לתזונה נכונה תוכלו להבטיח לעצמכם ירידה מתונה במשקל וחיטוב הגוף תוך כדי שמירה על בריאות תקינה, באמצעות צריכת כל המזונות שגופכם זקוק להם על מנת להתקיים, וגם אספקת הויטמינים והמינרלים הנדרשים לתפקוד תקין של הגוף ולמערכת חיסונית חזקה.
בנוסף לתפריט התזונה נכונה, מומלץ לבצע פעילות ספורטיבית כדי למקסם את תוצאות הירידה במשקל וחיטוב הגוף. שילוף של פעילות אירובית עם אימוני כוח יבטיח לכם את השגת מטרתכם בדרך הנכונה והבריאה ביותר. במידה ואינכם מעוניינים במנוי לחדר הכושר ואינכם יודעים בדיוק מה ואיך לעשות, רצוי להיוועץ עם מאמן כושר אישי כדי שיכוון אותכם אל המטרה הרצויה בדרך נכונה ומקצועית שתמנע בזבוז זמן יקר ואף פציעות ספורט עתידיות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאמן כושר אישי, תזונה, בריאות וכושר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Dan Kari

מאת: Dan Kariספורט וכושר גופני - כללי09/07/12722 צפיות
לא מעט פעמים אני נתקל בשאלת השאלות- במה תורם מאמן כושר אישי, למי זה טוב ומה כולם אימון כושר אישי? במאמר הבא, אנסה לעשות קצת סדר.

מאמרים נוספים בנושא דיאטה

מאת: אבי דוידידיאטה21/05/191622 צפיות
המלצות וטיפים לקראת דיאטה מהירה לגברים שמתחתנים בקרוב.

מאת: אבי דוידידיאטה08/01/192178 צפיות
עצות שימושיות לגברים שמחפשים דיאטה מהירה ללא תחושת רעב וללא הימנעות ממסעדות.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/182727 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך להוריד במשקל ולהישאר רזה, עכשיו גם אתם תוכלו להכיר את השיטה החדשה לירידה במשקל אשר הצליחה להטריף אלפי ישראלים הודות לתוצאות היפות אשר הצליחה להציג עבור כל אלו אשר התחילו להשתמש בה.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/181872 צפיות
האם נמצאה שיטה חדשה לירידה במשקל אשר הצליחה לעזור לאלפי ישראלים לרדת במשקל בדרך הטבעית? עכשיו גם אתם יכולים לדעת איך מורידים במשקל בלי דיאטה וספורט.

מאת: SEOMANדיאטה15/01/18837 צפיות
מהי הדרך הטבעית לירידה במשקל ואיך גם אתם יכולים להתחיל להוריד במשקל 3-5 קילוגרם בחודש מבלי ללכת לחדר הכושר ולהרעיב את עצמכם במשך ימים שלמים? הכירו את שיטת ההרזיה ששיגעה את המדינה. נטור דיאט היא מעל לכל ספק אחת מהדיאטות החמות ביותר אשר הצליחה גם להגיע לידם של הסלבס ולקבל פידבקים רבים על הצלחתם של אלו אשר הצליחו לרדת במשקל בדרך הטבעית.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18795 צפיות
מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל באופן טבעי ואיך השימוש במוצרי הרזיה ודיאטות שונות יכולים להשפיע עלינו בטווח הקצר ובטווח הארוך? האם קיים פתרון אחד שיוכל להתאים לכל אחד? קיבלנו שאלות רבות בנוגע לאנשים אשר מחפשים את הפתרון הטוב ביותר אשר יעזור להם גם להוריד במשקל וגם לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אין ספק כי אלו הן רק חלק מהשאלות העתיקות ביותר אשר מניחות את דעתם של אלו החפצים בשינוי אמתי ומשמעותי בחייהם.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18608 צפיות
כמה זמן אתם כבר מנסים להוריד במשקל ולשמור על אורח חיים בריא? אם גם אתם חשבתם שניסיתם כבר הכל, חשוב שוב. כעת הדיאטה החדשה שהספיקה כבר לשגע את המדינה, יכולה להיות גם ברשותכם. דיאטת התרסיס או דיאטת הסלבס של נטור דיאט מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיית עודף המשקל. הודות לתרסיס ההרזיה והשימוש היומיומי בקפסולות, תוכלו גם אתם להוריד ממשקלכם באופן טבעי לאחר שתתחילו לאבד תיאבון ותרגישו תחושה של שובע ומלאות. אם כן, מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ואיך זה עובד? הטיפים לירידה במשקל שיעזרו לכם להתחיל לחיות טוב יותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica