חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אימון מנהלים: הכשרה לתפקוד מיטבי

מאת: אירה פינסקראימון מנהלים30/08/2012561 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

יכולות ניהול נחשבות לכישורים מורכבים מאוד, ונראה שבזכותן המין האנושי הגיע להישגיו. מורכבותן מקשה על בניית תוכניות הכשרה; רוב המנהלים לומדים במסגרות האקדמיות את הנושאים התאורטיים בלבד, ואילו את כישורי הניהול רוכשים ומחדדים תוך כדי עבודה. אימון מנהלים הוא דרך ייחודית לשיפור הביצועיים הניהוליים תוך הדרכה וליווי של אדם מוסמך.

הקושי של המסלולים האקדמיים להכשרת מנהלים הוא שמנהיגות, יחסי אנוש מעולים, יכולת להבדיל בין עיקר לטפל, יכולת עמידה במצבי לחץ, יכולת קבלת החלטות בתנאי אי ודאות ויכולות דומות, החיוניות למנהלים בכל הדרגים, לא נרכשות בספסל הלימודים. בדרך כלל יכולות אלה הן מולדות, ומתפתחות בשטח, כלומר תוך כדי תרגול בחיים המקצועיים ובחיי היום יום. קיימות מסגרות אשר שואפות להקנות את היכולות האלה, כגון קורס קצינים צבאי, אך נראה שהן מתאימות רק לבחינה וסינון של מועמדים, אך לא להקניית כישורים או לשיפורם. במילים אחרות, חייל שיגיע לקורס קצינים והתגלה כבעל יכולות ניהול, יסיים בהצטיינות, ואילו חייל אחר ללא יכולות כאלה ינשור; אך היכולות המולדות לא צפויות להתפתח במהלך הקורס. אימון מנהלים הוא מסגרת אשר מנסה לשפר את מה שהטבע נתן.

אימון מנהלים מתחיל מהכרות של המאמן עם המתאמן. בשלב הזה חשוב למסור למאמן את המידע המלא ביותר אודות התפקוד המקצועי של המתאמן, את נקודות החוזק ואת נקודות החולשה. המאמן יבנה תוכנית אימונים אישית, בה יגדיר יעדים ברורים וקצרי טווח ואבני דרך משמעותיים יותר, ויתווה את המסלול אל היעד הסופי (שגם הוא יוגדר בהתאם לצרכים). על המתאמן לבצע את שיעורי הבית, כלומר ליישם את המלצות המאמן במקום עבודתו. היתרון הגדול של אימון מנהלים אישי הוא בזמינותו של המאמן, שניתן להתקשר אליו גם מהמשרד ולהתייעץ, לשתף במכשולים ובתקלות או לדווח על הצלחה. בדרך כלל יתקיימו גם מפגשים שבועיים קבועים בין המאמן למתאמן.

לסיכום, אימון מנהלים מאפשר לחדד ולשפר את היכולות הניהוליות הנתונות לרשותנו, לנסות שיטות חדשות ולעבוד באופן ממוקד ומכוון על הקשיים. במסגרת אימון מנהלים ניתן לעבוד על התקשורת הבינאישית, על  תפקוד במצבי לחץ, על מנגנון קבלת החלטות, ועל רבים אחרים.

 תגיות המאמר: אימון מנהלים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אירה פינסקר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/131022 צפיות
עגלת מוצי היא המענה האופטימלי לצרכים של משפחות רבות עם תינוקות. המאמר מפרט את היתרונות המשמעותיים של רכישת עגלות מוצי בחברת מאדרלנד.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13709 צפיות
מוצי היא חברה וותיקה ומבוססת בתחום של ייצור ושיווק של עגלות תינוק. המאמר בוחן את הסיבות לפופולריות של עגלות מוצי בקרב ההורים הצעירים.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13691 צפיות
עגלות תאומים מוצגות בשוק במספר קטן יחסית של דגמים, בהשוואה לעגלות הרגילות. בנוסף לכך, מימדים או משקל של חלק מהדגמים עשויים להוריד אותם מהפרק לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13609 צפיות
הורים המצפים להגדלת המשפחה, יכולים להתארגן לקראת האירוע המשמח על ידי רכישת כל החפצים הנדרשים בחנויות הריון גדולות. המאמר מפרט אודות המוצרים המוצעים שניתן לרכוש בהן.

מאת: אירה פינסקראופנה20/05/13659 צפיות
בגדי הריון זכו ליחס של כבוד מצד אנשי מקצוע בתחום ההלבשה לא מזמן. בעבר הלא כל כך רחוק בגדי הריון היו שמלות פרחוניות איומות או חולצות טי ענקיות. נכון להיום, המצב שונה לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13735 צפיות
טויוטה יאריס ההיברידית החדשה היא מכונית קטנה, נאה, שקטה, נוחה וחסכונית . במאמר מפורטים מאפייניה העיקריים של הדגם החדש.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13743 צפיות
טויוטה פריוס היא מכונית היברידית, כלומר המנוע שלה מחולק לשתי יחידות, אשר אחת מהן היא חשמלית, והשנייה פועלת על בנזין. המכונית נחשבת למתאימה לאנשים בעל מודעות סביבתית גבוהה, שמוכנים לשלם את המחיר

מאמרים נוספים בנושא אימון מנהלים

מאת: דרור אטריאימון מנהלים01/01/191882 צפיות
עומדים לפני משכנתא וניגשתם לבנק שלכם לבקש משכנתא? הבנק סירב? לא נורא, יש דרך לקחת משכנתא בנקאית, אפילו שהבנק סירב כבר למשכנתא. שמי מרטין בוקסדורף ואני יועץ מומחה להשגת משכנתאות לאחר סירוב בבנק. אני אנסה במאמר הזה להסביר איך ניגשים למשכנתא לאחר סירוב בבנק.

מאת: הדסהאימון מנהלים28/08/181876 צפיות
מנהלים ואנשי מקצוע בחברות וארגונים שונים, דוגמת מוסדות בריאות או חינוך וכן חברות בתחומים שונים במשק, יכולים להפיק רבות מלימודי פיתוח מנהיגות. כיום מרכזים שונים מציעים סדנאות, ימי עיון, כנסים והכשרות בנושא, אשר מקנים טכניקות וכלים לחיזוק כישורי מנהיגות. מומלץ לבחור בלימודים אשר הינם בעלי אופי חווייתי התנסותי ולא רק תיאורטי, ואשר מקנים כלים מעשיים בהם המשתתפים יכולים להתנסות עוד במהלך הלימודים.

מאת: רוני הכהןאימון מנהלים24/12/171924 צפיות
יש משפט נדוש שאומר shit Happens או בעברית תקלות קורות ואין מה לעשות, מדוע הוא נדוש? מכיוון שנוח ליחס אותו לטעויות שלנו או של אחרים. נוח לציין ולהמשיך לעבוד כרגיל גם שמשהו משתבש.

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/171904 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

למכור מוצר יקר, מרגיש רע למכור, מוצר יקר ללקוח, טיפים לאנשי מכירות, לא רוצה לרמות את הלקוח, צמחונות, מטפל רוחני, תמיכה נפשית: עכשיו יש סיטואציה לצורך העניין שבן אדם הולך למכור מוצר, אוקי וקשה לו למכור את המוצר והסיבה שקשה לו למכור את המוצר זה כי הוא חושב שהמוצר יקר מדי, המוכר חושב שהמוצר יקר מדי אז תגיד לו אז תוזיל את המחיר, אוקי ועכשיו יכול להיות שתי תשובות אפשריות תשובה אחת "אני לא יכול להוזיל את המחיר כי..." תשובה שניה הוא בכלל שכיר, בוא נסיים את הראשונה הוא לא יכול להוזיל ...

קבלת החלטות, ארגון זמן, לחשוב בצורה מסודרת, סדר עדיפויות, ניהול זמן, גישור, מנטורינג: תמשיכי. ש: "וכאשר האדם מקונן על הרצון עצמו הוא מבין שבעצם גם הרצון עצמו הוא ישות מורכבת". אליעד: הבנתם כי אינסטינקטיבית מה זה אומר שמה עכשיו צריך לעשות? לפרק את הרצון עצמו. ש: כן. אליעד: והתהליך הזה בן אדם צריך לעשות אותו בכל דבר ודבר בחיים שלו, כל תהליך ותהליך בעבודה בפה ושם "רגע מה אני חייב לעשות ומה אני רק יכול או לעשות או לא" קודם כל תתחיל מהדברים שאתה חייב לעשות, משימות כאילו ביומיום קודם ...

התנגדויות בשיחת מכירה, טיפול בהתנגדויות של לקוח, איך לטפל בהתנגדויות קניה, טיפול בהתנגדויות לקוח, אסטרטגיית מכירות, טיפול בהתנגדויות מכירה, אימון אישי לחיים, מנטורינג: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר ברמה העקרונית לגבי טיפול בהתנגדויות של לקוחות, אוקי בן אדם מנסים למכור לו מוצר לקוח רוצים למכור לו מוצר הוא לא רוצה לקנות את המוצר איך אמורים ברמה האסטרטגית ברמה הלוגית לטפל בהתנגדות הזאת, כנ"ל אם רוצים לשכנע מישהו במשהו והבן אדם לא רוצה מה בעצם צריך לעשות ברמה הלוגית והתשובה לכך היא ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica