חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ליווי בבניית אב טיפוס

"איך שנולד כמו תינוק בהתחלה זה כואב אחר כך יוצא החוצה". תכנון מוצר הוא תהליך ארוך ומורכב שיש להקפיד במהלכו על רמת יסודיות גבוהה במיוחד. הכול מתחיל מרעיון בודד במוחו של אדם, אשר הוצאתו מן הכוח אל הפועל כרוכה במאמץ רב, השקעה וידע נרחב. השלב הקריטי ביותר הוא השלב של בניית אב טיפוס. עם סיום הבנייה, המוצר יתחיל לקרום עור וגידים וניתן יהיה לשווק אותו מול משקיעים פוטנציאליים.

כאמור, יציאתו של הפרויקט אל אוויר העולם כרוכה במספר שלבים. בראש ובראשונה יש לתכנן אב טיפוס על מנת להבטיח את אפשרות הוצאת המוצר או הפרויקט לייצור. אב טיפוס הוא בעצם מודל ראשוני של המוצר המקורי אשר במהלך בנייתו אפשר יהיה לראשונה לפגוש את המוצר באופן ממשי ומוחשי. בכל פרויקט עתידים להופיע כשלים ותקלות, בניית מודל ראשוני הכרחית על מנת להבחין בכשלים כאלה ואחרים שלא ניתן להבחין בהם כל עוד מדובר בסקיצות ראשוניות על הנייר.

כמו כן בניית אב טיפוס נדרשת כדי שלבעל ההמצאה תינתן האפשרות לתמחר את המוצר ולהעריך את מחיר הפרויקט. במהלך הבנייה של המודל הראשוני מתבצעת הדמיה של ייצור המוצר והוצאת הפרויקט לפועל, תוך כדי הכרתם של חומרי הגלם הדרושים והמפעלים שבהם ניתן יהיה לייצר את המוצר. בנוסף, תהליך הבנייה יאפשר לאמוד את הזמן הנדרש לפיתוח המוצר ואת כמות העבודה. אז לפני שאתם ממהרים לקבוע מחיר למוצר שפיתחתם התחילו בתהליך בניית אב טיפוס.

שלבים בבניית המודל

להלן דגשים מרכזיים לגבי שלבי פיתוח יסודיים. ראשית עליכם לבצע מחקר מקיף על מנת לאפיין את המוצר הראשוני. לאחר מכן יש להתחיל בשלב התכנון הקונספטואלי של מרכיבי המודל הראשוני. תכנון זה נקרא בשם PDR או לחילופין תכן ראשוני. עם סיומו של התכנון הקונספטואלי יש לגשת לשלב תכנון מוצר המפורט של חלקי המוצר בהתאם לטכנולוגיית ייצור המוני ולהכין תיק ייצור של המודל הראשוני. לאחר שביצעתם את כל השלבים שהוצגו לעיל ניתן יהיה להתחיל בייצור המודל הכולל את הרכבת חלקיו, ניסויים וביצוע אנליזות.

לפני רישום הפטנט

רישום פטנט הוא השלב הבא ומומלץ בחום מפאת כל הגורמים שהוצגו לעיל, לסיים תחילה את בניית המודל הראשוני. בקשה לרישום פטנט או רעיון שצץ בראשכם מחייבת התאמה בינו לבין השוק מבחינה טכנולוגית הנדסית ומבחינת הצרכים העסקיים. בקשה לרישום פטנט על רעיון מופשט שלא בטוח שניתן ליישם אותו מבחינה מעשית, טכנולוגית הנדסית,  עלול לעלות לכם מחיר כבד שלא לדבר על זמן השקעה ואולי אף מפח נפש אדיר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Quattro-d

חברתנו עוסקת בעיצוב תעשייתי ובניית אב טיפוס, אנו מציעים שירותי עיצוב מלא: מחקר שוק, סקיצות ראשוניות, 3D-CAD renderings קונספט, מפרטים מפורטים, משלוח של דגמים בעיצוב, פיקוח בנייה או פיתוח מלאה בשיתוף פעולה עם שותפים הניסיון שלנו.

לפרטים נוספים:

http://www.quattro-d.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עיצוב תעשייתי - אב טיפוס

אחת הטעויות הנפוצות בקרב חברות שונות היא הישיבה על זרי הדפנה, לאחר שמוצר שתכננו ופיתחו יצא לשוק והחל להניב רווחים נאים. הדינאמיות הרבה של עולם הצרכנות והעסקים כיום הביאה למצב שבו מכשירים ומוצרים שאך לפני זמן קצר היו להיט ונחטפו כמו לחמניות חמות אבדו במהירות את כוח המשיכה שלהם והפכו בתוך זמן קצר למיושנים. ככל שקצב ההתקדמות הטכנולוגית עולה, כך הולך ומתקצר מחזור החיים של מוצרים שונים.

אחת הטעויות הנפוצות בקרב חברות שונות היא הישיבה על זרי הדפנה, לאחר שמוצר שתכננו ופיתחו יצא לשוק והחל להניב רווחים נאים. הדינאמיות הרבה של עולם הצרכנות והעסקים כיום הביאה למצב שבו מכשירים ומוצרים שאך לפני זמן קצר היו להיט ונחטפו כמו לחמניות חמות אבדו במהירות את כוח המשיכה שלהם והפכו בתוך זמן קצר למיושנים. ככל שקצב ההתקדמות הטכנולוגית עולה, כך הולך ומתקצר מחזור החיים של מוצרים שונים.

מאת: עיצוב תעשייתי - אב טיפוסעיצוב תעשייתי 25/04/131225 צפיות
אחד התחומים שנהנים מהפופולאריות הגבוהה ביותר בין מסלולי הלימוד השונים בימינו הוא עיצוב מוצר. מתברר שהביקוש לתחום עולה משנה לשנה לא רק בישראל אלא בעולם כולו. מדובר על אחד הסממנים המובהקים ביותר של המהפכה התעשייתית שאת השלכותיה אנחנו חווים מדי יום ביומו.

מאת: עיצוב תעשייתי - אב טיפוסעיצוב תעשייתי 27/01/137643 צפיות
כשחושבים על עיצוב, הנטיה היא לחשוב קודם כל על מראה חזותי. המראה החזותי של מוצר הוא אחד מכמה דברים שעוסק בהם מעצב תעשייתי. נוסף על כך, עיצוב תעשייתי למעשה נוגע גם באופן שבו מוצר מוצג ללקוחות, אופן התפעול של המוצר, והמאפיינים של השימוש בו.

מאת: עיצוב תעשייתי - אב טיפוסעיצוב מוצר23/12/124699 צפיות
להרבה מאוד אנשים יש רעיונות, חלקם טובים וחלקם רעים. הראש היהודי ידוע בהיותו בעל מעוף ויכולת לחשוב קדימה ולצפות את העתיד. ישראל חייבת לא מעט משגשוגה ומחוסנה לרעיונות הטובים של מיטב בניה בתחומי המדע, ההיי-טק, החקלאות וכן הלאה.

מאת: עיצוב תעשייתי - אב טיפוסעיצוב תעשייתי 17/12/127764 צפיות
לעצב מוצר זה לא עניין פשוט בכלל, וזה לא במקרה שיש תחום לימוד שנקרא עיצוב תעשייתי. בתחום של עיצוב תעשייתי ושל עיצוב מוצר יש הרבה דברים שצריך לשים לב אליהם, ולשם כך אנשים שרוצים לעסוק בתחום של עיצוב תעשייתי צריכים ללמוד לא מעט.

מאת: עיצוב תעשייתי - אב טיפוסעיצוב תעשייתי 05/11/127641 צפיות
יש תחומים שלעתים הם מעם פחות מוכרים לציבור הרחב או שהם אינם זוכים לכבוד המגיע להם. כמובן שאי אפשר להאשים אף אדם שאינו מכיר את תחום העיצוב התעשייתי בצורה כלשהי אך חשוב להפיץ מידע בכל הקשור לתחום זה מאחר ויש לו השפעה רבה על כל מי שנכנס לחנות מסוימת או לאתר אינטרנט ורוכש מוצר חשמלי, כלי סניטרי או פריט מסוים אחר לביתו או לעסקו.

מאמרים נוספים בנושא עיצוב תעשייתי

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/191266 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: רוני הכהןעיצוב תעשייתי 10/05/18796 צפיות
מה הם היתרונות של שימוש באבקות צבע על פני שימוש בריסוס או במרקם הנוזלי המוכר? קראו את הדברים הבאים והיכנסו אל עולם של צבע שלא כל אחד מכיר בכלל.

מאת: amir@b-focus.comעיצוב תעשייתי 15/10/171287 צפיות
המאמר מתאר את היתרונות והחסרונות בלקדם מיזם/ בלעצב מוצר באופן עצמאי, או להשתמש בגורמים חיצוניים לקידום מיזם/ לעיצוב מוצר.

מאת: רוני הכהןעיצוב תעשייתי 13/10/171295 צפיות
חלק ניכר מהעניין הוא תלוי עיצוב חללים מסחריים שאיתו יכולים לעורר את העסק לחיים ולהכניס את כל המסרים האלה שמכוונים בדיוק לסגירה של עסקאות רווחיות.

מאת: טל כדוריעיצוב תעשייתי 08/03/151495 צפיות
עם הוזלת מחירי הטאבלטים ועלייה בכמות החברות המסוגלות לתפור לעסקים אפליקציות המתאימות בדיוק לצרכי האירגון הפנימיים או לקוחות החברה. אנו רואים יותר עמדות משולבות טאבלט ככלי אירגוני שהשימוש בו רחב.

מאת: outdoordesignעיצוב תעשייתי 08/02/151284 צפיות
זהבי פלדות היא חברה ותיקה המספקת ללקוחותיה את כל פתרונות הפלדה האפשריים בצורה בטוחה, אמינה ומקצועית

מאת: ריילגייטעיצוב תעשייתי 21/01/147672 צפיות
במאמר זה נספק לכם פריטי מידע על מעקות ברזל. חשוב להבין כי סוגה כמו מעקות ברזל היא סוגה רחבה אשר יש לדון בה לפרטי פרטים בטרם תבחרו מעקות ברזל איכותיים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica