חפש מאמרים:
שלום אורח
24.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המתת חסד של כלב או חתול

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה13/09/20121961 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עם השנים הכלב או החתול שלנו הופך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה ולבן בית לכל דבר. אנחנו נקשרים לחיות המחמד שלנו, חולקים איתם רגעים יפים ויוצרים עימם קשר רגשי עמוק.

לצערנו יום אחד מגיע גם הרגע הקשה בו נאלצים להיפרד. נושא המתת החסד הוא רגיש, מורכב וחשוב.
בשורות הבאות אנסה לשפוך אור ולהסביר מעט על הנושא.

מהי המתת חסד לכלב או לחתול?

המתת חסד היא זכות השמורה עבור בעלי חיים, משמשת למניעת סבל וכאב מבעלי החיים ומאפשרת להם לסיים את חייהם בכבוד הראוי להם.

לרוב המתות חסד מבוצעות כאשר בעל החיים סובל ממחלה חשוכת מרפא שטופלה רפואית אך התדרדרה למצב בו הוא אינו נהנה מאיכות חיים ראויה או כאשר קיימת ירידה משמעותית באיכות החיים שלרוב אופיינית בגיל מאוחר.
למעשה מדובר בהחלטה מורכבת מאוד עבור הבעלים.

מה הזמן הנכון לבחירה בהמתת חסד?

התשובה לשאלה זו אינה חד-משמעית ולרוב אינה פשוטה כלל.

ברפואה וטרינרית איכות החיים חשובה יותר מאשר אורך החיים והשאלות שאנו צריכים לשאול את עצמנו טרם קבלת החלטה חשובה מסוג זה הינן: "האם הכלב סובל?", "האם הוא נהנה מאיכות חיים ראויה?", "האם קיימת תקווה לשיפור במצבו?"

וטרינר יכול להשתתף בתהליך, להסביר ולייעץ מניסיונו אך ההחלטה הסופית יכולה להתקבל רק על ידי בעלי הכלב או החתול.
ישנם מספר קווים מנחים שעשויים לעזור לנו להעריך את איכות חייהם של בעלי החיים ולפיהם לשקול את נושא המתת החסד:
- כאב וסבל: האם בעל החיים סובל ואין ביכולת הרפואה הוטרינרית להקל על סבלו באופן ראוי.
- אוכל: האם בעל החיים אוכל ומביע עניין במזון.
- תנועה: האם בעל החיים נייד, האם הוא מבקש לצאת ומסוגל לקום בכוחות עצמו ולטייל.
- מצב מנטלי: האם בעל החיים מזהה את בעליו וסביבתו.
- צרכים: האם בעל החיים שולט על צרכיו.
בחלק מהמצבים ניתן להציע טיפול רפואי אך כתלות בגיל או במצבי מחלה שונים – לא תמיד ניתן לטפל בכל מצב תחלואתי.

לאחר קבלת ההחלטה- חשוב להערך לפרידה מראש, לשתף את כל בני המשפחה, הבוגרים והקטנים, ולתכנן את דרך הפינוי ההולמת עבור יקירנו (דרך הוטרינר או באופן עצמאי).

כיצד מבוצעת המתת חסד?

לבעלים שמעדיפים לבצע זאת בסביבה הטבעית של בעל החיים - ניתן לבצע המתת חסד ע"י ביקור וטרינר עד הבית. לחלופין, ניתן לבצע המתות חסד גם במרפאה וטרינרית. תהליך הרדמת חסד אינו כרוך בסטרס או בכאב וניתן לבצע זאת בנוכחותכם או שלא – בהתאם לבחירתכם.

תחילה ניתנת זריקת טשטוש ובשלב זה הכלב או החתול למעשה הולכים לישון בדומה להרדמה לפני ניתוח. לאחר מכן – ניתנת זריקת הרדמה ("זריקת המתת חסד") המכילה חומר הרדמה במינון גבוה המביא לשקיעה בתרדמה עמוקה ממנה בעל החיים אינו מתעורר.

מספר מילים בנימה אישית:
אין תחליף לאובדן של חברים וותיקים. מותו של כלב או חתול שליווה אתכם שנים רבות עלול להותיר חלל ריק. חלק יבחרו לאמץ בעל חיים אחר מוקדם ככל הניתן במטרה למלא את החלל וחלק יבחרו לדחות זאת במטרה להימנע מהקושי הכרוך באירועים מסוג זה. כך או כך – חשוב להבין שזו דרכו של העולם ולהנות מהזכרונות הנעימים של התקופה היפה שחוויתם יחדיו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר שחר מירון

מייסד ומנהל מרפאה וטרינרית ניידת בשם המרפאה הניידת - וטרינר ביקור בית

המרפאה מפעילה באמצעות מספר וטרינרים שירות ביקורי בית בכל אזור גוש דן, המרכז, השרון והשפלה

052-2255123

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר שחר מירון

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה11/06/131713 צפיות
הזמנת וטרינר עד הבית הפכה כבר לנורמה בימינו בכל הנוגע לרפואה מונעת עבור כלבים וחתולים. למרפאה וטרינרית ניידת יש המון יתרונות להציע עבור הכלבים והחתולים מאחר וביקור בית של וטרינר נייד מאפשר לכם לבדוק את הכלב או החתול, לטפל או לחסן אותו כנדרש, וכל זאת ללא בזבוז זמן מיותר ומבלי להלחיץ אותו ע"י טרטורו למרפאה הוטרינרית.

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה14/04/131334 צפיות
עם בוא האביב מופיעים גם גורי חתולים בכל פינה. רובם יגדלו להיות חתולים בוגרים ובריאים בעזרת טיפול מסור מצד אימם אך מיעוטם ידרוש את תשומת ליבכם ועזרתכם. במאמר זה מפורטות נקודות מפתח בטיפול בגור חתולים יתום: מהו גור חתולים יתום, איך להעריך את גיל גור החתולים, מה אפשר לתת לגור חתולים לאכול, איזה טיפול רפואי נחוץ לגור חתולים ועוד פרטים חשובים.

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה24/01/131434 צפיות
עם הגעת גור כלבים חדש לביתכם אתם עומדים בפתחה של תקופה חדשה ושאלות רבות עולות- האם הוא גור כלבים בריא? במה מאכילים גורי כלבים? איזה טיפולים צריך גור כלבים? איך מחנכים גור כלבים לעשיית צרכים מחוץ לבית? מה צפוי לנו בתקופה הקרובה? מאמר זה יענה על כל שאלות אלו.

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה05/12/124497 צפיות
טיפול נגד תולעים מהווה חלק חשוב ביותר בטיפול השוטף בחיות המחמד שלנו. הבנת הצורך בטיפול קפדני כנגד תולעים עשויה לחסוך לכם ולבעלי החיים שלכם נגיעות בתולעים וסבל מיותר. במאמר זה מידע רב אודות תולעים בכלבים ובחתולים, טיפול מונע, נפיצות, הסכנה הקיימת ועוד מידע חשוב.

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה28/10/121393 צפיות
מהו שבב זיהוי אלקטרוני לכלבים? מה עלינו לעשות כאשר אנו מוצאים כלב משוטט? כיצד ניתן לאתר את בעליו? איך השבב זיהוי פועל למעשה? תשובות לשאלות אלו ולשאלות חשובות נוספות - במאמר הדן בנושא שבב זיהוי אלקטרוני לכלבים.

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה28/10/121142 צפיות
מהי בעצם תולעת הפארק? כיצד נדבקים בה? למה הנושא כל כך חשוב עבורנו, בעלי הכלבים? תשובות לשאלות חשובות אלו ועוד רבות במאמר הבא הדן בתולעת הפארק, דרכי ההדבקה, אבחון, טיפול ומניעה.

מאת: ד"ר שחר מירוןוטרינריה13/09/121229 צפיות
חיסונים מהווים טיפול רפואי מונע והם נחוצים בכדי לשמור על בריאותו ואיכות חייו של החתול. המאמר עונה על שאלות שונות בנושא ובינהן: כיצד חתולים נחשפים לגורמי מחלה, איזה חתולים צריך לחסן, בנגד איזה מחלות מחסנים חתולים, מהו פרוטוקול החיסונים המומלץ לחתול ועוד.

מאמרים נוספים בנושא וטרינריה

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/197213 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/12/187323 צפיות
מגוון בעלי חיים יוכלו לתת מענה מעולה לרצון לגדל חיית מחמד בבית. אך מעטות באמת יענו על הצורך של בני הבית שזה דבר עיקרי ולא פחות חשוב מכל פרמטר אחר כאשר מתכוונים להביא חיית מחמד לביתכם.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה30/09/187493 צפיות
חיית החמד שלכם, בריאותה אינה שונה משל כל יצור חי אחר כולל אותנו בני האדם. כאשר אנו בוחרים ווטרינר/ מרפאה ווטרינרית לחיית המחמד שלנו אנחנו צריכים להתחשב במגוון פרמטרים מעבר לנוחות או שמועות חיוביות שמפה לאוזן. במאמר שלפניכם נרחיב על כך.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה27/06/187821 צפיות
למה למעשה כל כך חשוב שיהיה ווטרינר קבוע לחיית המחמד שלך? או לפחות מרפאה קבועה? מאותה הסיבה שחשוב שלנו תהיה מרפאה קבועה ורופא מטפל קבוע...וזה לא רק נוחות האמינו לנו..

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/05/187896 צפיות
כשחיית מחמד מצטרפת למשפחה תאמינו לנו... החיים בבית יהיו הרבה יותר מהנים! התענוג שבחזרה הביתה, לטפל בהנאה, להאכיל ולטפח אין הרבה רגעים שישתוו להרגשה הנהדרת הזאת. עם כל ההנאה והקסם שבהחלט יש בדבר חשוב מאוד לברר מספר דברים.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה29/03/187967 צפיות
כמו בכל דבר בחיינו לפני שאנו לוקחים החלטה משמעותית אנחנו חייבים לוודא שמרבית הפרמטרים מתאימים לציפיות שלנו . כך גם באימוץ כלבים, נורא מתחשק לכם שכלב יפה ומתוק או גדול וקשוח יתרוצץ בחצר ביתכם אך חשוב לוודא מספר דברים קודם לכן.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה28/02/184147 צפיות
היפוך קיבה קורה כאשר כלבים בולעים אוויר תוך כדי ארוחה ובאופן כללי ולא מצליחים לשחררו מה שגורם לקיבה להסתובב ונוצרת חסימה בזרימת הדם שעשויה להגיע עד למצב של נמק ולמקרי מוות. באם הכלב לא יטופל באופן מידי הוא יהיה בסיכון שעשוי להוביל למותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica