חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הוצאות ופיצויים בעת תאונות עבודה

מאת: טלדיני עבודה28/09/20121539 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מקרים רבים של תאונות עבודה כלל לא מדווחים לגורמים המתאימים. נשאלת השאלה מדוע? מסתבר כי בחלק גדול מאותם מקרים, העובדים כלל לא מודעים לעובדה שהיו מעורבים בתאונת עבודה, בעוד שבחלק מהמקרים העובדים מרימים ידיים מראש, מתוך המחשבה שהם צפויים להתמודד עם בירוקרטיה רבה.

כיצד יתכן מצב שבו עובד יהיה מעורב בתאונת עבודה מבלי שיהיה מודע לה? פשוט מאוד: במידה והתאונה מתרחשת בדרך אל העבודה או ממנה או לחילופין במהלך הפסקת האוכל בעבודה. מסתבר כי רוב העובדים תופסים את המושג 'תאונת עבודה' לפי הגדרתו הקלאסית ביותר, קרי אם התאונה התרחשה תוך כדי עבודה וכתוצאה ישירה ממנה, אך מסתבר כי החוק מרחיב וחל גם על מקרים שבהם התאונה קשורה בעקיפין לעבודה ולא כתוצאה ישירה ממנה.

מי ישלם את הוצאותיו הרפואיות של הנפגע?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי הטיפול הרפואי, לרבות שירותי הריפוי, השיקום ותקופת ההחלמה, ימומנו על ידי שירותי הבריאות שמעניקה המדינה. במידה ונפגע כתוצאה מתאונת העבודה, אינו יכול לקבל מסיבה כלשהיא, טיפול רפואי בקופת החולים שלו- הוא יהיה זכאי להחזרים מהביטוח הלאומי, כל עוד יצליח להוכיח את דחיפות המקרה ואת הצורך בטיפול רפואי.

במידה והרופא התעסוקתי קבע כי על הנפגע לקבל עד 12 ימי מנוחה בבית, מעסיקו יידרש לשלם לו 75% מגודל הכנסתו ביום האבחון וביומיים הבאים, ואילו הביטוח הלאומי יצטרך להשלים את הימים הנותרים, בסכום השווה ל-75% מגודל ההכנסה.

במידה והרופא התעסוקתי קבע כי הנפגע זקוק לימי מנוחה העולים על 12 יום, אז המעסיק יידרש לשלם לו 75% מגודל הכנסתו עד היום התשיעי לפגיעה, ואילו מיום זה ועד היום ה-19 לפגיעה, ישלם הביטוח הלאומי 75% מהכנסתו. עובד יקבל 100% מהכנסתו במקרים כאלה רק במקרה ונקבע הסדר קיבוצי הקובע כי המעסיק ישלים את ההפרשים בשכר.

מה קורה כשהפגיעה קבועה?

לא תמיד הפגיעה כתוצאה מתאונת העבודה היא פגיעה קלה וחולפת, אלא לעתים היא יכולה להשפיע על כושר עבודתו של הנפגע לטווח ארוך. במקרים כאלה, שבהם הפגיעה היא קבועה, יש צורך להגיש בקשה לביטוח הלאומי לקבוע את אחוזי הנכות כתוצאה מתאונת העבודה.

אחוזי הנכות שיקבעו ישפיעו על קצבת הנכות או המענק החד פעמי שינתנו לנפגע, בהתאם לנסיבות פגיעתו וחומרתה. כאן גם נכנסת לפעולה תוכנית הפנסיה או ביטוח המנהלים של הנפגע, אשר באמצעותם הוא יכול לממש סכום נוסף בגין הפגיעה.

יש לציין כי במידה והביטוח הלאומי טעה בהחלטתו לגבי הנפגע, למשל אם קבע כי הוא אינו ראוי לאחוזי נכות על אף שהנפגע מרגיש שהוא ראוי להם- הוא רשאי לערער על החלטתם בבית דין לעבודה ולהציג בפניהם את הראיות המתאימות.

בכל מקרה של פגיעה או תאונת עבודה, מומלץ בחום להתייעץ עם עורך דין לענייני דיני עבודה, ולקבל תמונת מצב לגביכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טל

מאת: טלנדל"ן04/09/182015 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182039 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182149 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: טלנדל"ן10/06/181182 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: טלדיני משפחה03/06/18828 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: טלבית חכם22/04/18415 צפיות
כמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית ולא הייתם בטוחים אם סגרתם את הדוד החשמלי, את האורות בחדר השינה או את תנור האפייה? עם מערכת בית חכם לא תיאלצו לשוב על עקבותיכם כדי לבדוק האם אתם צודקים או טועים.

מאת: טלשיפוצים04/03/18463 צפיות
למה זקוק בית על מנת להציע את איכות החיים הגבוהה ביותר לדייריו? בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי בתים פרטיים מבינים שהתשובה לכך היא: מערכת בית חכם.

מאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

מאת: רונית בילרדיני עבודה14/03/18396 צפיות
חוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר שנת עבודה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעביד. כמו כן, קובע החוק, כי בנסיבות מסוימות זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים אף לאחר התפטרותו מעבודה. (הרעת תנאים, התפטרות לצורך טיפול בילד, מעבר מגורים לצורך עבודתו של בן הזוג ועוד).

מאת: tiloniדיני עבודה07/09/17765 צפיות
לעיתים, כמו בכל משפחה, יכולים להתגלע ויכוחים וחילוקי דעות, אולי אפילו להיאמר מילים קשות אך במקום העבודה, בניגוד למקרים דומים בתוך המשפחה הקרובה או לחברים הקרובים, עלול הצד השני לראות בדברים אלו כהוצאת לשון הרע בעבודה ולתבוע את אומרם בבית המשפט תחת חוק ""איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965"

מאת: שירה אלהדיני עבודה20/12/16686 צפיות
במסגרת עבודתו, זכאי העובד לזכויות שונות, כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, גמול שעות נוספות ועוד.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה01/08/161677 צפיות
אישור מרופא תעסוקתי המורה כי אין העובד מסוגל לחזור לעבודתו הקודמת, או מצב הזהה לה, וזאת בשל תפקוד לקוי של אחד מאברי הגוף. עובד הסובל מבעיות בריאותיות ומציג מסמכים מרופא מומחה, המציין את הלקות בכושר עבודתו ומגבלותיו הרפואיות בעבודתו. עובד הסובל ממגבלה בריאותית ומבצע עבודה אשר אינה מתאימה ליכולותיו הרפואיות עקב מצב בריאותי לקוי.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה02/06/162293 צפיות
החובה לשלם שכר בחגים לעובדים, עולה מתוקף צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי. בהתאם לכך, עובד חודשי ועובד שכר (בתנאים הרשומים להלן) זכאים לשכר רגיל, אף בימים אשר לא עבדו בהם בשל היותם ימי מנוחה בחגים.

מאת: אבי דוידידיני עבודה23/05/162376 צפיות
בקצרה על הרעת תנאים בעבודה לאלו המחליטים להתפטר ולאלו המחליטים להישאר במקום העבודה.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה22/05/162469 צפיות
חוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 (להלן יקרא: "החוק"), קובע את הזכאויות העומדות לנשים כזכויות קוגנטיות (ר' מאמרי: חוקים קוגנטיים, חוקים דיספוזיטיביים – ד"ר איתמר כוכבי). מטרת החוק וייעודו הינו הבטחת הזכויות וההגנה על הנשים בעבודה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica