חפש מאמרים:
שלום אורח
17.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דואר פנאומטי

מאת: Eli Levyאיכות הסביבה 09/12/2012944 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

השמיעו את קולות האזעקה והסירנות, התקשרו למשטרה, למגן דויד אדום ולמכבי האש, וגם למוקד העירוני, ליתר ביטחון – כולם חייבים לעשות כל שביכולתם כדי להגן על עצמם מהפצצה הפנאומטית שעומדת ליפול עלינו! ברור שהמילה פנאומטיקה היא איננה מילה שגורה מדי בחיי היום יום שלנו, אבל בואו נרגע, ונראה, לאט ובזהירות, לאן מועדות פנינו. בתקופה שלא נראית רחוקה מדי מהעתיד הקרוב, יהיו לנו דואר פנאומטי, פינוי אשפה פנאומטי ושינוע פנאומטי. כמובן, לא מן הנמנע שכרגע אחוז ניכר מהקוראים לקה בחרדה, ומספר בלשנים התעלפו, אבל גבירותיי ורבותיי – במקום לפחד מהעתיד, בואו ננסה ללמוד אותו. אחרי הכול, הוא עלול להפוך לחלק בלתי נפרד מחיינו.

דואר פנאומטי

 

את הדואר כולנו מכירים כבר – גם סבתא ברכה, גם בתה, הדודה בלומה, וגם בנה, עופר. עם זאת, בעוד סבתא ברכה מכירה את הדואר היכרות עמוקה, כי היא הייתה צריכה את עזרתו בכל פעם שביקשה לשמוע מה קורה עם הדודים בברזיל – ההיכרות של עופר היא היכרות שטחית. הוא מכיר יותר את בניו המתוחכמים ממנו – הדואר האלקטרוני, למשל. דואר פנאומטי אולי יהיה הדואר שיכיר הבן של עופר, ואולי בן בנו. דואר פנאומטי הינו מכתבים המועברים בצינורות ארוכים באמצעות לחץ אוויר – ואנחנו חייבים להגיד את האמת – אנחנו מתים על זה. הארי פוטר, הלוזר הזה, השתמש בתנשמת – חבריו השתמשו, על פי רוב, בינשופים. בסדרה מרלין השתמשו בעורבים. היו מי שהשתמשו בדואר יונים (לא הצלחה מסחררת, כנראה, אם תשאלו את לוחמי ניל"י) – ואנחנו, אולי נזכה להשתמש בדואר פנאומטי.

 

שינוע פנאומטי

שינוע פנאומטי גם הוא פירושו העברה של דברים באמצעות לחץ אוויר. כך גם פינוי אשפה פניאומטי – הדואר הפנאומטי מעביר מכתבים, ופינוי אשפה פנאומטי עוסק בהעברת אשפה – ולנו נותר לקוות שהם לא יעברו באותם צינורות. עם זאת, המשמעות ברורה כשמש: העתיד כבר כאן, בחלק מהמקומות. הוא כבר כאן, וכדאי שכולנו נתרגל אליו, ונפיץ את הבשורה ששינוע פנאומטי הוא לא הנשק הבא שנשיא איראן מבשל בשבילנו – אלא זה העתיד שבנו החבר'ה הירוקים. וזה העתיד שלנו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Eli Levy

מאת: Eli Levyהדברה14/10/132519 צפיות
תיקנים ונמלים בקיץ? מעופפים? ברחשים? יתושים וזבובים? מי מאיתנו לא חווה באופן אישי את טרדות הקיץ?ומה בנוגע למכרסמים- חולדות? עכברים? הדברה מקצועית אמנם מספקת לנו איכות חיים, אולם בנוסף לנוחות ולאיכות היא מספקת גם אלמנט בריאותי –תברואתי.

מאת: Eli Levyאדריכלות פנים14/10/133195 צפיות
המכנה המשותף לכל מטבחי היוקרה הוא באיכות חומרי הגלם מהם הם עשויים, בתכנון העיצוב שלהם, וביכולת שלהם להיות מותאמים ללקוח באופן אישי, בהתאם לצרכיו, לסגנון החיים שלו ולשימושי המטבח עבורו (בנוסף לשימוש הסטנדרטי).

מאת: Eli Levyניקיון30/05/132547 צפיות
ללא קשר לגילכם או לסגנון החיים שלכם, אתם חיים ומתמודדים עם אבק ועם לכלוך. בין אם אתם חובבי ניקיון מושבעים ובין אם אתם לא מאלו שמקפידים במיוחד, כך אך כך, בית דורש ניקוי ותחזוקה שוטפת.

מאת: Eli Levyקידום אתרים29/05/132481 צפיות
בכדי שאיש מקצוע העוסק בקידום אתרים יוגדר, ובצדק , מומחה קידום אתרים, עליו לשלוט היטב בכל הלוגיסטיקה והמדיניות שמתרחשת מאחורי הקלעים ברשת. כשאנו מדברים על מומחה קידום אתרים אנחנו מתכוונים לאיש מקצוע היודע לקדם את האתר שלנו בגוגל

מאת: Eli Levyקידום אתרים29/05/132405 צפיות
רבים שוגים בשעה שהם חושבים שאם הם יטמיעו לינקים לאתר שלהם בכל מיני אינדקסים שבגוגל, אזי הם יזכו לצפות באתר שלהם בעמוד הראשון שלו. ימים אלו חלפו מזמן.

מאת: Eli Levyבניין ואחזקה - כללי29/05/132533 צפיות
מי מאיתנו לא חווה סתימה בכיור או בשירותים? המים לא מתנקזים ? מציפים את הכלים הסניטאריים? משאירים לנו לכלוך דבוק לדפנות ועוד לא דיברנו על הריחות הלא נעימים המלווים לכל העניין. אין ספק שהדבר האחרון...

מאת: Eli Levyפרסום28/05/132509 צפיות
במידה ואתם מעוניינים בצבעוניות רבה אשר תשתקף מהמדבקות של החברה שלכם, מומלץ לכם לעשות שימוש במדבקות מסוג פרוצס, כלומר המדבקות הצבעוניות. מדובר על שמונה תחנות של צבע אשר מביאות את המדבקה לרמה גבוהה מאד של פרזנטציה ייצוגית

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/191291 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171559 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/161759 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/143046 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/142643 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/142624 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/138662 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica