חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח נסיעות - מה לא כלול בפוליסות הבסיסיות?

מאת: wobiביטוח נסיעות17/12/2012559 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אתם נוסעים לכם לטיול באחת מארצות העולם, ומעוניינים גם לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל. השאיפה שלכם, כמובן, היא לפוליסה שתעניק כיסוי רחב ככל הניתן – ובמחיר שווה לכל נפש. ואז אתם מגלים כי הפוליסה שלכם, שנקבעה על פי מטרות הנסיעה, מוגדרת כבסיסית באופן יחסי. מה לא כלול בתוכה?

ספורט אקסטרים

ההבדל העיקרי בין פוליסת ביטוח חופשה רגילה לבין ביטוח תרמילאים, למשל, הוא הכיסוי אשר נכלל תחת המעטה הביטוחי. ספורט אקסטרים תופס מקום מרכזי כאן. פעילויות אלה, דוגמת ראפטינג, סנפלינג, צלילה, צניחה וכדומה, לא ייכללו בפוליסות הבסיסיות. במילים אחרות: ביצוע שלהן ללא כיסוי מיוחד משאיר את ה"מבוטח" חשוף לחלוטין אל מול הנזק הרפואי או הכלכלי.

באותה מידה, גם סקי אינו נכלל בפוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל רגילה. עקב הפופולאריות של ספורט חורפי זה, והעובדה שהוא לא בהכרח מאפיין טיולי תרמילאים, צצו עם השנים פוליסות ביטוח סקי מיוחדות, המכניסות לתוכן מקרים של פציעות עקב הגלישה, אובדן ציוד הסקי וכן הלאה.

שירותי חילוץ והצלה

מאפיין נוסף של הפוליסות המקיפות, שלא בהכרח בא לידי ביטוי באלה הבסיסיות יותר, הוא הענקת שירותי הצלה מתקדמים למבוטחים. בין השאר, אפשר למנות בהקשר הזה את שירותי האיתור השונים, שירותי חילוץ וכן הלאה. אלה מבוצעים על ידי גורמים מקצועיים הבאים בקשר עם חברת הביטוח, ויכולים להיות מופעלים בכל רגע (בכפוף לתשלום ההשתתפות העצמית).

גם כאן, אפשר לראות כי מצב זה יאפיין בעיקר את ביטוחי התרמילאים או הסקי, ולא את החופשות הקצרות (והרגועות) יותר. חשוב להבהיר כי פעולת הצלה מהירה, ללא כל הבירוקרטיה שבדבר, יכולה, באמת ובתמים, להציל חיים. והיא אכן עשתה זאת בעבר.

כיסוי עבור מחלות קיימות

חברות הביטוח השונות אינן ששות לבטח בפוליסה "רגילה" אנשים אשר סובלים מבעיה רפואית מתמשכת. הסיבה לכך ברורה: המצב עלול להידרדר או להתפרץ במדינה הזרה, דבר שמעלה בעשרות אחוזים את הסיכוי למימושו של הביטוח. זו גם הסיבה לפיה מילוי טופס רפואי הוא כלל מקדים לרכישת כל פוליסת ביטוח חופשה.

ואגב, גם כאן הסובלים ממצב רפואי קיים יכולים לרכוש פוליסה רחבה יותר, המותאמת לצרכים הייחודיים שלהם. יש להדגיש כי מרבית חברות הביטוח מתנות את אישור הפוליסה בכך שהמבוטח העתידי לא אושפז בחצי השנה הקודמת לטיסה עקב המחלה.

פוליסה הפועלת באופן דומה היא זו המיועדת לנשים בהריון, לכל הפחות עד השליש השני שלו. היא תעניק כיסוי עבור מקרים של ניתוח קיסרי, סיבוכים עקב הריון וכן הלאה. כאשר ההיריון מתקדם יותר מאשר כך, ספק אם הנסיעה בכלל תאושר על ידי חברת התעופה.

ביטוח חפצים אישיים

מרבית פוליסות ביטוחי הנסיעות לחו''ל כוללים התייחסות, זו או אחרת, למטען. אולם, הבסיסיות יותר יתייחסו אליו כ"מכלול", ויעניק את הפיצוי רק כאשר המזוודה כולה, למשל, אובדת או נגנבת. פוליסות אחרות, לעומת זאת, מיועדות לבטח חפצים פרטיים מסוימים, בעלי ערך למבוטח. מחשב נייד וסמאטרפונים לאנשי עסקים, או לחילופין מסמכים אישיים, הם דוגמאות אחדות לכך.

אז איך בוחרים?

כאשר באים לבחור ביטוח נסיעות לחו''ל, ישנם, אם כן, משתנים רבים שצריך לקחת בחשבון. חשוב להעמיד את מטרות הנסיעה אל מול העיניים בכל רגע נתון, ולבטח כל פעילות שעשויה להיערך במהלכה. מן העבר השני, ברור שאין טעם לרכוש פוליסה מקיפה מאד עבור חופשת סוף שבוע בכריתים, למשל.

עקב כל אלה, רצוי שהחלטה על הביטוח תיעשה לאחר שכבר יודעים את הפרטים הסופיים לגבי הנסיעה. יש לבדוק את הצעות החברות המאפשרות רכישת ביטוח נסיעות לחו''ל: השוואה זו יכולה לא לרק לאפשר לנוסעים להכיר את השוק הביטוחי לעומקו, אלא גם לבחור, בסופו של יום, בהצעה המשתלמת והמתאימה ביותר לצרכי הנסיעה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131157 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131235 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131031 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131002 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131764 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131095 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13816 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162208 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162215 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162039 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/161717 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161747 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161760 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162421 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica