חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח נסיעות לחו"ל לטווח ארוך

מאת: wobiביטוח נסיעות20/12/2012538 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כשאנחנו חושבים על ביטוח נסיעות לחו''ל, עולה לרוב אל מול עינינו תרחיש של חופשה בסיסית. זה רחוק מהמציאות במידה לא מבוטלת: יש אנשים אשר מעוניינים לטוס לחו''ל לפרק זמן ארוך ביותר, של מספר חודשים לפחות. ברור כי עבורם רכישת ביטוח המבוסס על תשלום יומי תהיה יקרה יותר. בדיוק לצורך זה קמו ביטוחי הנסיעות השונים לטווח ארוך.

ראשית: מתי נוסעים לתקופות ארוכות?

יש להבחין בין מספר מקרים בהם רוכשים כרטיסי טיסה לתקופה ארוכה ביותר. המצב הראשון הוא טיולי התרמילאים השונים, שעשויים בהחלט להימשך מספר חודשים. יחד עם זאת, היות ואופי הטיול עבורם שונה וכולל לרוב גם ספורט אתגרי, למשל, הרי שרצוי שיבחרו בפוליסות התרמילאים המקיפות, ולא בהכרח בפוליסות "רגילות" לטווח ארוך.

לעומת זאת, ניתן להבחין בין מספר מצבים עיקריים בהם נפוצים הביטוחים לטווח הארוך. חשבו, למשל, על אדם הנמצא בשליחות מטעם העבודה לחו''ל, או על כזה שנוסע לתקופת לימודים קצרה באופן יחסי, לרבות קורס או השתלמות. באותו אופן, נסיעות לפרק זמן ארוך מאפיינות אנשים אשר נוסעים למספר חודשים על מנת להקים עסק, או כאלה שנמצאים בתקופת רילוקיישן.

ואגב, יש גם גבול עליון מבחינת פרק הזמן שאפשר להיות מבוטחים לגביו בפוליסה ביטוח נסיעות, כאשר גבול זה עומד ברוב המקרים על שנה. כל תקופה ארוכה מכך תצריך כבר הסדרת ביטוח רפואי מן המניין במדינה הזרה, נושא שכבר אינו מעניינן של חברות הביטוח השונות.

מאפייני הפוליסות לטווח הארוך

אז מה ההבדל בין הפוליסות לטווח הארוך לאלה למועדים הקצרים יותר? ראשית, כמובן, אופן התשלום על הפרמיה. ברור כי בניגוד לפוליסות האחרות, כאן החישוב אינו ייעשה לרוב על פי יום, או יותר נכון: כל יום בתקופה הכוללת יחושב על בסיס פרמיות נמוכות באופן יחסי. במילים אחרות: חברות הביטוח מוכנות להוזיל את המחיר היחסי עבור הנוסעים לטווח ארוך, כשהן מודעות לכך שפרק הזמן הארוך של הנסיעה יאפשר להן רווח כלכלי בכל מקרה.

גם הכיסוי עצמו שונה בין הפוליסות. יש מקרים רפואיים שנכללים באופן בסיסי בפוליסה, בעוד אחרים (למשל, ספורט אתגרי) לא. כאן ההתאמה צריכה ליפול על המבוטח העתידי: הוא צריך לקחת בחשבון את כל הפעילויות שצפוי הוא לעשות בתקופה הארוכה שלו בחו''ל, ולהימנע מביצוע פעולה מסוימת שאינה כלולה בסכם הביטוח.

ביטוח נסיעות לחו''ל והחזרה הביתה

יש לתת את הדעת על כך שביטוח נסיעות לחו''ל לטווח ארוך כולל בתוכו גם סעיפים הנוגעים לחזרה מוקדמת של המבוטח ארצה. כך, פציעה המצריכה הטסה רפואית לישראל תהווה פעמים רבות חלק מהפוליסות השונות. באותה מידה, יכולה החברה גם להעניק כיסוי עבור טיפולים פסיכיאטריים דחופים בישראל, למשל לאחר היחשפות לסמים בחו''ל.

מה בנוגע למטען?

חלק מרכזי בנסיעות רבות לטווח ארוך תופס המטען, על סוגיו השונים. כך, ברור כי אנשים הנוסעים להשתלמות או להכשרה, יתבססו רבות על המחשב הנייד שלכם. לכן, אפשר בנסיעות לטווח ארוך לבטח פריטים מסוימים במטען, לרוב בתוספת תשלום שאינה משמעותית יתר על המידה. הכל בהתאם להעדפות המבוטח, ולמדיניות חברת הביטוח.

כך מתכוננים לנסיעה

כאשר נוסעים לטווח ארוך, תהיה הסיבה לכך אשר תהיה, אין לעשות זאת ללא ביטוח נסיעות לחו''ל מתאים, הכולל בתוכו את כל תקופת הנסיעה. רבים ממליצים לקחת מספר ימי ביטחון לפני או אחרי הטיסה, מאחר ותכניות בסדר גודל שכזה נוטות להשתבש לא פעם. רצוי לשמור את פרטי ההתקשרות עם חברת הביטוח במקום נגיש משך כל השהייה בחו''ל, וזאת מכיוון שבעיתות לחץ ההתנהלות הבירוקרטית קשה הרבה יותר.

Wobi השוואת מחירי ביטוח נסיעות אונליין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131158 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131237 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131032 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131003 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131768 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131097 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13819 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162211 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162217 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162041 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/161719 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161749 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161766 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162421 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica